Fasady, okna i drzwi aluminiowe, konstrukcje całoszklane z jednej ręki

Elewacje na miarę XXI wieku

Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie eksperymentuje z formą, przełamując nudę monotonnej zabudowy nietypowymi bryłami czy przykuwającymi wzrok wykończeniami. Ogromne znaczenie mają wykorzystywane dziś materiały, a nowoczesne fasady aluminiowe, elewacje wentylowane czy balustrady całoszklane świetnie oddają ducha nowoczesności. Wiele ciekawych propozycji z tego zakresu oferuje firma Alusolution, która świadczy usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych wraz z aluminiowymi systemami budowlanymi: oknami, drzwiami, balustradami, daszkami całoszklanymi. Taka kompleksowość oferty przekłada się zarówno na wygodę inwestora, który zleca wszystko jednej firmie, jak i skrócenie czasu prac budowlanych.

Szare, betonowe budynki czy wielka płyta to już przeszłość. Architektura XXI wieku nie boi się wyzwań i eksperymentów i stawia na lekkość i minimalizm. Ten zapoczątkowany przez projektantów-designerów trend do poszukiwania nowych, nieoczywistych form wyrazu wymusił na producentach i dostawcach konieczność dopasowania się do zmieniających się wymagań rynku. Jak można odpowiedzieć na to nowe zapotrzebowanie inwestorów?
– Przede wszystkim kompleksowość. Nasz zakres działania obejmuje wszystko, co wiąże się z nowoczesnymi elewacjami, a więc okna i drzwi aluminiowe, fasady aluminiowe, elewacje wentylowane, balustrady, daszki i konstrukcje całoszklane – mówi Tomasz Jendroszczyk z firmy Alusolution. – Dzięki temu, że łączymy wszystkie te kompetencje, nasi klienci zamiast zlecać poszczególne prace różnym firmom wykonawczym, powierzają je tylko jednej, co oczywiście upraszcza i przyspiesza czas finalizacji inwestycji – dodaje.

Okna i drzwi aluminiowe
W ofercie Alusolution znajdziemy kilka różnych systemów do architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, z których można wznosić ścianki działowe, okna, drzwi (przesuwane ręcznie lub automatycznie, wahadłowe), a także wiatrołapy i witryny. W zależności od wybranych przez inwestora rozwiązań, można wykonywać zarówno okna i drzwi o tradycyjnym systemie otwierania, jak również otwierane na zewnątrz oraz obrotowe. Dodatkowo konstrukcję mogą spełniać funkcję antywłamaniowe, o podwyższonej izolacyjności termicznej i akustycznej. Wybierając system MB-45, MB-60, MB-70, MB-86 otrzymamy efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu (w przypadku okna) i zlicowane powierzchnie skrzydeł i ościeżnicy (w przypadku drzwi).

Elegancja i styl – fasady aluminiowe
Estetyczna fasada z widocznymi wąskimi liniami podziału czy jednolita, gładka, szklana tafla? Dziś technicznie możliwe jest wszystko, ważne jednak, aby dobrać system gwarantujący pożądany efekt wizualny.
– Nasze fasady aluminiowe bazują na systemach, które odpowiadają na różne wymogi odnośnie estetyki i ostatecznego kształtu konstrukcji – podkreśla Tomasz Jendroszczyk.
System MB-SR50N jest przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych dachów i świetlików. Konstruowane w ten sposób fasady są bardzo ciekawe architektonicznie, bo zabudowa przeszklenia może stanowić jednolitą w widoku kratownicę. Jednocześnie zastosowane kształty profili słupów i rygli dają efekt zlicowania powierzchni od strony wewnętrznej. Z kolei system MB-SR50 Efekt to fasada, w której dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania szyb do słupów i rygli uzyskujemy od zewnątrz jednolity obraz gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości 2 cm. Od wewnątrz – podobnie jak w systemie MB-SR50N – możliwe jest zlicowanie powierzchni słupów i rygli, a tym samym – estetyczne połączenie jej z elementami zabudowy wnętrza budynku.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Elewacje wentylowane
Rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się nie tylko w nowoczesną architekturę, ale także w trend do oszczędzania energii, są elewacje wentylowane, które mają doskonałe właściwości cieplno-izolacyjne oraz akustyczne. W tego typu elewacjach pomiędzy wełną mineralną a płytą elewacyjną zastosowana jest tzw. pustka wentylacyjna, która z jednej strony zapobiega kondensacji wilgoci, z drugiej – zapewnia przyjemny chłód latem, co pozwala zredukować wydatki ponoszone na klimatyzację.
– Elewacje wentylowane doskonale wpisują się w nowoczesną architekturę, zwłaszcza gdy mowa o obiektach użyteczności publicznej, ale również w budynkach prywatnych, w tym w domach pasywnych – wyjaśnia Tomasz Jendroszczyk.
Pole do popisu dla kreatywnych projektantów otwiera szeroki wybór różnych rodzajów okładzin elewacyjnych: mogą to być np. płyty kompozytowe lub włókno-cementowe, laminaty HPL, deski elewacyjne.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolution fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Szkło w roli głównej: konstrukcje i balustrady całoszklane
Trudno wyobrazić sobie nowoczesną architekturę bez aluminium, jeszcze trudniej – bez szkła. To właśnie ostatni z wymienionych materiałów nadaje pomieszczeniom lekkości oraz rozjaśnia i ożywia przestrzeń dzięki grze refleksów świetlnych. Zaawansowane możliwości obróbki szkła, coraz częściej wykorzystywanego jako materiał konstrukcyjny sprawiają, że dziś w naszym otoczeniu nie brakuje budynków, których bryła przełamana jest ciekawymi akcentami szklanymi. Stałym elementem nowoczesnych wnętrz są też konstrukcje całoszklane.
– Jeśli chodzi o szkło na zewnątrz, to świetnie pomaga ono zintegrować budynek z otaczającym go krajobrazem. W tej roli doskonale sprawdzają się bardzo dziś popularne szklane balustrady zewnętrzne, które stanowią często dominantę kompozycjną całej bryły budynku – mówi Tomasz Jendroszczyk.
W ofercie Alusolution znajdziemy ogromny wybór wewnętrznych i zewnętrznych balustrad szklanych oraz poręczy, do różnych obciążeń i z różnymi wariantami mocowania. Dostępne są np. balustrady mocowane liniowo, które w każdym wariancie można wykończyć rurami profilowanymi i/lub dodatkowymi poręczami. Stosuje się je nie tylko na balkonach i tarasach, ale także na schodach, a nawet w dużych obiektach, jak np. stadiony.
Ciekawe efekty można uzyskać wybierając jedną z balustrad całoszklanych montowanych punktowo. Różne warianty wykończenia wykonanych ze stali nierdzewnej elementów mocujących sprawiają, że na ostateczny efekt składa się zarówno tafla szkła, jak i przełamujące ją stalowe dodatki.
Nieustannie rośnie też popularność szkła we wnętrzach, a zróżnicowana oferta pozwala na dostosowanie cech użytkowych i estetycznych materiału do najbardziej finezyjnych projektów budynków czy koncepcji aranżacji wnętrz. W przestrzeniach biurowych, w których zachodzi potrzeba wydzielenia pomieszczeń biurowych czy konferencyjnych, sprawdzi się system stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych MB-45 OFFICE.

 

fasady okna drzwi aluminiowe alusolutionfot. Alusolution

 

Przypominające górskie kryształy bryły, osłonięte delikatną siatką z aluminium, pełne światła pomieszczenia, w których przestrzenie wydzielone są za pomocą szklanych ścianek działowych – taka jest nowoczesna architektura, efektowna, urzekająca, doskonale łącząca funkcje użytkowe z estetyką z najwyższej półki. Pamiętając o tym, że współczesne budynki to dzieła sztuki, w których liczy się każdy detal, powierzajmy ich wykonanie doświadczonym wykonawcom, którzy są nie tylko rzemieślnikami, ale także projektantami i producentami. Tylko ta kompleksowość świadczonych usług zagwarantuje, że aluminiowa fasada, elewacja wentylowana czy całoszklana konstrukcja doskonale będzie pełnić swoją rolę i nie przysporzy nam problemów w toku eksploatacji. Ponadto – co nie jest wcale mniej istotne – im więcej kompetencji z zakresu projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych i budowlanych łączy wybrany przez nas wykonawca, tym większa jest pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą kompatybilne.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alusolution.pl


Liczba odwiedzin: 67 | Data publikacji: 2018-01-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.03.2014 | Aluminiowe konstrukcje

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne miasto bez futurystycznych budynków ze szkła i aluminium albo bez przeszklonych, oświetlonych witryn sklepowych. Jednak tego typu rozwiązania równie śmiało wkraczają do budownictwa mieszkaniowego. Coraz częściej można spotkać więc domy, w których szkło i aluminium stanowi podstawowy budulec fasady lub też zastosowano je w ciekawym połączeniu z tradycyjnymi materiałami.

Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę elewacji w nowo powstających budynkach. Niezmiennie modne w tym zakresie są duże połacie szklano-aluminiowe. Jednocześnie wzrastają wymagania co do termoizolacyjności budynków. Dlatego specjaliści branży budowlanej poszukują systemów aluminiowych, które spełniają kryteria budownictwa energooszczędnego, ponieważ przez nieodpowiednio dobrane fasady, okna i drzwi nieruchomość może tracić do 30 proc. energii cieplnej.

22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)

Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów wymuszają na wykonawcach montaże coraz masywniejszych i większych przeszkleń. W konsekwencji tego projektowane okna i pakiety szybowe są coraz cięższe, a ich montaż i transport na terenie budowy stanowi ogromne wyzwanie dnia codziennego na budowie. Problematyka ta dotyka zarówno budownictwa jednorodzinnego, jak i wysokościowego.

Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym pięknem i funkcjonalnością. Ten szlachetny materiał można wykorzystać w dowolny sposób. Cegły klinkierowe idealnie nadają się na elewacje budynków i ogrodzenia, z kolei brukiem klinkierowym możemy wyłożyć tarasy, schody, ścieżki w ogrodzie czy podjazd do garażu.

01.08.2016 | Elewacje

Zasada pierwszego wrażenia obowiązuje w świecie nieruchomości tak samo, jak w świecie ludzi. Niby wiemy, że nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak myślenie schematyczne jest bardzo silnie zakorzenione w ludzkiej podświadomości. Dlatego warto zadbać, by fasada domu, biura czy magazynu była jego wizytówką.

31.07.2015 | Stolarka otworowa

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… ale czy naprawdę zawsze czujemy się w pełni komfortowo w swoich domach? Gorące lato lub mroźne zimowe wieczory powodują, że temperatura wewnątrz budynku może stać się dokuczliwa. Aby chronić się przed uciążliwymi warunkami należy zastosować odpowiednie materiały izolacyjne i ochronne. W walce ze zbytnim nagrzaniem lub wyziębieniem wnętrza budynku nieocenione okazują się osłony na okna – rolety, żaluzje lub okiennice.

Wybór bramy garażowej powinien być w równym stopniu dyktowany względami estetycznymi, jak na przykład dopasowaniem jej do koloru elewacji i stylu budynku, jak również względami praktycznymi. W pewnych przypadkach lepiej sprawdzi się brama uchylna, w innych zaś rolowana lub segmentowa.

19.02.2014 | Aluminiowe konstrukcje

Najważniejszym elementem każdego okna, szklanej fasady, ogrodu zimowego czy innych powierzchni przeszklonych są profile konstrukcyjne. Produkcja profili aluminiowych wymaga zaangażowania nowoczesnej i zaawansowanej technologii. Dlatego producenci okien czy fasad w większości zlecają produkcję profili aluminiowych wyspecjalizowanym firmom. Jedną z nich jest Aliplast Extrusion.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

27.03.2018 | Stolarka otworowa

Często decydujemy się na zakup produktów do wyposażenia domu z jednej linii. Dotyczy to np. sprzętu AGD, oświetlenia czy mebli, które są dzięki temu idealnie do siebie dopasowane, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Skoro uwzględniamy ten aspekt na etapie urządzania domu, to warto też wziąć go pod uwagę już wcześniej, podczas jego budowy. Naprzeciw tak skrojonym wymaganiom klientów wychodzi firma Krispol, która oferuje linię HOME, jedną z pierwszych na rynku, która obejmuje komplet stolarki okiennej i drzwiowej dla domu: ciepłe okna i drzwi wejściowe, zewnętrzne rolety do zabudowy oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm.

Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny. Osoby budujące dom coraz chętnej otwierają salon lub jadalnię na ogród, wybierając wielkogabarytowe okna panoramiczne czy drzwi tarasowe. Nierzadko, zajmują one większość ściany elewacyjnej i zapewniają tym samym bardzo dobry dopływ światła dziennego do wnętrza. Pomimo dużej powierzchni przeszklenia, nowoczesna stolarka zapewnia wysoki komfort termiczny.

23.01.2018 | Stolarka otworowa

Wybór domu pasywnego oznacza inwestycję w poprawę jakości naszego życia. Bardzo ważnym elementem takiego budynku są okna oraz drzwi, którą muszą być szczelne i zapewnić minimum zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku. Jakie drzwi wejściowe zatem wybrać, aby były one pasywne i energooszczędne?

25.07.2017 | Stolarka otworowa

W dobie automatyzacji procesów przemysłowych coraz trudniej znaleźć na rynku produkty, które zaspokoją potrzebę posiadania rozwiązań wyjątkowych, skrojonych na miarę indywidualnych wymagań klientów. Czy jednak na pewno? Tej teorii zdaje się przeczyć nowość w ofercie firmy GERDA – drzwi do domów NTT, które idealnie łączą najlepsze cechy drzwi metalowych: solidną i wytrzymałą konstrukcję, najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodność z estetyką oraz możliwością wyboru jednego z wielu wzorów, pogrupowanych w czterech nowoczesnych liniach wzorniczych.

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność nie oznacza przy tym wzrostu ceny. Uzupełnieniem oferty są wykonywane na wymiar energooszczędne drzwi Thermo65. Dostępne także w okazyjnej cenie. Promocja obowiązuje do końca roku.

12.04.2017 | Stolarka otworowa

Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu, nic więc dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu: okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

W powszechnej opinii utarło się, że drewno jest dość drogie, zwłaszcza jego najszlachetniejsze gatunki, jak na przykład dąb. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo wyrobów drewnopodobnych, bo producenci dwoją się i troją, aby zaproponować klientom łudząco podobne do naturalnego surowca płyty meblowe, kafle czy panele. Problem w tym, że żadna z takich imitacji, nawet jeśli wizualnie bardzo przypomina oryginał, to nigdy nie będzie miała jego cech, które trudno przecenić. Choćby z tego powodu warto postawić na wewnętrzne drewniane drzwi dębowe i deski podłogowe, które – jak się okazuje – wcale nie muszą mieć zaporowych cen.

Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz bardziej zaawansowane materiały termoizolacyjne… Kwestią oczywistą jest, że szczelność budynków i eliminowanie mostków cieplnych w prosty sposób odbija się na zasobności portfela inwestora. Nacisk na izolacyjność termiczną jest szczególnie ważny dziś, gdy gwałtownie kurczą się zasoby naturalne, a energia wciąż drożeje. Nic dziwnego, że rynek odpowiada na potrzeby konsumentów, oferując im rozwiązania minimalizujące zużycie energii cieplnej, eliminujące straty ciepła i poprawiające izolacyjność budynków. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Klinar, która oferuje m.in. profile podokienne i drzwiowe z polistyrenu ekstrudowanego XPS, a także podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne z ciepłego i twardego materiału o nazwie „Klinaryt”.

03.08.2016 | Stolarka otworowa

Doświadczenie, jakość, precyzja – to nie puste frazesy, ale bardzo pożądane dziś na rynku cechy oferentów rozwiązań dla branży budowlanej. Szczególnie wysokie wymagania stoją przed producentami stolarki PVC i ALU, bo świadomy konsument doskonale wie, jak ogromny jest wpływ dobrze dobranych okien na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego najlepiej zaufać doświadczonym i rozpoznawalnym na rynku producentom. A do takich z całą pewnością należy firma Nowy Dom Okna Sp. z o.o., działająca w branży już od 19 lat.

08.06.2016 | Automatyka domowa

Automatyka na dobre wkradła się do każdego domu i jego otoczenia. Ludzie poszukują jednak jeszcze bardziej innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie w domowej przestrzeni przy udziale nowoczesnych technologii na miarę XXI wieku. W myśl tej idei działa również firma Wiśniowski.

26.04.2016 | Stolarka otworowa

Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych dyktowany był przede wszystkim ich walorami funkcjonalnymi. Dziś, dzięki szerokiej ofercie rynkowej, nie musimy już stawać przed dylematem: jakość czy wygląd. Najlepszym tego przykładem są oferowane przez firmę BARAŃSKI drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, w których polski producent harmonijnie połączył elegancki design z najwyższą precyzją i jakością wykonania.

11.01.2016 | Stolarka otworowa

Drzwi wewnętrzne w domu i mieszkaniu pełnią kilka podstawowych funkcji. Po pierwsze, odgradzają od siebie poszczególne pomieszczenia, zapewniając potrzebną intymność ich użytkownikom. Po drugie, tłumią dźwięki i zapachy dochodzące z tych pomieszczeń. Po trzecie i może nawet najważniejsze, ładne drzwi stanowią bardzo ważny element aranżacji wnętrza, który spaja w klamrę ogólny design domu czy mieszkania oraz nadaje wnętrzu styl i charakter. Firma Windoor to nasz rodzimy producent drzwi wewnętrznych. Drzwi tej firmy są nie tylko solidne i ładne – są przede wszystkim tanie, a więc dostępne dla kieszeni większości Polaków.

07.12.2015 | Stolarka otworowa

Kiedyś drzwi wejściowe do domu miały przede wszystkim za zadanie uchronić domowników przed zimnem, a ich dobytek przed kradzieżą. W XXI wieku oferowane na rynku drzwi muszą nie tylko spełniać rygorystyczne wymagania przeciwwłamaniowe i termoizolacyjne. Współczesny konsument oczekuje również, że wybrany przez niego produkt zapewni mu bezpieczeństwo, a także będzie się cechował najwyższymi parametrami izolacyjności cieplnej i akustycznej. A to wszystko oczywiście bez ustępstw na rzecz estetyki.

09.11.2015 | Stolarka otworowa

W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium i drzwi nie mogą sobie pozwolić na żadne kompromisy. Szczelność, wysoka izolacyjność cieplna, estetyka – to wymagania, jakim muszą sprostać oferowane przez nich wyroby. Specjalnie do producentów okien i architektów kierowany jest system okienno-drzwiowy AC 77 HI firmy Morad. Z kolei system ścian lamelowych ML 52 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zamaskowania mniej atrakcyjnych elementów budynku.

05.10.2015 | Stolarka otworowa

Na świecie coraz gwałtowniej kurczą się zasoby naturalne oraz rośnie zużycie energii. Nic więc dziwnego, że w związku z tym wzrasta też liczba inwestorów, którzy decydują się na rozwiązania energooszczędne i pasywne. Za wymaganiami rynku muszą nadążyć firmy oferujące poszczególne komponenty dedykowane specjalnie dla tego typu budownictwa, w tym np. okna czy drzwi. Ich jakość oraz sposób montażu ogrywają kluczową rolę w zachowaniu rygorystycznych parametrów szczelności budynków.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: fasada aluminiowa, fasady aluminiowe, drzwi, okna, wentylowana elewacja, wentylowane elewacje, konstrukcja całoszklana, balustrada całoszklana,