Domy z elementów prefabrykowanych

Drewno jako budulec, choć znane od lat, nigdy nie przestało być wykorzystywane, choć zmieniła się technologia jego obróbki i metody konserwacji. Dziś budownictwo drewniane przeżywa swój wielki renesans, a przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Obok niezaprzeczalnych walorów estetycznych, które sprawiają, że naturalny surowiec nigdy nie wyszedł z mody, bardziej niż kiedykolwiek doceniamy dziś także walory praktyczne drewna. To przecież ekologiczny, przyjazny człowiekowi materiał, wykreowany ręką natury. Doskonale wiedzą o tym Skandynawowie, którzy budują głównie z drewna. W Polsce, gdzie budownictwo murowe jest uświęcone tradycją, drewniane domy z elementów prefabrykowanych początkowo z mozołem torowały sobie drogę na rynku budowlanym. Obecnie tego typu konstrukcje widujemy coraz częściej, bo i trudno nie docenić ich atutów, tym bardziej, że nie brak obecnie firm, które wyspecjalizowały się w prefabrykacji konstrukcji szkieletowych.

Czy przyjdzie wreszcie moment, w którym w naszym kraju zaczną powstawać stawiane w technologii szkieletu drewnianego piętrowe domy z gotowych prefabrykatów? Pozostaje mieć nadzieję, że tak, tym bardziej, że na naszym rynku funkcjonują firmy takie jak Drewniane Zielone Domy, które mogą się pochwalić sporym doświadczeniem w tej dziedzinie.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Dom z elementów prefabrykowanych – cena zakupu i eksploatacji

Domy w technologii szkieletu drewnianego powstają szybko, co jest szczególnie istotne dla osób, którym zależy, aby w krótkim czasie wybudować i zamieszkać we własnych czterech kątach. Czas realizacji inwestycji może być jeszcze krótszy, jeśli zastosujemy przy budowie domu gotowe prefabrykaty, które powstają w fabryce poza miejscem budowy.

Wymienione powyżej zalety domów drewnianych dotyczą nie tylko budynków jednorodzinnych, ale także piętrowych domów wznoszonych w technologii szkieletu drewnianego. Mieszkańcy tego typu obiektów doceniają je ponadto za doskonałe parametry izolacyjności akustycznej, zdecydowanie lepsze niż w standardowych blokach. Doskonałe wyciszenie mieszkań szkieletowe domy z gotowych prefabrykatów zawdzięczają podwójnemu podwieszeniu sufitów oraz zastosowaniu specjalnych wieszaków.

Co jeszcze odróżnia tradycyjne bloki od drewnianych piętrowych domów z elementów prefabrykowanych? Cena eksploatacji, która w przypadku tych ostatnich jest bardzo niska. Skuteczna izolacja termiczna budynku wykonanego w technologii szkieletu drewnianego sprawia, że automatycznie spada zużycie energii elektrycznej. Rachunki można ponadto obniżyć poprzez instalację różnego rodzaju systemów inteligentnych domów, które podnoszą komfort życia, jak również pomagają optymalizować zużycie energii. Umożliwiają one np. kontrolę temperatury, operowanie monitoringiem, zasuwanie / rozsuwanie rolet czy ustawienie klimatyzacji.

fot. Drewniane Zielone Domy

Ze skandynawskiego drewna

Szkieletowe domy z gotowych prefabrykatów drewnianych oferowane przez Drewniane Zielone Domy powstają z najwyższej jakości materiałów. Zarówno drewno konstrukcyjne, jak i szalówki wewnętrzne pochodzą ze Skandynawii. Surowy klimat panujący na północy sprawia, że rosnące tam drzewa mają niskie przyrosty roczne, co przekłada się na wytrzymałość i trwałość pozyskiwanego z nich surowca. Proces suszenia, impregnacji i czterostronnego suszenia gwarantuje najwyższą odporność drewna na działanie czynników atmosferycznych, szkodników, pleśni, grzybów i ognia, a jego parametry potwierdzają certyfikaty wytrzymałościowe.

Decydując się na domy z gotowych prefabrykatów od firmy Drewniane Zielone Domy klienci mają możliwość wyboru jednego z wielu projektów przygotowanych przez tę firmę, jak również wykonania konstrukcji na życzenie, która będzie miała układ pomieszczeń dokładnie dopasowany do potrzeb domowników.

fot. Drewniane Zielone Domy

Korzystny mikroklimat zapewniający dobre samopoczucie, niepowtarzalny design, szybki czas realizacji, niska cena – domy z elementów prefabrykowanych już na dobre przyjęły się również na polskim rynku. Choć na chwilę obecną są to przede wszystkim budynki jednorodzinne, to warto pamiętać, że technologia szkieletu drewnianego świetnie sprawdza się również w przypadku obiektów piętrowych. Pozostaje mieć nadzieję, że z biegiem czasu właśnie takie budynki zmienią krajobraz Polski.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

37-632 Stary Dzików, ul. Kopernika 2a , woj. podkarpackie
tel. 884 990 884,