Rura do studni głębinowych producenta Alpaka – charakterystyka

Rury do studni głębinowych Alpaka wykonane są z lekkiego i wytrzymałego tworzywa PVC. Oferowane są w czterech standardowych średnicach rekomendowanych do aplikacji w systemach studni przydomowych i przemysłowych czy rolniczych – fi 90, 110, 125, 160 mm. Spełniają wymagania normy PN10 bądź PN12,5 i posiadają wszelkie atesty związane ze standardami wody pitnej, umożliwiające zastosowanie ich do budowy studni głębinowych w Polsce. Komponenty dostosowane są do różnych głębokości studni i przepustowości wody. Współpracują ze szczelinowymi i siatkowymi filtrami do studni głębinowych, także dostępnymi w ofercie Alpaka Technika Studzienna. Rury studzienne PVC wyposażane są także w gwinty trapezowe, które dzięki jakości i wydajności łączeń, przyspieszają montaż i ułatwiają wymianę komponentów w przypadku awarii.

fot. Alpaka Technika

Dlaczego rura PVC do studni głębinowych?

Alpaka Technika Studzienna specjalizuje się w produkcji rur do studni głębinowych z tworzywa. Technologia ta przynosi szereg korzyści. Przypomnijmy najważniejsze atuty, które sprawiają, że inwestorzy od lat sięgają właśnie po ten rodzaj rur studziennych:

• Ekonomiczne rozwiązanie gwarantujące oszczędności i redukcję kosztów materiałowych.
• Odporne na korozję, nie tracą swoich właściwości w wyniku kontaktu z wodą i substancjami chemicznymi, które mogą być obecne w studni.
• Lżejsze od rur stalowych, a więc łatwiejsze i tańsze w transporcie i montażu.
• Odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia i wstrząsy.
• Dzięki swej elastyczności wykazują większą niż rury stalowe wytrzymałość na pęknięcia i złamania.
• Wyróżnia je długa żywotność bez potrzeby wymiany i wytrzymałość eksploatacyjna materiału.
• Wiele lat intensywnego użytkowania z dedykowanymi filtrami do studni głębinowych.

fot. Alpaka Technika

Zalety rur gwintowanych

Gwintowana rura do studni głębinowych znacznie przyspiesza i usprawnia pracę firm wiertniczych oraz serwisowanie studni, niedziwne więc, że ten rodzaj rur studziennych stanowi podstawę oferty firmy Alpaka Technika Studzienna. Łatwość montażu i łączenia komponentów bez klejenia sprawia, że szczelną instalację w studni głębinowej wykonamy bez konieczności wykorzystywania specjalistycznych narzędzi. Odporność na wstrząsy, wibracje i uderzenia pozwala sprostać trudnym warunkom spotykanym w warstwach wodonośnych. Co równie ważne, rury gwintowane są odporne na wysokie ciśnienie i duże obciążenia przepływu czynnika. Dzięki temu są idealne do zastosowań przemysłowych i rolniczych. Rury gwintowane są kompatybilne z różnymi rodzajami pomp głębinowych, co ułatwia sam proces budowy studni.

fot. Alpaka Technika

Filtr do studni głębinowych Alpaka – dostępne modele

Jak wiemy obok rury do studni głębinowej, drugim niezbędnym jej komponentem są filtry studzienne. W ofercie firmy Alpaka znajdziemy dwa podstawowe rodzaje filtrów do studni głębinowych – szczelinowe i siatkowe. Oba warianty wykonano z wysokiej jakości materiałów spełniających normatywy higieniczne regulowane przepisami prawa. Gwarantują minimalne opory hydrauliczne. Są odporne na korozję i wyróżnia je znaczna wytrzymałość na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne. Dostarczane w odcinkach 3-metrowych dla rur studziennych pełnych PVC.

fot. Alpaka Technika

Filtry siatkowe

Modele do oczyszczania wód podziemnych znajdujących się na podłożu żwirowym, piaskowym dostępne są w różnych gęstościach sita zależnych od geologicznej budowy podłoża. Producent wyposażył wkład w siatkę filtracyjną i siatkę dystansową. Posiadają też żyłkę studniarską. Siatka umieszczona jest na róże perforowanej, posiadającej otwory okrągłe lub prostokątne.

Filtry szczelinowe

Ten rodzaj filtra do studni głębinowej rekomendowany jest do odwiertów na podłożu skalistym i drobnoziarnistym. Frezy różnej grubości nacinane na rurze i obsypka żwirkowa nakładana na filtr zapewniają swobodny przepływ wody i zatrzymanie zanieczyszczeń.

Co jeszcze znajdziesz u producenta Alpaka Technika Studzienna?

Wszystkie komponenty do budowy studni głębinowych

Rury do studni głębinowych i filtry nie wyczerpują oferty firmy Alpaka. Kompleksowe wyposażenie firm wiertniczych to priorytet marki. Producent dostarcza także:

• obudowy studni,
• głowice studzienne,
• denka studni,
• płuczki wiertnicze.

Produkcja własna

Zlecenia realizowane są bezpośrednio w siedzibie firmy. W przypadku produkcji rur i filtrów do studni głębinowych technicy Alpaka realizują cały proces wytwórczy od przygotowania proszku przez ekstruzję materiału na wytłaczarkach po dalszą obróbkę – montaż gwintów, nacinanie szczelin, zawinięcie siatkami. Dla klientów procentuje to gwarancją jakości weryfikowaną na miejscu.

fot. Alpaka Technika

Dostawa na terenie kraju w standardzie

Realizacja zamówienia wykonywana jest w najszybszym możliwym terminie. Po ustaleniu zapotrzebowania firmy wiertniczej pracownicy dostarczają pakiet niezbędnych materiałów bezpośrednio do wykonawcy. Możliwa jest także dostawa kurierem na palecie. Własna logistyka to wygoda klienta, która przekłada się na sprawny proces budowy.

fot. Alpaka Technika

Doświadczenie, które buduje jakość marki

Stała i wyspecjalizowana pod potrzeby firm wiertniczych oferta firmy Alpaka Technika Studzienna jest doceniana zarówno przez powracających klientów, jak i władze samorządowe i branżystów. Alpaka jako jedna z pięciu firm z województwa łódzkiego reprezentowała w 2022 roku nasz kraj na prestiżowych targach THE BIG 5 International Building & Construction Show w Dubaju. Szukając nowoczesnych sprawdzonych rozwiązań do budowy studni głębinowych, warto sprawdzić produkty doświadczonego i rzetelnego partnera.

fot. Alpaka Technika

Szczegółowa oferta producenta w zakresie rur do studni głębinowych i filtrów dostępna jest na stronie www.alpakats.pl

97-500 Radomsko, ul. Kopiec 15, woj. łódzkie
tel. 515 307 374,