Meble kute ręcznie – trwałość i design

Kowalstwo artystyczne i rzeźba

XXI wiek jak żaden inny łączy w sobie sprzeczności – dziś na równych prawach mogą współistnieć obok siebie minimalistyczna nowoczesność, rustykalna przytulność i barokowa ozdobność. Czy pomiędzy odmiennymi architektonicznymi i aranżacyjnymi modami istnieje jakiś pierwiastek wspólny? Być może jest nim dążenie współczesnych konsumentów do tego, by niezależnie od wybranego stylu podkreślić indywidualność, oryginalność i wyjątkowość, które stanowią przeciwwagę dla uniformizacji i produkcji seryjnej. Do osób, które poszukują wyrobów wyjątkowych kierowana jest oferta firmy Rokoko Kowalstwo Artystyczne.

Elementy kute do stylowych wnętrz
We współczesnym świecie wbrew pozorom wcale nie jest łatwo się wyróżnić. Seryjna produkcja, wszechobecność na rynku dużych firm, które produkują tanie (i niesolidne) meble, a co za tym idzie – powszechna uniformizacja sprawiają, że mimo braku dominacji jednego obowiązującego dla epoki stylu, trudno jest odnaleźć elementy wyposażenia, które odznaczają się wyjątkowym wzornictwem. „Trudno” nie oznacza jednak, że nie jest to możliwe, a na polskim rynku można znaleźć firmy, które obok wyrobów z katalogu równie chętnie podejmują się realizacji projektów nietuzinkowych i nowatorskich.

 

meble kute ręcznie www.kowal-rokoko.pl meble kute ręczniefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

– Skrajane na miarę potrzeb klienta wyroby, które nie mają nic wspólnego z seryjną, masową produkcją, to nasza domena od wielu lat – podkreśla Adam Mejer z firmy Rokoko Kowalstwo Artystyczne, które oferuje m.in. balustrady, barierki i ogrodzenia kute, meble, elementy wystroju wnętrz (lampy, żyrandole), latarnie, dekoracje (np. złocenie, niklowanie, chromowanie, patynowanie) i inne, wykonywanie ręcznie wyroby kute.
W efekcie połączenia ciężkiej rzemieślniczej pracy z rozwiniętym zmysłem artystycznym z pracowni Rokoko wychodzą małe dzieła sztuki, które nie mają nic wspólnego z widywanymi w wielu domach tanimi meblami z produkcji seryjnej.

Meble kute z elementami z drewna, szkła, kamienia
Ręcznie kuty stół ze szklanym blatem, rustykalna, drewniana ława z metalowymi wstawkami, stolik kawowy z metalową podstawą i kamiennym blatem… w pracowni Rokoko Kowalstwo Artystyczne powstają nie tylko wyroby z metalu. Często jest on komponowany z innymi materiałami – z drewnem, piaskiem, szkłem, kamieniem. Przenikanie i łączenie różnych technik artystycznych daje oszałamiające efekty, bo firma Rokoko Kowalstwo Artystyczne często zaprasza do współpracy innych artystów, np. snycerzy, którzy wyczarowują z drewna najbardziej niezwykłe, finezyjne formy.
– Współpracujemy z doświadczonymi kamieniarzami, szklarzami, stolarzami, tapicerami, a także odlewnikami i złotnikami. Wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć dla naszych klientów takie elementy, które będą spełniały wszystkie ich wymagania – komentuje Adam Mejer.

 

meble kute ręczniefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Dzięki temu, że firma Rokoko oferuje wyroby wyróżniające się nieprzeciętnym wzornictwem, jej klientami są nie tylko odbiorcy indywidualni, którzy aranżują wnętrza swoich domów w oryginalnym, wysmakowanym stylu. Równie często firma realizuje projekty na zlecenia właścicieli obiektów zabytkowych – zamków, pałaców, dworków, kościołów.

Meble kute – od wizualizacji do realizacji
Jak powstają unikalne wyroby, które wychodzą spod młotków kowali artystycznych z Rokoko?
– Zanim przystąpimy do prac wykonujemy projekt elementu kutego lub też przyjmujemy gotowy projekt wykonany przez architekta. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest niepowtarzalność, dlatego nie ograniczamy naszych klientów tylko do gotowych wzorów znajdujących się w katalogu. Nasi projektanci to osoby kreatywne, które wiedzą, w jaki sposób tworzyć niezwykłe wzory. Przygotowujemy dla klientów indywidualne wizualizacje, może być ich kilka lub nawet kilkadziesiąt, zależnie od przedstawionych nam wytycznych – mówi Adam Mejer.
Etap następny to realizacja – czyli połączenie pasji z ciężką pracą. Wszystkie konstrukcje i detale powstają ręcznie, przez co są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i niepowtarzalne – bo przecież nie ma dwóch takich samych uderzeń młotka. Liczy się nie tylko piękny design, ale także dokładne dopasowanie rozmiarów wszystkich elementów i ich zgodność z przygotowanym wcześniej projektem.
Równie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wyrobów ze stali, zwłaszcza, jeśli będą one użytkowane na zewnątrz. Elementy zewnętrzne są więc cynkowane ogniowo i malowane metodą proszkową lub natryskową na dowolnie wybrany kolor z palet RAL lub NCS. Bardziej skomplikowane elementy są wstępnie piaskowanie, a potem malowane metodą natryskową farbami dwuskładnikowymi, co daje takie samo zabezpieczenie antykorozyjne, jak cynkowanie ogniowe.
Z kolei elementy wewnętrzne – jak meble, żyrandole, barierki, które nie są narażone na działanie czynników atmosferycznych, są malowane proszkowo lub natryskowo z podkładem i kolorem z palet RAL lub NCS. Alternatywą dla malowania może też być patynowanie, które daje nieprzeciętne walory wizualne.

 

meble kute ręcznie meble kute ręczniefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Kowalstwo artystyczne to trudna praca, która jednak nie może być tylko rzemiosłem. Połączona z pasją i zdolnościami artystycznymi zaowocuje unikalnymi wyrobami: ogrodzeniami, barierkami, rzeźbami i meblami, które nadadzą charakteru każdemu wnętrzu.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz bogatą galerią wykonanych prac można zapoznać się na stronie: www.kowal-rokoko.pl

 

80-298 Leźno, ul. Jarzębinowa 89 , woj. pomorskie
tel. 583 550 701, 508 654 027,


Liczba odwiedzin: 2796 | Data publikacji: 2016-02-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


24.04.2014 | Meble - ogrodowe
Meble i akcesoria kute to inwestycja, która...
04.11.2013 | Meble - ogrodowe
Wybierając altany i meble do ogrodu warto...
Pierwszym impulsem do budowy ogrodzenia jest zazwyczaj...
23.05.2016 | Oświetlenie
Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
Wybierając wykonawcę balustrady czy ogrodzenia kutego rzadko...
06.07.2022 | Meble
W gąszczu ofert meblowych można czasem się...
10.02.2022 | Meble
Gdzie znaleźć łóżko metalowe industrialne do sypialni,...
27.01.2022 | Ogrzewanie
Panel grzewczy na podczerwień z termostatem zapewnia...
W dziedzinie aranżacji wnętrz, podobnie jak w...
Ochrona przed warunkami atmosferycznymi, odporność na rozdarcia,...
Świadomość konsumentów rośnie z dnia na dzień....
19.10.2021 | Meble
Regały i szafki strażackie to zawsze meble...
Pędzle, wałki, kuwety, rozpuszczalniki – liczne akcesoria,...
08.12.2020 | Stal, wyroby stalowe
ATT Inox Drain to polskie przedsiębiorstwo o...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
Osiadanie budynku i pękanie ścian
Niewłaściwe zagęszczenie gruntu na początkowym etapie budowy...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
19.02.2020 | Meble
Współczesny styl aranżacji wnętrz stawia na kolory...
12.12.2019 | Chemia budowlana
Zabezpieczenie drewna ogrodowego i konstrukcyjnego przed działaniem...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: meble kute, kute meble, kuty mebel
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy