Firma od 20 lat istnieje na rynku drzewnym i słynie z wysokiej jakości swoich wyrobów oraz kompleksowej obsługi logistycznej. Stawia na innowacyjność i zaspokojenie oczekiwań współczesnego klienta. Z roku na rok rozwija się i wprowadza zmiany, które pozwalają wykorzystać w 100% potencjał tego przedsiębiorstwa. Obecnie firma oferuje zdecydowaną przewagę tarcicy liściastej przy niewielkim udziale tarcicy iglastej.

 

drewno przecierane dla stolarzyfot. MGJ Sp. z o.o.

 

Tarcica stolarska – ciężka praca dla klienta
– Produkując tarcicę staramy się przede wszystkim odpowiadać na zapotrzebowanie rynku oraz stawiać na jakość. Dzięki współpracy z Lasami Państwowymi oraz innymi dostawcami drewna kupujemy surowiec, z którego pozyskujemy tarcicę najwyższej jakości. Jednocześnie stawiamy na rozwój technologii. Nowoczesne maszyny oraz urządzenia do przerobu drewna pozwalają na maksymalne wykorzystanie surowca, minimalizację odpadów, a co za tym idzie konkurencyjne ceny – mówi Zbigniew Żerko, kierownik sprzedaży w firmie MGJ Sp. z o.o.
Firma zaopatruje rynek krajowy jak i klientów z: Holandii, Niemiec, Włoch, Danii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Norwegii, Japonii, Indonezji czy Tunezji. Pokazuje to, że ten polski producent jest ceniony w krajach europejskich, afrykańskich i azjatyckich. Roczne przetarcie surowca przekraczające 35 tys. m3 to imponujące osiągnięcie na rynku tartacznym.
Obróbka tarcicy odbywa się m.in. poprzez suszenie komorowe do wilgotności 8-12%. Odbiorcy mogą wybierać zarówno spośród różnych gatunków tarcicy jak i grubości dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Główne gatunki drewna, które firma przerabia to:
– buk: tarcica bukowa jest oferowana klientom w wersji naturalnej – suszonej i lekko parzonej;
– dąb: charakteryzuje się jasnym, jednolitym kolorem oraz doskonałą strukturą;
– brzoza
– jesion: produkcja tarcicy na mokro i na sucho o dowolnej grubości
– oraz marginalnie: świerk, jawor, klon

 

tarcica stolarska bukowafot. MGJ Sp. z o.o.

 

Tarcica stolarska – bukowa
Jednym z najpopularniejszych produktów firmy jest tarcica bukowa, popularny materiał do produkcji mebli. Surowiec na tarcicę bukową pozyskiwany jest w lasach darżlubsko – oliwskich, przez wielu uważanych za jeden z najlepszych drzewostanów bukowych w Polsce. Tarcica bukowa, która charakteryzuje się małym udziałem fałszywej twardzieli oraz jednolitym kolorem oferowana jest w wersjach: suszonej naturalnie (8-12%) i lekko parzonej (8-12%) oraz na specjalne zamówienie tarcica poddana pełnemu procesowi parzenia (8-12%). Ponadto jesteśmy w stanie wykonać niestandardowe wymiary na indywidualne zamówienie.

 

tarcica stolarska tarcica stolarskafot. MGJ Sp. z o.o.

 

Tarcica stolarska – dębowa
Jedną z najszlachetniejszych tarcic dostępnych na rynku jest niewątpliwie tarcica dębowa. Firma MGJ proponuje swoim klientom zarówno tarcicę dębową krajową jak i europejską sprowadzaną z Niemiec. Drewno dębowe to klasyka sama w sobie – dostojny wygląd idealne wybarwienie powodują, że jest chętnie wykorzystywane do produkcji ekskluzywnych mebli.
Krajowa tarcica dębowa oferowana jest we wszystkich klasach jakości zarówno w wersji suszonej (8-12 proc.) jak i mokrej. Tarcica dębowa jest poddawana procesowi sezonowania, dzięki któremu proces późniejszej obróbki jest zdecydowanie łatwiejszy. Pozyskiwana jest z surowca pochodzącego z siedlisk kujawskich, wielkopolskich oraz mazurskich. Charakteryzuje się jasnym, jednolitym kolorem, doskonałą strukturą, prostolinijnym słojem oraz odpowiednią twardością. Wszystkie wymienione cechy mają zarówno znaczenie technologiczne, jak i estetyczne.
Natomiast najważniejszą cechą tarcicy dębowej niemieckiej jest jej szerokość i długość. Wpływa to przede wszystkim na wydajność. Dostępna jest ona w klasach jakości: A, AB, B, BC na sucho. Z doświadczenia firmy MGJ wynika, że najlepszą i najczęściej wybieraną przez polskich fachowców klasą dębowej tarcicy europejskiej jest klasa B (I/II), charakteryzująca się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

 

pakowanie tarcicy suchejfot. MGJ Sp. z o.o.

 
Tarcica stolarska – jesionowa, brzozowa i olchowa
Jednolity kolor i prostolinijny rysunek drewna zapewnia stolarzom tarcica jesionowa. Pochodząca z lasów mazurskich i Żuław tarcica proponowana jest klientom w trzech klasach jakości, zarówno na mokro jak i sucho. Jest to drewno wytrzymałe i elastyczne, które sprawdza się w produkcji.
Tarcica brzozowa i olchowa charakteryzują się pięknym jednolitym kolorem oraz małym udziałem fałszywej twardzieli. Pozyskiwana w polskich lasach brzoza jest jednam z najjaśniejszych gatunków drewna. Korzysta się z niej przy produkcji mebli i niektórych elementów stolarki budowlanej.
Producenci stelaży meblowych zwracają natomiast coraz chętniej uwagę na tarcicę olchową suchą. Trzy klasy jakości w trzech grubościach cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

 

tarcica stolarska tarcica stolarskafot. MGJ Sp. z o.o.

 

Tarcica stolarska – świerk
Ofertę w zakresie stolarskiej tarcicy krajowej zamyka drewno świerkowe. Po obróbce termicznej szeroko i uniwersalnie stosowane jest w produkcji stelaży meblowych, kantówek i płyt stolarskich. Firma MGJ proponuje również świerkowe drewno sztauerskie z certyfikatem ISPM 15.
Świerk przede wszystkim zaliczany jest do gatunków lekkich i wytrzymałych. Spełnia, więc on wymagania producentów mebli tapicerowanych w zakresie produkcji stelaży. Również producenci stolarki budowlanej chętnie sięgają po ten gatunek drewna ze względu na brak żywicy i drobne sęki.

 

zakłady produkcji tarcicy zakłady produkcji tarcicyfot. MGJ Sp. z o.o.

 

Tarcica stolarska – technologia i doświadczenie
Jednak szeroka oferta to nie wszystko. Sukcesy w produkcji i handlu tarcicą firma MGJ opiera przede wszystkim na doświadczeniu i technologii. Zakład posiada własną kotłownię wytwarzającą ciepło, zasilającą parzelnię i 20 komór suszarniczych. Dzięki temu produkt jest bardzo starannie przygotowany jakościowo na potrzeby producentów mebli, schodów czy podłóg. MGJ dysponuje również trzema trakami, obrzynarkami oraz korowarką głowicową umożliwiającą korowanie tarcicy zgodnie w wymogami rynków eksportowych. Jako producent tarcicy dba o swoje wyroby. Stara się, aby zadowoliły one każdego potencjalnego klienta oraz nie boi się inwestować. Aby ułatwić pracę swoim pracownikom oraz być jak najbardziej samowystarczalnym firma weszła w posiadanie własnego specjalistycznego pojazdu, służącego do przywozu surowca z lasu. Jest to niezwykle praktyczne, wygodne i ekonomiczne, ponieważ praca może być wykonana od początku do końca przez to samo przedsiębiorstwo.
Uwagę zwraca również elastyczne podejście firmy do potrzeb klientów. Oprócz stałej oferty „katalogowej” MGJ jest w stanie zapewnić realizację nietypowych zamówień.

Ze szczegółowymi informacjami na temat tarcicy stolarskiej w ofercie firmy MGJ można dowiedzieć się na stronie: www.mgj.pl

 

84-106 Leśniewo, ul. Ofiar Piaśnicy 30 , woj. pomorskie
tel. 586739000,