Decyzja o budowie domu pociąga za sobą szereg wyborów, które mogą w przyszłości zaważyć na naszym w nim życiu. To od wyboru technologii budowy w ogromnej mierze zależy, jaki będzie koszt postawienia domu i jak długo potrwają prace. Jednak ten wybór przekłada się przede wszystkim na koszt utrzymania domu w kolejnych latach jego użytkowania. Czasem wobec tego lepiej poświęcić więcej czasu i środków na etapie budowy, a potem odcinać kupony od dobrej decyzji w postaci niskich rachunków za ogrzewanie. Dzisiaj inwestycja w dom energooszczędny jest jedynym logicznym i opłacalnym wyborem.

 

drewniany -dom energooszczędny drewniany dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

Drewniane domy prefabrykowane
Ze względu na swoje właściwości drewno od wieków służy ludziom jako solidny i podstawowy budulec, dając praktycznie nieograniczane możliwości wykorzystania. Nowoczesne techniki suszenia i impregnacji drewna sprawiły, że drewniane domy są obecnie równie trwałe i solidne co domy z innych popularnych materiałów budowlanych. Ponadto badania potwierdzają, że mieszkańcy drewnianych domów żyją średnio o dekadę dłużej.

 

drewniany -dom energooszczędny drewniany dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

NaturaDomy to firma zorientowana na wykorzystanie materiałów i technologii przyjaznych środowisku, budująca domy najnowszej generacji, o krańcowo niskim zapotrzebowaniu na ciepło, dbająca o środowisko oraz portfel inwestora.

– Budujemy domy z elementów prefabrykowanych, czyli przygotowanych wcześniej w hali produkcyjnej i składanych na miejscu budowy – mówi Przemysław Pilc z firmy NaturaDomy.

Taki sposób wznoszenia domu zdecydowanie skraca czas budowy oraz praktycznie do zera eliminuje możliwość popełnienia błędów w sztuce budowlanej. Wszystkie domy firmy NaturaDomy budowane są w nowoczesnej technologii STEICO.

 

drewniany dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

Komfort dzięki dobrej izolacji
System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym a nawet plus energetycznym. Innowacyjna metoda ocieplania ścian wewnętrznych i zewnętrznych włóknem drzewnym zapewnia wyjątkowo skuteczną izolacyjność domów budowanych w tej technologii. Zimą materiały izolacyjne z włókna drzewnego otulają budynek niczym ochronny płaszcz i zatrzymują cenne ciepło w jego wnętrzu, zwiększając automatycznie wewnętrzną temperaturę ścian i sufitów/podłóg. Latem izolacja STEICO stawia promieniom słonecznym większy opór niż tradycyjnie stosowana wełna szklana i zapewnia tym samym przyjemny chłód bez konieczności używania drogich urządzeń klimatyzacyjnych. Naturalna zdolność drewna do regulacji wilgoci sprawia, że powietrze w pomieszczeniach nie jest ani za suche, ani zbyt wilgotne. Co istotne zwłaszcza zimą, wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów. Ten sposób zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów już na samym początku ich fazy rozwoju. W dobrze izolowanych pomieszczeniach poza tym nie odczuwa się nieprzyjemnego wrażenia chłodnego przeciągu, które powstaje w budynkach z zimnymi ścianami. Odpowiednia izolacja systemem STEICO jest kluczem do komfortowego i zdrowego mieszkania w drewnianym domu.

 

drewniany dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

Materiały izolacyjne STEICO zapewniają także doskonałą izolację akustyczną. Dzięki zredukowanemu przenoszeniu dźwięków na ścianę masywną, izolacje STEICO znacznie lepiej łagodzą hałas uliczny o wysokiej częstotliwości lub głośne okrzyki bawiących się dzieci, w porównaniu do powszechnych elewacyjnych materiałów izolacyjnych np. na bazie polistyrenu.

Ekologiczne i chronione przed ogniem
Produkty STEICO są ekologiczne pod wieloma względami. Materiały izolacyjne pomagają oszczędzać cenną energie, redukując tym samym negatywne dla środowiska zjawiska, powstające przy wytwarzaniu energii. Warto podkreślić też, że drewno do produkcji materiałów STEICO pochodzi z lasów prowadzonych według surowych norm FSC® (Forest Stewardship Council) lub PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes). Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że zastosowane do budowy domu drewno pochodzi tylko z lasów zarządzanych według Zasad Dobrej Gospodarki Leśnej.

 

drewniany -dom energooszczędny drewniany dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

W celu poprawy ognioodporności materiały STEICO są zaopatrywane w naturalny dodatek przeciwpożarowy. Chodzi tu o fosforan amonowy, rodzaj soli mineralnej, składający się z elementów fosforu i azotu. W przypadku kontaktu z ogniem, powstaje dzięki niemu zwęglona warstwa, zapobiegająca szybkiemu wypalniu się materiałów izolacyjnych STEICO. Rozprzestrzenianie się ognia zostaje zatem zahamowane, a sam materiał izolacyjny emituje podczas pozaru znacznie mniej szkodliwych substancji niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych.

 

drewniany -dom energooszczędnyfot. NaturaDomy

 

Dlaczego NaturaDomy?
Ideą powstania firmy było stworzenie domu z naturalnych surowców, ale domu przyjaznego środowisku: ekologicznego i energooszczędnego. Realizacja tej idei jest możliwa dzięki współpracy z firmą STEICO, produkującą materiały izolacyjne z naturalnego włókna drzewnego. Dzięki tej kooperacji powstał dom idealny, zbudowany w oparciu o pięć podstawowych zasad firmy NaturaDomy. Pierwsza i najważniejsza zasada to odpowiednia i najwyższej jakości termoizolacja przegród zewnętrznych (ścian, stropów, dachu). Kolejne to staranne ograniczenie mostków cieplnych oraz stosowanie specjalnych okien dedykowanych do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Ostatnią zasadą jest wysoka sprawność odzysku ciepła ze zużytego powietrza wentylowanego. Połączenie tych idei zapewnia komfort mieszkania przez kolejne dziesięciolecia.

Z ofertą firmy NaturaDomy można zapoznać się na stronie www.naturadomy.pl

62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Kokoszczyńska 13 , woj. wielkopolskie
tel. 607 133 132,