Przedstawiamy rozwiązanie Soletanche SMART (czyli Small Agile, Rapid Team) to kompleksowa oferta, atrakcyjna cena, doświadczenie, mix technologii, krótszy czas realizacji, gwarancja wykonania – teraz jakość Soletanche w zasięg Twojego zakresu oraz budżetu!

Do kogo adresowana jest oferta?

Jest to świetne rozwiązanie dla developerów, inwestorów indywidualnych realizujących pojedyncze obiekty mieszkalne lub komercyjne np. pod pensjonaty i apartamentowce, obiekty o przeznaczeniu handlowym. Turystyczne miejscowości nad morzem czy też w górach w atrakcyjnych lokalizacjach często potrzebują odpowiednich fundamentów ze względu na trudne warunki gruntowo – wodne. Do tej pory tego rodzaju inwestycje były poza wachlarzem możliwości Soletanche ze względu na niewielki zakres prac. Soletanche SMART jest jednostką biznesową dedykowaną do realizacji prac fundamentowych na mniejszą skalę, często z krótkim, dwu lub trzydniowym terminem wykonania.

Jak działa SMART?

Istotą SMART jest to, że planowanie, realizacja i realizacja działań są trzymane w jednym ręku, dzięki czemu przepływ informacji i podejmowanie decyzji jest bardziej efektywne i szybsze niż w systemie wieloosobowym. Dzięki temu Soletanche SMART może elastycznie dopasować swoje wysokiej jakości usługi do indywidualnych potrzeb klienta, jednocześnie ściślej z nim współpracując. Oprócz zwiększonej wydajności, redukcja kosztów i czasu wykonania to korzyści, które dostarcza SMART. Przewagą konkurencyjną tego rozwiązanie jest doświadczenie zespołu i możliwość konsultowania rozwiązania z zespołem pracującym nad dużymi projektami.

fot. Soletanche 

Małe tematy lub niewielkie zakresy dużych realizacji w to celujemy!

Oprócz realizacji typowo kubaturowych w tym modelu świetnie sprawdza się podwykonawstwo dla generalnych wykonawców realizujących kontrakty infrastrukturalne, wzmocnienia podłoża pod obiekty przemysłowe czy wojskowe. Soletanche SMART sprawdzi się w tym przypadku jako wykonawca części specjalistycznych prac geotechnicznych, która wymaga doświadczenia i podsiadania odpowiednich certyfikatów ISO umożliwiających pracę na danym obiekcie.

Jakie technologie stosuje Soletanche SMART?

Zaletą „dużego Soletanche” jest możliwość optymalizowania rozwiązania bazowego. Wadą jest, że to trwa. Smart wyceny robi szybciej. Zdarza nam się optymalizować wyceny jeśli widzimy taką opcję lub zamieniamy zastane technologie na inne. Od małych firmy odróżnia nas to że mamy większe zaplecze techniczne. Możemy więc wykonać kilka technologii i tu jesteśmy podobni do naszego sposobu pracy na dużych kontraktach. Dobiegamy tak technologie by kupić czas, zwiększyć wydajność i tym samym konkurować ceną oraz skutecznym i szybkim rozwiązaniem – wyjaśnia Jakub Duś, Kierownik Robót.

Soletanche SMART podobnie jak „duże Soletanche” bazuje na miksie technologii. To znaczy, że dostosowuje wybór technologii do zadania. Początkowo zespół miał skupiać się głównie na realizacji technologii wierconych jak pale CFA, SCREWSOL, mikropale, Koncept postawienia na te technologie był związany ze specyfiką pracy na małych placach budowy, gdzie bardzo istotnym jest minimalizowanie ilości urobku po to by móc sprawnie poruszać się maszyną po placu budowy i utrzymać porządek na placu i jakość platformy roboczej. Nie mniej jednak doświadczenie ze współpracy pokazało, że w kontekście czasu realizacji najlepiej sprawdza się miks technologii takich jak kolumny jet – grouting, DSM czy panele trenchmix. Na kilku obiektach wymagających przebudowy zastosowaliśmy technologię springsol, która w bardzo krótkim czasie pozwoliła nam zrealizować posadowienie dla łącznika między dwoma halami produkcyjnymi. Prace zostały wykonane w 48 godzin. Zespół zrealizował również obudowy wykopu w technologii ścian szczelinowych i opracuje nad optymalizacją czasu wykonania tej technologii na małych budowach.

Na jakim obszarze działa Soletanche SMART?

Zespół jest tam gdzie potrzeba jego wsparcia. Oferta Soletanche SMART świetnie sprawdzi się w regionach typowo turystycznych, gdzie powstaje wiele mniejszych inwestycji, będzie też alternatywną opcją dla lokalnej oferty geotechnicznej na terenach przemysłowych czy gmin i powiatów potrzebujących wsparciu przy budowie infrastruktury drogowej i kolejowej. Przebudowa droga, wzmocnienie wiaduktów, nasypów czy realizacja bezkolizyjnych przepraw takich jak: przejazdy podziemne czy kładki rowerowe.

Be SMART - Build On Us

Skontaktuj się z nami na www.soletanche.pl

00 – 877 Warszawa, Aleja Solidarności 173, woj. mazowieckie
tel. (+48) 22 639 74 11,