Jesteście właśnie na etapie urządzania kącika telewizyjnego w salonie i szukacie dla siebie idealnej szafki rtv? W takim razie trafiliście idealnie, bo to właśnie te meble znajdą się tym razem w centrum naszych zainteresowań. Konkretnie przyjrzymy się ich klasycznej wersji, bo to właśnie ona nie opuszcza kanonu trendów wnętrzarskich i cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu już lat. Klasyczne szafki rtv z drewna pod wieloma względami ciągle wiodą prym, o czym świadczy przede wszystkim ich liczna obecność we współczesnych salonach.

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję przekonać się osobiście o ich zaletach, to z pewnością zgodzicie się, że klasyczne szafki rtv z drewna są świetnym sposobem na stylową i funkcjonalną aranżację kina domowego. Ponadczasowa uroda tych mebli pozwala jednocześnie dopasować je stylu wystroju salonu i stworzyć neutralną bazę dla pozostałych elementów umeblowania znajdujących zastosowanie w tym pomieszczeniu. Klasyczna szafka rtv drewniana może świetnie odnaleźć się zarówno w eleganckich i luksusowych klimatach, jak i zostać zaaranżowana w nieco luźniejszej, nowoczesnej konwencji – opcji i możliwości wykorzystania jej potencjału jest całe mnóstwo. 

fot. ASKDOM

Neutralny design i proste rozwiązania? Klasyka nigdy nie wychodzi z mody!

Drewniane szafki rtv w stylu klasycznym mają sporo zalet, spośród których kilka, daje im wyraźną przewagę nad innymi meblami. Są to przede wszystkim praktyczne rozwiązania konstrukcyjne i pozbawione zbędnego przerysowania kształty, które inspirację czerpią głównie z prostoty oraz ponadczasowej elegancji. Wybierając klasyczną szafkę rtv nie musicie obawiać się o to, że wraz z nadejściem kolejnego sezonu przestanie zaliczać się do kanonu obowiązujących trendów – takie meble w swój charakter mają wpisaną neutralność, która pozwala im zgodnie współpracować z różnymi stylami i odnajdywać się we wnętrzach niezależnie od aktualnej mody czy panujących tendencji.

Klasyczna szafka rtv w odświeżonym wydaniu – z dedykacją dla miłośników nowoczesnych rozwiązań

Klasyczne szafki rtv z drewna do tej pory kojarzyły wam się wyłącznie z przytłaczającymi meblami o ogromnych gabarytach? W takim razie to dobra pora, abyście zaktualizowali swoje przekonania na ich temat… Modele, jakie aktualnie posiadają w swojej ofercie topowi producenci z branży home designu, w niczym już nie przypominają masywnych szafek o kanciastych krawędziach sprzed kilku dekad. Nowoczesne szafki rtv w stylu klasycznym mają zgrabne konstrukcje i są bardzo lekkie wizualnie, co jest ogromnym atutem biorąc pod uwagę wyzwania, jakie na drodze aranżacji salonu stawia mały metraż.

Klasyczne szafki rtv, zarówno te wykonane w całości z drewna, jak i łączące ten naturalny materiał z innymi surowcami (np. szkłem, marmurem lub metalem) wielokrotnie pokazywały już, jak dobrze radzą sobie w takich warunkach. Spośród licznych propozycji projektantów niezmiennie największym zainteresowaniem w tym zakresie cieszą się klasyczne szafki rtv w naturalnych kolorach, białe, czarne oraz biało-drewniane. Duży wybór takich modeli oferuje sfmeble.pl – asortyment internetowego sklepu meblowego pełen jest stylowych szafek rtv, które mogą z powodzeniem odnaleźć się we wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym, nowoczesnym, glamour czy skandynawskim.

Nie tylko na tradycyjnych nóżkach – klasyczne szafki rtv mogą mieć wiele twarzy…

Myśleliście, że klasyczne szafki rtv w podstawie muszą mieć cztery tradycyjne nóżki? W tej kwestii także czeka was spore zaskoczenie… Wyobraźnia projektantów sięga naprawdę bardzo daleko, jeśli chodzi o stosowane rozwiązania konstrukcyjne, dlatego pośród proponowanych modeli nie brakuje wiszących szafek rtv o klasycznym designie. To meble stworzone z myślą o małych salonach, których metraż jest bardzo skromny i pozostawia wiele do życzenia. Klasyczne szafki rtv wiszące w kolorach naturalnego drewna lub bieli wizualnie pochłaniają mniej przestrzeni niż ich stojące odpowiedniki, dlatego są świetnym rozwiązaniem do niewielkich i ciemnych pomieszczeń. 

fot. ASKDOM

Jak dopasować klasyczną szafkę rtv do salonu? Praktyczne wskazówki, które warto znać! 

To, że klasyczna szafka rtv to świetny sposób na elegancki i ponadczasowy wystrój już wiecie. Jak natomiast dopasować ten mebel do aranżacji salonu, aby dobrze spełniał swoje funkcje? Na początek wybierzcie miejsce, w którym zostanie zlokalizowana szafka i zadbajcie o to, aby zachować odległość od sofy dwukrotnie większą niż szerokość telewizora. Najlepszym miejscem dla szafki rtv będzie ściana centralna (frontowa) w salonie. Pamiętajcie też o tym, aby zwrócić uwagę na wymiary – optymalna głębokość szafki stojącej powinna wynosić 45-55 cm, a wysokość 50-60 cm. W przypadku wiszących szafek rtv, które nie posiadają nóżek, wartość ta jest nieco mniejsza i wynosi około 35-40 cm.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,