Prawidłowa izolacja budynku to jeden z najważniejszych aspektów nowoczesnych budów oraz właściwie przeprowadzanych remontów.

– Odpowiedni standard izolacyjności to nie tylko wymóg budowlany, ale realna potrzeba wynikająca z komfortu, oszczędności, a także dbałości o środowisko – mówi Agata Wołkowiecka, reprezentująca markę Isover, producenta materiałów izolacyjnych. – Inwestorzy prywatni i publiczni już od dawna byli świadomi roli odpowiedniego zabezpieczenia przed stratami energetycznymi, ale dziś mówimy i prawdziwym trendzie na izolacyjne budynki, niezależnie od technologii, w jakiej są one budowane. Jednym z niezwykle popularnych produktów z naszej oferty jest wełna mineralna Isover, która została zastosowana w ogromnej ilości projektów budowlanych i remontowych i za każdym razem przynosiła realne korzyści dla projektu. Pamiętajmy, że izolacja oznacza mniejsze straty energii. Ma to znaczenie nie tylko zimą, w trakcie mrozów, ale także latem, gdy na dworze jest upał, a my nie chcemy, aby gorąco przedostało się do wnętrza zbyt szybko. Stosując izolację zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania oraz klimatyzacji, a do tego wpłyniemy pozytywnie na środowisko naturalne. Dzięki właściwej izolacji uzyskujemy także barierę akustyczną w pomieszczeniach oraz bezpieczeństwo dla całego budynku, dzięki odpowiedniej klasie odporności na ogień.

fot. ISOVER

Wełna mineralna Isover zgodna z WT 2021

Wełna mineralna do ociepleń poddaszy oraz pomieszczeń Isover odpowiada wszystkim wymaganiom, stawianym materiałom izolacyjnym. W 2021 roku wprowadzone zostały nowe warunki techniczne (w skrócie WT 2021) dla konstrukcji budowlanych. Wśród wytycznych znaleźć można nowe, podwyższone wymagania dla materiałów izolacyjnych. Oznacza to, że nowe domy mają być dokładniej zaizolowane – tak, aby w efekcie być tańsze w utrzymaniu.

– Zgodnie z nowymi WT 2021 współczynnik przenikania ciepła UC dla dachów nie może być wyższy niż UCmax = 0,15 W/(m2 K) a dla ścian nie wyższy niż UCmax = 0,20 W/(m2 K) – wyjaśnia Agata Wołkowiecka. – Przenikalność cieplna zależy od grubości izolacji oraz parametrów cieplnych. Wełna mineralna Isover doskonale odpowiada na potrzeby nowej Normy Technicznej, ponieważ zapewnia izolację cieplną, akustyczną oraz ogniową, a ponadto nie zmienia swoich właściwości ani parametrów wraz z upływem czasu.

fot. ISOVER

Wełna mineralna do ociepleń poddaszy

Lekkość, sprężystość oraz wygodna praca z materiałem sprawia, że wełna mineralna Isover zyskała ogromną popularność szczególnie na poddaszach.

– Długo by można wymieniać zalety, jakie niesie ze sobą wełna mineralna do ociepleń poddaszy – mówi Agata Wołkowiecka. – W porównaniu do innych izolacji zdecydowaną przewagę stanowi bardzo łatwy montaż oraz praca z tym materiałem, co doceniają inwestorzy oraz wykonawcy. Lekką wełnę dostępną w rolce, łatwo się transportuje, magazynuje oraz przenosi na najwyższe piętra wielopoziomowych budynków, gdzie często mamy utrudniony dostęp, spowodowany np. wąską klatką schodową lub schodami drabiniastymi. Ponadto, wełna szklana Isover łatwo dopasowuje się ona do krokwi i nie obciąża dodatkowo całej konstrukcji dachu oraz stropów. Dobre parametry akustyczne to także ogromna zaleta na poddaszach – unikniemy hałasu spowodowanego opadami atmosferycznymi na metalowe pokrycie dachu, a także możemy wygłuszyć np. domowe studio muzyczne lub filmowe.

Szczególną popularnością do poddaszy cieszy się wełna szklana Isover Super-Mata o parametrze cieplnym 0,033 W/mK, Super-Mata Plus (0,032 W/mK), Profit-Mata (0,035 W/mK) oraz Uni-Mata Plus (0,038 W/mK). Oddychająca wełna z oferty Isover charakteryzuje się najwyższą klasą reakcji na ogień (A1) oraz jest całkowicie bezpieczna dla użytkowników. Można ją ocieplać poszczególne pomieszczenia, ale także całe lofty, sypialnie oraz pokoje dziecięce znajdujące się na poddaszu.

Kompleksowa izolacja od zewnątrz

Otwarta dyfuzyjnie wełna mineralna Isover może też być stosowana do ocieplenia ścian zewnętrznych.

– Jest to możliwe dzięki ociepleniu metodą lekką mokrą, w której stosujemy wełnę mineralną – informuje Jakub Zarzycki, menadżer produktu. – Opracowaliśmy systemy ociepleń ETICS, z którym dostarczamy wszystkie niezbędne elementy – od kleju, poprzez izolację i aż po tynk. Dzięki temu odbiorca może uzyskać z jednego źródła wszystkie niezbędne elementy, które będą ze sobą doskonale współgrać.

fot. ISOVER

System ETICS pozwala wykonać ocieplenie budynków od zewnątrz z odpowiednią dokładnością oraz uzyskując maksymalną izolacyjność.

– Na sukces ocieplenia zewnętrznego składają się wszystkie zastosowane materiały, w tym siatki zbrojeniowe, tynki, a także odpowiedni montaż – mówi Jakub Zarzycki. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze zestawy pozwoliły na stosunkowo łatwy oraz precyzyjny montaż izolacji oraz zapewniły odpowiedni poziom ochrony na wszystkich częściach budynku, w tym w okolicach okien.

Na w pełni kompatybilny zestaw elewacji lekkiej mokrej Isover ETICS (fasada ETICS) składa się płyta z wełny szklanej Isover Fasoterm 35 o parametrze cieplnym 0,035 W/mK i doskonałych właściwościach mechanicznych, a także klej do mocowania, siatka zbrojeniowa, grunt oraz tynk – do wyboru: hydrofilowy, silikonowy lub mineralny.

fot. ISOVER

Całość jest niezwykle przyjazna w montażu. Warto zaznaczyć, że oferowana wełna w postaci płyty posiada dokładność wymiarową T5, co pozwala na bardzo dobre licowanie ich powierzchni, a tym samym gwarantuje płaską powierzchnię ściany. Szybki montaż izolacji, doskonałe efekty estetyczne oraz spełniające wymagania WT 2021 to gwarancja udanej inwestycji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.isover.pl

44-100 Gliwice, ul. Okrężna 16, woj. śląskie
tel. 800 163 121,