Uzdatnianie wody – odwrócona osmoza, demineralizacja, zmiękczanie
Firma Aqua-Soft prowadzi działalność z zakresu kompleksowego uzdatniania wody, poprawiając jej jakość. Przedsiębiorstwo oferuje szeroką gamę urządzeń, opatrzonych niezbędnymi atestami PZH i normami jakości, co gwarantuje ich niezawodność i skuteczność. Firma istnieje na rynku od 2009 roku i zajmuje się produkcją, dystrybucją, montażem, serwisem systemów uzdatniania wody, dostawą materiałów eksploatacyjnych oraz doborem technologii w oparciu o wyniki badań.
- Swoje usługi kierujemy zarówno do instytucji, przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, hurtowni sanitarnych, obiektów chłodniczych, szpitali, myjni samochodowych, pralni, restauracji, małych i średnich przedsiębiorstw, instalatorów, jak i do odbiorców indywidualnych – mówi Kazimierz Łukaszewicz z firmy Aqua Soft.
Wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak: odwrócona osmoza, odżelazianie, zmiękczanie i demineralizacja pozwala na oferowanie produktów wysokiej jakości o różnorodnym zastosowaniu, przy czym każde rozwiązanie jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta.

 

stacje uzdatniania wody stacje uzdatniania wody stacje uzdatniania wodyfot. Aqua-Soft

 

Instalacja uzdatniania wody – jak wybrać?
Przeciętny Kowalski na ogół nie ma wielkiego doświadczenia w zakresie wyboru odpowiednich urządzeń do uzdatniania. Chcąc więc rozwiązać problem z niską jakością wody, trzeba wybierać takich dostawców, którzy nie tylko sprzedadzą gotowy produkt, ale także dokonają fachowej analizy wody.
- Takie analizy wykonujemy we własnym zakresie, dobierając najbardziej optymalną w danym wypadku stację uzdatniania, wysokiej jakości filtry, wkłady do filtrów i inne urządzenia, oczyszczające wodę ze szkodliwych i zbędnych związków amoniaku, azotanów i manganu – podkreśla Kazimierz Łukaszewicz.
Firma Aqua Soft nie tylko oferuje gotowe, „seryjne” rozwiązania, ale zajmuje się także projektowaniem, modernizacją, wykonawstwem i rozruchem linii technologicznych, wykorzystywanych w procesach uzdatniania wody, przez co klient końcowy ma pewność, że oferowany produkt jest dokładnie skrojony na miarę jego potrzeb.
Firma oferuje również usługi z zakresu wymiany i serwisu filtrów, chlorowania instalacji wodociągowej i dostaw soli tabletkowanej oraz nadmanganianu potasu.

 

stacje uzdatniania wodyfot. Aqua-Soft

 

Jedna stacja uzdatniania – odmanganianie, odżelazianie, zmiękczanie wody
Obok urządzeń, które pomagają w rozwiązywaniu problemów z poszczególnymi rodzajami zanieczyszczeń, w ofercie firmy Aqua Soft znajduje się też urządzenie Aqua Multi ze złożem multimedialnym, które stanowi granulowany materiał filtracyjny. Pozwala ono na jednoczesne usunięcie twardości, żelaza, amoniaku i substancji organicznych, dzięki czemu kompleksowo odpowiada na potrzeby tych klientów, którzy chcieliby poprawić jakość szczególnie zanieczyszczonej wody, ale nie chcą w tym celu kupować kilku stacji uzdatniania.
Aqua Multi to złoże warstwowe, składające się z 5 typów żywicy jonowymiennej i porowatego polimeru o charakterze adsorbenta. Jest ono standardowo regenerowane roztworem chlorku sodu (8-10%). Jego działanie pozwala na bezpieczną i oszczędną eksploatację bez użycia szkodliwych środków chemicznych.
- Aqua Multi szczególnie doceniają ci klienci, którzy nie chcą tracić czasu na obsługę urządzenia. Jedyną czynnością leżącą po stronie użytkownika w przypadku tego rozwiązania jest tylko konieczność okresowego uzupełniania pojemnika z solą w tabletkach – wyjaśnia Kazimierz Łukaszewicz.
Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany technicznie elektroniczny panel sterujący z podświetlanym ekranem, zawór obejścia z regulatorem twardości wody, zabezpieczenie antyprzelewowe, wąż do odprowadzania popłuczyn i tester twardości. Dzięki kompaktowej budowie Aqua Multi nie zajmuje wiele miejsca, jest też bardzo proste w montażu.

Stacje uzdatniania wody dla przemysłu
Firma Aqua-Soft zajmuje się ponadto wykonywaniem dużych stacji uzdatniania wody na potrzeby przemysłu, realizując inwestycje polegające na zmiękczaniu, odżelazianiu i odmanganianiu wody o dużych przepływach oraz przemysłowej odwróconej osmozie.
- Nasze największe przedsięwzięcia dotyczą wykonania SUW na terenie Szpitala ,,Śniadecja” i Białostockiej Wykańczalni Tkanin w Białymstoku, Hotelu ,,Natura Mazur” w Warchałach oraz na użytek wodociągów w Wielkim Lesie. Posiadamy również duże doświadczenie w wykonywaniu stacji uzdatniania wody na potrzeby ferm drobiu, gospodarstw rolnych oraz myjni samochodowych – komentuje Kazimierz Łukaszewicz.

 

stacje uzdatniania wodyfot. Aqua-Soft

 

Referencje mówią same za siebie, a każda z sukcesem wykonana realizacja to powiększające się doświadczenie, które przekłada się na wysoką jakość oraz świadome, indywidualne podejście do każdej inwestycji. Najlepszym tego dowodem są zadowoleni odbiorcy, którzy mogą korzystać z czystej, uzdatnionej wody.