W obecnych czasach znajdziemy niewielu producentów domów modułowych w naszym kraju. Zdecydowanie warto jednak przyjrzeć się temu tematowi, gdyż taki dom to prawdziwe wybawienie z czasochłonnych i kosztownych budów. Szybki czas realizacji oraz energooszczędność to tylko niektóre z zalet. Firma Moodhouse wykonuje budowę domów modułowych oraz przeprowadza ich wykończenie, dzięki czemu do gotowego domu można wprowadzić się natychmiast po jego ukończeniu. Tego typu obiekty doskonale sprawdzą się jako domy letniskowe oraz mieszkalne, a nawet jako biura, ośrodki wypoczynkowe oraz sklepy.

Domy dostępne są w różnych wielkościach od około 30 do 50 metrów kwadratowych, z opcją ich rozbudowy. Co bardzo ważne, jeśli zdecydujemy się na dom o powierzchni poniżej 35 metrów kwadratowych, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia, co obniża wszelkie formalności związane z inwestycją. Zmniejsza to także koszty, bowiem taki obiekt nie wymaga fundamentów.

fot. Ramal

Producent domów modułowych z CE

Moodhouse to producentów domów modułowych, który wykonuje obiekty zgodne z normami cieplnymi, jakie obowiązywać będą od 1 stycznia 2021 roku. Firma buduje domy zgodne z polskimi normami oraz jako jedyny producent wystawia Deklarację Właściwości Użytkowych CE na wykonany obiekt. Taka deklaracja jest obowiązkowa na wszystkie wyroby, co określa ustawa z dnia 30 sierpnia 2002 r. Dz. U. 2002 Nr 166 Poz. 1360 oraz Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 roku. Współczynniki przenikania ciepła ścian po wykończeniu wnętrza mogą wynosić U=0,19 w opcji Standard, U=0,14 w opcji EKO oraz U = 0,1 w opcji EKOPLUS.

Firma oferuje energooszczędne budowle oraz szeroką gamę projektów domów modułowych z kosztorysem, dzięki czemu można łatwo wybrać dom, jaki będzie spełniał nasze potrzeby w zakresie powierzchni oraz ceny. Warto wspomnieć, że wszystkie budynki powstają na konstrukcji stalowej zgodnej z normą EN1090-2.

fot. Ramal

Bogata oferta projektów i wykończeń

Producent domów modułowych wykorzystuje jedynie najlepszej jakości materiały, dzięki którym dom będzie trwały i solidny. Moodhouse oferuje różne rodzaje projektów domów modułowych. Cena zależy od powierzchni oraz wykończenia. Niewielkie domy powstają z modułów 3m x 6m lub 3m x 7m, chociaż firma może wykonać oczywiście domy na indywidualne zamówienie w zakresie ich wielkości. Po wybraniu odpowiedniego projektu domu modułowego z kosztorysem nadchodzi czas na wybór odpowiednich materiałów.

Ściana budowanych domów modułowych składa się z czterech elementów – elewacja, ocieplenie, wygłuszenie i wykończenie. Na elewację stosuje się np. płyty włókno-cementowe Cembrit, a także Thermodrewno, kamień elewacyjny. Firma może zastosować również imitację drewna, jaką jest deska włókno-cementowa Cembrit, Shera, Cedral, jak również wykorzystać beton architektoniczny lub dowolny materiał dostępny na rynku.

W każdym projekcie domów modułowych uwzględniono także trzy możliwe rdzenie ocieplenia ściany płytą PIR. W wersji Standard ma ona 60mm grubości, w wersji EKO 100mm a w wersji EKO PLUS aż 160 mm. Moodhouse stosuje wygłuszanie wełną o grubości 100mm oraz wykańcza ściany płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu, które następnie są w całości szpachlowane oraz dwukrotnie malowane.

fot. Ramal

Ciekawe projekty domów modułowych – cena, na którą Cię stać!

Firma spod Poznania jest nie tylko solidnym producentem domów modułowych, ale oferuje także interesujące projekty domów modułowych. Cena zależna jest oczywiście od wielkości oraz wykończenia, ale warto zauważyć, że w tym niewielkim koszcie znajduje się niezwykle interesujący i funkcjonalny budynek o nowoczesnej koncepcji architektonicznej.

Te energooszczędne domy wyposażyć można w dodatkowe, ekologiczne instalacje. W projekcie domów modułowych zawrzeć można np. nie tylko podstawowe instalacje, takie jak elektryka, sanitariaty i ogrzewanie, ale także klimatyzacja oraz fotowoltaika, które znacznie obniżą codzienne koszty użytkowania domu. Moodhouse oferuje wykonanie połączenia fotowoltaiki i ogrzewania, co jest teraz niezwykle popularne. Firma sugeruje ogrzewanie podłogowe foliami na podczerwień oraz zastosowanie pomp ciepła.

Nowoczesna technologia, tanie utrzymanie domu w połączeniu z łatwym i szybkim montażem oraz krótkim czasem budowy to bardzo duże oszczędności już na początku budowy oraz użytkowania domu modułowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz dom urozmaicić o ciekawe wykończenie, zależnie od naszych potrzeb, gustów oraz zasobności portfela. Firma współpracuje z takimi dostawcami jak VOX, BALEX, CHIGO, PORTA, OKNOPLAST, PONZIO, HEAT PLUS, FARMACELL, ale w projekcie domu można ująć dowolne materiały budowlane.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.moodhouse.com.pl

64-600 Oborniki, ul. Polna 3A, woj. wielkopolskie