Choć wiosenno-letnie słońce ma głównie dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie to jednak nie zawsze jest mile widziane we wnętrzu. Im jaśniej będzie bowiem w salonie, tym trudniej oglądać programy telewizyjne, a w rezultacie także zrelaksować się w taki sposób, który uznajemy za najlepszy dla siebie.

Z dobrze dobraną zasłonką lub roletą rzymską można na nowo urządzić swoje wnętrze, a co ważne, pozbyć się nadmiernego naświetlenia. Jakie opcje mamy do wyboru?

Zasłona – nowoczesna dekoracja, czy praktyczne rozwiązanie?

Zasłonki pełnią w naszych wnętrzach wiele funkcjonalnych zadań. Z jednej strony zasłaniają wnętrza, czy to od nadmiernego nasłonecznienia, czy też od ulicy, gdy pomieszczenia są usytuowane od strony miasta. Zasłonki mają przy tym wiele zalet. Nie trzeba ich specjalnie montować, ani też wykonywać dodatkowych konstrukcji, by mogły udekorować wnękę. Wystarczy dobrej jakości karnisz o określonej długości, by zasłonka od razu mogła subtelnie udekorować każde z okien.

Rodzajów zasłon mamy naprawdę sporo. Bo w ofercie czołowych producentów tego typu materiałów, znajdziemy zarówno zasłonki gładkie, jak i podkreślone ciekawym wzorem. Tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji zależy, jaki produkt wybierzemy.

Gładką zasłonkę możemy zestawić z wzorzystą firanką i w ten sposób otrzymać bardzo gustowny duet. Możemy też zaakcentować nią wnętrze, dobierając nieco intensywniejszą barwę. Szare zasłonki świetnie nawiązują do stylu nowoczesnego, a w połączeniu z innymi np. betonowymi dodatkami oraz drewnem stworzą wnętrze o industrialnym zacięciu.

Aby mieć jednak kontrolę nad światłem dobiegającym z zewnątrz i utrzymać w salonie takie zacienienie, jakie faktycznie jest nam koniecznie warto dobrać zasłonkę o określonej grubości. Ciężkie zasłony w stylu kotar to świetne rozwiązanie do salonów usytuowanych od strony południowej. Pamiętajmy, że to właśnie pomieszczenia od tej strony świata są zwykle najjaśniejsze. Sprawdź dostępne opcje zasłon na: www.alena-firany.pl

Zasłonka, a może roleta rzymska?

Nie każdy decyduje się podczas budowy domu na montaż rolet zewnętrznych. Nikogo nie dziwi ten fakt, bowiem ta opcja przesłony okiennej, choć solidna i wytrzymała to jednak generuje często duże koszty i nie małą inwazyjność w konstrukcję domu.

Dla tych osób, które nie zdecydowały się na rolety zewnętrzne, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup rolet rzymskich, które świetnie wpasowują się do każdego rodzaju wnętrz.

Roleta rzymska chroni wnętrze przed nadmiernym napływem światła zewnętrznego, a co ważne, ze względu na swoje atrakcyjne wykończenie może z powodzeniem zastąpić, czy to firankę, czy też zasłonkę. Na pewno będzie to dobry wariant do pokoju dziecięcego, w którym długa zasłona po prostu nie sprawdzi się lub do gabinetów. Roleta rzymska to nowoczesne spojrzenie na aranżację wnętrza i możliwość pięknego udekorowania okna.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,