Czym są fasady aluminiowe?

Taki typ fasady, co sugeruje jego nazwa, skonstruowany jest z aluminium i zazwyczaj łączy lekkie ścianki wykonane z tego surowca oraz szkło. To rozwiązanie charakteryzuje się nowoczesnością i wyjątkowo wysoką izolacyjnością termiczną, na co pozwalają właściwości aluminium.

Fasady aluminiowe są naprawdę wyjątkowe, w związku z czym najlepiej sprawdzają się do wyjątkowych projektów. Doskonale pasują do wspomnianych już budynków użyteczności publicznej: wszelkiego typu biurowce, salony samochodowe czy banki właśnie takie fasady posiadają. To dobre rozwiązanie, które sprawia, że budowle tego typu są odbierane przez klientów jako nowoczesne, idące z duchem czasu. 

Wykonane z aluminium fasady to jednak nie tylko rozwiązanie przeznaczone na front budynku. Z ich pomocą można także wykonywać konstrukcje przestrzenne i przeszklenia dachowe, które mają za zadanie doświetlić wnętrze i zadbać o wyjątkowy klimat. Nic więc dziwnego, że stanowią narzędzie kształtujące współczesną architekturę!

Najciekawsze fasady aluminiowe 

Projektując budynki z wykorzystaniem wykonanych z aluminium fasad, trzeba wiedzieć, na jakie opcje warto postawić. W nowoczesnej architekturze jednym z ciekawszych rozwiązań są aluminiowe fasady słupowo-ryglowe, które można znaleźć w ofercie marki Aluprof.

Dlaczego są tak wyjątkowe? Dobrym przykładem może być system MB-TT50. To całkowicie nowatorska opcja, w której profile i odpowiadające za szczelność i izolacyjność akcesoria są naprawdę wysokiej jakości. Rozwiązanie to wyróżnia również innowacyjna technologia montażu fasady, co powoduje, że cały projekt wyróżnia się parametrami technicznymi, dominując nad innymi propozycjami dostępnymi na rynku. Co istotne w dzisiejszym budownictwie, spełnia też oczekiwania stawiane budynkom pasywnym i energooszczędnym. 

Dopasuj fasadę do projektu

Ogromną zaletą aluminiowych fasad jest ich wszechstronność. To rozwiązanie pozwala na wiele, szczególnie że możliwości są naprawdę szerokie. Dostępne profile mają wiele wariantów, różną budowę i wygląd, a także odmienne parametry. Nie ma też żadnego problemu z realizacją nawet najbardziej wyszukanych i wymagających projektów indywidualnych: sky is the limit!

Ciekawym przykładami mogą być propozycje Aluprof: MB-SR50N HI o podwyższonej izolacyjności cieplnej, MB-SR50N PL, pozwalająca na zbudowanie najbardziej szalonych konstrukcji czy wersja „półstrukturalna”, czyli MB-SR50N EFEKT.

Wariantów jest wiele, a zalet rozwiązania, jakim są fasady aluminiowe, jeszcze więcej. Poznaj bliżej asortyment producentów i twórz projekty, które zaskoczą i zachwycą wszystkich, którzy je zobaczą, na stałe wpisując się w wygląd nowoczesnego miasta.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,