Jakość wody a… zasobność portfela
Pogarszająca się jakość wody znajduje realne przełożenie na ekonomiczne straty zarówno dla przemysłu, jak i dla odbiorców indywidualnych. Zanieczyszczenia związkami żelaza czy amoniaku, jak również różnego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne oraz twardość wody sprawiają, że szybciej psują się urządzenia domowe i przemysłowe – pralki, zmywarki i in. Zanieczyszczenia mogą ponadto doprowadzać do „zarastania” instalacji wodociągowej i w efekcie – do konieczności jej wymiany.
Innym problemem, z którym często się spotykamy, jest twarda woda. Wytrącające się z niej sole wapnia i magnezu osadzają się w postaci kamienia na urządzeniach sanitarnych czy czajnikach, zmuszając nas do zużywania większej ilości detergentów. Sprawiają też, że – mimo stosowania dobrych proszków do prania – tkaniny żółkną i stają się szorstkie. Nie mówiąc już o tym, że kamień osadzony na urządzeniach grzewczych zwiększa ich zapotrzebowanie na energię elektryczną nawet o 30-40%!

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Stacje uzdatniania wody
Ponieważ konieczność poprawiania parametrów wody staje się coraz bardziej palącym problemem, coraz więcej firm oferuje różnego typu stacje uzdatniania, które mają wyeliminować zanieczyszczenia. Na co jednak zwracać uwagę wybierając oferenta urządzeń?
– Ważne, aby była to oferta kompleksowa, a przedsiębiorstwo, od którego kupujemy cały system, oferowało zarówno jego wyprodukowanie, jak i montaż oraz późniejszy serwis – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz z firmy Aqua Soft.
Duże znaczenie ma też dobór urządzenia do potrzeb konkretnego klienta. Bo przecież nie każdy potrzebuje stacji zmiękczającej, jeśli podstawowym problemem jest zanieczyszczenie wody związkami żelaza czy manganu. Czasem zaś potrzeba jedynie filtracji mechanicznej, gdzie piasek, muł czy rdza są gromadzone na specjalnej siatce filtracyjnej.
Tylko profesjonalna firma pomoże nam dobrać najbardziej potrzebne rozwiązanie, co sprawi, że nie będziemy przeinwestowywać.
– We własnym zakresie wykonujemy analizy wody i na ich podstawie dobieramy stacje uzdatniania wody oraz dostarczamy wysokiej klasy filtry (filtry węglowe, kuchenne, prysznicowe), wkłady do filtrów, odżelaziacze, a także inne urządzenia usuwające zanieczyszczenia wody – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz. – Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu, modernizacji, wykonawstwie, rozruchu linii technologicznych do uzdatniania wody, wykonując kompletację poszczególnych urządzeń – dodaje.

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Technologie uzdatniania wody
W ofercie firmy Aqua Soft znajdują się urządzenia różnego typu zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i dla przemysłowych. Są to filtry i urządzenia do uzdatniania wody, które oczyszczają ją ze szkodliwych i zbędnych związków amoniaku, azotanów, manganu, pozwalając uzyskać doskonałe parametry wody.
– W tym celu wykorzystujemy różnorodne nowoczesne technologie: np. odwrócona osmoza, odżelazianie, zmiękczanie, demineralizacja. Oferujemy również usługi polegające na wymianie złoża filtracyjnego, serwisie filtrów, chlorowaniu instalacji wodociągowej. Realizujemy też dostawy soli tabletkowanej i nadmanganianu potasu – mówi Kazimierz Łukaszewicz.

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

 

Zmiękczanie i oczyszczanie wody w jednym
A co zrobić, jeśli naszym problemem jest woda, która nie tylko jest twarda i zanieczyszczona różnymi substancjami organicznymi, ale zawiera też wysokie stężenie związków manganu, amoniaku i żelaza? Czy trzeba kupić wówczas kilka stacji uzdatniania?
– Jeśli chcemy jednocześnie usuwać twardość wody, żelazo, mangan, amoniak oraz substancje organiczne z wody, to najlepiej w tym celu sprawdzi się multimedialne złoże Aqua Multi. Granulowany materiał filtracyjny umożliwia jednoczesne usuwanie wszystkich tych zanieczyszczeń z wody zasilającej – podpowiada Kazimierz Łukaszewicz.
Aqua Multi jest złożem warstwowym w skład którego wchodzi pięć typów żywicy jonowymiennej oraz porowaty polimer o charakterze adsorbenta. Oczyszczanie wody stanowi połączenie procesu adsorpcji z mechanizmem wymiany jonowej. Złoże multimedialne jest standardowo regenerowane roztworem chlorku sodu (8-10%).

 

Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wody Uzdatnianie, zmiekczanie, oczyszczanie wodyfot. Aqua Soft

Zaletami takiego rozwiązania jest bezpieczna i oszczędna eksploatacja bez użycia szkodliwych środków chemicznych, gdyż urządzenia regenerowane są wyłącznie wodą i solą.
– Ważne jest też, że urządzenia Aqua Multi nie wymagają obsługi ze strony użytkownika, z wyjątkiem okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach (średnio raz na kilka miesięcy) – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna – odbywa się na rozbudowanym programowo i zaawansowanym technicznie elektronicznym panelu sterującym z podświetlanym ekranem ciekłokrystalicznym, który jest widoczny nawet w ciemnych pomieszczeniach.
Złoże Aqua Multi producent wyposażył w opatentowany przeciwprądowy system regeneracji w zależności od prognozowanego i rzeczywistego zużycia wody, które zawsze odbywa się w godzinach najmniejszego poboru, np. w nocy.
Urządzenie dostarczane jest jako kompletny i łatwy w montażu system, wyposażone jest m.in. w zawór obejścia (by-pass) z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe, wąż do odprowadzania popłuczyn czy
tester twardości.

 

aqua soft gwiazdarys. Aqua Soft

 

Dzięki gamie urządzeń do uzdatnia wody firma Aqua-Soft rozwiązuje problemy z jakością wody. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie gwarantują najwyższą jakość i niezawodność działania. Ponadto opatrzone są niezbędnymi atestami PZH oraz normami jakości. W ramach transferu wiedzy i doświadczeń pomiędzy sferą nauki a biznesu, firma Aqua-Soft współpracuje z Politechniką Białostocką.