Lider Budowlany: Panie Tadeuszu, historia budownictwa mieszkaniowego w Tczewie i okolicach bardzo mocno związana jest z firmą Resteks. Proszę przybliżyć czytelnikom historię firmy.

Tadeusz Grześkowiak: Wszystko zaczęło się w 1991 r. na fali przemian ustrojowo – gospodarczych w Tczewie. Początkowo specjalizowaliśmy się w budownictwie jednorodzinnym. Jednak w 1993 r. posiadaliśmy już doświadczenie, które pozwoliło nam na wznoszenie budynków wielorodzinnych.

 

resteks1.jpgfot. www.resteks.eu

 

Lider Budowlany: Wiem, że rejon pomorza to nie jedyny teren, na którym działaliście.

Tadeusz Grześkowiak: Tak. Był okres w działalności Resteksu, kiedy to realizowaliśmy kontrakty na terenie Niemiec i obwodu Kaliningradzkiego. Jednak teraz skupiamy się na działalności w regionie Tczewa i generalnie województwa pomorskiego.

Lider Budowlany: Czy Resteks od początku działalności w sektorze budownictwa mieszkaniowego był samodzielnym inwestorem?

Tadeusz Grześkowiak: Do 1999 roku byliśmy jedynie wykonawcą dla inwestorów zewnętrznych. Skorzystaliśmy na tej sytuacji, ponieważ dzięki niej mogliśmy budować nasze szerokie doświadczenie związane z tym sektorem. Od początku naszej działalności naszej firmie zaufały poważne instytucje, które w Tczewie miały i mają renomę jako fachowi inwestorzy. Były to m.in. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Stare Przedmieście” i najstarsza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tczewie znajdująca się przy Alei Zwycięstwa, TBS Pruszcz Gdański oraz Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział w Gdyni. Działalność typowo deweloperską rozpoczęliśmy w 1999 roku, kiedy to powstała spółka Resteks Dom. Jeszcze na jesieni tego roku nasza firma rozpoczęła budowę własnego budynku wielorodzinnego na osiedlu Bajkowym, powiększając liczbę firm deweloperskich działających na terenie Tczewa.

 

resteks3.jpgfot. www.resteks.eu

 

Lider Budowlany: Można powiedzieć, że jako jedna z niewielu firm braliście udział w tworzeniu od podstaw tego osiedla mieszkaniowego. Jakie inwestycje firma Resteks przeprowadziła w tym rejonie?

Tadeusz Grześkowiak: Jak już wspominałem na osiedlu Bajkowym powstała nasza pierwsza, samodzielna realizacja. Był to budynek przy ul. Kubusia Puchatka 5, który został oddany do użytkowania w czerwcu 2001 roku. Znajdują się w nim 64 mieszkania oraz 15 lokali usługowych. Największymi inwestycjami firmy były te z lat 2003 – 2008. W ciągu pięciu lat przeprowadziliśmy na osiedlu Bajkowym dwie inwestycje, największe w historii Resteksu. W listopadzie 2003 roku rozpoczęto budowę pierwszego budynku na działce przy ulicy Czerwonego Kapturka. Wybudowano na niej łącznie zespół 9 budynków mieszkalnych wielorodzinnych o łącznej powierzchni 12920m2. Inwestycja wraz z zagospodarowaniem terenu, placami zabaw oraz terenami zielonymi została zakończona w kwietniu 2008r. Natomiast w 2007 r. Resteks zainwestował w zakup działki 161 przy ul. Jasia i Małgosi, a w marcu 2008 roku rozpoczęła się budowa zespołu 6 budynków mieszkalno – usługowych wraz z garażami o łącznej powierzchni 12998m2.

 

resteks4.jpgfot. www.resteks.eu

 

Lider Budowlany: Ile łącznie budynków zrealizował Resteks na osiedlu Bajkowym?

Tadeusz Grześkowiak: Na Osiedlu Bajkowym wybudowano około 20 budynków wraz z placami zabaw przy ulicach Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, Andersena i Jasia i Małgosi o łącznej powierzchni mieszkań 31828,65m2 oraz lokale usługowe o powierzchni 3113m2, które budowano z myślą o wygodzie mieszkańców, np. przychodnia zdrowia, sklepy spożywcze, restauracja i inne niezbędne do funkcjonowania osiedla.

 

resteks2.jpgfot. www.resteks.eu

 

Lider Budowlany: Jakie inwestycje są obecnie realizowane przez firmę Resteks?

Tadeusz Grześkowiak: Na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji w miejscowości Tczewskie Łąki. Jest to zespół trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych typu „Dom nad bulwarem”. W jednym budynku zaprojektowano 8 mieszkań, w tym: 4 mieszkania o powierzchni około 50m2, 2 mieszkania około 60m2 oraz 2 mieszkania około 30m2, czyli łącznie 24 lokale mieszkalne.

Lider Budowlany: Jakie są plany na przyszłość?


Tego szukasz?


Inny produkt testowy
120.00zł
Lorem ipsum
150.50zł
Proin gravida
12.00zł


Tadeusz Grześkowiak: Do końca 2014 roku planujemy zrealizowanie dwóch inwestycji. Pierwsza z nich to 2 budynki : mieszkalno usługowy i mieszkalny w pobliżu Starówki – przy Ul. Kościuszki. Inwestycja będzie zlokalizowana w niedalekiej odległości od Bulwaru Nadwiślańskiego, co pozytywnie wpłynie na komfort życia mieszkańców.

Druga to kolejny budynek na osiedlu bajkowym. Przy ul. Jasia i Małgosi powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne z halami garażowymi w kondygnacji podziemnej.

Lider Budowlany: Dziękuję za rozmowę.

Aby skontaktować się z firmą zajrzyj na www.resteks.eu

83-110 Tczew, ul. Malinowska 11, woj. pomorskie
tel. 585302334, 604205848,