Membrany do odwróconej osmozy

Akcesoria do odwróconej osmozy firmy Aqua-Soft

Firma Aqua-Soft to producent i dystrybutor nowoczesnych technologii uzdatniania wody. W ostatnim czasie na rynek wszedł nowy produkt tej marki – membrany osmotyczne, przeznaczone do domowych i przemysłowych filtrów odwróconej osmozy o bardzo wysokiej wydajności i skuteczności filtracji, a jednocześnie przystępnej dla każdego inwestora cenie.

Membrana do domowego filtra odwróconej osmozy
Świadomość ludzi w zakresie jakości wody, którą codziennie spożywają i używają, np. do mycia czy prania, nieustannie rośnie, co przekłada się na zainteresowanie różnego rodzaju systemami uzdatniania wody. Coraz większą popularność zyskują domowe systemy odwróconej osmozy, zapewniające wysoką jakość dostarczanej wody, przeznaczonej bezpośrednio do picia. Takie rozwiązania nie tylko znacznie ułatwiają codzienne życie, eliminując konieczność kupowania wody mineralnej, ale także dają pewność spożywania wody o wysokiej jakości.

 

aquasoft aquasoft fot. 2. Zmiękczacz wody / fot.  Aqua-Soft

 

Do domowych systemów odwróconej osmozy firma Aqua-Soft dedykuje membranę ARW-1812-75 o wydajności 75 gpd (galon per day) oraz wysokiej skuteczności oczyszczania wody – do 97,5%. W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku membran, ta marki Aqua-Soft jest bardzo wydajna i wytrzymała – wymaga wymiany po około 3 latach od instalacji. Co więcej, może ona pracować ze wszystkimi standardowymi filtrami dostępnymi na rynku.

System odwróconej osmozy Aqua-Soft wyposażony w membrany ARW-1812-75 montuje się w kuchni pod zlewozmywakiem. Użytkownik ma do wyboru kilka modeli o różnym stopniu filtracji, wielkości i cenie, które dopasowuje do swoich potrzeb. Urządzenia są niezwykle kompaktowe i sprawdzają się nawet w niewielkich kuchniach. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich długą żywotność oraz niskie koszty eksploatacji. Membrana ARW-1812-75 może być również z powodzeniem wykorzystana w akwarystycznych systemach RO, które także w swojej ofercie posiada Aqua-Soft.

 

aquasoft aquasoftfot. 1. Membrana do domowego filtra odwróconej osmozy / fot. 2. Przemysłowa membrana osmotyczna / fot. Aqua-Soft

 

Membrany osmotyczne przemysłowe
Systemy odwróconej osmozy stosowane są nie tylko do użytku domowego, ale również w przemyśle, przede wszystkim spożywczym i produkcyjnym, farmacji, kosmetologii oraz myjniach przemysłowych i samochodowych, lakierniach i laboratoriach. W związku z tym przedsiębiorcy coraz częściej inwestują w przemysłowe odwrócone osmozy, które są bardziej złożone od tych domowych i wymagają użycia specjalnych przemysłowych membran osmotycznych.

 

aquasoft aquasoftOdwrócona osmoza przemysłowa / fot. Aqua-Soft

 

Dla tych użytkowników producent Aqua-Soft proponuje kilka rodzajów membran: ARW‑8040, ARW-2540 oraz ARW‑4040-HF. Są to przemysłowe membrany do systemów odwróconej osmozy, wykonane z mieszanki poliamidu, czyli tworzywa sztucznego o wysokiej elastyczności i odporności na różne substancje chemiczne – dzięki czemu membrany te osiągają bardzo dobre wyniki eksploatacyjne. Są efektywne, odporne na działanie bakterii i chemicznie stabilne, neutralnie reagując na działanie różnego typu utleniaczy zawartych w wodzie. Produkowane są zgodnie z wszelkimi wymogami i dzięki temu są produktami wysokiej jakości. Ich zaletą jest również cena – konkurencyjna dla innych tego typu elementów na rynku. Długa żywotność membran (od 3 do nawet 5 lat) zapewnia inwestorowi komfort użytkowania i minimalizuje koszty związane z wymianą. Ich skuteczność oczyszczania wynosi do 99%. Są wykorzystywane do instalacji w specjalistycznych przemysłowych systemach odwróconej osmozy, np. na myjnie samochodowe.

Firma Aqua-Soft jest producentem systemów przemysłowej odwróconej osmozy, między innymi jednomembranowych – RO250 oraz dwumembranowych – RO500. W zależności od potrzeb i zapotrzebowania, można je rozbudować, tworząc wielomembranowe systemy o wysokiej wydajności, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy produkowane w oparciu o wysokiej jakości komponenty ze stali nierdzewnej oraz membrany, zapewniają odpowiednią jakość i wytrzymałość urządzenia, dzięki czemu oczyszczona woda spełnia odpowiednie normy jakości. Dotychczas firma Aqua-Soft wyposażyła w ten sposób setki myjni samochodowych oraz inne obiekty przemysłowe na obszarze całego kraju.

W trosce o jakość wody – modernizacja stacji uzdatniania wody w Baboszewie
Aqua-Soft to nie tylko producent stacji uzdatniania wody oraz systemów odwróconej osmozy. Firma nieustannie się rozwija i podejmuje nowe wyzwania. Prowadzi działalność w obszarze kompleksowego uzdatniania wody, wykonując usługi z zakresu analizy fizykochemicznej wody pod kątem doboru odpowiedniej stacji uzdatniania, wymiany poszczególnych elementów systemów uzdatniających, serwisu stacji uzdatniania i systemów odwróconej osmozy oraz modernizacji, wykonawstwa i rozruchu całych układów technologicznych w zakresie uzdatniania wody.

 

aquasoftStacja uzdatniania wody w Baboszewie po modernizacji / fot. Aqua-Soft

 

W tym roku firma Aqua-Soft była odpowiedzialna za przeprowadzenie dużej inwestycji, polegającej na modernizacji gminnej stacji uzdatniania wody o wydajności 50 m3/h w Baboszewie. Specjaliści z Aqua-Soft dołożyli wszelkich starań, realizując ten projekt, mający na celu poprawę jakości wody dostarczanej mieszkańcom gminy. Zakres robót, polegający w głównej mierze na pracach sanitarnych i instalacyjnych, sprowadzał się między innymi do modernizacji całego układu technologicznego SUW, wymiany zbiorników filtracyjnych, złóż, orurowania oraz urządzeń i zbiornika retencyjnego o pojemności 200 m3. Równolegle prowadzone były prace elektryczne i budowlane, uzupełniające całość inwestycji.

 

aquasoftfot. Aqua-Soft

 

Firma Aqua-Soft nie po raz pierwszy realizowała tak duże przedsięwzięcie. Wielokrotnie podejmowała się przebudowy stacji uzdatniania wody na wodociągach gminnych, dużych obiektach przemysłowych i usługowych, zawsze wykonując je należycie i starannie, z zachowaniem wiedzy technicznej, którą zdobyła przez wiele lat funkcjonowania. Obecnie prowadzi prace polegające na modernizacji stacji uzdatniania wody w Janowie w powiecie sokólskim, ale cały czas jest otwarta na nowe wyzwania i projekty, które pomogą wzbogacić jej dotychczasowe doświadczenie.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.aqua-soft.com.pl

15-686 Białystok, ul. Przędzalniana 8, woj. podlaskie
tel. 085 654 71 80, 696 000 120,


Liczba odwiedzin: 1095 | Data publikacji: 2018-03-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


10.04.2015 | Uzdatnianie wody
Choć często używamy sformułowania, że coś jest...
12.11.2019 | Systemy budowlane
Wysuszona skóra, uczulenia, podrażnione oczy… chlorowana woda...
22.06.2016 | Uzdatnianie wody
Woda jest niezbędna do życia. Jednak problem...
06.04.2016 | Uzdatnianie wody
Związki manganu, amoniaku, żelaza, zanieczyszczenia mechaniczne –...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
03.09.2020 | Hydraulika
Współczesną technikę grzewczą napędzają technologiczne innowacje. Aby...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
Średnica przyłącza, funkcja, ciśnienie robocze i przepływ...
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
Deficyt wody – to dwa słowa, które...
Doskonała jakość powierzchni bez wyżłobień, wyeliminowanie konieczności...
28.08.2020 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery techniczne Polkont niezbędne są wszędzie...
26.08.2020 | Kruszywa
Remonty budynków to proces powtarzający się co...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
12.08.2020 | Stolarka otworowa
Ciepło, cieplej, gorąco... Nawet, jeśli tegoroczne lato...
10.08.2020 | Energia ekologiczna
Gdy szukamy najbardziej wydajnego, autonomicznego i opłacalnego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: uzdatnianie wody, odwrócona osmoza, membrany do odwróconej osmozy, membrany osmotyczne przemysłowe, domowa membrana osmotyczna,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy