OneFlow® WATTS – system chroniący przed zakamienianiem instalacji wodnej

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

System OneFlow® WATTS to przyjazne środowisku rozwiązanie, które eliminuje działanie twardej wody oraz problemy z tym związane. Dzięki niemu instalacja wodna w nowym lub remontowanym domu może zostać skutecznie zabezpieczona, za sprawą prostej aplikacji tego urządzenia i wpięciu go w króciec wlotowy i wylotowy. Warto uchronić się przed negatywnymi skutkami twardej wody, bowiem cena, jaką zapłacimy za remonty związane z zakamienioną instalacją c.o. oraz c.w.u., a także niespodziewane awarie, może być niemiłym zaskoczeniem.

Problem twardej wody

W zależności od regionu naszego kraju, możemy mieć do czynienia z różnym stopniem twardości wody. W Polsce wodę o dużej i bardzo dużej twardości można znaleźć na prawie 70% powierzchni kraju. Stanowi to wyzwanie dla systemów wodociągowych i instalacji. Woda o wysokiej twardości sprawia, że wytrącające się osady węglanowe mogą uszkadzać instalacje wodne. Producenci kotłów, pomp, armatury, a nawet nawilżaczy powietrza, instalacji nawadniających i basenowych zalecają wodę miękką. Paradoksalnie zbyt miękka woda (np. destylowana) charakteryzuje się podwyższonymi właściwościami korozyjnymi. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć instalacje wodne przed szkodliwym działaniem twardej wody? Z odpowiedzią przychodzi system OneFlow® WATTS, który cechuje się wyjątkową łatwością aplikacji, a do tego jest niezwykle przyjazny dla środowiska.

Sposoby obniżania twardości wody

Do zmiany parametrów twardości wody mogą być stosowane różne metody. Znane jest np. zmiękczanie w procesach chemicznych, co odbywa się poprzez dodanie polifosforanów. Niestety w tym wypadku otrzymujemy niską skuteczność procesu w wodzie ciepłej. Kolejnym sposobem jest wprowadzanie CO2 pod ciśnieniem, ale ten wariant cechuje się znacznymi kosztami. Stosuje się także zakłócenie cząsteczek w polu magnetycznym, jednak ta metoda, zgodnie z wynikami badań, cechuje się niską skutecznością. Niewielką skuteczność uzyskuje się także w kosztownym procesie usuwania twardości z wody w wyniku indukcji elektrycznej. Dotychczasowe badania potwierdzają, że żadna z tych metod nie jest wystarczająco skuteczna i jednocześnie przystępna cenowo. Dodatkowo, często procesy te są wymagające pod względem konieczności dostarczenia energii lub soli, wymagają utylizacji powstałych odpadów, zużywają dużo wody, a do tego bardzo wyjaławiają wodę pitną, sprawiając, że jest ona zbyt uboga w minerały. W związku z tym, twórcy systemu OneFlow® WATTS postawili na zupełnie inny proces, jakim jest metoda krystalizacji wspomaganej TAC (Template Assisted Crystallization), która doskonale chroni przez powstawaniem kamienia, a do tego spełnia rygorystyczne normy środowiskowe. Co więcej, za sprawą tej technologii w wodzie zachowane są jony magnezu i wapnia, niezbędne dla ludzkiego zdrowia.

fot. Watts Industries Polska

Zapobieganie zakamienianiu instalacji oraz rozpuszczanie istniejących osadów

Rewolucyjny proces krystalizacji TAC, zastosowany w systemie OneFlow® WATTS, niesie za sobą podwójne korzyści dla instalacji wodnych w domach. Nie tylko powoduje swobodny przepływ minerałów i eliminuje proces gromadzenia się osadów, ale także wpływa na rozpuszczanie tych, już istniejących. Zobaczmy jak to wygląda krok po kroku. Katalizacja odbywa się na powierzchni ziaren polimerowych stanowiących złoże. Za sprawą jego odpowiedniego składu oraz właściwego kształtu granulek polimerowych możliwe jest stworzenie korzystnych warunków do przyspieszonego wzrostu kryształów. Sprawia to, że ziarnista struktura tego złoża, znajdującego się w wodzie, pozwala na katalityczne zarodkowanie oraz wzrost na nim mikroskopijnych kryształów. Oznacza to, że dzięki temu minerały odpowiadające za twardość wody zmieniają swoją postać na nieszkodliwe kryształy, które przechodzą dalej wraz ze strumieniem wody i nie osadzają się na rurach oraz wewnątrz instalacji wodnych. Dodatkową zaletą systemu TAC jest uwalniany do wody dwutlenek węgla, jaki powstaje w procesie katalizacji. Wyższa zawartość CO2 powoduje z kolei tworzenie się kwasu węglowego i obniżenie wartości pH, co bezpośrednio sprzyja rozpuszczaniu się osadów, które już zalegają w instalacji wodnej.

fot. Watts Industries Polska

OneFlow® WATTS – cena za bezpieczną instalację

Czy warto zainwestować w systemy eliminujące efekty działania twardej wody na instalacje wodne? Zdecydowanie! Cena urządzenia, które możemy założyć zarówno na nowobudowanych, jak też starszych i remontowanych instalacjach, zwróci się niezwykle szybko. Rozwiązanie OneFlow® WATTS to gwarancja bezpieczeństwa i poprawnego działania, a także braku awarii instalacji wodnych. Trzeba pamiętać, że zalegający węglan wapnia i jego osady tworzą nierozpuszczalne bariery dla wody. Przekłada się to na natężenie przepływu, spadki ciśnienia. Jeszcze większe szkody twarda woda może wyrządzić w urządzeniach grzewczych, gdzie kamień na pompach, zaworach i kotłach może nie tylko zmniejszyć wydajność całego systemu (o nawet 24%), ale także doprowadzić do jego uszkodzenia oraz kosztownych remontów. Osad w instalacji ma także swoją niekorzystną cenę dla zdrowia domowników, bowiem stanowi on korzystne podłoże do rozwoju drobnoustrojów, co może stanowić zagrożenie higieniczne.

fot. Watts Industries Polska

Prosta instalacja, łatwa obsługa i wysoka wydajność

Zalety systemu OneFlow® WATTS sprawiają, że rozwiązanie nie ma sobie równych. Minerały, które powstają na złożu eliminują ryzyko zakamieniania się instalacji, a jednocześnie w wodzie zachowane są składniki niezbędne dla ludzkiego zdrowia. To przyjazne środowisku rozwiązanie nie wymaga stosowania energii elektrycznej, jak również soli lub innych substancji chemicznych. Powstałe minerały w formie krystalicznej nie są traktowane jak odpad i nie trzeba ich dodatkowo utylizować. Oszczędza to wodę oraz pracę i czas. To z kolei oczywiście wpływa na przyjazną obsługę urządzenia, które nie wymaga wielu konserwacji. Ten ekonomiczny i wydajny system jest praktycznie bezobsługowy, wymianę wkładu ze złożem przeprowadza się raz na dwa lub trzy lata, w zależności od modelu. Co więcej, niewielkie wymiary technologii znacznie zaoszczędzają miejsce i ułatwiają montaż. Przypomnijmy, że sama instalacja jest niezwykle prosta, bowiem opiera się jedynie na podpięciu systemu pod krócieć wlotowy i wylotowy w instalacji wodnej. Producent dostarcza system w różnych wydajnościach: od 22 l/min do 75 l/min, dzięki czemu można go dopasować do domów różnej wielkości, w zależności od ilości zużywanej wody. Bardzo ważne jest to, że ten system doskonale radzi sobie w trakcie eksploatacji i to w przeróżnych warunkach. Działa bez zakłóceń niezależnie od wahań temperatur oraz ciśnienia wody. Użytkownicy zauważają także mniejsze osady na naczyniach mytych w zmywarce, redukcję kamienia na kranach i natryskach, a także cieszą się z łatwiejszego czyszczenia umywalek i wanien, dzięki znacznej redukcji powstających nalotów z twardej wody.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.watts-oneflow.com

05-500 Piaseczno, ul. Puławska 40A, woj. mazowieckie
tel. + 48 22 702 68 60,


Liczba odwiedzin: 3129 | Data publikacji: 2020-06-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Twarda woda to częsty problem w gospodarstwach...
15.06.2021 | Pompy
Dostęp do wody z własnego ujęcia jest...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
Firma Euro-Wiert oferuje usługi wykonania odwiertów pod...
W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
31.05.2019 | Ogrzewanie
Zmiany klimatyczne i kurczące się zasoby naturalne...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
Wybór systemu grzewczego to wybór na lata,...
09.03.2017 | Pompy
Zakłady komunalne, oczyszczalnie ścieków, zakłady przemysłowe, spożywcze,...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
18.03.2016 | Ogrzewanie
Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne...
03.02.2016 | Pompy
Zakres stosowania agregatów pompowych jest bardzo szeroki,...
Co przeciętny Kowalski wie na temat pomp...
14.10.2014 | Pompy
Na każdym etapie budowy, a także w...
15.09.2014 | Ogrzewanie
Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, a...
28.03.2014 | Ogrzewanie
Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na...
01.10.2013 | Ogrzewanie
Nowoczesne, ekologiczne a przede wszystkim tanie źródło...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. podkarpackie

Słowa kluczowe: Watts, Watts Water Technologies, Watts Industries Polska, pompy, pompy wodne, regulatory, kontrolery, bezpieczeństwo wodne, bezpieczna woda, czysta woda, woda wysokiej jakości, rozdzielacze, zawory, zawory równoważące, rury, rury preizolowane, systemy dystrybucji wody, manometry, termometry, zawory mieszające, OneFlow® WATTS – system, OneFlow® WATTS, OneFlow® WATTS – cena, usuwanie kamienia, zmiękczanie wody,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy