Domy z elementów prefabrykowanych piętrowe

Drewniane domy piętrowe

Drewniany, uroczy domek poza miastem – to pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl na hasło „budownictwo drewniane”. Drewniane domy z elementów prefabrykowanych piętrowe wydają się nam nierealnym marzeniem, a przecież takie budynki powstają np. w Skandynawii. Całe osiedle w technologii szkieletu drewnianego wybudowała tam również polska firma – Drewniane Zielone Domy. Co przemawia na korzyść piętrowych domów z elementów prefabrykowanych? Cena z całą pewnością, oprócz niej – błyskawiczny czas realizacji, doskonałe parametry termiczne i akustyczne, a także – nieprzeciętny design, który pozostawia budynki murowane daleko w tyle.

Domy z elementów prefabrykowanych

Drewno jako budulec, choć znane od lat, nigdy nie przestało być wykorzystywane, choć zmieniła się technologia jego obróbki i metody konserwacji. Dziś budownictwo drewniane przeżywa swój wielki renesans, a przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Obok niezaprzeczalnych walorów estetycznych, które sprawiają, że naturalny surowiec nigdy nie wyszedł z mody, bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś także walory praktyczne drewna. To przecież ekologiczny, przyjazny człowiekowi materiał, wykreowany ręką natury. Doskonale wiedzą o tym Skandynawowie, którzy budują głównie z drewna. W Polsce, gdzie budownictwo murowe jest uświęcone tradycją, drewniane domy z elementów prefabrykowanych początkowo z mozołem torowały sobie drogę na rynku budowlanym. Obecnie tego typu konstrukcje widujemy coraz częściej, bo i trudno nie docenić ich atutów, tym bardziej, że nie brak obecnie firm, które wyspecjalizowały się w prefabrykacji konstrukcji szkieletowych.

Czy przyjdzie wreszcie moment, w którym w naszym kraju zaczną powstawać stawiane w technologii szkieletu drewnianego piętrowe domy z gotowych prefabrykatów? Pozostaje mieć nadzieję, że tak, tym bardziej, że na naszym rynku funkcjonują firmy takie jak Drewniane Zielone Domy, które mogą się pochwalić sporym doświadczeniem w tej dziedzinie.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Dom z elementów prefabrykowanych – cena zakupu i eksploatacji

Domy w technologii szkieletu drewnianego powstają szybko, co jest szczególnie istotne dla osób, którym zależy, aby w krótkim czasie wybudować i zamieszkać we własnych czterech kątach. Czas realizacji inwestycji może być jeszcze krótszy, jeśli zastosujemy przy budowie domu gotowe prefabrykaty, które powstają w fabryce poza miejscem budowy.

Wymienione powyżej zalety domów drewnianych dotyczą nie tylko budynków jednorodzinnych, ale także piętrowych domów wznoszonych w technologii szkieletu drewnianego. Mieszkańcy tego typu obiektów doceniają je ponadto za doskonałe parametry izolacyjności akustycznej, zdecydowanie lepsze niż w standardowych blokach. Doskonałe wyciszenie mieszkań szkieletowe domy z gotowych prefabrykatów zawdzięczają podwójnemu podwieszeniu sufitów oraz zastosowaniu specjalnych wieszaków.

Co jeszcze odróżnia tradycyjne bloki od drewnianych piętrowych domów z elementów prefabrykowanych? Cena eksploatacji, która w przypadku tych ostatnich jest bardzo niska. Skuteczna izolacja termiczna budynku wykonanego w technologii szkieletu drewnianego sprawia, że automatycznie spada zużycie energii elektrycznej. Rachunki można ponadto obniżyć poprzez instalację różnego rodzaju systemów inteligentnych domów, które podnoszą komfort życia, jak również pomagają optymalizować zużycie energii. Umożliwiają one np. kontrolę temperatury, operowanie monitoringiem, zasuwanie / rozsuwanie rolet czy ustawienie klimatyzacji.

fot. Drewniane Zielone Domy

Ze skandynawskiego drewna

Szkieletowe domy z gotowych prefabrykatów drewnianych oferowane przez Drewniane Zielone Domy powstają z najwyższej jakości materiałów. Zarówno drewno konstrukcyjne, jak i szalówki wewnętrzne pochodzą ze Skandynawii. Surowy klimat panujący na północy sprawia, że rosnące tam drzewa mają niskie przyrosty roczne, co przekłada się na wytrzymałość i trwałość pozyskiwanego z nich surowca. Proces suszenia, impregnacji i czterostronnego suszenia gwarantuje najwyższą odporność drewna na działanie czynników atmosferycznych, szkodników, pleśni, grzybów i ognia, a jego parametry potwierdzają certyfikaty wytrzymałościowe.

Decydując się na domy z gotowych prefabrykatów od firmy Drewniane Zielone Domy klienci mają możliwość wyboru jednego z wielu projektów przygotowanych przez tę firmę, jak również wykonania konstrukcji na życzenie, która będzie miała układ pomieszczeń dokładnie dopasowany do potrzeb domowników.

fot. Drewniane Zielone Domy

Korzystny mikroklimat zapewniający dobre samopoczucie, niepowtarzalny design, szybki czas realizacji, niska cena – domy z elementów prefabrykowanych już na dobre przyjęły się również na polskim rynku. Choć na chwilę obecną są to przede wszystkim budynki jednorodzinne, to warto pamiętać, że technologia szkieletu drewnianego świetnie sprawdza się również w przypadku obiektów piętrowych. Pozostaje mieć nadzieję, że z biegiem czasu właśnie takie budynki zmienią krajobraz Polski.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

37-632 Stary Dzików, ul. Kopernika 2a , woj. podkarpackie
tel. 884 990 884,


Liczba odwiedzin: 4524 | Data publikacji: 2019-12-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
11.12.2015 | Domy drewniane
Trwały, energooszczędny i zdrowy – taki powinien...
24.09.2019 | Domy drewniane
Przyjazne środowisku naturalnemu oraz bezpieczne i oszczędne...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
22.10.2015 | Domy drewniane
Moda na niektóre materiały budowlane lub trendy...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
02.04.2020 | Domy ekologiczne
„Dom skandynawski” to hasło, które elektryzuje każdego...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: drewniane domy zielone, zielone domy drewniane, domy ze skandynawskiego drewna, domy drewniane, domy skandynawskie, domy drewno, domy drewniane cena, domy drewniane opinie, domy drewniane czy się opłaca, domy drewniane opłacalność, domy z elementów prefabrykowanych, domy z gotowych prefabrykatów, Dom z elementów prefabrykowanych cena,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy