Jaki zestaw podtynkowy WC wybrać? 4 rady

Funkcjonalna i stylowa łazienka to efekt przemyślanej aranżacji, w ramach której kluczowy jest dobór odpowiednich elementów. Jednym z rozwiązań, który cieszy się obecnie dużą popularnością w tym zakresie, jest zestaw podtynkowy WC. To doskonały wybór zarówno dla dużych, jak i małych łazienek, który pozwala na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni, a także bezawaryjne działanie toalety przez długie lata. To, jaki zestaw podtynkowy wybrać, zależy jednak od kilku czynników.

Jaki zestaw podtynkowy wybrać?

Zestaw podtynkowy WC to nieodłączny element nowoczesnych łazienek, w których nienaganna estetyka łączy się z funkcjonalnością. W ramach tego rozwiązania ukryte zostają wszystkie rury i wężyki, co przekłada się nie tylko na efekt wizualny, ale ułatwia utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Zestaw podtynkowy zakłada również bezinwazyjny montaż spłuczki i podwieszanej toalety. Co więcej, stwarza możliwość stworzenia funkcjonalnej półki, co może mieć istotne znaczenie w przypadku łazienek o ograniczonym metrażu. Przed dokonaniem zakupu, warto jednak zastanowić się, jaki zestaw podtynkowy zapewni bezawaryjne działanie toalety.

Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od kilku czynników m.in. jakości poszczególnych elementów, ceny czy też czasu trwania gwarancji. Decydując się na WC podtynkowe, należy postawić na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, co przełoży się na trwałość instalacji. Dodatkowo warto, aby wszystkie elementy: od stelaża, po miskę pochodziły od tego samego producenta. W efekcie poszczególne części zestawu podtynkowego WC będą do siebie idealnie pasować, co przełoży się na szybki i bezproblemowy montaż. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu podtynkowego WC?

To, jaki zestaw podtynkowy WC wybrać, zależy w głównej mierze od jakości jego poszczególnych elementów. Przed dokonaniem zakupu, należy więc dokładnie przeanalizować funkcje i parametry wchodzących w skład: stelaży, przycisków spłukujących, misek WC oraz deski sedesowej.

Stelaż podtynkowy

Przed wyborem konkretnego zestawu, należy zwrócić szczególną uwagę na stelaż podtynkowy, gdyż jego niska jakość może być przyczyną ewentualnych usterek i awarii. Przede wszystkim warto sprawdzić, jaki rodzaj stali i sposób malowania zostały wykorzystane w trakcie jego produkcji. To, jaki stelaż podtynkowy wybrać, zależy głównie od ciężaru zabudowy i planowanych funkcji. Zasadniczo wyróżnia się jego dwa rodzaje: do zabudowy ciężkiej (montuje się go bezpośrednio w ścianie, co wiąże się z większymi nakładami pracy) i do lekkiej (obudowa specjalnymi profilami i płytami kartonowo-gipsowymi).

Dodatkowo należy pamiętać, że stelaż podtynkowy WC sprzedawany jest razem ze zbiornikiem oraz mechanizmem, który odpowiada za napełnianie i spuszczanie wody. Warto jednak, aby zbiornik był jednoczęściowy, a nie klejony, co pozwoli uniknąć niepożądanego przeciekania. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktów od renomowanych producentów, takich jak stelaże podtynkowe od Komfort.pl, co przekłada się na wytrzymałość konstrukcji i odpowiednią jakość wszystkich elementów.

Przycisk spłukujący

W przypadku przycisku spłukującego kluczowe jest odpowiedzenie na pytanie, czy potrzebujemy przycisku pneumatycznego czy też mechanicznego. Ważne są także względy estetyczne, gdyż kształt i kolor przycisku powinny współgrać z barwą płytek oraz designem pozostałych elementów wyposażenia. Warto pamiętać, że właśnie ta część jest najbardziej podatna na zużycie i uszkodzenia, dlatego opcja jej bezproblemowej wymiany stanowi duży atut zestawu. Przyciski spłukujące dzielą się na mechaniczne i pneumatyczny, przy czym drugi rodzaj odznacza się cichszym oraz płynniejszym działaniem.

Miska WC wisząca

Wybór odpowiedniej miski wiszącej WC ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrza, ale i na późniejszą higienę oraz łatwość czyszczenia toalety. Z tego względu warto zwrócić uwagę na modele bezkołnierzowe, które zostały pozbawione wewnętrznego rantu, odpowiedzialnego za kierowanie strumienia. W tym stosunkowo trudno dostępnym miejscu zbiera się zwykle duża ilość brudu. Co więcej, miski WC wiszące pozwalają na łatwiejsze czyszczenie podłogi, a także zajmują znacznie mniej przestrzeni. Warto jednak zwrócić uwagę na jej sposób wykończenia – pełny kształt i brak wnęk skutkuje bowiem brakiem zakamarków, w których zwykle gromadzi się kurz.

Deska sedesowa

Na koniec warto również przyjrzeć się parametrom deski WC. Kupując ją w zestawie, nie trzeba co prawda zwracać uwagi na jej wymiary czy rozstaw mocowań. Można jednak sprawdzić, czy załączona deska sedesowa posiada system łatwego wypinania z miski klozetowej, co z pewnością ułatwia czyszczenie. Inną ważną kwestią jest obecność funkcji wolnego opadania. Wyposażone w nią deski sedesowe do WC są ciche w użytkowaniu, bardziej bezpieczne i co najważniejsze: mniej podatne na uszkodzenia.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,


Liczba odwiedzin: 137 | Data publikacji: 2020-11-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Jeżeli planujesz przeprowadzkę, wśród wielu spraw, które...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
Niekończące się formalności, kilogramy papierów, pozwoleń –...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
09.08.2019 | Remonty, renowacje
Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
Płyty kamienne to materiał niezmiennie chętnie wykorzystywany...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, w których...
Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
01.02.2017 | Systemy odwodnień
Jest kwestią oczywistą, że skuteczne odprowadzenie wody...
Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi...
Energooszczędność, niskie koszty ogrzewania, wyeliminowanie konieczności napraw...
11.08.2015 | Izolacje
Ciepły i tani w eksploatacji dom to...
28.11.2013 | Kruszywa
Dzięki swoim właściwościom polimerobetony mogą być stosowane...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
Płyty drogowe z tworzywa sztucznego sprawdzą się...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: askdom, ask, dom, nieruchomości, wynajem, sprzedaż, inwestycje, inwestycje budowlane, inwestycje deweloperskie, biuro nieruchomości, Jaki zestaw podtynkowy WC wybrać, Deska sedesowa, Przycisk spłukujący, Miska WC wisząca, Stelaż podtynkowy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy