Prefabrykacja dachów, domy szkieletowe i modułowe

Budować z najszlachetniejszego surowca

Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów płaskich… Możliwości zastosowania drewna w branży budowlanej można mnożyć. I choć jest ono wykorzystywane przez człowieka od wieków, to jednak tak naprawdę w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dokonał się krok milowy jeśli chodzi o umiejętność jego obróbki.

Prefabrykowane wiązary dachowe
Drewno lite znakomicie zastępuje znacznie droższe materiały, jak stal, żelbet, drewno klejone. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o kształ­t wiązara (np. dachy dwuspadowe, kopertowe, łukowe, naczółkowe itd.), a także duża maksymalna rozpiętość, wyno­sząca 30 m.
– Wiązary kratowe łączone są na płytki kol­czaste w technologii MiTek. Po ich wprasowaniu pod naciskiem pras o sile nacisku minimum 18 ton w stykające się elementy tarcicy, płytki tworzą mocne i trwałe połączenie. Nie potrzeba dodatkowego mocowania klejem, gwoździami czy śrubami – mówi Janusz Zaręba, właściciel firmy HATEK, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych.

 

prefabrykacja dachów prefabrykacja dachówfot. HATEK

 

Taka technologia znajduje coraz szersze zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. W tym wypadku szczególnie duże oszczędności przynosi stosowanie dolnego pasa wiązara jako konstrukcji stropu, przez co można wyeliminować ciężki i kosztowny strop żelbetowy. Ta eliminacja stropu już  na eta­pie projektu „odciąża” konstrukcję i pozwala zmniejszyć koszty inwestycji poprzez zastosowanie lżejszych ścian i funda­mentów.
Prefabrykowane wiązary dachowe są również powszechnie stosowane w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych, w budynkach rolniczych (kurniki, obory, chlewnie, stodoły), w ujeżdżalniach, stajniach i wszelkiego rodzaju budynkach produkcyjnych oraz magazynowych. Tę technologię chętnie wybierają też właściciele domów weselnych, restauracji oraz obiektów sportowych.
– Produkcja wiązarów w naszym zakładzie daje gwarancję powtarzalności elementów oraz zmniej­szenia zakresu robót montażowych na obiekcie, co znacznie przyspiesza czas budowy, a przez dostarcze­nie konstrukcji bezpośrednio przed rozpoczęciem prac montażowych, minimalizuje się ryzyko rozkradzenia i zniszczenia oraz zalegania na placu budowy. Stosowanie prefabrykowanych wiązarów daje też możliwość budowy dachu zimą, co pozwala na wydłużenie sezonu budowlanego – mówi Janusz Zaręba.

 

prefabrykacja dachów prefabrykacja dachówfot. HATEK

 

Nadbudowa dachów płaskich, czyli działka budowlana gratis
Konstrukcje drewniane świetnie sprawdzą się też jako nadbudowa dachów płaskich. Obok oczywistej zalety takiego rozwiązania, jaką jest wyremontowany dach, można też zyskać dodatkową kondygnację, a tym samym otrzymać gratis działkę budowlaną. Takie rozwiązanie ma też swój aspekt wizualny – nadbudowane na dachu płaskim dodatkowe piętro może poprawić estetykę całego budynku, przełamując jego bryłę ciekawym architektonicznym akcentem.

Energooszczędne domy szkieletowe
Gdy na świecie coraz gwałtowniej kurczą się zasoby naturalne, a w związku z tym drożeją ceny energii, rynek budowlany zmuszony jest do tego, aby poszukiwać rozwiązań przyjaznych środowisku i energooszczędnych.
– Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowa­niu budownictwem nowoczesnym i energooszczędnym, rozpoczęliśmy prefabrykację i budowę domów szkie­letowych. Nasze obiekty spełniają warunki budynku energooszczędnego – podkreśla Janusz Zaręba.
Dzięki niskiej akumula­cji ciepła takich domów, można bardzo szybko nagrzać pomieszczenia do pożądanej temperatury, co powoduje racjonalne gospodarowanie energią.

 

prefabrykacja dachów prefabrykacja dachówfot. HATEK

 

Firma HATEK wykonuje domy szkieletowe od początku do końca, to znaczy od projektu do stanu deweloperskiego, a klienci mają możliwość wybrania projektu wykonanego przez biuro specjalizujące się w projektowaniu domów z drewna, lub adaptacji własnego pomysłu. Krótki okres realizacji pozwala za­oszczędzić czas i nieporównywalnie szybciej cieszyć się niepowtarzalnym i przyjaznym klimatem własnego domu w porównaniu do budynku wykonanego w technologii mu­rowej tradycyjnej.

Budownictwo modułowe drewniane
Budownictwo modułowe to technologia szkieletu drewnianego w systemie modułowym. Moduły są zmontowane i wykończone „pod klucz” w zakładzie firmy HATEK. Gotowe moduły ze stolarką okienną, instalacjami, z gotową elewacją i ścianami wewnętrznymi dostarczane są na wyznaczone przez klienta miejsce. Obiekty wyposażone są według wskazówek klienta w oświetlenie, sprzęt AGD, meble łazienkowe i kuchenne. System charakteryzuje się szybkim czasem realizacji, wysoką izolacyjnością cieplną i akustyczną oraz małym zużyciem energii i atrakcyjnymi cenami.

Firma HATEK zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem konstrukcji drewnianych. Na rynku istnieje od 2003 roku, w związku z czym może pochwalić się bogatym doświadczeniem, fachowością i przede wszystkim pokaźną, wciąż rozwijaną wiedzą z zakresu budownictwa w technologii drewnianej. Tworząc uzna­ną markę firmy, przedsiębiorstwo gwarantuje użycie najwyższej jakości materiałów – tarcicy czterostron­nie struganej, sortowanej maszynowo pod względem wytrzymałościowym (posiadającej klasę C24 oraz znak CE), suszonej komorowo oraz najwyższą jakość produk­cji.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.hatek.com.pl

06-102 Pułtusk, Tartaczna 71, woj. mazowieckie
tel. 236927731, 661500000, www.hatek.com.pl


Liczba odwiedzin: 631 | Data publikacji: 2016-03-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
16.01.2015 | Domy drewniane
Prefabrykacja, czyli przygotowywanie gotowych do złożenia elementów...
Pozornie wydawać by się mogło, że konstrukcje...
Konstrukcje coraz większej ilości dachów domów jednorodzinnych...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
We współczesnym świecie coraz więcej produktów wykonuje...
Wraz ze wzrostem świadomości na temat obróbki...
Pracownia projektowa BINDER-PROJEKT od wielu lat specjalizuje...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
22.10.2015 | Domy drewniane
Moda na niektóre materiały budowlane lub trendy...
08.05.2015 | Domy drewniane
Prefabrykacja jest w Polsce coraz bardziej doceniania,...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
arpanel-glowne
11.07.2019 | Systemy budowlane
Obudowy hal, magazynów, obiektów administracyjno-biurowych czy fabryk...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
28.02.2019 | Inwestycje budowlane
Tradycyjne fundamenty coraz częściej przegrywają z innowacyjnym...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
Po początkowych oporach inwestorów wobec technologii prefabrykacji,...
Ogrodzenie to niezwykle ważny element posesji. Pełni...
13.07.2017 | Domy drewniane
Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej...
16.02.2017 | Wykańczanie wnętrz
Pracownicy firm budowlanych często podkreślają, że wznoszenie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: prefabrykowane dachy, dach prefabrykowany, budownictwo modułowe, dom szkieletowy, prefabrykacja dachów, prefabrykowane dachy, domy szkieletowe, domy modułowe, wiązary dachowe, prefabrykowane wiązary dachowe, nadbudowa dachów płaskich, energooszczędne domy szkieletowe, budownictwo modułowe drewniane, nadbudowa dachu płaskiego
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy