Drewno skandynawskie: sosna i świerk

Drewno to jeden z niewielu budulców, który – choć znany jest od setek lat – nigdy nie został wyparty z rynku przez nowocześniejsze rozwiązania. Mało tego! To także jeden z nielicznych materiałów, który nigdy nie wyszedł z mody i niezmiennie zachwyca swoim ciepłem oraz walorami praktycznymi. Obecnie drewno wciąż wykorzystywane jest do budowy domów (tego typu budownictwo przechodzi dziś zresztą swój wielki renesans), dachów, powstają z niego meble, podłogi i boazerie. Na przestrzeni lat zmieniły się jednak technologie obróbki naturalnego surowca. Bo nawet uznawane za najtrwalsze drewno skandynawskie (sosna, świerk) czy modrzew syberyjski wymaga odpowiedniej obróbki, aby wykonane z niego konstrukcje, elewacje, dachy czy meble służyły niezawodnie przez wiele lat.

Oferowana przez Sodra Polska tarcica jest suszona do stanu powietrzno-suchego, czyli poziomu 16+-2%. Dzięki wysokiej jakości drewna skandynawskiego klienci firmy mogą zwiększyć wydajność produkcji nawet o 30% w porównaniu do pracy na polskiej tarcicy. Dostępna jest tarcica w różnych klasach jakościowych, zarówno w materiale szorstkim, jak i struganym w zróżnicowanych wymiarach. Wszystkie paczki są owinięte z czterech stron folią, która zapobiega uszkodzeniu drewna w czasie transportu oraz wpływom czynników atmosferycznych.

fot. Sodra Wood

Drewno skandynawskie – cena i jakość w idealnym balansie

Sodra Polska na polskim rynku działa od 2013 roku. Firma, nosząca jeszcze wówczas inną nazwę, od samego początku była nastawiona na reprezentowanie skandynawskich dostawców tarcicy świerkowej oraz sosnowej. Spółka w krótkim czasie zaczęła się bardzo szybko rozwijać i już po roku zawarta została umowa na reprezentowanie w Polsce interesów szwedzkiego Koncernu Drzewnego Södra. W roku 2018 spółka rozpoczęła także zakupy i wysyłki drogą morską papierówki z Polskich Lasów Państwowych do szwedzkich celulozowni SÖDRA CELL.

 

Firma oferuje za korzystną cenę drewno skandynawskie (sosnę i świerk), a także modrzew syberyjski, ceniony z uwagi na wysoką wytrzymałość, która również jest pochodną powolnego wzrostu w surowym klimacie. Obecnie największy procent sprzedaży Sodra Polska stanowi świerk (aż 70%). Jest to przede wszystkim drewno konstrukcyjne certyfikowane C24, co jest skutkiem zmian na rynku, zwłaszcza rosnącej popularności domów drewnianych. Z uwagi na fakt, że drewno skandynawskie doskonale sprawdza się w roli budulca, sukcesywnie rośnie jego popularność wśród polskich klientów.

 

Nie tylko sprzedaż – szkolenia w cenie!

Sodra Polska, jako część szwedzkiego koncernu, jest nastawiona nie tylko na sprzedaż drewna skandynawskiego polskim klientom. Równie istotnym aspektem działania firmy jest regularne podnoszenie własnych kompetencji poprzez udział w szkoleniach. Ponadto przedsiębiorstwo organizuje szkolenia również dla swoich klientów. Ostatnie z nich odbyło się latem 2019 na terenie Szwecji. Klienci przez dwa dni zwiedzali tartaki Sodra Wood, mogąc tym samym zgłębić wiedzę dotyczącą produkcji tarcicy od A do Z. Nie zabrakło również przechadzki po jednym z wielu lasów Sodry, w którym odbywała się na oczach uczestników wycinka drzew, a osoba odpowiedzialna za nadzór zachodzących tam procesów, udzielała zainteresowanym odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

fot. Sodra Wood

Nieprzeciętne parametry wytrzymałościowe, najwyższa jakość, odporność na działanie warunków atmosferycznych, a do tego rozbudowana oferta w zakresie wymiarów i korzystna cena… Drewno skandynawskie oferowane przez firmę Sodra Polska cieszy się wśród klientów firmy ogromnym uznaniem, co w równej mierze zawdzięcza swoim doskonałym właściwościom, co i profesjonalnej obsłudze zapewnionej przez pracowników przedsiębiorstwa. A dziś, w czasach ogromnej profesjonalizacji rynku, te cechy są szczególnie pożądane.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sodra.pl

62-028 Koziegłowy k/Poznania, ul. Gdyńska 15A, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 652 67 48, +48 504 076 472,