Dekspol PPHAdres firmy:
62-300 Września,
ul. Kościuszki 14 ,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. kom. +48 616 400 004
Email: [email protected]
WWW: www.dekspol.pl

Dekspol PPH

O firmie


Dekspol firma z całkowicie polskim, rodzinnym kapitałem. Produkuje środki do pełnego zabezpieczenia drewna już od 25 lat.

Pierwszym produktem firmy Dekspol był FIRESTOP – impregnat przeciw ogniowy, jednocześnie przeciw owadom oraz grzybom powodującym rozkład drewna. Wraz z rozwojem firmy opartym na badaniach i współpracy z jednostkami naukowymi w Polsce jak i za granicą wprowadzano kolejne technologie. Zaowocowało to dostawami na rynku profesjonalnych produktów miedziowych Dekolit CCO i Dekolit E. Oba te produkty zdobyły uznanie rynku profesjonalnego w całej Polsce, ze względu na swoją skuteczność ochrony drewna przed grzybami podstawczakami oraz owadami dla drewna narażonego na wymywanie, szczególnie programu ogrodowego przeznaczonego na eksport.

Zaufanie odbiorców rosło również dzięki doradztwu technologicznego wprowadzonemu w kilku dużych tartakach, w których firma Dekspol zamontowała autoklawy do ciśnieniowej impregnacji drewna z unikalnym systemem pozwalającym w jednym autoklawie wykonywać impregnację naprzemiennie z dwóch wanien z całkowicie innymi środkami. W wielu tartakach wprowadzono metodę wgłębną impregnacji drewna w wannach do impregnacji. To wszystko rozpoczęło się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy technologie impregnacji nie były jeszcze bardzo znane.

Można z pewnością powiedzieć , z działalność firmy Dekspol przyczyniła się do wprowadzenie nowych technologii w zakładach przerobu drewna wraz z zastosowaniem skutecznych środków ochrony drewna produkowanych przez tę rodzinną firmę.

Produkty i Usługi


Obecna gama produktów firmy Dekspol:
Impregnaty dla profesjonalistów:
-Dekolit B, Dekolit KD- zapewniają pełną ochronę drewna narażonego nadziałanie warunków atmosferycznych przeciw grzybom i owadom
-Dekosit WPS –produkt przeciw siniźnie
-Dokosin -usuwa czarną pleśń oraz szarą siniznę z drewna
– Firestop produkt przeciw ogniowy-idealne rozwiązanie do zabezpieczania więźb dachowych, podbitek, ekranów akustycznych (tu jako warstwę zabezpieczającą przed wymywaniem jako top stosuję lakier akrylowy).
Wszystkie te produkty posiadają pełną dokumentację, która potwierdza skuteczność działania oraz bezpieczeństwo oddziaływania na człowieka i środowisko.

Impregnaty, lakiery dekoracyjne i oleje Protector skierowane do profesjonalistów jak i użytkowników indywidualnych, to idealne do zastosowania na place zabaw, meble ogrodowe, tarasy.
-chronią powłokę przed czynnikami biologicznymi i atmosferycznymi
-do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
-nadają efekt dekoracyjny drewnu

Artykuły o tej firmie


11.01.2019 | Chemia budowlana
Drewno to najszlachetniejszy budulec, jednak aby wykonane...
12.12.2019 | Chemia budowlana
Zabezpieczenie drewna ogrodowego i konstrukcyjnego przed działaniem...

Słowa kluczowe: drewno, impregnaty do drewna, specjalistyczne produkty do ochrony drewna, ochrona i dekoracje elementów betonowych i ceramicznych, produkty dla przemysłu drewnego, dekspol