Uzdatnianie, zmiękczanie, oczyszczanie wody

Woda czysta jak łza

Choć często używamy sformułowania, że coś jest „krystalicznie czyste”, to jednak rzadko możemy to powiedzieć o wodzie, która płynie z naszych kranów. Związki żelaza, manganu, zanieczyszczenia mechaniczne – wszystko to sprawia, że na urządzeniach sanitarnych, naczyniach, a także na praniu pozostają brudne osady, zacieki, przebarwienia. Nie wspominając już o metalicznym posmaku wody. Jak temu zaradzić? Pytamy o to specjalistów z firmy Aqua Soft, która oferuje stacje uzdatniania wody.

Jakość wody a… zasobność portfela
Pogarszająca się jakość wody znajduje realne przełożenie na ekonomiczne straty zarówno dla przemysłu, jak i dla odbiorców indywidualnych. Zanieczyszczenia związkami żelaza czy amoniaku, jak również różnego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne oraz twardość wody sprawiają, że szybciej psują się urządzenia domowe i przemysłowe – pralki, zmywarki i in. Zanieczyszczenia mogą ponadto doprowadzać do „zarastania” instalacji wodociągowej i w efekcie – do konieczności jej wymiany.
Innym problemem, z którym często się spotykamy, jest twarda woda. Wytrącające się z niej sole wapnia i magnezu osadzają się w postaci kamienia na urządzeniach sanitarnych czy czajnikach, zmuszając nas do zużywania większej ilości detergentów. Sprawiają też, że – mimo stosowania dobrych proszków do prania – tkaniny żółkną i stają się szorstkie. Nie mówiąc już o tym, że kamień osadzony na urządzeniach grzewczych zwiększa ich zapotrzebowanie na energię elektryczną nawet o 30-40%!

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Stacje uzdatniania wody
Ponieważ konieczność poprawiania parametrów wody staje się coraz bardziej palącym problemem, coraz więcej firm oferuje różnego typu stacje uzdatniania, które mają wyeliminować zanieczyszczenia. Na co jednak zwracać uwagę wybierając oferenta urządzeń?
– Ważne, aby była to oferta kompleksowa, a przedsiębiorstwo, od którego kupujemy cały system, oferowało zarówno jego wyprodukowanie, jak i montaż oraz późniejszy serwis – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz z firmy Aqua Soft.
Duże znaczenie ma też dobór urządzenia do potrzeb konkretnego klienta. Bo przecież nie każdy potrzebuje stacji zmiękczającej, jeśli podstawowym problemem jest zanieczyszczenie wody związkami żelaza czy manganu. Czasem zaś potrzeba jedynie filtracji mechanicznej, gdzie piasek, muł czy rdza są gromadzone na specjalnej siatce filtracyjnej.
Tylko profesjonalna firma pomoże nam dobrać najbardziej potrzebne rozwiązanie, co sprawi, że nie będziemy przeinwestowywać.
– We własnym zakresie wykonujemy analizy wody i na ich podstawie dobieramy stacje uzdatniania wody oraz dostarczamy wysokiej klasy filtry (filtry węglowe, kuchenne, prysznicowe), wkłady do filtrów, odżelaziacze, a także inne urządzenia usuwające zanieczyszczenia wody – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz. – Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji, wykonawstwie, rozruchu linii technologicznych do uzdatniania wody, wykonując kompletację poszczególnych urządzeń – dodaje.

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Technologie uzdatniania wody
W ofercie firmy Aqua Soft znajdują się urządzenia różnego typu zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i dla przemysłowych. Są to filtry i urządzenia do uzdatniania wody, które oczyszczają ją ze szkodliwych i zbędnych związków amoniaku, azotanów, manganu, pozwalając uzyskać doskonałe parametry wody.
– W tym celu wykorzystujemy różnorodne nowoczesne technologie: np. odwrócona osmoza, odżelazianie, zmiękczanie, demineralizacja. Oferujemy również usługi polegające na wymianie złoża filtracyjnego, serwisie filtrów, chlorowaniu instalacji wodociągowej. Realizujemy też dostawy soli tabletkowanej i nadmanganianu potasu – mówi Kazimierz Łukaszewicz.

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Zmiękczanie i oczyszczanie wody w jednym
A co zrobić, jeśli naszym problemem jest woda, która nie tylko jest twarda i zanieczyszczona różnymi substancjami organicznymi, ale zawiera też wysokie stężenie związków manganu, amoniaku i żelaza? Czy trzeba kupić wówczas kilka stacji uzdatniania?
– Jeśli chcemy jednocześnie usuwać twardość wody, żelazo, mangan, amoniak oraz substancje organiczne z wody, to najlepiej w tym celu sprawdzi się multimedialne złoże Aqua Multi. Granulowany materiał filtracyjny umożliwia jednoczesne usuwanie wszystkich tych zanieczyszczeń z wody zasilającej – podpowiada Kazimierz Łukaszewicz.
Aqua Multi jest złożem warstwowym w skład którego wchodzi pięć typów żywicy jonowymiennej oraz porowaty polimer o charakterze adsorbenta. Oczyszczanie wody stanowi połączenie procesu adsorpcji z mechanizmem wymiany jonowej. Złoże multimedialne jest standardowo regenerowane roztworem chlorku sodu (8-10%).

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

Zaletami takiego rozwiązania jest bezpieczna i oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych, gdyż urządzenia regenerowane są wyłącznie wodą i solą.
– Ważne jest też, że urządzenia Aqua Multi nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach (średnio raz na kilka miesięcy) – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna – odbywa się na rozbudowanym programowo i zaawansowanym technicznie elektronicznym panelu sterującym z podświetlanym ekranem ciekłokrystalicznym, który jest widoczny nawet w ciemnych pomieszczeniach.
Złoże Aqua Multi producent wyposażył w opatentowany przeciwprądowy system regeneracji w zależności od prognozowanego i rzeczywistego zużycia wody, które zawsze odbywa się w godzinach najmniejszego poboru, np. w nocy.
Urządzenie dostarczane jest jako kompletny i łatwy w montażu system, wyposażone jest m.in. w zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe, wąż do odprowadzania popłuczyn czy
tester twardości.

 

aqua soft gwiazdarys. Aqua Soft

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aqua-soft.com.pl

Dzięki gamie urządzeń do uzdatnia wody firma Aqua-Soft rozwiązuje problemy z jakością wody. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie gwarantują najwyższą jakość i niezawodność działania. Ponadto opatrzone są niezbędnymi atestami PZH oraz normami jakości. W ramach transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy sferą nauki a biznesu, firma Aqua-Soft współpracuje z Politechniką Białostocką.

 

15-686 Białystok, ul. Przędzalniana 8, woj. podlaskie
tel. 085 654 71 80, 696 000 120,


Liczba odwiedzin: 1558 | Data publikacji: 2015-04-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.04.2016 | Uzdatnianie wody
Związki manganu, amoniaku, żelaza, zanieczyszczenia mechaniczne –...
Osady na armaturze sanitarnej i kafelkach, szorstkie...
22.06.2016 | Uzdatnianie wody
Woda jest niezbędna do życia. Jednak problem...
24.06.2020 | Hydraulika
System OneFlow® WATTS to przyjazne środowisku rozwiązanie,...
12.11.2019 | Systemy budowlane
Wysuszona skóra, uczulenia, podrażnione oczy… chlorowana woda...
Wody słodkie stanowią zaledwie około 3% wszystkich zasobów...
W naszej strefie klimatycznej ryzyko wystąpienia suszy...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
17.06.2019 | Galanteria ogrodowa
Własny ogród to marzenie niejednego z nas....
Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna i ekologiczna świata oraz...
Najpopularniejszym sposobem odprowadzania ścieków na terenach, które...
Rosnąca świadomość ekologiczna polskiego społeczeństwa sprawia, że...
Przyłączenie domowej sieci wodno-kanalizacyjnej do sieci miejskiej...
Jak donoszą dane Państwowej Inspekcji Pracy branża...
04.11.2014 | Posadzki przemysłowe
Rozwój technologii sprawia, że tradycyjne metody zabezpieczania...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
12.11.2020 | Uzdatnianie wody
Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
24.01.2019 | Uzdatnianie wody
Inwestycja w filtry wody do domu i...
05.03.2018 | Uzdatnianie wody
Firma Aqua-Soft to producent i dystrybutor nowoczesnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: zmiękczanie wody, oczyszczanie wody, uzdatnianie wody
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy