Sam stwórz wymarzone meble do salonu

Dużą uwagę należy przyłożyć do kształtu oraz wielkości mebla tapicerowanego. Wydaje się to oczywiste, ale często spotykamy się z problemem, że wypatrzone przez nas meble są po prostu za duże. Czy są na to sposoby?

– Jeśli chodzi o meble do salonu to tutaj najlepszym rozwiązaniem są meble modułowe, z których możemy stworzyć zarówno małą sofę, jak i duży mebel np. w kształcie litery „U” – tłumaczy Agnieszka Rechmal z firmy Comforteo. – Dzięki wielu dostępnym modułom dopasujemy mebel do każdego wnętrza oraz wybierzemy najbardziej odpowiadającą nam funkcjonalność.

fot. Comforteo 

Ten polski producent mebli tapicerowanych przygotował niezwykle ciekawą kolekcję mebli modułowych do salonu, które można obejrzeć online: www.comfort4u.eu – meble modułowe

Meble sypialniane na miarę potrzeb

Podobny problem pojawia się w przypadku sypialni. Piękne i solidne łóżka tapicerowane są czasem zbyt duże do małych sypialni w blokach. Czy na to jest rada?

– Warto pamiętać, że nie musimy wybierać mebla całkowicie z katalogu. Przyjrzyjmy się bliżej takim, które dopasują się do naszych potrzeb, czyli posiadać będą możliwość personalizacji – dodaje Agnieszka Rechmal.

fot. Comforteo 

Firma Comforteo proponuje trzy udogodnienia, dzięki którym tapicerowane meble w sypialniach doskonale spełnią nasze oczekiwania. Zacznijmy od zagłówka.

– Po pierwsze zwróćmy uwagę na jego wysokość. Standardowo jest to 106 cm, ale niekoniecznie na tym kończy się wybór. Nasza firma może wykonać mniejszy zagłówek o wysokości 86 cm, co sprawdza się w przypadku skosów. Z kolei jeżeli chcemy, aby zagłowie było dużą ozdobą ściany to możemy zdecydować się na wyższy – 120 cm, który także możemy przygotować – tłumaczy Agnieszka Rechmal.

Kolejną kwestią, jak informuje polski producent mebli tapicerowanych, jest rama.

– W przypadku ramy tapicerowanego łóżka pamiętajmy, że tutaj również nie zawsze ten sam model sprawdzi się we wszystkich wnętrzach. Oczywiście istnieją standardowe ramy, ale pamiętajmy, że możemy zmienić je na wersje SLIM – czyli o połowę cieńsze. Jest to przydatne w sypialniach o niewielkim metrażu albo w pomieszczeniach nieustawnych. Oferujemy taką opcję w naszych wyrobach i cieszy się ona ogromną popularnością, bowiem w tym wypadku można oszczędzić nawet kilkanaście centymetrów na szerokości łóżka – wyjaśnia Agnieszka Rechmal.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o nóżkach w naszych łóżkach tapicerowanych. Jak informuje specjalistka z firmy Comforteo, dobrzy producenci pozwalają nam dobrać odpowiedni kształt, kolor i wysokość nóżek, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy nowy mebel do stylu wnętrza, kolorystyki oraz innych mebli czy podłogi.

Lubisz czystość? Wybierz wysokie nóżki meblowe

Niezależnie od tego czy wybieramy meble tapicerowane do pokoju dziennego czy też sypialni, pewne prawidła pozostają niezmienne. Warto pamiętać, że wysokie nóżki ułatwiają utrzymanie czystości. Jest to niewielki szczegół, który można znacznie wpłynąć na zadowolenie z nowych mebli.

fot. Comforteo 

– Zarówno pod meblami w salonie, jak i w sypialni gromadzą się kłęby kurzu, które ciężko jest odpowiednio posprzątać. Wysokie nóżki są tu zdecydowanie pomocne – to właśnie dzięki nim odkurzanie pod meblem nie jest już wielkim wyzwaniem. Najbardziej funkcjonalne nóżki są od 10 cm w górę, ponieważ można wjechać pod mebel robotem sprzątającym – mówi Agnieszka Rechmal.

fot. Comforteo 

Pojemnik na pościel to dodatkowe miejsce do przechowywania

Polski producent mebli tapicerowanych doradza także, by dobrze zastanowić się nad pojemnikiem na pościel.

– Pojemnik na pościel może służyć do przechowywania także innych rzeczy – dodaje Agnieszka Rechmal.

– Świetnie sprawdza się jako pojemnik na koce czy nawet zimowe kurtki.

Miejsca do przechowywania w domu nigdy za wiele! Dlaczego by nie dodać go jako ciekawa funkcjonalność do kanap, narożników czy też łóżek. Na jaki pojemnik warto postawić?

fot. Comforteo 

– W łóżkach można wybrać opcje z pojemnikiem na pościel otwieranym za pomocą siłowników gazowych, który bez problemu otworzą osoby starsze czy kobiety w ciąży. Pamiętajmy także, że mamy do wyboru opcję otwierania od frontu lub od boku i to także warto dokładnie przemyśleć przed ostateczną decyzją zakupową – mówi specjalistka. – Dużą popularnością cieszą się nasze wyjątkowe łóżka dla osób wysokich o długości 220 cm, w których obecnie dostępny jest również pojemnik na pościel. Teraz już nie trzeba wybierać pomiędzy funkcjonalnościami!

fot. Comforteo 

Spanie na łóżku czy na kanapie?

Żyjemy dynamicznie, niezależnie i często nasze plany ulegają zmianom. To samo dotyczy spania w naszym domu. Chociaż sypialnia jest głównym miejscem odpoczynku to i salon czasem zamienia się w sypialnię. Długi seans telewizyjny w salonie na rozłożonej kanapie? Niezapowiedziani goście? Przyjaciele dzieci zostający na noc? Niezależnie od scenariusza, warto pamiętać, że rozkładana kanapa może być bardzo pomocna.

fot. Comforteo 

– Jeśli chodzi o łóżko to polecamy wybrać takie z dobrze dobranym materacem. Nowoczesne materace mogą mieć właściwości ortopedyczne, antyalergiczne czy nawet chłodzące. Wybierając mądrze, możemy skutecznie wpłynąć na komfort snu, a nawet nasze zdrowie – mówi Agnieszka Rechmal. – Jeśli nie mamy sypialni lub urządzamy salon z funkcją pokoju gościnnego, to warto postawić na rozkładaną kanapę.

Polski producent mebli tapicerowanych szczególnie poleca np. kanapę Hugo, która po rozłożeniu ma wielkość spania 157 x 200 cm, niczym standardowe małżeńskie łóżko i zapewnia bardzo komfortowy sen.

fot. Comforteo 

Rola tkanin obiciowych

Nie możemy zapomnieć o tkaninach obiciowych, których rola w meblach tapicerowanych jest niezwykle ważna.

– Warto zwrócić uwagę na taniny, które cechują się dodatkowymi właściwościami. Dobrze sprawdzają się te z powłoką hydrofobową, które nie wchłaniają rozlanych płynów – wystarczy je zetrzeć ręcznikiem papierowym lub ściereczką. Dla właścicieli czworonogów polecamy tkaniny „Pet Friendly”, które oprócz powłoki hydrofobowej mają jeszcze jedną ciekawą właściwość, nowiem nie wbija się w nią sierść naszych pupili. Zdecydowanie ułatwia to utrzymanie mebla w czystości. W naszej ofercie takie ulepszone tkaniny znajdują się w standardowej grupie cenowej, wiec nie generuje to dodatkowych kosztów dla obiorcy – podsumowuje Agnieszka Rechmal.

fot. Comforteo 

Polski producent mebli tapicerowanych z doświadczeniem

Comforteo specjalizuje się w produkcji tapicerowanych mebli łóżek i materacy. Firma znajduje się w czołówce producentów w naszym kraju, a wszystkie produkty wykonuje z dokładnością oraz pasją. Nieustanny rozwój oraz nowoczesny park technologiczny i doświadczeni fachowcy sprawiają, że w ofercie pojawiają się nowe i ciekawe rozwiązania. Firma świadczy także usługi doradcze w zakresie wyboru odpowiedniego mebla.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.comforteo.eu oraz www.comfort4u.eu

63-645 Łęka Opatowska , Opatów, ul. Bolesławiecka 14a, woj. wielkopolskie
tel. +48 62 781 30 38, +48 609 221 092,