Impregnat ogniochronny do drewna i lakier koloryzujący

Wood Protector Przeciwogniowy impregnat do drewna Firestop

Drewno to najszlachetniejszy budulec, jednak aby wykonane z niego konstrukcje na długo zachowały swoje walory, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Stosowanie preparatów takich jak impregnat ogniochronny do drewna czy lakier koloryzujący do drewna nie tylko uchroni naturalny surowiec przed działaniem ognia i owadami, ale i nada mu piękny kolor i połysk. Na co zwracać uwagę dobierając impregnaty i lakiery do drewna na zewnątrz i wewnątrz? Podpowiadamy razem z ekspertami z firmy Dekspol, która należy do czołowych polskich producentów środków do kompleksowej ochrony i dekoracji drewna.

Impregnat ogniochronny do drewna – Wood Protector Przeciwognowy impregnat do drewna Firestop
Owady, grzyby, ogień, szkodliwe działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – zagrożenia, jakim muszą sprostać konstrukcje drewniane można mnożyć. A przecież mimo tego, to właśnie z drewna wciąż chętnie wznosimy domy, altany, drewutnie, elewacje, podbitki dachowe i wykonujemy szereg innych konstrukcji. Kluczem do sukcesu jest oczywiście fakt, że dziś, gdy technologie bardzo poszły naprzód, potrafimy zapewnić wykonanym z drewna konstrukcjom długotrwałą żywotność. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad doborem odpowiedniego środka, który zabezpieczy drewno, najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, na co będzie ono narażone w danej sytuacji.
– Zagrożeń, jakie czyhają na drewno jest niemało. Przede wszystkim jest to szkodliwe działanie owadów i grzybów. Drewno stosowane w budownictwie musi też być zabezpieczone przed ogniem. W tym celu stosuje się impregnaty ogniochronne do drewna. Sama impregnacja jest uznawana za najlepszą metodę ochrony drewna, która polega na nasyceniu go odpowiednim preparatem, nadającym pożądane cechy i właściwości. W ten sposób można zabezpieczyć naturalny surowiec zarówno przed ogniem, jak i przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi – mówi Kinga Siekierska z firmy Dekspol.
W ofercie Dekspol znajduje się Wood Protector Przeciwogniowy impregnat do drewna Firestop Koncentrat, który pozwala uchronić surowiec przed wpływem wszystkich wymienionych czynników, a dodatkowo jest także stosowany do zwalczania larw i owadów drążących już w drewnie. Jest przeznaczony do drewna budowlanego, stosowanego w 1 i 2 klasie użytkowania wewnątrz, na zewnątrz pomieszczeń pod zadaszeniem lub na zewnątrz, stosując top coat w postaci Lakierobejcy ochronnej. Produkt oferowany jest jako koncentrat, który stosuje się w postaci 20% roztworu wodnego. Impregnację ogniochronną drewna wykonuje się poprzez 2-4 krotne smarowanie pędzlem lub nanoszenie preparatu natryskiem w odstępach nie krótszych niż 4 godziny. Możliwa jest też aplikacja metodą kąpieli całych elementów. Aby uzyskać trójfunkcyjne zabezpieczenie drewna (przeciw grzybom, owadom i biokorozji), konieczne jest wprowadzenie 100 g środka/m² drewna, co uzyskuje się w procesie dwukrotnego malowania powierzchni. Jeśli chcemy wykonać impregnację ogniochronną drewna oraz uzyskać ochronę przed działaniem grzybów, owadów i biokorozji, należy pomalować powierzchnię drewna czterokrotnie lub więcej, wprowadzając łącznie 200 g środka/m².
Wood Protector Przeciwogniowy impregnat do drewna Firestop posiada oczywiście wszystkie potrzebne pozwolenia na udostępnianie na rynku i stosowanie produktu biobójczego, a także aprobaty techniczne i certyfikaty zgodności.

 

fot. Dekspol

Lakier koloryzujący do drewna
– Obok kwestii związanych ze szkodliwymi czynnikami, przed których działaniem chcemy ustrzec surowiec, dobór produktu do zabezpieczenia drewna, powinien być też uzależniony od efektu wizualnego, jaki chcemy osiągnąć, np. czy zależy nam na tym, aby była widoczna struktura drewna, czy chcemy uzyskać efekt kryjący lub połysk – radzi Kinga Siekierska.
Zastosowanie impregnatu ogniochronnego do drewna (konstrukcyjnego), a następnie pokrycie elementów lakierem koloryzującym do drewna sprawi, że będzie ono nie tylko świetnie zabezpieczone, ale i zyska nieprzeciętne walory estetyczne. Wyrobem, który doskonale sprawdzi się do dekoracyjnej impregnacji drewna jest Wood Protector Lakierobejca ochronna do drewna. Nadaje ona powierzchniom lakierowanym trwały połysk i kolor, a ponadto tworzy powłokę odporną na wpływ czynników atmosferycznych i na biokorozję. Produkt może być stosowany jako lakier do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, a jest polecany szczególnie do drewnianych elementów wykończeniowych, np. do fasad, filarów, belek, balustrad, okiennic, drzwi, mebli ogrodowych wykonanych z twardego drewna.
Spektrum możliwych zastosowań zwiększa też szeroka gama kolorystyczna, bo preparat jest dostępny jako lakier bezbarwny, biały, szary-marengo, sosna, tik,
kasztan, złoty dąb, orzech, ciemny orzech, zielony, palisander, heban, przy czym w każdym wypadku pokryte nim powierzchnie zachowują naturalną, wyjątkową strukturę drewna.

 

fot. Dekspol

Impregnaty ogniochronne do drewna czy lakiery do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń to wyroby, które dziś, w XXI wieku muszą sprostać szczególnie wysokim wymaganiom. Obok długotrwałej i skutecznej ochrony przed szkodliwymi czynnikami, ogniem, biokorozją, muszę też dobrze trafiać w gusta użytkowników, co gwarantuje np. rozbudowana kolorystyka czy możliwość zachowania struktury drewna przy jednoczesnym wysokim stopniu ochrony. Działając na rynku już ponad 20 lat firma Dekspol wyspecjalizowała się w produkcji zaawansowanych środków, a marki przeznaczone do impregnacji ogniochronnej drewna, takie jak Firestop, czy preparaty dekoracyjne i ochronne, jak Wood Protector i Dekolit są dziś synonimem najwyższej jakości i skutecznej ochrony drewna na długie lata.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dekspol.pl

62-300 Września, ul. Kościuszki 14 , woj. wielkopolskie
tel. +48 616 400 004,


Liczba odwiedzin: 1645 | Data publikacji: 2019-01-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
28.09.2017 | Chemia budowlana
Zrzeszanie się przedsiębiorców nie jest nową formą...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
12.12.2019 | Chemia budowlana
Zabezpieczenie drewna ogrodowego i konstrukcyjnego przed działaniem...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
Przystępując do wykończenia posadzki betonowej, często zastanawiamy...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
30.04.2021 | Chemia budowlana
Wysoka estetyka, tradycyjne wykonanie, naturalne materiały –...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
07.04.2020 | Chemia budowlana
Działanie deszczu i śniegu, wahania temperatury –...
31.03.2020 | Chemia budowlana
Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny,...
18.11.2019 | Chemia budowlana
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy...
08.11.2019 | Chemia budowlana
Senoplast Klepsch & Co. GmbH produkuje ekstrudowane...
29.10.2019 | Chemia budowlana
Łazienka jest nie tylko miejscem, w którym...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
12.07.2019 | Chemia budowlana
„Silikony Polskie” Sp. z o.o. jest podmiotem...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: przeciwogniowy impregnat do drewna, chemia budowlana, dekspol, impregnaty ogniochronne do drewna, lakiery do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, lakier koloryzujący do drewna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy