Styropian fasadowy, podłogowy, na dach

Pracować nie tylko na własną pozycję

Co dziś jest miarą wielkości i prestiżu firmy? Generowane przez nią roczne obroty? Jakość oferowanych produktów? Wdrażanie innowacji? Potwierdzane audytami systemy certyfikacyjne? Zaawansowany technologicznie park maszynowy? Z pewnością wszystkie powyższe elementy, ale niektóre przedsiębiorstwa idą jeszcze o krok dalej. Przykładem może być producent płyt styropianowych ARBET, polska firma, która jest znana i ceniona zarówno na rynku rodzimym, jak i za granicą. Już od lat przedsiębiorstwo aktywnie włącza się w inicjatywy kulturalne, sportowe oraz w działania na rzecz lokalnych społeczności, nadając nowy wymiar słowom „firma aktywna społecznie”.

Styropian grafitowy, styropian na ściany, dachy, fasady
Od niemal 30 lat Arbet buduje swoją markę, dostarczając płyty styropianowe dla budownictwa, bloki styropianowe i kształtki. Flagowymi rozwiązaniami z oferty firmy są styropian fasadowy, styropian na dachy i podłogowy, a także styropian grafitowy na ściany, oferowane w różnych wariantach odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom odbiorców.
Obecnie przedsiębiorstwo produkuje rocznie ponad milion m³ styropianu, a niezmiennie wysoką jakość i powtarzalność parametrów technicznych zapewnia własne laboratorium badawcze, skrupulatnie realizowany program Zakładowej Kontroli Produkcji, wykwalifikowana kadra specjalistów oraz zaawansowany park maszynowy.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Jakość udokumentowana
Pod koniec 2004 roku Fabryka Styropianu ARBET uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji i projektowania płyt styropianowych do dociepleń w budownictwie. Jako jedno z nielicznych przedsiębiorstw w Polsce, w 2017 roku ARBET poddał się certyfikacji na nową wersję normy  ISO 9001:2015, która w porównaniu do wersji wcześniejszej kładzie większy nacisk na „podejście procesowe”, cykl PDCA (Planuj – Wykonaj – Sprawdź – Działaj) i „podejście oparte na ryzyku”.
– W celu utrzymania i ciągłego rozwoju wdrożonego systemu niezbędne są tzw. audyty wewnętrzne. W FS ARBET przeszkoleni do tego celu audytorzy wiodący przeprowadzają regularne audyty we wszystkich oddziałach produkcyjnych. Audyty odbywają się zgodnie z zaplanowanymi harmonogramami rocznymi. W czasie audytów sprawdzana jest prawidłowość funkcjonowania systemu, w tym zgodność postępowania z określonymi procedurami, w ramach poszczególnych procesów – mówi Irena Domska, kierownik ds. zarządzania jakością FS ARBET Sp. J.
Potwierdzeniem jakości oferowanych przez producenta wyrobów są też liczne przyznawane nagrody. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat firma została nagrodzona  Orłami WPROST, uzyskała tytuł „Gazela Biznesu”, „Diamenty Forbesa”, „Gepardy Biznesu”, dwukrotnie został jej przyznany certyfikat „Kupuj Polskie” czy Konsumencki Lider Jakości. W 2015 roku ARBET był też nominowany  do nagrody dla Najlepszych Przetwórców Tworzyw oraz zajął wysokie miejsce w rankingu najbardziej prężnych firm 25- lecia III RP. W 2016 roku Fabryka Styropianu ARBET s.j. znalazła się w gronie 712 firm z regionu, które Instytut Europejskiego Biznesu uznał za godne uhonorowania tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2016. Z kolei w ubiegłym roku do rąk Dariusza Karasińskiego, dyrektora generalnego FS ARBET s.j. trafił Kreator Budownictwa Roku 2017, ten sam tytuł otrzymała również firma Fabryka Styropianu ARBET.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Działania mające na celu zachowanie wysokiej jakości pozwalają firmie utrzymać wiodącą pozycję na rynku i oferować styropian na ściany, dachy, fasady, a także bloki i kształtki styropianowe odpowiadające najwyższym wymaganiom, dostępne w konkurencyjnych cenach, a zarazem – przyjazne środowisku naturalnemu. Firma posiada obecnie pięć fabryk i dostarcza swoje wyroby do każdego miejsca w Polsce. Równie prężnie przedsiębiorstwo działa na rynkach zagranicznych, co ułatwia dostosowanie oferowanych produktów do standardów europejskich (oznaczenie znakiem CE).

Wypracowana pozycja lidera w zakresie jakości i różnorodności oferowanych produktów umożliwia firmie podejmowanie dodatkowych działań w innych obszarach, niezwiązanych z branżą budowlaną, co jest kolejnym aspektem stawiającym ARBET w czołówce polskiego rynku.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Firma z misją – nie tylko slogan
Obok produkcji najwyższej jakości płyt styropianowych, styropianu fasadowego, podłogowego i na dachy oraz styropianu grafitowego, firma ABET regularnie podejmuje szereg aktywności prospołecznych. Taka działalność jest być może najlepszym wyznacznikiem solidnej pozycji przedsiębiorstwa, które swój potencjał wykorzystuje na wielu polach, które nie ograniczają się tylko do sprawnego funkcjonowania firmy.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Pod hasłem „ARBET z kulturą” ten producent płyt styropianowych wspiera różnego rodzaju inicjatywy kulturalne. Czasami współtworzy je jeden ze współudziałowców Fabryki – Grzegorz Funke, będący zarazem fotografem i ambasadorem kultury w Koszalinie i regionie. Tylko w ostatnich miesiącach firma uczestniczyła w kilkunastu tego typu przedsięwzięciach. ARBET wziął udział m.in. w projekcie „Odjazdowa Sztuka Koszalińska”, mającym na celu promocję twórczości lokalnych artystów. Dzięki wsparciu firmy, przez tydzień autobusy oraz rynek w centrum miasta stały się przestrzenią dla prezentacji prac koszalińskich artystów. Grzegorz Funke miał ponadto wystawę zdjęć „Chiny – tradycja i kultura” w zaprzyjaźnionym z ARBETem Ośrodku Readaptacji Stowarzyszenia  Solidarni „PLUS” Szkoła Życia w Wandzinie, i był to kolejny taki projekt w Wandzinie. 

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Od początku 2018 roku ARBET patronuje też projektowi „Fotografia z duszą”, który w ramach cyklicznie odbywających się spotkań popularyzuje ten gatunek sztuki oraz przybliża sylwetki i twórczość wybitych fotografów.
Ważnym obszarem pozabranżowych zainteresowań firmy jest działalność charytatywna. ARBET zaistniał w ten sposób m.in. w corocznym koszalińskim balu charytatywnym oraz na aukcji, z których dochód został przeznaczony na zakup aparatury dla oddziału dziecięcego Koszalińskiego Szpitala. Na aukcji zlicytowano kalendarz „Dzieci Świata” oraz album „Moja podróż” Grzegorza Funke. Tomy te zawierają fotografie, na których autor uwiecznił twarze ludzi spotykanych na swoich licznych i od wielu lat podejmowanych wyprawach. Kalendarz został też zlicytowany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspieranej przez ARBET od wielu lat.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Jedną z form działania na rzecz lokalnej społeczności jest ponadto propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Sportowy ARBET Team to przyjaciele i pracownicy firmy, którzy są miłośnikami sportu. Sukcesywnie powiększająca się grupa biegaczy, kolarzy, surferów, kijkarzy, a także zawodników sportów najbardziej nietypowych i ekstremalnych to dowód na to, jak bardzo tego typu inicjatywy są potrzebne oraz jaki ogromny potencjał integracyjny w nich drzemie.

 

Styropian fasadowy, podłogowy, na dach Styropian fasadowy, podłogowy, na dachfot.Arbet

 

Tylko ustabilizowana pozycja i pełna kontrola nad wszystkimi procesami produkcyjnymi daje możliwość działania na wielu innych, niezwiązanych z branżą polach, bez szkody dla funkcjonowania firmy. Jedynie najlepsi i najwięksi mają możliwość, aby uprawiać różne formy aktywności prospołecznej (ilu z nich rzeczywiście to robi jest sprawą odrębną, bo przecież takie działania wymagają również zaangażowania, środków i ludzkiego potencjału). Być może właśnie takie aspekty są dziś, w XXI wieku, papierkiem lakmusowym dla „wielkości i jakości” najbardziej liczących się na rynku producentów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.arbet.pl, www.prawdziwystyropian.pl, www.facebook.com/FSArbet/


Liczba odwiedzin: 114 | Data publikacji: 2018-05-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.11.2016 | Deweloperzy

Zabetonowane dżungle blokowisk, zatłoczone parkingi, korki w godzinach szczytu… Każdy, kto choć przez krótki czas mieszkał w większym mieście z pewnością na własnej skórze doświadczył tych wątpliwych „uroków” cywilizacji. Nic więc dziwnego, że w naszych szalonych czasach, gdy wszystko robimy z zegarkiem w ręku, coraz więcej osób poszukuje swojej ostoi na obrzeżach miast lub na terenach nowoczesnych wsi. Właśnie do miłośników spokoju, nastawionych na życie w bezpiecznym oddaleniu od zgiełku, spalin i dusznego oddechu wielkomiejskich aglomeracji kierowana jest oferta firmy deweloperskiej Profesjonal24, która działa na terenie gminy Pszczółki w województwie pomorskim.

25.05.2018 | Chemia budowlana

Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się z tym, że w pewnym momencie będzie wymagał on remontu. Jedną z podstawowych kwestii są w takim wypadku prace termomodernizacyjne, a w szczególności docieplenie ścian zewnętrznych, które poprawi efektywność cieplną budynku i zapewni komfort mieszkańcom. Do ocieplenia starych domów wykorzystywany jest coraz częściej system ETICS. Na czym polega docieplenie budynku w tym systemie i dlaczego warto w niego zainwestować?

Bloczki HOTBLOK to najprostszy sposób na szybkie i tanie wznoszenie ścian jednowarstwowych bez dodatkowego ocieplenia. Doskonałe parametry izolacyjności termicznej sprawiają, że bloczki są powszechnie wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

12.06.2018 | Domy ekologiczne

Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że koszty życia rosną, kwestie energooszczędności zaczynają nabierać coraz większego znaczenia. Najczęściej to właśnie argument ekonomiczny skłania inwestorów do budowy energooszczędnych budynków, choć oprócz finansów jest jeszcze cały szereg czynników przemawiających na korzyść domów pasywnych, z czego na pierwsze miejsce wysuwają się względy prozdrowotne i prośrodowiskowe. O tym, z czego buduje się domy pasywne i dlaczego to się opłaca rozmawiamy z Ireną Łobocką – Prezes Zarządu firmy Dom Plus, oferującej zdrowe, murowane budynki pasywne.

10.05.2018 | Deweloperzy

Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają różne formy. Zakup domku nad jeziorem czy ogródka działkowego to dla wielu za mało, dlatego decydują się na wyprowadzkę za miasto i kupno domu na wsi lub w małej miejscowości. Co determinuje takie decyzje Polaków? Z pewnością finanse – spory dom z ogrodem na wsi czy w małym mieście kosztuje często tyle samo, co kawalerka w centrum dużego miasta. Jednak coraz częściej obok ekonomii do głosu dochodzi… zdrowy rozsądek, który każe porzucić wielkomiejskie, naznaczone pośpiechem życie i stworzyć dla niego alternatywę – własną enklawę spokoju. Naprzeciw takim oczekiwaniom osób z okolic Trójmiasta wychodzi firma Profesjonal 24, której portfolio za moment już wzbogaci się o kolejne domy bezczynszowe na Pomorzu – Osiedle Wschodnie w Skowarczu.

Ekologiczny styl życia na dobre już zadomowił się również w Polsce. Wokół nas wyrastają sklepy ze zdrową żywnością, a etykieta zwierająca przedrostek „eko” na różnych produktach przyciąga jak magnes. Ten trend nie ominął też branży budowlanej i nie powinno nas to dziwić. Przecież to w domu spędzamy mnóstwo czasu, to tutaj szczególnie ważne jest, aby otaczające nas materiały nie szkodziły naszemu zdrowiu. Jak zbudować ekologiczny dom? Warto zacząć od zdrowych ścian z betonu komórkowego, które będą przyjazne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla… portfela.

14.03.2018 | Elewacje

Prosty montaż, wyeliminowanie konieczności konserwacji, odporność na warunki atmosferyczne… Jeśli mamy takie wymagania co do elewacji domu, to pomysł, aby wykonać ją z drewna z pewnością jest nietrafiony. Nawet jeśli naturalny surowiec jest bardzo modny, to jednak coraz częściej jego estetyka przegrywa z niechęcią do czasochłonnej konserwacji. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Elbudex Pro – producent drewnopodobnych zewnętrznych paneli na dom DEKORDESKA, które są coraz częściej stosowaną alternatywą dla naturalnego surowca. To ukłon w stronę tych klientów, którzy nie chcą rezygnować z piękna szlachetnego materiału, a jednocześnie oczekują prostoty montażu i bezproblemowej eksploatacji przez długie lata.

27.11.2017 | Składy budowlane

Co jest dziś motorem napędowym dla rozwoju branży budowlanej? Z jednej strony z pewnością rosnące wymagania klientów, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej, niskich kosztów eksploatacji, krótkiego czasu budowy. Z drugiej strony wymagane innowacje wymuszane są też przez zmiany zachodzące w środowisku naturalnym, przede wszystkim – gwałtownie kurczące się zasoby naturalne. W efekcie wznoszone dziś budynki muszą być nie tylko tanie w utrzymaniu, ale również energooszczędne. Produktem, który idealnie wpisuje się w te wymagania są murowe panele izolacyjne Polytech Moduł System – nowatorskie rozwiązanie na skalę światową, opracowane przez firmę Akces BK Sp. z o.o. we współpracy z firmą Tech Service Polska Sp. z o.o.

21.11.2017 | Domy drewniane

Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez osoby decydujące się na nową inwestycję. Argumentów na korzyść technologii szkieletowej jest bardzo wiele. Użytkownicy doceniają niepowtarzalny klimat drewnianych domów, szybkość ich budowy, a także innowacyjne sposoby wykończenia, zapewniające doskonałą odporność na warunki atmosferyczne oraz korzystny mikroklimat wewnątrz. Nie bez znaczenia jest znaczna ilość interesujących projektów. W ofercie firmy Danmar, znanego producenta domów drewnianych, pojawił się nowy dom całoroczny o symbolu XVII, który cechują niewielkie wymiary, nowoczesny design oraz bardzo atrakcyjna cena.

12.07.2017 | Izolacje

Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas. Tak niewiele trzeba, aby się ono spełniło. Wystarczy wybrać wysokiej jakości materiały budowlane. Szczególnie ważny jest materiał izolacyjny, który nie tylko zapewni ciepło zimą, ale także komfort akustyczny oraz ognioodporność. Jaki materiał posiada wszystkie te właściwości? Wełna mineralna.

Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga od wykonawcy zaangażowania i znajomości sztuki budowlanej. Nie znaczy to jednak, że nie możemy sami wykonać wielu prac remontowych. Wręcz przeciwnie, możemy z powodzeniem samodzielnie przeprowadzić całą renowację mieszkania. Ważne jest, abyśmy wyposażyli się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam właściwie wykonać wszystkie niezbędne prace.

Izolacja okien jest niezwykle ważną kwestią w energooszczędnym budownictwie. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewniają ciepło wewnątrz budynku i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie. Jednakże nieodpowiednio dobrane i zamontowane okna nie zapewnią efektywnego ogrzewania, pozwalając na „ucieczkę” ciepła z domu. Chcąc tego uniknąć, coraz więcej osób decyduje się na ciepły montaż okien – nową technologię montowania okien w budynku. Czy to rozwiązanie jest opłacalne dla inwestora?

26.05.2017 | Domy prefabrykowane

Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina) o świetnych właściwościach termicznych, który zawojował rynki skandynawskie już niemal pół wieku temu. Teraz przyszedł czas na Polskę, gdzie technologia ciepłych domów z prefabrykatów keramzytowych sukcesywnie staje się coraz bardziej popularna, a także coraz tańsza. W naszym kraju domy z keramzytu buduje firma Expobud z Torunia, właściciel marki domy-expobud.pl, która w 2012 roku została oficjalnym partnerem duńskiego koncernu PRAEFA produkującego takie ściany.

06.04.2017 | Domy drewniane

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy gdy myślimy o budownictwie szkieletowym to natura, przyroda, styl rustykalny, tradycja. Oczywiście każde z tych słów trafnie oddaje charakter drewnianych budynków, jednak to dopiero początek całego repertuaru możliwych określeń. Technologia domów kanadyjskich nie ma właściwie żadnych ograniczeń zarówno jeśli chodzi o kształtowanie bryły budynku, jak i o wykończenie elewacji, dlatego dom oparty na konstrukcji szkieletu drewnianego wizualnie może niczym się nie różnić od murowanego. O ile oczywiście granic nie postawi… wyobraźnia projektanta i technologiczne możliwości firmy, której powierzymy realizację budowy.

23.03.2017 | Kontenery

Rośnie liczba dzieci w wieku przedszkolnym, tym samym pojawia się problem brakujących miejsc w placówkach. Jak władze mogą rozwiązać ten problem? Dzięki inwestycji w przedszkola modułowe, które są świetną alternatywą dla placówek budowanych w systemie tradycyjnym.

21.12.2016 | Ogrzewanie

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Trudno znaleźć branżę, w której ten slogan byłby równie aktualny, co w branży budowlanej. I choć pewne rozwiązania weszły do tradycji, jak np. ławy fundamentowe jako najpowszechniejszy sposób posadowienia domu, to dziś dostępne są rozwiązania nowocześniejsze i praktyczniejsze zarazem. Przykładem mogą być fundamenty płytowe, które lepiej izolują i świetnie sprawdzają się w przypadku niestabilnych gruntów. Po połączeniu ich z podłogowym systemem grzewczym stają się one rozwiązaniem, o którym dziś śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej racjonalnym i opłacalnym sposobem na zbudowanie fundamentu. O szczegóły pytamy Agnieszkę Głowacką-Mattsson z firmy Legalett Polska Sp. z o.o.

05.12.2016 | Kontenery

Budownictwo modułowe zaczyna mieć w Polsce coraz większą liczbę zwolenników. Inwestorzy dostrzegają zalety budowania w tym nowoczesnym systemie. Obiekty modułowe z powodzeniem spełniają rolę domów, pawilonów handlowych czy biur. Coraz częściej wykorzystuje się je także w budowie szkół i przedszkoli.

21.10.2016 | Kontenery

Trudno znaleźć gałąź przemysłu, w której by nie wykorzystywano kontenerów. Świetnie sprawdzają się one wśród firm rozpoczynających działalność, pozwalają też niedrogo i szybko zorganizować dodatkowe miejsce dla pracowników czy do przechowywania towarów. Dzięki temu, że nie są na stałe związane z gruntem, kontenery sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie na pewien, ograniczony okres czasu potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Na co zwracać uwagę wybierając dostawcę kontenera? Lepiej kupić czy wynająć? Na ile możliwe jest dopasowanie kontenera do specyficznych potrzeb? Odpowiedzi poszukamy, śledząc ofertę firmy IW-TOM, która proponuje sprzedaż i wynajem kontenerów.

11.07.2016 | Domy drewniane

Nowoczesność, minimalizm, technologia… to słowa, które w XXI wieku powtarzane są na tyle często, że zdążyły się znudzić. Efekt? Coraz częściej skłaniamy się w stronę rozwiązań tradycyjnych, które doceniali już nasi przodkowie. Drewniana chałupa, kolorowe okiennice, strzecha na dachu, bliskość natury – dziś to nie tylko puste frazesy i odskocznia na czas urlopu, ale nierzadko w pełni świadomie podejmowana decyzja mieszkaniowa na całe życie.

09.06.2016 | Domy drewniane

Nowoczesne domy drewniane, jakie buduje się w XXI wieku, oprócz wykorzystania naturalnego, szlachetnego surowca, niewiele mają wspólnego ze swoimi drewnianymi przodkami. Postęp technologiczny, suszenie komorowe, niemal nieograniczone możliwości obróbki sprawiają, że budownictwo mieszkaniowe przeżywa dziś swój renesans.

03.06.2016 | Systemy budowlane

Ocieplanie ścian zewnętrznych to bardzo ważny element budowy każdego domu. Od wyboru zastosowanych materiałów i rozwiązań, zależeć będzie wysokość opłat za ogrzewanie. Warto przeanalizować dostępne możliwości już na etapie budowy domu, by w przyszłości nie martwić się, jak poprawić termoizolację.

03.06.2016 | Termoizolacja

W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja stała się koniecznością dla wielu mieszkańców starszych obiektów. Każdy budynek generuje jednak inne potrzeby i problemy związane z termoizolacją. Ich właściciele często nie orientują się jakie produkty i systemy powinny zostać zastosowane w poszczególnych przegrodach. Jednocześnie wiedza i doświadczenia wielu inwestorów i wykonawców na temat termoizolacji kończy się na informacjach o wełnie mineralnej i styropianie. W celu poszerzenia tej wiedzy zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po termoizolacji budynków mieszkalnych, stworzonego wraz z firmą Recticel – producentem systemów termoizolacyjnych do ścian, dachów i podłóg.

10.05.2016 | Natryski pianki

Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo początkowej nieufności polskich inwestorów, powoli i sukcesywnie toruje sobie drogę na rodzimy rynek. I choć wiele osób wciąż wybiera tradycyjne metody izolacji, jak wełna mineralna czy styropian, to jednak coraz częściej przeważają zalety pianek: szczelność, paroprzepuszczalność, brak mostków termicznych i szybkość aplikacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników, zwłaszcza tych, którym zależy na jak największych oszczędnościach energii, wybiera właśnie izolacje pianą poliuretanową, którą można ocieplać poddasza, stropy, ściany.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: styropian grafitowy, styropian na ściany, styropian fasadowy, styropian podłogowy, styropian na dach, arbet, ocieplenie, izolacja