Zabezpieczenie wykopu przed osunięciem z GEOTECHNIKA POŁUDNIE

Kompleksowe usługi geotechniczne zgodne z przepisami od Generalnego Wykonawcy GREIFBAU

Zabezpieczenie wykopu przed osunięciem i wodą gruntową, wzmacnianie podłoża gruntowego, posadowienie obiektów budowlanych czy stabilizacja fundamentów i skarp z wykorzystaniem sprzętu z własnego parku maszynowego to podstawowe usługi z oferty spółki GEOTECHNIKA POŁUDNIE. Nowoczesne technologie, specjalistyczne maszyny, doświadczeni eksperci umożliwiają realizację skomplikowanych prac w zakresie fundamentowania specjalnego, spełniające przepisy zabezpieczania wykopu, na szczególnie newralgicznych powierzchniach dużych miast. Bogate portfolio usług i realizacji firmy dowodzi, że krakowska spółka to rzetelny i pewny partner nawet najbardziej wymagających inwestycji.

GEOTECHNIKA POŁUDNIE – kim jesteśmy?

GEOTECHNIKA POŁUDNIE to część spółki GREIFBAU, świadczącej usługi generalnego wykonawstwa w zakresie budownictwa mieszkaniowego, biurowego, usługowego, przemysłowego i magazynowego. Współpraca z GREIFBAU to dla wielu inwestorów rynków polskich i międzynarodowych gwarancja wysokiego standardu świadczonych usług, terminowość realizacji oraz dbałość o każdy detal na poszczególnych etapach projektu. Wieloletnie doświadczenie spółki, podążanie za nowoczesnymi technologiami i innowacjami branży architektoniczno-budowlanej oraz rozwój profesjonalnej kadry ekspertów i parku maszynowego przekładają się na szeroki pakiet świadczonych usług. Wyodrębnienie ze struktury firmy GREIFBAU spółki GEOTECHNIKA POŁUDNIE jest odpowiedzią na rozszerzający się rynek zamówień na wysokiej jakości specjalistyczne usługi geotechniczne, w tym zabezpieczenie wykopu przed osunięciem lub wodą gruntową. Kluczowym polem specjalizacji GEOTECHNIKI POŁUDNIE są prace w obrębie silnie zurbanizowanej, a co za tym idzie ograniczonej przestrzennie, substancji miejskiej zabudowy.

fot. GREIFBAU

GEOTECHNIKA POŁUDNIE – zakres usług

Spółka GREIFBAU jako jedna z niewielu firm na polskim rynku z powodzeniem łączy kompleksowe usługi geotechniczne z pełnym zakresem prac generalnego wykonawstwa. Pozwala to na skuteczniejszą kontrolę efektywności prac i optymalne zarządzanie budżetem inwestycji – od technologicznych weryfikacji wizji projektowych, po sprawdzanie funkcjonalności obiektu przed oddaniem do użytkowania. Wyodrębnienie usług geotechnicznych pod nowym logotypem jest kontynuacją dążenia do specjalizacji oferty w oparciu o najwyższy standard jakości.

W zależności od specyfiki poszczególnych zadań inwestycyjnych GEOTECHNIKA POŁUDNIE realizuje profesjonalne i zgodne z przepisami zabezpieczenia wykopu przed osunięciem, korzystając z technologii ścian szczelinowych, zbrojonych przesłon wodoszczelnych, palisad CFA lub VDW do głębokich wykopów, ścian berlińskich i grodzic Larsena. Spółka oferuje także prace w zakresie wzmocnienia gruntu, poprzez stosowanie różnorodnych technologii palowania (CFA, SDP, DSM) lub baret fundamentowych. Ponadto wykonuje zabezpieczenia w postaci mikropali, iniekcji średniociśnieniowej, iniekcji wysokociśnieniowej jet grounting oraz kotew i gwoździ gruntowych.

fot. GREIFBAU

Prace geotechniczne są integralną częścią całości konstrukcji obiektu. Stanowią nie tylko elementy zabezpieczenia czy szalunki, ale także współtworzą między innymi strukturę ścian zewnętrznych podziemnych lub naziemnych. Każda z oferowanych technologii wsparta jest przez inżynierów projektem wykonawczym, a realizacja robót zostaje potwierdzona w dokumentacji powykonawczej przez uprawnione osoby. Wyróżnikiem spółki GEOTECHNIKA POŁUDNIE jest także własny i systematycznie rozbudowywany park maszynowy do wszystkich prac, w tym ochrony wykopu przed osunięciem i wodą gruntową.

Park maszynowy – głębiarka Bauer GB 50 kompaktowy specjalista do zadań specjalnych

Własny specjalistyczny sprzęt do prac geotechnicznych to dla klienta gwarancja stałej dostępności i dyspozycyjności maszyn oraz szybkiego działania, w odróżnieniu od sprzętu w leasingu czy konieczności zatrudnienia podwykonawców. Zachowanie płynności prac to z kolei kluczowy aspekt specyfiki inwestycji budowlanych w miastach. Mało przestrzeni do manewrowania, wiele niespodzianek pod powierzchnią, ciasna zabudowa, liczne przepisy konserwatorskie, krótkie terminy realizacji sprawiają, że współczesne śródmiejskie inwestycje to duże wyzwanie, także pod względem stosowania sprzętu budowlanego dedykowanego do pracy w warunkach ograniczonej przestrzeni.

fot. GREIFBAU

Odpowiedzią GEOTECHNIKA POŁUDNIE na tę specyfikę jest zakup pierwszej w Polsce specjalistycznej głębiarki Bauer GB 50. To sprzęt dedykowany do wykonywania ścian szczelinowych i przesłon gruntowych na głębokość do 60 metrów i szerokość od 400 do 1500 mm. Kompaktowe gabaryty i jednocześnie wysoka stabilność pozwalają na efektywną ochronę wykopu przed osunięciem w wymagającej śródmiejskiej zabudowie.

GEOTECHNIKA POŁUDNIE – sprzęt gwarantujący spełnienie przepisów zabezpieczania wykopu

Park maszynowy GEOTECHNIKA POŁUDNIE stale się rozrasta. Inwestycja spółki we własny rozwój pozwala oferować klientom najwyższy poziom usług w zakresie realizacji działań zgodnie z obowiązującymi przepisami zabezpieczenia wykopu, z zapewnieniem bezpieczeństwa na placu budowy zarówno dla ekip budowlanych, jak i fundamentów inwestycji, w tym ochrony wykopu przed wodą gruntową. Wśród dostępnego sprzętu geotechnicznego wymienić można: uniwersalne i wielozadaniowe palownice – Bauer BG-20H i Bauer RTG RG 16 T do technologii pali CFA, VDW, SDP i DSM i wykonywania ścianek Larsena do zabezpieczenia wykopu przed osunięciem, żurawia fundamentowego Sennebogen 655 HD o udźwigu do 55t., samojezdną pompę do betonu Schwing SP 2800 o wydajności pompowania do 110m3/godz., kotwiarkę MC8 Comacchio, czyli zestaw umożliwiający wykonywanie mikropali, iniekcji średniociśnieniowej, iniekcji wysokociśnieniowej jet grounting oraz kotew i gwoździ gruntowych, koparki, koparko-ładowarki, samochody samowyładowcze, żurawie wieżowe, oraz sprzęt pomocniczy do prac budowlanych jak: mieszalniki, pompy, odpiaszczacze itp.

fot. GREIFBAU

GEOTECHNIKA POŁUDNIE, korzystając z dotychczasowego dorobku i doświadczenia zdobytego pod szyldem GREIFBAU, w ramach nowej struktury wciąż oferuje najwyższy standard usług geotechnicznych, zapraszając do współpracy klientów z całego kraju.

Ze szczegółową ofertą prac geotechnicznych, w tym metod zabezpieczenia wykopu przed osunięciem, można zapoznać się na stronie www.geotechnika.net

30-555 Kraków, ul. Jerozolimska 2/LU2, woj. małopolskie
tel. +48 122 683 139,


Liczba odwiedzin: 817 | Data publikacji: 2021-03-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.06.2018 | Inwestycje budowlane
Ściany szczelinowe, wykorzystywane w obiektach budowlanych, stanowią...
Atrakcyjna cena palarni zewnętrznych i spełnienie krajowych...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
21.07.2021 | Ogrzewanie
Trwałe, odporne na osadzanie się kamienia, nieszkodliwe...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
Instalacja bram przeciwpożarowych w dużych obiektach użyteczności...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
Ściana jednowarstwowa Ytong EnergoUltra+ to nowość firmy...
Elementem, który ma kluczowe znacznie dla właściwego...
Dobre opinie klientów o urządzeniach marki Daikin...
01.12.2020 | Obiekty rolnicze
O tym, że polskie rolnictwo modernizuje się...
Obiekty przemysłowe czy zakłady produkcyjne to miejsca,...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
16.11.2020 | Systemy kominowe
Odprowadzenie spalin z kotła gazowego jak też...
Czasy, w których podejście do kwestii bezpieczeństwa...
12.10.2020 | Systemy kominowe
Zaostrzające się przepisy precyzyjnie regulują kwestie norm,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: zabezpieczenie wykopu przed osunięciem, ochrona wykopu przed osunięciem, zabezpieczenie wykopu przepisy, przepisy zabezpieczenia wykopu, przepisy, inwestycje budowlane, projektowanie fundamentów głębokich, greifbau, ściany szczelinowe, wzmocnienie podłoża gruntownego, zabezpieczenie wykopu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy