Made in Poland

Setki tysięcy metrów kwadratowych dachów w Polsce i w Europie to liczba, która robi wrażenie. Płynna membrana dachowa HYDRONYLON® to produkt, który na rynku obecny jest od wielu lat, będąc skutecznym rozwiązaniem problemów z nieszczelnymi czy zniszczonymi pokryciami dachowymi. Producent, firma Proof-Tech, współpracuje z autoryzowanymi i wykwalifikowanymi firmami wykonawczymi, które świadczą usługę renowacji dachów na terenie całej Polski. Ponadto przedsiębiorstwo w tym roku wprowadziło na rynek nową usługę: renowację posadzek betonowych, poszerzając tym samym swoje obszary działania o kolejne branże.

fot. Proof-Tech

Membrana dachowa HYDRONYLON® – remedium na przeciekający dach

Starzenie się pokryć dachowych jest zjawiskiem normalnym, tym bardziej, że dach jest nieustannie poddawany działaniu warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, promieni słonecznych. Dotyczy to wszystkich pokryć, ale najbardziej procesy niszczenia zauważalne są w przypadku dachów z papy. Jako jedno z najtańszych pokryć, papa dość szybko traci swoje właściwości i zaczyna przeciekać. Często też jest niewłaściwie położona, co jeszcze bardziej przyspiesza proces degradacji pokrycia.

fot. Proof-Tech | Dach z papy przed renowacją i po renowacji.

Kiedy konieczna jest renowacja dachu? W przypadku dachu z papy trzeba interweniować, gdy pojawiają się pęcherze, odspojenia, fałdy. Z kolei na dachach z blachy sygnałem alarmującym będzie rdza, łuszczenie się farby, zmiana koloru. Warto też pamiętać, aby nie czekać z remontem do ostatniej chwili, aż nadgryzione zębem czasu pokrycie zacznie przeciekać, generując dodatkowe koszty.

Renowacja wygrywa z opcją gruntownego remontu także ceną. Płynna membrana dachowa HYDRONYLON® to rozwiązanie, które pozwala dać drugie życie dachom z papy czy z blachy. Dzięki temu, że masa hydroizolacyjna ma płynną konsystencję, jej aplikacja jest zarówno prosta, jak i skuteczna, bo preparat dociera w miejsca trudno dostępne, uszczelniając również takie elementy zadaszenia jak np. kominy, wypusty, włazy czy przestrzenie dylatacyjne.

fot. Proof-Tech | Dach z papy przed renowacją i po renowacji.

Płynna membrana dachowa HYDRONYLON® – cena naprawy niższa niż za wymianę pokrycia

Z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej HYDRONYLON® można skutecznie odnowić dach z papy i blachy i zabezpieczyć pokrycie na wiele lat. Jest to produkt ekologiczny, który nie zawiera poliuretanów i nie wymaga użycia otwartego ognia (jak w przypadku papy).

fot. Proof-Tech

Pierwszym etapem renowacji jest dokładne oczyszczenie powłoki dachu, na którą po wyschnięciu na całą powierzchnię nakłada się warstwę podkładową HYDRONYLON® HP z siatką techniczną, tworzącą zbrojenie powłoki. Po wyschnięciu warstwy podkładowej, nakładana jest warstwa nawierzchniowa –HYDRONYLON® HN. Dzięki płynnej konsystencji preparat bez problemu dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, co gwarantuje szczelność powstałej w ten sposób warstwy.

 

 

fot. Proof-Tech

Zastosowanie płynnej membrany dachowej HYDRONYLON®

Opracowany przez firmę Proof-Tech system HYDRONYLON® sprawdzi się na dachach z pokryciem z papy lub blachy, które wymagają renowacji. Dzięki wysokiej skuteczności HYDRONYLON® można zastosować również wówczas, gdy pokrycie jest na tyle zniszczone, że wymaga całkowitej wymiany. To także świetny sposób na wykonanie warstwy ostatecznej dachu, która zakonserwuje i na długie lata zabezpieczy pokrycie.

Płynna membrana dachowa HYDRONYLON® to produkt kierowany do klientów, którzy obok skuteczności pokrycia dachowego mają też wysokie wymagania odnośnie estetyki. Preparat tworzy na dachu równomierną, jednolitą kolorystycznie i – co najważniejsze – szczelną powierzchnię, pozbawioną łączeń, które potencjalnie mogłyby stać się źródłem nieszczelności. Jasnoszary kolor ma ponadto tę zaletę, że nagrzewa się mniej niż papa (do 47% mniej). Dla inwestora nie bez znaczenia jest też fakt, że zabezpieczone w ten sposób pokrycie dachowe nie wymaga konserwacji.

fot. Proof-Tech

Te atuty sprawiają, że HYDRONYLON® świetnie nadaje się na dachy przemysłowe, użyteczności publicznej oraz bloki mieszkalne, należące do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Bez obaw można też pokrywać płynną membraną dachową HYDRONYLON® dachy budynków starszego typu, które nie dopuszczają użycia ciężkich pokryć (1 m² waży zaledwie 2,3 kg).

fot. Proof-Tech

Kolejnym argumentem jest cena. Płynna membrana dachowa HYDRONYLON® to nie tylko alternatywa dla kosztownej wymiany całego pokrycia. Warto pamiętać, że dzięki możliwości aplikacji na istniejące pokrycie, odpada koszt robocizny za zdjęcie blachy czy papy oraz ich utylizacji.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.proof-tech.com

44-121 Gliwice, ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. + 48 662 431 070,