Styropian grafitowy, styropian na ściany, dachy, fasady
Od niemal 30 lat Arbet buduje swoją markę, dostarczając płyty styropianowe dla budownictwa, bloki styropianowe i kształtki. Flagowymi rozwiązaniami z oferty firmy są styropian fasadowy, styropian na dachy i podłogowy, a także styropian grafitowy na ściany, oferowane w różnych wariantach odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom odbiorców.
Obecnie przedsiębiorstwo produkuje rocznie ponad milion m³ styropianu, a niezmiennie wysoką jakość i powtarzalność parametrów technicznych zapewnia własne laboratorium badawcze, skrupulatnie realizowany program Zakładowej Kontroli Produkcji, wykwalifikowana kadra specjalistów oraz zaawansowany park maszynowy.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Jakość udokumentowana
Pod koniec 2004 roku Fabryka Styropianu ARBET uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji i projektowania płyt styropianowych do dociepleń w budownictwie. Jako jedno z nielicznych przedsiębiorstw w Polsce, w 2017 roku ARBET poddał się certyfikacji na nową wersję normy  ISO 9001:2015, która w porównaniu do wersji wcześniejszej kładzie większy nacisk na „podejście procesowe”, cykl PDCA (Planuj – Wykonaj – Sprawdź – Działaj) i „podejście oparte na ryzyku”.
- W celu utrzymania i ciągłego rozwoju wdrożonego systemu niezbędne są tzw. audyty wewnętrzne. W FS ARBET przeszkoleni do tego celu audytorzy wiodący przeprowadzają regularne audyty we wszystkich oddziałach produkcyjnych. Audyty odbywają się zgodnie z zaplanowanymi harmonogramami rocznymi. W czasie audytów sprawdzana jest prawidłowość funkcjonowania systemu, w tym zgodność postępowania z określonymi procedurami, w ramach poszczególnych procesów – mówi Irena Domska, kierownik ds. zarządzania jakością FS ARBET Sp. J.
Potwierdzeniem jakości oferowanych przez producenta wyrobów są też liczne przyznawane nagrody. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat firma została nagrodzona  Orłami WPROST, uzyskała tytuł „Gazela Biznesu”, „Diamenty Forbesa”, „Gepardy Biznesu”, dwukrotnie został jej przyznany certyfikat „Kupuj Polskie” czy Konsumencki Lider Jakości. W 2015 roku ARBET był też nominowany  do nagrody dla Najlepszych Przetwórców Tworzyw oraz zajął wysokie miejsce w rankingu najbardziej prężnych firm 25- lecia III RP. W 2016 roku Fabryka Styropianu ARBET s.j. znalazła się w gronie 712 firm z regionu, które Instytut Europejskiego Biznesu uznał za godne uhonorowania tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2016. Z kolei w ubiegłym roku do rąk Dariusza Karasińskiego, dyrektora generalnego FS ARBET s.j. trafił Kreator Budownictwa Roku 2017, ten sam tytuł otrzymała również firma Fabryka Styropianu ARBET.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Działania mające na celu zachowanie wysokiej jakości pozwalają firmie utrzymać wiodącą pozycję na rynku i oferować styropian na ściany, dachy, fasady, a także bloki i kształtki styropianowe odpowiadające najwyższym wymaganiom, dostępne w konkurencyjnych cenach, a zarazem – przyjazne środowisku naturalnemu. Firma posiada obecnie pięć fabryk i dostarcza swoje wyroby do każdego miejsca w Polsce. Równie prężnie przedsiębiorstwo działa na rynkach zagranicznych, co ułatwia dostosowanie oferowanych produktów do standardów europejskich (oznaczenie znakiem CE).

Wypracowana pozycja lidera w zakresie jakości i różnorodności oferowanych produktów umożliwia firmie podejmowanie dodatkowych działań w innych obszarach, niezwiązanych z branżą budowlaną, co jest kolejnym aspektem stawiającym ARBET w czołówce polskiego rynku.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Firma z misją – nie tylko slogan
Obok produkcji najwyższej jakości płyt styropianowych, styropianu fasadowego, podłogowego i na dachy oraz styropianu grafitowego, firma ABET regularnie podejmuje szereg aktywności prospołecznych. Taka działalność jest być może najlepszym wyznacznikiem solidnej pozycji przedsiębiorstwa, które swój potencjał wykorzystuje na wielu polach, które nie ograniczają się tylko do sprawnego funkcjonowania firmy.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Pod hasłem „ARBET z kulturą” ten producent płyt styropianowych wspiera różnego rodzaju inicjatywy kulturalne. Czasami współtworzy je jeden ze współudziałowców Fabryki – Grzegorz Funke, będący zarazem fotografem i ambasadorem kultury w Koszalinie i regionie. Tylko w ostatnich miesiącach firma uczestniczyła w kilkunastu tego typu przedsięwzięciach. ARBET wziął udział m.in. w projekcie „Odjazdowa Sztuka Koszalińska”, mającym na celu promocję twórczości lokalnych artystów. Dzięki wsparciu firmy, przez tydzień autobusy oraz rynek w centrum miasta stały się przestrzenią dla prezentacji prac koszalińskich artystów. Grzegorz Funke miał ponadto wystawę zdjęć „Chiny – tradycja i kultura” w zaprzyjaźnionym z ARBETem Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia  Solidarni „PLUS” Szkoła Życia w Wandzinie, i był to kolejny taki projekt w Wandzinie. 

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Od początku 2018 roku ARBET patronuje też projektowi „Fotografia z duszą”, który w ramach cyklicznie odbywających się spotkań popularyzuje ten gatunek sztuki oraz przybliża sylwetki i twórczość wybitych fotografów.
Ważnym obszarem pozabranżowych zainteresowań firmy jest działalność charytatywna. ARBET zaistniał w ten sposób m.in. w corocznym koszalińskim balu charytatywnym oraz na aukcji, z których dochód został przeznaczony na zakup aparatury dla oddziału dziecięcego Koszalińskiego Szpitala. Na aukcji zlicytowano kalendarz „Dzieci Świata” oraz album „Moja podróż” Grzegorza Funke. Tomy te zawierają fotografie, na których autor uwiecznił twarze ludzi spotykanych na swoich licznych i od wielu lat podejmowanych wyprawach. Kalendarz został też zlicytowany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieranej przez ARBET od wielu lat.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Jedną z form działania na rzecz lokalnej społeczności jest ponadto propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Sportowy ARBET Team to przyjaciele i pracownicy firmy, którzy są miłośnikami sportu. Sukcesywnie powiększająca się grupa biegaczy, kolarzy, surferów, kijkarzy, a także zawodników sportów najbardziej nietypowych i ekstremalnych to dowód na to, jak bardzo tego typu inicjatywy są potrzebne oraz jaki ogromny potencjał integracyjny w nich drzemie.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Tylko ustabilizowana pozycja i pełna kontrola nad wszystkimi procesami produkcyjnymi daje możliwość działania na wielu innych, niezwiązanych z branżą polach, bez szkody dla funkcjonowania firmy. Jedynie najlepsi i najwięksi mają możliwość, aby uprawiać różne formy aktywności prospołecznej (ilu z nich rzeczywiście to robi jest sprawą odrębną, bo przecież takie działania wymagają również zaangażowania, środków i ludzkiego potencjału). Być może właśnie takie aspekty są dziś, w XXI wieku, papierkiem lakmusowym dla „wielkości i jakości” najbardziej liczących się na rynku producentów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.arbet.pl, www.prawdziwystyropian.pl, www.facebook.com/FSArbet/

75-211 Koszalin, ul. Bohaterów Warszawy 32, woj. zachodniopomorskie
tel. 943 422 076-9,