Historia firmy Drewnex rozpoczęła się w 1991 roku i była kontynuacją wielopokoleniowych stolarsko-ciesielskich doświadczeń właścicieli. Zaczynając od sprzedaży surowego drewna z tartaku, w ciągu 25 lat firma awansowała na profesjonalnego producenta solidnych i wysoko cenionych przez klientów domów z bali. Przez lata działalności właściciele firmy zdobyli ogromne doświadczenie w budowie domów z różnych gatunków drewna i w różnych technologiach. W ofercie firmy są nie tylko całoroczne domy drewniane, ale także mniejsze domy letniskowe i domki ogrodowe.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Co wyróżnia firmę Drewnex?
Wysokiej jakości starannie segregowane, suszone komorowo i czterostronnie strugane drewno to dla Drewnexu podstawa solidnego domu. Jednak aby satysfakcja klienta była jeszcze pełniejsza, właściciele Drewnexu postawili na kompleksową obsługę i otworzyli własne biuro architektoniczne. Dzięki temu od samego początku współpracy, czyli od projektu, klient ma wpływ na końcowy efekt przedsięwzięcia. Elastyczne podejście do klienta oraz wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji inwestycji daje poczucie kontroli i bezpieczeństwa, a przecież dom to niejednokrotnie inwestycja życia.

Warto podkreślić, że konstrukcje Drewnexu cechuje również idealne dopasowanie, uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnego parku maszynowego wysokiej jakości. Kilka lat temu firma zdecydowała się na wprowadzenie nowej technologii produkcji domów i jako jedna z pierwszych firm w Polsce zakupiła nowoczesną linii do obróbki konstrukcji drewnianych CNC. Co istotne, to fakt, że Drewnex kładzie nacisk na stały, harmonijny rozwój firmy, stale powiększając innowacyjny park maszynowy o nowe maszyny.
Konstrukcja domu powstaje najpierw w specjalistycznym programie komputerowym, pozwalającym na tworzenie wizualizacji 3D, a gotowy projekt jest przenoszony na nowoczesne centrum ciesielskie, które z najwyższą precyzją prefabrykuje wszystkie elementy domu. Dzięki temu sposób wykonania domów Drewnexu nie odstaje od norm europejskich. Wiele domów eksportowanych jest na rynki zachodnie, których klienci szczególnie wysoko cenią sobie oferowaną przez Drewnex jakość.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

O domach wiemy wszystko
Aby dom był nie tylko ekologiczny, ale także energooszczędny, istotne jest jego odpowiednie ocieplenie i izolacja. Domy drewniane izolowane są wełną mineralną, która pozwala osiągnąć wysokie parametry termoizolacyjne nawet przy ścianach o niewielkiej grubości. Umieszcza się ją pomiędzy główni płytą konstrukcyjną a wykończeniem wewnątrz.

 

dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne czy gazowe prowadzone są wewnątrz ścian, dzięki czemu nie są widoczne po wykończeniu domu. Prace te są prowadzone równolegle z montażem domu. Ściany domu po przeprowadzeniu instalacji i ociepleniu wełną mineralną są wykańczane drewnianą deską obiciową lub płytą kartonowo-gipsową, według życzenia klienta. Gotowy dom jest solidny i przede wszystkim ma specyficzny, dostępny tylko w domach drewnianych klimat.

Zobacz i zdecyduj
Ważną część realizacji firmy stanowią coraz popularniejsze w Polsce i za granicą domki letniskowe. Aby klienci nie kupowali przysłowiowego „kota w worku”, Drewnex w swojej siedzibie wybudowała domek ekspozycyjny „Jutrzenka”, który cieszy się największym powodzeniem wśród klientów. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie działkę rekreacyjną nad jeziorem czy morzem bez takiego domku. Na ekspozycji w siedzibie firmy prezentowany jest także piękny całoroczny dom „Nowela na polanie”,  który dla wielu klientów stanowi spełnienie snu o własnym domu. Oba te domy można dotknąć, dokładnie obejrzeć i dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję.

Oferta firmy jest bardzo elastyczna. Drewnex oferuje najróżniejsze produkty – od solidnych altan, garaży, prefabrykowanych konstrukcji drewnianych, po domki letniskowe i duże domy całoroczne.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

– Nie straszne nam żadne wyzwania – budowaliśmy dom w Alpach szwajcarskich, na bardzo stromym zboczu góry, gdzie możliwości transportu elementu na plac budowy były bardzo ograniczone. Właśnie rozpoczynamy budowę osiedla domków letniskowych nad morzem. Wiele naszych realizacji to nietypowe projekty, tężnie solankowe, duże konstrukcje prefabrykowane czy stajnie dla koni. W zeszłym roku wymienialiśmy konstrukcję dachu dla Pałacu w Osieku i zrealizowaliśmy wiele innych niebanalnych projektów – zapewnia Justyna Rusnak z firmy Drewnex.

 

dom z bali drewnex dom z bali drewnexfot. Drewnex

 

Warto zainwestować w zdrowie!
W świecie wszechobecnej chemii i sztucznych produktów domy drewniane stanowią bezpieczną opokę. Drewno znane jest od wieków, przebadane na wszystkie możliwe sposoby i niezawodne. Ponadto, naturalna zdolność drewna do regulacji wilgotności powietrza zapewnia mieszkańcom drewnianych domów odpowiednie warunki do oddychania pełną piersią.  To, że drewniane domy są piękne, to już tylko dodatek – bardzo jednak pomocny przy podejmowaniu decyzji.

Z ofertą firmy Drewnex można zapoznać się na stronie www.drewnex.biz 

34-745 Spytkowice, Spytkowice 106A, woj. małopolskie
tel. 182 688 716, 692 193 449,