Zdrowy i energooszczędny dom z bali

Drewnex – 25 lat w zgodzie z naturą!

Firma Drewnex, lider w dziedzinie budowy drewnianych domów z bali, obchodzi ważny jubileusz. Już od ćwierć wieku firma daje swoim klientom to, co najlepsze z drewna – ekologiczne i naturalne domy szyte na miarę.

Historia firmy Drewnex rozpoczęła się w 1991 roku i była kontynuacją wielopokoleniowych stolarsko-ciesielskich doświadczeń właścicieli. Zaczynając od sprzedaży surowego drewna z tartaku, w ciągu 25 lat firma awansowała na profesjonalnego producenta solidnych i wysoko cenionych przez klientów domów z bali. Przez lata działalności właściciele firmy zdobyli ogromne doświadczenie w budowie domów z różnych gatunków drewna i w różnych technologiach. W ofercie firmy są nie tylko całoroczne domy drewniane, ale także mniejsze domy letniskowe i domki ogrodowe.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Co wyróżnia firmę Drewnex?
Wysokiej jakości starannie segregowane, suszone komorowo i czterostronnie strugane drewno to dla Drewnexu podstawa solidnego domu. Jednak aby satysfakcja klienta była jeszcze pełniejsza, właściciele Drewnexu postawili na kompleksową obsługę i otworzyli własne biuro architektoniczne. Dzięki temu od samego początku współpracy, czyli od projektu, klient ma wpływ na końcowy efekt przedsięwzięcia. Elastyczne podejście do klienta oraz wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji daje poczucie kontroli i bezpieczeństwa, a przecież dom to niejednokrotnie inwestycja życia.

Warto podkreślić, że konstrukcje Drewnexu cechuje również idealne dopasowanie, uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego wysokiej jakości. Kilka lat temu firma zdecydowała się na wprowadzenie nowej technologii produkcji domów i jako jedna z pierwszych firm w Polsce zakupiła nowoczesną linii do obróbki konstrukcji drewnianych CNC. Co istotne, to fakt, że Drewnex kładzie nacisk na stały, harmonijny rozwój firmy, stale powiększając innowacyjny park maszynowy o nowe maszyny.
Konstrukcja domu powstaje najpierw w specjalistycznym programie komputerowym, pozwalającym na tworzenie wizualizacji 3D, a gotowy projekt jest przenoszony na nowoczesne centrum ciesielskie, które z najwyższą precyzją prefabrykuje wszystkie elementy domu. Dzięki temu sposób wykonania domów Drewnexu nie odstaje od norm europejskich. Wiele domów eksportowanych jest na rynki zachodnie, których klienci szczególnie wysoko cenią sobie oferowaną przez Drewnex jakość.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

O domach wiemy wszystko
Aby dom był nie tylko ekologiczny, ale także energooszczędny, istotne jest jego odpowiednie ocieplenie i izolacja. Domy drewniane izolowane są wełną mineralną, która pozwala osiągnąć wysokie parametry termoizolacyjne nawet przy ścianach o niewielkiej grubości. Umieszcza się ją pomiędzy główni płytą konstrukcyjną a wykończeniem wewnątrz.

 

dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne czy gazowe prowadzone są wewnątrz ścian, dzięki czemu nie są widoczne po wykończeniu domu. Prace te są prowadzone równolegle z montażem domu. Ściany domu po przeprowadzeniu instalacji i ociepleniu wełną mineralną są wykańczane drewnianą deską obiciową lub płytą kartonowo-gipsową, według życzenia klienta. Gotowy dom jest solidny i przede wszystkim ma specyficzny, dostępny tylko w domach drewnianych klimat.

Zobacz i zdecyduj
Ważną część realizacji firmy stanowią coraz popularniejsze w Polsce i za granicą domki letniskowe. Aby klienci nie kupowali przysłowiowego „kota w worku”, Drewnex w swojej siedzibie wybudowała domek ekspozycyjny „Jutrzenka”, który cieszy się największym powodzeniem wśród klientów. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie działkę rekreacyjną nad jeziorem czy morzem bez takiego domku. Na ekspozycji w siedzibie firmy prezentowany jest także piękny całoroczny dom „Nowela na polanie”,  który dla wielu klientów stanowi spełnienie snu o własnym domu. Oba te domy można dotknąć, dokładnie obejrzeć i dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję.

Oferta firmy jest bardzo elastyczna. Drewnex oferuje najróżniejsze produkty – od solidnych altan, garaży, prefabrykowanych konstrukcji drewnianych, po domki letniskowe i duże domy całoroczne.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

– Nie straszne nam żadne wyzwania – budowaliśmy dom w Alpach szwajcarskich, na bardzo stromym zboczu góry, gdzie możliwości transportu elementu na plac budowy były bardzo ograniczone. Właśnie rozpoczynamy budowę osiedla domków letniskowych nad morzem. Wiele naszych realizacji to nietypowe projekty, tężnie solankowe, duże konstrukcje prefabrykowane czy stajnie dla koni. W zeszłym roku wymienialiśmy konstrukcję dachu dla Pałacu w Osieku i zrealizowaliśmy wiele innych niebanalnych projektów – zapewnia Justyna Rusnak z firmy Drewnex.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Warto zainwestować w zdrowie!
W świecie wszechobecnej chemii i sztucznych produktów domy drewniane stanowią bezpieczną opokę. Drewno znane jest od wieków, przebadane na wszystkie możliwe sposoby i niezawodne. Ponadto, naturalna zdolność drewna do regulacji wilgotności powietrza zapewnia mieszkańcom drewnianych domów odpowiednie warunki do oddychania pełną piersią.  To, że drewniane domy są piękne, to już tylko dodatek – bardzo jednak pomocny przy podejmowaniu decyzji.

Z ofertą firmy Drewnex można zapoznać się na stronie www.drewnex.biz 

34-745 Spytkowice, Spytkowice 106A, woj. małopolskie
tel. 182 688 716, 692 193 449,


Liczba odwiedzin: 5354 | Data publikacji: 2016-04-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...
11.12.2015 | Domy drewniane
Jakie wyobrażenia na temat budownictwa drewnianego są...
10.11.2015 | Domy drewniane
Wybór technologii budowy domu to decyzja na...
09.11.2015 | Domy drewniane
Przytulny, ekologiczny, energooszczędny – to pierwsze skojarzenia...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
18.11.2014 | Domy drewniane
Dom na miarę XXI wieku musi sprostać...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
18.09.2014 | Domy drewniane
Technologia szkieletowa to rozwiązanie lekkie, energooszczędne i...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Techniki zamocowań
Słupy drewniane występują w większości więźb czy...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: domy drewniane, dom drewniany, domy z bali, dom z bala, domy z bali,domy drewniane,domy z drewna,domki drewniane,domki drewniane letniskowe,domki z drewna letniskowe,domki letniskowe,altany ogrodowe,domy z bali,domy drewniane,domy z drewna,domki drewniane,dom drewniany,dom z drewna,domki drewniane letniskowe,dom z bali,drewniane domki,drewniane domki letniskowe,domek drewniany letniskowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy