Eko kratka trawnikowa – geoSYSTEM

Zielone drogi pożarowe z eko kratką od geoPRODUCT

Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny wizualnie system wzmacniania powierzchni, chętnie wykorzystywany przez inwestorów i projektantów do tworzenia naturalnych dróg pożarowych wokół obiektów. Eko kratka trawnikowa producenta WIKRY, której wyłącznym dystrybutorem jest firma geoPRODUCT, to dowód, że innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i nowoczesnego designu w aranżacji nawierzchni dla przestrzeni użytkowych, biznesu lub budynków mieszkalnych mogą być zarówno ekologiczne, jak i opłacalne.

Eko kratka geoSYSTEM jako zielona droga pożarowa

Eko kratka trawnikowa jest jednym z bardziej efektownych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie utwardzania nawierzchni, w tym niezbędnej dla niemal każdej inwestycji drogi pożarowej Z powodzeniem zastępuje w tym zakresie kostkę brukową lub płyty chodnikowe. To nawierzchnia, którą uznaje się za powierzchnię biologicznie czynną, pod warunkiem montażu paneli na wodoprzepuszczalnej podbudowie i obsadzenia ich trawą. Przestrzeń wolna stanowi bowiem ponad 86% całej płaszczyzny i, co równie istotne, umożliwia wegetację roślin oraz swobodny przepływ wody. Pozostałą część ażurowej struktury buduje tworzywo syntetyczne z recyklingu. Eko kratka trawnikowa może być montowana na różnorodnych powierzchniach równych, a także skarpach, rowach lub brzegach. Obok dróg pożarowych, znajduje zastosowanie jako utwardzenie nawierzchni parkingów i ścieżek pieszych czy rowerowych, dróg osiedlowych, wybiegów dla zwierząt, a nawet dróg tymczasowych, nawierzchni campingów lub torowisk. Producent dostarcza do dystrybucji firmy geoPRODUCT kilkanaście rodzajów kratki, różniących się strukturą, wytrzymałością na obciążenia i rekomendowanym zastosowaniem.

fot. geoPRODUCT

Panele eko kratki geoSYSTEM jako drogi pożarowe są odporne na warunki atmosferyczne, zapewniając długą żywotność struktury, a system montażu elementów, wraz z dobraniem odpowiedniego wypełnienia paneli (np. trawa, kamień, kruszywo) pozwala osiągnąć efekt naturalnej, gładkiej powierzchni w wybranym przez projektanta stylu. To rozwiązanie przyjazne dla środowiska, nie niszczące naturalnej nawierzchni wokół struktury utwardzonej oraz, co równie ważne, gwarantujące pełną wodoprzepuszczalność. Dzięki temu opady samoistnie przenikają do gruntu i nie powodują powodzi. Żywa nawierzchnia, którą tworzą w miastach eko kratki trawnikowe producenta oferowane przez geoPRODUCT, mają walor klimatotwórczy. Pozytywnie wpływają na wilgotność, regulują przepływ powietrza, tłumią fale akustyczne, a także pełnią rolę filtrującą powietrze. Dodatkowo, dają architektom możliwość wkomponowania zielonych stref w silnie zurbanizowanych i wciąż rozbudowywanych przestrzeniach miejskich, pełnych asfaltu i betonu i jednocześnie pozwalają zaprojektować niezbędne, a często kłopotliwe formalnie drogi pożarowe.

fot. geoPRODUCT

Droga pożarowa z eko kratką geoSYSTEM – przepisy, deklaracje zgodności, normy ppoż.

Zaplanowanie drogi pożarowej jest obowiązkiem inwestora. Wytyczne w tej kwestii określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 roku w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg przeciwpożarowych (Dziennik Ustaw 2009 nr 124 poz. 1030). W projektowaniu i budowie dróg pożarowych kluczowe jest efektywne umożliwienie określonym służbom szybkiego dotarcia do budynków oraz punktów czerpania wody. Dla ciężkich wozów strażackich utwardzona nawierzchnia i szeroki przejrzysty ciąg komunikacyjny to warunki skutecznej interwencji.

fot. geoPRODUCT

Eko kratka geoSYSTEM polskiego producenta, jako podstawa drogi pożarowej, spełnia wymogi prawa i jednocześnie potrzeby inwestorów, którzy zobowiązani są wykazać w projektach określony procent powierzchni biologicznie czynnej. Droga pożarowa utwardzona eko kratką trawnikowa łączy aspekt bezpieczeństwa i funkcjonalności. Jest powierzchnią biologicznie czynną, umożliwia utwardzanie nawierzchni także w trudnym terenie, a na co dzień służy jako atrakcyjny wizualnie i ekologiczny pas zieleni. Warto też pamiętać, że nawierzchnia wyłożona eko kratką trawnikową producenta nie jest terenem zabudowanym. Odpadają zatem koszty inwestora związane z opłatą podatku od wód opadowych oraz podatku od powierzchni zabudowanej.

fot. geoPRODUCT

Producent potwierdza, w odniesieniu do deklaracji zgodności, że eko kratka trawnikowa geoSYSTEM spełnia normę PN-EN ISO/IEC 17050-1:2010. Produkt posiada właściwości określone w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 24 lipca 2009. Eko kratka trawnikowa producenta nadaje się do utwardzania powierzchni drogi i placów o dowolnej powierzchni umożliwiając dojazd o każdej porze roku pojazdów jednostek ochrony przeciwpożarowej do obiektu budowlanego (Dziennik Ustaw 2009 nr 124 poz. 1030 § 12.1) o dopuszczalnym nacisku osi na nawierzchnię jezdni co najmniej 100 kN (kiloniutonów) (Dziennik Ustaw 2009 nr 124 poz. 1030 § 13.2). Wysokie parametry i standardy normy eko kratki geoSYSTEM potwierdzają testy Wydział Budowlanego Politechniki Poznańskiej oraz pozytywne odbiory nawierzchni przy inwestycjach dokonywane przez komendantów Straży Pożarnej.

Drogi pożarowe od geoPRODUCT z kratki trawnikowej – producent poleca

Firma geoPRODUCT ma w swoim portfolio liczne realizacje zielonych dróg pożarowych opracowanych z wykorzystaniem eko kratki trawnikowej geoSYSTEM. To sprawdzony partner deweloperów, projektantów i inwestorów szukających stabilnych konstrukcji, atrakcyjnego designu, funkcjonalności zgodnych z normami oraz nowoczesnych technologii przyjaznych środowisku.

fot. geoPRODUCT

W przypadku dróg pożarowych wokół osiedli mieszkaniowych kluczowym jest harmonijne połączenie funkcjonalności z estetyką. Producent zadbał, by eko kratka trawnikowa geoSYSTEM G5 max (wytrzymałość 450 ton/mkw, podobne warianty to geoSYSTEM G4 max, geoSYSTEM F40) spełniała te wymagania. Na jednym z warszawskich osiedli (Fort Służew) umocnienia eko kratką geoSYSTEM pozwoliły zachować bezpieczeństwo ciągów dla służb ratunkowych oraz zadbać, by otoczenie osiedla stało się eleganckie i przyjazne środowisku. Do budowy drogi pożarowej wokół osiedla przy Parku Sołackim w Poznaniu użyto z kolei eko kratki geoSYSTEM G4 z wytrzymałością na obciążenia: 250 ton/mkw (bez wypełnienia). Ta uniwersalna w zastosowaniach eko kratka trawnikowa pozwala na wkomponowanie w każdy plan zagospodarowania przestrzennego (podobne warianty to geoSYSTEM S60, geoSYSTEM G40).

fot. geoPRODUCT

Ciekawą grupą obiektów do aranżacji dróg pożarowych są budynki rewitalizowane, w tym budowle zabytkowe oraz obiekty sakralne. To często przestrzenie osadzone na skarpach, z wąskimi ciągami komunikacyjnymi lub rozległymi placami do zagospodarowania. Na niewielkim obszarze przed Sanktuarium Marii Śnieżnej w Bystrzycy Kłodzkiej firma geoPRODUCT połączyła funkcjonalność drogi pożarowej z zielonym placem dla wiernych. W ten sposób powstał estetyczny skwer spełniający jednocześnie wymogi bezpieczeństwa dla ekip ratunkowych. Z kolei na niełatwym terenie na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu, dzięki systemowi eko kratki geoSYSTEM G5, zaaranżowano zarówno drogę pożarową idealnie wkomponowaną w naturalne zielone otoczenie zabytkowego zamku, jak i wzmocniono pobliską skarpę.

fot. geoPRODUCT

Eko kratki trawnikowe tworzą zielone drogi pożarowe także wokół budynków użytkowych takich jak hale produkcyjne, centra handlowe, budynki administracji publicznej, biurowce, magazyny, place widowiskowe i ośrodki sportu czy kultury.

fot. geoPRODUCT 

Eko kratki geoSYSTEM od rzetelnego producenta spełniają w tym zakresie wszelkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa dla obiektów masowych związanych z wytrzymałością na obciążenia i intensywną eksploatację. Z ekspertami geoPRODUCT łatwo i skutecznie dobierzemy więc optymalne i kompletne rozwiązanie drogi pożarowej dla każdego rodzaju inwestycji.

Szczegółowa oferta producenta i dystrybutora dostępna jest na stronie www.geoproduct.pl.

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Grójec 23, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 678 55 00, +48 508 497 188 ,


Liczba odwiedzin: 687 | Data publikacji: 2020-08-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


04.04.2014 | Kratki trawnikowe
Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
20.09.2016 | Kratki trawnikowe
Problem erozji gleby coraz częściej dotyka tereny...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
Skarpy, pagórki, strome brzegi jezior i stawów,...
Kurtyna powietrzna to sprawdzone rozwiązanie chroniące przed...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
24.09.2014 | Meble
Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim to pomieszczenie...
Niezasłonięty otwór wentylacyjny czy kominkowy potrafi zepsuć...
Najbardziej tradycyjnym i najczęściej stosowanym systemem wentylacyjnym...
03.01.2020 | Artykuły ogrodnicze
Brak pomysłu na zaaranżowanie terenów zielonych? Firma...
15.07.2015 | Kratki trawnikowe
Każdy, kto ma pod swoją opieką kawałek...
27.04.2018 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny...
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
07.04.2021 | Składy budowlane
Niezastąpione na halach, w magazynach, na stacjach...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
30.03.2020 | Składy budowlane
W branży przemysłowej, kojarzonej zazwyczaj z potężną...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie

Słowa kluczowe: eko kratka, krata trawnikowa, kratka trawnikowa, krata parkingowa, kratka drogowa, obrzeże trawnikowe, obrzeże ogrodowe, ekobord, krawężnik, geoborder, geobord, obrzeże, geoproduct, eko kratka trawnikowa, eko kratka trawnikowa. Producent, kratka trawnikowa. Producent, eko kratka trawnikowa Producent, eko kratka Geosystem, eko kratka trawnikowa Geosystem,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy