Szafa do sypialni – co trzeba wziąć pod uwagę?

Szafy sypialniane wybierać trzeba szczególnie rozważnie. Pamiętać bowiem należy, że sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu, odpoczynku i regeneracji. Aby mogła ona spełnić te wszystkie funkcje, przestrzeń wewnątrz musi być odpowiednio zorganizowana. Dwa zaś absolutnie podstawowe elementy wyposażenia to łózko i właśnie szafa do sypialni. Ta ostatnia, nieumiejętnie dobrana może przytłoczyć przestrzeń, utrudnić poruszanie się po niej, zaburzyć harmonię wnętrza. Dużo uważności trzeba więc włożyć w jej wybór.

1. Przede wszystkim koniecznie ustal, gdzie szafa ma stanąć. To czy dana szafa w sypialni sprawdzi się świetnie, w dużej mierze zależy od tego, na ile zostanie ona dopasowania do przestrzeni. W wielu sypialniach doskonale sprawdzają się szafy przesuwne, w innych lepiej szafy narożne, a w jeszcze innych klasyczne z otwieranymi na oścież skrzydłami. Funkcjonalne szafy to przede wszystkim takie, które zostały dopasowane do wnętrza tak, aby go nie zaburzać, wykorzystywać maksymalnie dostępną przestrzeń. Nie mniej istotne jest oczywiście wygodne korzystanie z nich na co dzień.

2. Sprawdź wymiar – model, rozwiązania, funkcjonalność to wszystko oczywiście ma znaczenie, natomiast pamiętaj, że podstawą jest dokładnie zdjęcie wymiarów. Jeśli chcesz mieć dobrze dopasowaną do sypialni szafę, zadbaj o pozyskanie dokładnych wymiarów. Dopiero wtedy możesz szukać konkretnych rozwiązań lub zamawiać projekt pod wymiar.

3. Szafa służy do przechowywania rzeczy – zwróć więc uwagę na to, jakie rozwiązania można zastosować lub są już zastosowane w jej wnętrzu. Przemyśl, czy potrzebujesz więcej drążków na wieszaki czy szuflad, a może duże półki. Możesz pomyśleć o zastosowaniu wysuwanych i wymiennych koszy, specjalnego typu półek na bieliznę, paski, krawaty. Wszystkie tego typu udoskonalenia warto jednak wybierać z myślą o konkretnych potrzebach, a nie kierując się aktualnie panującą modą.

Szafa przesuwna – jakie ma zalety?

Szafa przesuwna niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do sypialni. Jest bardzo pojemna, świetnie nadaje się do przechowywania ubrań, a jednocześnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie zawsze jest miejsce na duże szafy. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych możesz ją wykorzystać nawet w małej wnęce. Efektywnie wykorzystujesz miejsce, a jednocześnie nie musisz martwić się, że otwieranie drzwi będzie zasłaniało przejście albo po prostu będzie niemożliwe w danym ustawieniu. Szafy tego typu sprawdzają się prawie w każdej sypialni, natomiast szczególnie cenią je sobie właściciele małych przestrzeni oraz osoby dysponujące wnękami do zagospodarowania.  

Nowoczesne szafy – z jakich rozwiązań warto skorzystać?

Obecnie na rynku masz nieskończoną ilość modeli szaf, spośród których możesz wybierać. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele w stylu skandynawskim, które idealnie pasują do jasnych sypialni. Nie brakuje także modeli w stylu bardziej nowoczesnym, loftowym, a także glamour czy shabby chic. Warto jednak pamiętać, że wybór szafy w dużej mierze powinien być podyktowany założoną przez ciebie estetyką sypialni, a także jej wielkością. Do małej sypialni ciężko będzie dopasować modernistyczną szafę. Tutaj trzeba szukać złotego środka. Absolutnie musisz unikać wrażenia przytłoczenia, natomiast możesz oczywiście wykorzystać szafę do tego, aby sypialnię zabudować i dodać jej ciepła. 

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,