Praktyczna i nowoczesna fasada

Kronoart – design w zasięgu ręki

Zasada pierwszego wrażenia obowiązuje w świecie nieruchomości tak samo, jak w świecie ludzi. Niby wiemy, że nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak myślenie schematyczne jest bardzo silnie zakorzenione w ludzkiej podświadomości. Dlatego warto zadbać, by fasada domu, biura czy magazynu była jego wizytówką.

Kronoart, czyli fasady hi-definition, wyznaczają w architekturze początek nowej, ekscytującej ery i dają możliwość projektowania bez ograniczeń. Tu nie ma kompromisów: elewacja może być dokładnie taka, jaką sobie wymarzyłeś. Nie „podobna”, nie „coś w stylu”, tylko właśnie taka, jaką chcesz. Jeśli tak sobie życzysz, może być na niej nawet twój własny portret lub zdjęcie twojego dziecka, psa czy auta – granicą jest tylko wyobraźnia.

 

praktyczna i nowoczesna fasada kronospanfot. Kronospan

 

Czym są płyty fasadowe Kronoart i co je wyróżnia?
Płyty kompaktowe Kronoart składają się w całości z papierów impregnowanych żywicami, które po sprasowaniu w wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu dają jednorodna płytę. Powstający materiał dopuszczany jest do sprzedaży po przeprowadzeniu skomplikowanych procesów sprawdzających jego wytrzymałość na róznego rodzaju czynniki, zarówno atmosferyczne jak i chemiczne. Właściwości techniczne powierzchni płyty i wysoka odporność stosowanych lakierów sprawiają, że otrzymujemy produkt wyjątkowo odporny na uderzenia, plamy i warunki atmosferyczne oraz łatwy do utrzymania w czystości. Dzięki połączeniu wytrzymałości na zginanie i elastyczności płyty Kronoart nadają się doskonale do stosowania w miejscach zagrożenia wandalizmem. Fasady wentylowane z wykorzystaniem płyt Kronoart to idealny wybór przy dopasowaniu elewacji do istniejącej zabudowy oraz przy projektowaniu nowej formy architektonicznej. Płyty te mogą być stosowane zarówno w domach murowanych, jak i budynkach o konstrukcji żelbetowej oraz szkieletowej.

 

praktyczna i nowoczesna fasada kronospanfot. Kronospan

 

Niepowtarzalne wzory doskonałej jakości
To, co oprócz trwałości wyróżnia płyty Kronoart od podobnych produktów, to przede wszystkim jakość zadruku. Wyjątkowa i opatentowana technologia wydruku i zadruku płyt daje możliwość uzyskiwania dekorów w wysokiej rozdzielczości i bez powtórzeń na powierzchni nawet do 15 m2. Jest to niezwykle istotne w przypadku słojów drewna  i nadruku dekorów według pomysłu klientów w wysokiej rozdzielczości i w szerokości do 2040 mm. Rysunek drewna ma niesamowitą głębię i wyjątkową dokładność odwzorowania: kolory są bardziej żywe, a naturalne materiały odtworzone w sposób wyjątkowo realistyczny, co sprawia, że są one nie do odróżnienia od pierwowzorów.

Podstawowa gama produktów składa się z czterech kolekcji dostępnych w czterech strukturach,  które imitują różne rodzaje powierzchni: ciepło, naturalne tekstury drewna, kamień i metalowe wykończenia. Kolekcja Elements doskonale imituje naturalne materiały takie jak dąb, jesion, marmur, beton i łupki. Fundamentals to standardowa kolekcja Kronoartu, oferująca 20 bardzo popularnych dekorów, które odpowiadają na rosnące potrzeby przemysłu budowlanego. Część dekorów z tej kolekcji dostępna jest od ręki i są to m. in. dekory imitujące drewno tradycyjne czy współczesne, jak i tynk, beton, stal szczotkowaną czy metal utleniony. Kolekcja Color to 54 barwy w różnych odcieniach: zarówno żywe, jak i stonowane. Można z nich tworzyć fantazyjne wzory, łącząc przeróżne odcienie i struktury. Najbardziej oryginalną spośród wszystkich kolekcji jest kolekcja Concept, ponieważ oferuje nieograniczone możliwości projektowania.

 

praktyczna i nowoczesna fasada kronospan praktyczna i nowoczesna fasada kronospanfot. Kronospan

 

Sposoby montażu
Płyty elewacyjne Kronoart mogą być montowane na kilka sposobów, w zależności od potrzeb. Najbardziej popularne są fasady wentylowane, ponieważ sprzyjają utrzymaniu naturalnej wilgotności oraz stałej temperatury budynku. Otwarta na dyfuzje izolacja cieplna poprawia bilans energii cieplnej, hamuje procesy erozyjne warstw betonu i stanowi dodatkową izolację akustyczną. Można je wykonać na dwa sposoby: z widocznym sposobem montażu – na nity lub śruby lub w sposób niewidoczny: mechaniczny na specjalne podkonstrukcje aluminiowe lub ręcznie na klej. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, warto więc wykonanie takiej elewacji zlecić doświadczonej firmie. Co ważne, właściwości fizykochemiczne płyt Kronoart umożliwiają dodatkowo stosowanie ich także na elewacjach łukowych o minimalnym promieniu r = 2 m.

 

praktyczna i nowoczesna fasada kronospanfot. Kronospan

 

Elewacje zewnętrzne to tylko jeden z możliwych sposobów wykorzystania płyt Kronoart. Z powodzeniem mogą być także stosowane do wykończenia ścian wewnętrznych i wykonania elementów dekoracyjnych. Płyty Kronoart to także idealny materiał na wypełnienia balkonów, przegród, podcieni i tarasów.

Więcej informacji o płytach elewacyjnych Kronoart i ich możliwych zastosowaniach znajduje się na stronie www.kronospan-express.com

39-206 Pustków-Osiedle, Pustków-Osiedle 59 E, woj. podkarpackie
tel. +48 (14) 67 09 500 ,


Liczba odwiedzin: 1429 | Data publikacji: 2016-08-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.02.2014 | Systemy budowlane
W kompozytach jakimi są płyty warstwowe PAROC...
24.05.2018 | Styropian
Co dziś jest miarą wielkości i prestiżu...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Brama garażowa, otwierana kilka lub nawet kilkanaście...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne miasto bez futurystycznych...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Okna plastikowe i aluminiowe porównuje się od...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
25.09.2020 | Stolarka otworowa
Kiedyś do wyboru było drewno albo biały...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
blachy perforowane
27.11.2018 | Blachy
Blachy perforowane to materiał, który stał się...
deska elewacyjna
Elewacja drewniana to nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Adaptacja i renowacja starych budynków to zadanie...
26.02.2016 | Dźwigi (żurawie)
Firmy produkcyjne i montażowe stają przed coraz...
16.02.2016 | Wykańczanie wnętrz
Aranżacyjnie XXI wiek dopuszcza niemal wszystko. W...
31.07.2015 | Stolarka otworowa
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej... ale...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: płyta fasadowa, płyty fasadowe, nowoczesne fasady, płyty elewacyjne, plytki elewacyjne, płytki zewnętrzne, płytki drewnopodobne, panele drewnopodobne elewacyjne, płytki kamieniopodobne, sztuczny kamień, fasady wentylowane, elewacje wentylowane, panele zewnętrzne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy