Unibep SA – 70 lat minęło…

Budować na solidnych fundamentach

„Aby odnieść sukces w interesach, bądź śmiały, bądź pierwszy, bądź odmienny” (Henry Marchant) – władze Unibep SA, niezależnie jaka to była firma – państwowa, samorządowa, czy prywatna – od siedmiu dziesięcioleci konsekwentnie realizują ten przepis na sukces, a efekty takiej strategii wzbudzają podziw. Aktualnie ta spółka z Bielska Podlaskiego to jedna z największych firm budowlanych – według raportu Deloitte Grupa Unibep zajmuje 6. miejsce wśród największych firm budowlanych działających w Polsce.

Unibep to także jeden z czołowych eksporterów usług budowlanych. Budowy realizowane są na Wschodzie oraz w Skandynawii. Na północy Europy, będący częścią grupy Unihouse SA, realizuje budynki wielorodzinne wykonane w technologii modułowej drewnianej. To niezwykle wymagający rynek, dlatego obiekty te spełniają nawet najbardziej rygorystyczne, światowe normy dotyczące ekologii, szczelności i izolacyjności akustycznej.

fot. UNIBEP S.A | Po lewej: Slinningen Brygge” w Alesund, Norwegia; po prawej: Strandkanten w Tromsø, Norwegia.

Jakość i bezkompromisowość w duecie z pasją

Spółkę w branży wyróżnia dbałość o kulturę organizacyjną, dlatego od kilkunastu lat w Grupie Unibep obowiązuje „Wspólnota zasad i celów”, z którą zapoznawany jest każdy nowy pracownik. Jednak dbałość o siłę wewnętrzną to nie wszystko. Unibep, który z małej firmy na wschodzie Polski urósł do rangi jednego z największych graczy na rodzimym rynku, nie zapomina o swoich korzeniach i wartościach, na jakich od podstaw budowano przedsiębiorstwo: o szacunku, tolerancji, wysokich kompetencjach i rzetelności.

Zarząd Unibep dąży też do umacniania pozycji firmy na międzynarodowych rynkach, pozostając cały czas spółką z większościowym polskim kapitałem – już blisko 12 lat minęło od jej debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w kwietniu 2008 roku.

fot. UNIBEP S.A | Opera i Filharmonia Podlaska w Białystoku.

Zmiana jest motorem rozwoju

Dowodem na to, że zmiana jest motorem rozwoju, jest historia Unibep, w której każdy kluczowy moment popychał firmę do przodu. Tak było w styczniu 1963 roku, kiedy po 13 latach działalności zaczęła funkcjonować jako Bielsko-Podlaskie Przedsiębiorstwo Budowlane i w 1975 roku, kiedy rozpoczęto stosowanie OWT czyli oszczędnej, wielopłytowej technologii. Determinacja, wizja i odwaga pozwoliły ówczesnemu przedsiębiorstwu przetrwać niełatwy czas przemian ustrojowych. W 1999 roku Unibep staje się prywatną spółką, a rok później częścią Grupy Budimex. Ponownie nadchodzą wielkie zmiany. 2004 rok to nie tylko ekspansja i wielkie inwestycje na rynkach wschodnich, ale również zaangażowanie w nową technologię. Bowiem w tym właśnie roku powstaje spółka Unihouse.

2008 rok to nie tylko wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, ale też na rynek usług deweloperskich – z kolejną spółką córką Unidevelopment. W generalnym wykonawstwie na terenie Polski Unibep SA zarabia na specjalistycznym i efektywnym prowadzeniu inwestycji kubaturowych. Jak wynika z analiz niezależnych ekspertów, spółka jest liderem właśnie rynku mieszkaniowego w Warszawie i ma w swoim portfolio najciekawsze realizacje, jak chociażby: Aura Sky, Rondo Wiatraczna, Słodowiec City.

fot. UNIBEP S.A | Po lewej: Słowdowiec City; po prawej: Rondo Wiatraczna.

2010 rok to czas rozpoczęcia budowy wyjątkowego biurowca „Grzybowska 81”. Za nim poszły kolejne ambitne projekty. Można ich wymienić mnóstwo, ale warto wspomnieć chociażby biurowiec Domaniewska Office Hub, innowacyjną Galerię Północną w Warszawie czy Aqua Lublin – imponujący obiekt sportowy. Firma śmiało sięga po wykonawstwo tego typu projektów również za granicą, czego przykładem jest chociażby budowa Centrum Tenisowego w Mińsku.

Tym sposobem Grupa Unibep staje się zaufanym partnerem, mającym znakomite opinie w branży i specjalistą od najbardziej wymagających przedsięwzięć. W 2018 roku firma otrzymała trzy nagrody za trzy wymagające inwestycje. Dwie z nich to wspomniane już Galeria Północna i wysokościowiec Aura Sky. Zebrały one laury w konkursie „Budowa Roku 2017”. Powodem do dumy dla zarządu Unibep jest też nagradzana Fabryka Proszków Mlecznych Mlekovita 3 w Wysokiem Mazowieckiem. Podstawowym wyzwaniem podczas realizacji tej inwestycji było wykończenie budynku tak, by spełnił on wyśrubowane standardy „baby food” na potrzeby produkcji żywności dla dzieci. Udało się im sprostać, bo Grupa Unibep to technologia i inżynieria na światowym poziomie.

fot. UNIBEP S.A | Fabryka Proszków Mleczynych Mlekovita.

Grupa Unibep buduje drogi i mosty

Od 2010 roku – krok po kroku – firma rozwija stopniowo potencjał spółek zajmujących się inżynierią drogową. Działa Oddział Drogowy Unibep SA (obecnie występuje pod nazwą Oddział Infrastruktury Unibep SA) oraz od 2015 roku w Grupie Unibep znajduje się spółka Budrex – wysokospecjalistyczna firma wykonująca przeprawy, mosty, czy wiadukty. W ciągu kilku ostatnich lat udało się im sprawnie zakończyć inwestycję na drodze ekspresowej S8, którą wykonano w ramach szerszego konsorcjum, czy przepiękną drogę Białystok-Supraśl, ze wspaniałą najdłuższą estakadą na Podlasiu – ponad 600-metrową w miejscowości Krasne. A że praca inżynierów nigdy nie ustaje, to obecnie są prowadzone prace na drodze S61.

fot. UNIBEP S.A | Po lewej: Autostrada A1 Kowal-Sójki, odcinek Stryków-Tuszyn, obiekt inżynieryjny WD 269; po prawej: Trasa Niepodległości.

Unibep SA to przykład konsekwentnego dążenia do ulepszania technologii, która sprosta wymaganiom gospodarki 4.0 i rozwoju, który pozwoli elastycznie reagować na zmieniające się w przyszłości wymagania rynku. Dziś pracownicy i zarząd Unibep SA świętują nie tylko 70-lecie. Dziś świętują wielkie możliwości inżynieryjne, jakie otwierają się przed spółką na kolejne dziesięciolecia.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.unibep.pl

17-100 Bielsk Podlaski, ul. 3 Maja 19 , woj. podlaskie
tel. (48 85) 730 34 77 ,


Liczba odwiedzin: 1038 | Data publikacji: 2020-03-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. lubuskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: unihouse, unipeb, unitalent, domy drewniane, domy szkieletowe, domy szkieletowe drewniane, domy modułowe drewniane, domy modułowe, domy z drewna, szkielet drewniany, unibep opinie, unibep zarząd,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy