Fasady szklano-aluminiowe

Powiew nowoczesności – systemy fasadowe Monstal

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne miasto bez futurystycznych budynków ze szkła i aluminium albo bez przeszklonych, oświetlonych witryn sklepowych. Jednak tego typu rozwiązania równie śmiało wkraczają do budownictwa mieszkaniowego. Coraz częściej można spotkać więc domy, w których szkło i aluminium stanowi podstawowy budulec fasady lub też zastosowano je w ciekawym połączeniu z tradycyjnymi materiałami.

Wysoka atrakcyjność wizualna eleganckich i minimalistycznych fasad wykonanych ze szkła i aluminium to tylko jeden z argumentów przemawiających na korzyść tego typu rozwiązania. Klienci mogą wybierać spośród różnorodnych kształtów, rodzajów i kolorów listew maskujących, połączeń widocznych lub ukrytych, jak również decydować się na profile tzw. „zimne” lub profile z izolacją termiczną.
Oprócz tego, że fasady ze szkła i aluminium wnoszą powiew nowoczesności, dają też wrażenie bardzo lekkich i mniej przytłaczających niż konstrukcje z szarego betonu. Wpuszczają do budynków więcej światła dziennego sprawiając, że nawet niewielkie pomieszczenie staje się optycznie większe i bardziej przestronne.
Błędną opinią jest też przekonanie, że szklana fasada może powodować wzmożoną utratę ciepła. Jest wręcz przeciwnie, gdyż rozwiązania te doskonale wpisują się w trend do oszczędzania energii. Sposób konstrukcji nowoczesnych fasad ze szkła i aluminium sprawia, że spełniają one zgodne z normami wysokie parametry szczelności wodnej i izolacyjności cieplnej.
Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję, zabiegi konserwacyjne ograniczone są do minimum, a cała fasada pozwala cieszyć się pięknymi widokami przez długi czas, łącząc walory estetyczne, funkcjonalne i design.

 

systemy fasadowefot. MONSTAL

 

Fasady ze szkła i aluminium na życzenie
Na polskim rynku coraz więcej firm oferuje nowoczesne i atrakcyjne ściany fasadowe. Jedną z nich jest firma MONSTAL, która do budowy stolarki aluminiowej wykorzystuje materiały Alpiplast. Szeroka oferta dostępnych rozwiązań oraz elastyczność firmy pozwala na realizację najbardziej różnorodnych wizji architektonicznych, które wyróżnia komfort przebywania w pomieszczeniach połączony z funkcjonalnością.
Ciekawą ofertą jest np. lekka ściana osłonowa MC-Wall, która składa się pionowych słupów i poziomych rygli połączonych ze sobą za pomocą trzpieni wykonanych ze stali nierdzewnej. 2 łączniki φ 6 ze stali nierdzewnej przypadające na jeden węzeł zapewniają bardzo wysoką nośność połączenia słup-rygiel, zarówno w płaszczyźnie oddziaływania parcia wiatru, jak i w płaszczyźnie obciążenia wypełnieniem. Nie koliduje to z możliwością zastosowania tradycyjnych wsporników rygli, bądź mocowania ich tylko za pomocą wkrętów od czoła. Klient ma do wyboru różne grubości wypełnień, kształtujące się w przedziale 1-58 mm, różne rodzaje listew maskujących i ozdobnych, czy izolatorów (również o podwyższonych parametrach izolacyjnych). Istnieje też możliwość zlicowania tylnych ścianek słupów i rygli.

 

fasady szklane fasada szklanafot. MONSTAL

    
Tafla ze szkła
MONSTAL wykonuje również fasady, które od zewnątrz wyglądają jak pełna ściana ze szkła. Są to rozwiązania, które w szczególny sposób wpisują się w architektoniczne trendy, łącząc modernistyczny wygląd z estetyczną perfekcją.
Bez widocznych zewnętrznych elementów aluminiowych wykonane są fasady semistrukturalne MC-GLASS, gdzie od zewnątrz widać jedynie wypełnienia szklane, oddzielone od siebie szczelinami silikonu konstrukcyjnego. W pakietach szklanych wyprofilowane są specjalne kieszenie i rynny, w które trafiają płytki montażowe. Za ich pomocą wypełnienia mocowane są do szkieletu ściany osłonowej.
Podobny efekt tafli ze szkła daje też system lekkiej ściany FLAT-WALL, gdzie powstaje efekt płaskiej, gładkiej tafli szyby i profili aluminiowych. Wszystkie elementy zewnętrzne: aluminiowe listwy dociskowe i maskujące, wypełnienia szklane, ewentualne okładziny kamienne lub tynk leżą w jednej płaszczyźnie, dzięki czemu nie ma tu elementów „odstających” poza lico ściany.

 

system aluminiowo-szklanyfot. MONSTAL

Widoczna zewnętrzna szerokość profili aluminiowych wynosi 42 mm, a wizualna szerokość wewnętrzna profili słupów oraz rygli: 76 mm. Jako wypełnienia wykorzystuje się pakiety szybowe zbudowane z szyby zewnętrznej 8 mm float hartowanej ESG i wewnętrznej szyby niskoemisyjnej 6 mm o współczynniku k= 1,1. Mocowanie szyb zespolonych w kwaterach stałych odbywa się poprzez dociski aluminiowej listwy wraz z uszczelką do tafli szyby fazowanej na krawędziach. Wypełnienia kwater otwieranych kolejne są do profili aluminiowych za pomocą silikonu strukturalnego. Wszystkie szyby zespolone klejone są silikonem odpornym na działanie promieniowania UV.
Konstrukcje aluminiowo-szklane mają okna uchylne oraz kwatery stałe. W przypadku kwater otwieranych do wewnątrz występują kwatery rozwierne, uchylne lub rozwierno-uchylne.
W celu zapewnienia jak najlepszych parametrów izolacyjności cieplnej w systemie tym po zewnętrznym obwodzie konstrukcji aluminowo-szklanych zastosowano 2 warstwy uszczelnienia: wewnętrzną warstwę paroizolacyjną i zewnętrzną warstwę wykonywaną z fartucha EPDM.

 

systemy szklano-aluminiowefot. MONSTAL

 

Ekonomia i szybkość montażu
Doskonałe parametry izolacyjności termicznej spełnia też system słupowo-ryglowy TANAGRA. Jest to lekka ściana osłonowa oparta na wykorzystaniu tego samego profilu zarówno na słupy, jak i na rygle, a długość oferowanych profili dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb danego obiektu. Pozwala to na zminimalizowanie odpadu materiału. Zastosowanie specjalnych teleskopowych łączników słup-rygiel usytuowanych w tylnej komorze profilu pozwala na ekonomiczne wykorzystanie materiału oraz na skrócenie i ułatwienie czasu prefabrykacji i montażu.
Dostępna szeroka gama profili ryglowo-słupowych (typoszereg zmieniający się co 10 lub 20 mm), pozwala na bardzo precyzyjne dobranie kształtownika, który będzie spełniał wymagania wytrzymałościowe.

 

fasady aluminiowo-szklane systemy aluminiowo-szklanefot. MONSTAL

Szeroka gama profili aluminiowych MONSTAL umożliwia ekonomiczne rozwiązania w przypadku różnych konstrukcji, które mogą być kształtowane zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi klienta. Wysoka jakość dostępnych rozwiązań, doskonałe parametry izolacyjności cieplnej oraz możliwości realizacji różnorodnych wizji architektonicznych sprawiają, że fasady ze szkła i aluminium coraz częściej stają się ikoną naszych czasów.

Z pełną ofertą firmy Monstal można zapoznać się na stronie: www.monstal.com.pl

 

43-378 Rybarzowice, ul. Krótka 707 , woj. śląskie
tel. 338177286,


Liczba odwiedzin: 1301 | Data publikacji: 2014-03-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
16.03.2020 | Stolarka otworowa
Szkło i aluminium to we współczesnym budownictwie...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
Nowoczesna logistyka zakłada szerokie wykorzystanie różnego typu...
Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof to skuteczne...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
Firma Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej...
02.10.2013 | Stolarka otworowa
Duże przeszklone powierzchnie przez lata stosowane były...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...
26.06.2020 | Drabiny
Rusztowania i drabiny KRAUSE to na rynku...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
10.06.2020 | Obiekty sportowe
Minigolf do ogrodu hotelowego, na placu zabaw...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: systemy aluminiowe, systemy szklane, fasady ze szkła, fasady z aluminium,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy