Mądrze zaprojektowana przestrzeń
Wybudowanie obiektu w dzisiejszych czasach, gdy do dyspozycji mamy całe zaplecze technologiczne i maszynowe, to żadna sztuka, a kolejne osiedla i biurowce wyrastają jak grzyby po deszczu. Problemy wynikające z ich niewłaściwego zaprojektowania, które przekładają się np. na brak funkcjonalności, pojawiają się dopiero w czasie użytkowania, ale wtedy na zmiany jest już za późno.
Uwzględnienie wszystkich aspektów funkcjonalnych budynku musi mieć miejsce już na etapie wykonywania projektu. Dlatego nie wolno powierzać tego zadania przypadkowym osobom bez doświadczenia – zwłaszcza wówczas, gdy nie stać nas na to, by płacić za cudze błędy.
Nie warto też oszczędzać na projekcie, gdyż to od niego zależą koszty wykonania całości, wygoda użytkowania czy możliwość późniejszej rozbudowy obiektu. Tym bardziej, że w porównaniu do kosztu całej inwestycji, sam projekt jest wydatkiem stosunkowo niewielkim. Bagatelizując ten etap narażamy się na ryzyko, że w niedbale i pospiesznie wykonanym projekcie zabraknie wielu ważnych informacji, a decyzje o poszczególnych etapach prac zamiast projektanta podejmować będzie ekipa budowlana.

projekty budowlanefot. ARTEA

 

Wykreować przyjazną przestrzeń – zadanie niemożliwe?
Stare obiekty użytkowe, jakich spotykamy mnóstwo przejeżdżając przez Polskę, rzadko bywają równocześnie ładne i praktyczne. Szpitale bez podjazdów dla wózków inwalidzkich czy szare i nudne bryły przedszkoli na szczęście powoli odchodzą już do przeszłości, choć nadal sprostanie zadaniu, aby zaprojektować przestrzeń przyjazną użytkownikom, a jednocześnie funkcjonalną i praktyczną, jest bardzo trudne. I dotyczy to w równej mierze obiektów użyteczności publicznej, co i prywatnych nieruchomości.
Nie oznacza to jednak, że jest to zadanie niemożliwe, jak pokazują projekty z Pracowni Architektonicznej Ewy Stockiej ARTEA, które w sposób harmonijny łączą ściśle użytkowy charakter przestrzeni – np. w wypadku przychodni, przedszkoli czy ośrodków rekreacyjno-sportowych z wysoką estetyką i ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi.

 

mądrze zaprojektowana przestrzeń projekty architektoniczne i budowlanefot. ARTEA

 

Doceń doświadczenie projektanta
ARTEA ma na swoim koncie liczne wykonane projekty architektoniczne, budowlane i wykonawcze w zakresie budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego, obiektów oświaty i szkolnictwa wyższego, budownictwa użyteczności publicznej, obiektów sportowych i rekreacyjnych.
Wśród przeprowadzonych przez firmę realizacji znajdują się również rewitalizacje przestrzeni miejskich, prace remontowe i adaptacyjno-modernizacyjne (również obiektów zabytkowych), jak również projekty związane z ochroną środowiska (np. oczyszczalnie ścieków czy ujęcia wody).
Firma świadczy usługi również w zakresie wykonywania projektów wnętrz.

 

biuro architektoniczne architekt biuro projektowefot. ARTEA

 

02-110 Warszawa, Sanocka 4/30, woj. mazowieckie
tel. 222512446, 601286857,