Klucze płasko-oczkowe – uniwersalne narzędzia na lata

Ze względu na wielość i różnorodność potrzeb, powstało wiele rodzajów kluczy. Od najprostszych kluczy płaskich, przez klucze oczkowe, Torx, imbusowe czy nastawne, aż po klucze sześciokątne typu T. Klucze płasko-oczkowe, jak sama nazwa wskazuje, łączą dwa rodzaje końcówek. Z jednej strony mamy klucz płaski, z drugiej – oczkowy.

Choć klucze płasko-oczkowe w niektórych przypadkach mogą okazać się nieco mniej wygodne niż np. klucze nasadowe, ze względu na swoją prostą konstrukcję i wytrzymałość są narzędziami, które kupuje się na lata. Właśnie z tego względu pierwszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zestawu kluczy płasko-oczkowych, jest ich jakość.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kluczy płasko-oczkowych?

Jak rozpoznać klucz płasko-oczkowy, który wyróżnia się wysoką jakością i solidnością? Pierwsza, dość oczywista kwestia, to materiał, z którego został wykonany. Jeśli planujesz użytkować kupione klucze przez wiele lat, wybierz produkty z wysokogatunkowej stali chromowo-wanadowej, odpornej na korozję. Dzięki temu nawet przy długotrwałym stosowaniu w trudnych warunkach Twoich kluczy płasko-oczkowych nie dopadnie rdza. Zachowają swoją funkcjonalność i nie odkształcą się.

Profesjonalne klucze płasko-oczkowe zostały wyprodukowane zgodnie z przyjętymi normami. Na przykład zestaw kluczy Högert Technik dedykowany warsztatom mechanicznym i serwisom samochodowym, spełnia normę DIN 3113. Dodatkowo są one odkuwane matrycowo i fabrycznie odporne na odkształcenia. Wybierając taki produkt, masz pewność jakości i wytrzymałości narzędzi.

Zestaw dopasowany do potrzeb

Klucze płasko-oczkowe oczywiście można kompletować według potrzeb – dokupować kolejne rozmiary. Jednak znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu kluczy. Komplety wspomnianego producenta sprzedawane są w wygodnych organizerach. Przeznaczone do powieszenia np. na ścianie czy półce biurka, są zawsze w jednym miejscu. Inną opcją przechowywania jest wygodne, materiałowe etui.

Oczywiście w profesjonalnym warsztacie potrzebne są też inne rodzaje kluczy i narzędzi. Jeśli dopiero wyposażasz swoje stanowisko pracy, pomyśl o większych zestawach – skrzynkach, organizerach, a nawet dużych szafkach narzędziowych.

Dobra organizacja zestawu kluczy płasko-oczkowych to nie tylko oszczędność czasu (nie musisz wciąż szukać porozkładanych kluczy!), ale też bezpieczeństwo. Po skończonej pracy możesz swobodnie uporządkować swoje narzędzia, bez obawy, że gdzieś spadną lub dostaną się w niepowołane ręce.

Postaw na sprawdzoną markę

Bardzo szeroka oferta producentów narzędzi z jednej strony zachęca do zakupu zestawu kluczy płasko-oczkowych. A z drugiej – znacząco utrudnia wybór. Na rynku dostępnych jest wiele kompletów o różnych parametrach, mniej lub bardziej znanych marek.

Biorąc pod uwagę jakość oraz (tak ważny w obecnych czasach) stosunek jakość do ceny, wielu właścicieli warsztatów, firm serwisowych, montażowych itp. wybiera narzędzia marki Högert Technik. Wykonane z dbałością o detale, ale też trwałość wyrobów, klucze płasko-oczkowe tego producenta to narzędzia ze starannie wyselekcjonowanej stali. Użytkownicy narzędzi Högert Technik cenią je też za ergonomię i komfort. Nie bez znaczenia są też przydatne dodatki, jak np. wspomniane wcześniej organizery i praktyczne zabezpieczenia.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,