Balustrady i ogrodzenia kute ręcznie

Elementy kute na zamówienie

Wybierając wykonawcę balustrady czy ogrodzenia kutego rzadko zastanawiamy się nad tym, czy jest on jedynie rzemieślnikiem, czy może w równym stopniu jest także artystą. Rzut oka na realizacje firmy Rokoko Kowalstwo Artystyczne przekonuje, że różnica jest zasadnicza, bo to ona przesądza o efekcie końcowym.

Kowalstwo artystyczne
Każdy z nas zna ten widok – ciężkie, kute ogrodzenie, w którym bogate zdobienia nie są ani atrakcyjne, ani też nie wpisują się w stylistykę otaczającej przestrzeni. Ten problem dotyczy wielu nieruchomości, których właściciele często nie rozumieją, że czasami mniej znaczy więcej. Powierzają więc wykonanie ogrodzenia czy wewnętrznej balustrady rzemieślnikom, którzy może i wykonują swoją pracę uczciwie i solidnie, jednak finalny efekt niewiele ma wspólnego z dobrym smakiem. A przecież prawdziwe kowalstwo artystyczne to nie tylko ciężka, rzemieślnicza praca wykonywana w pocie czoła, ale przede wszystkim sztuka połączona z pasją, która nierzadko przechodzi z ojca na syna.
– W naszej firmie ostateczny wygląd balustrady, ogrodzenia czy barierek kutych jest wypadkową wielu różnych czynników, które stanowią istotę zawodu kowala artystycznego: ciężkiej pracy, pomysłowości, zmysłu artystycznego, konsekwencji w dążeniu do obranego efektu – podkreśla Adam Mejer z firmy Rokoko, która na swoim koncie ma już znaczną ilość kutych elementów zarówno dla klientów indywidualnych, jak i do tak prestiżowych obiektów, jak np. zamek w Bytowie.

 

elementy kute elementy kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Balustrady kute – biżuteria dla domu
Wśród realizowanych przez firmę Rokoko zamówień lwią część stanowią balustrady kute, wykonywane ściśle na zamówienie klienta. Są to zarówno balustrady wewnętrzne, jak i zewnętrzne. I choć podstawową funkcją balustrady jest zabezpieczenie przed upadkiem i pomoc w poruszaniu się, to w dzisiejszych czasach nikt nie ma wątpliwości, że równie ważna jest ich rola estetyczna.

 

balustrady ogrodzenia kute balustrady ogrodzenia kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Piękna i efektowna balustrada jest jak biżuteria dla domu, przyciągając wzrok ciekawym, finezyjnym kształtem lub też podkreślając wyrafinowany gust właścicieli w wystroju przestrzeni. Podobną rolę pełnią również barierki i poręcze schodowe, które oprócz tego, że zapewniają bezpieczeństwo poruszania się, mogą również zdobić. Szczególnie dotyczy to poręczy i barierek kutych, które wieńczą dzieło, jakim jest budowa schodów, nierzadko wpływając na charakter wizualny całości.
– Balustrady i poręcze mogą stać się elementem centralnym zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Ich projekty realizujemy od początku naszej działalności i możemy pochwalić się setkami pomyślnie wykonanych zleceń na balustrady wewnętrzne kute czy balustrady kute balkonowe. Oferowane przez nas wyroby są solidne, wykonywane z najwyższej jakości metali i odporne na uszkodzenia – podkreśla Adam Mejer.

 

balustrady ogrodzenia kute balustrady ogrodzenia kute balustrady ogrodzenia kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Firma Rokoko w odważny sposób łączy też kowalstwo artystyczne z innymi technikami. Efekt? Niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju elementy kute, które są wzbogacone o kamień, szkło, elementy złocone, odlewane lub drewniane, będące dowodem na to, że przenikanie różnych technik artystycznych daje efekty zapierające dech w piersiach.

Kowalstwo artystyczne skrajane na wymiar
Jak wygląda przygotowywanie balustrady, ogrodzenia czy innego elementu kutego?
– Podstawą jest współpraca z klientem na każdym etapie realizacji zamówienia – wyjaśnia Adam Mejer. – Zaczynamy więc od rozmowy, w której ustalamy preferencje i oczekiwania danego klienta, przy czym trzeba podkreślić, że podejmujemy się realizacji nawet najbardziej nowatorskich i nietuzinkowych projektów i pomysłów – dodaje.

 

elementy kute elementy kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Po wstępnych ustaleniach firma przygotowuje kilka (a czasem nawet kilkadziesiąt!) wizualizacji, już w projektowej fazie rozważając wszystkie technologiczne za i przeciw oraz uzgadniając każdy detal z klientem.
– Staramy się na przykład znaleźć coraz bardziej wyrafinowane sposoby wykonania, montażu i przekucia elementów tak, by stały się dopasowane estetycznie do wystroju wnętrza, a czasem nawet do usposobienia klienta – komentuje Adam Mejer.

Elementy kute krok po kroku
Takie podejście do realizacji powierzonych zadań sprawia, że przystępowanie do fazy realizacji projektu w firmie Rokoko jest w zasadzie skrajaniem i obróbką stali na miarę oczekiwań, marzeń i potrzeb klienta. Z tego powodu w firmie nie stosuje się żadnych gotowych elementów, co gwarantuje nie tylko doskonałe dobranie wszystkich wykonywanych ręcznie części ogrodzenia czy balustrady, ale zapewnia też spójny i harmonijny efekt końcowy poprzez staranne wymodelowanie najmniejszego nawet detalu.

 

elementy kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

Tak przygotowane elementy są malowane proszkowo lub natryskowo zarówno podkładem, jak i kolorem (według palet kolorów RAL lub NCS). Dla klientów, którzy chcieliby uzyskać szczególne efekty wizualne, można wykonać ponadto
patynowanie, złocenie, niklowanie lub chromowanie.
Jeśli wykonane zgodnie z projektem elementy mają się znaleźć na zewnątrz budynku, to trzeba je jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed korozją i szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Aby więc balustrady, ogrodzenia, bramy furtki czy elementy ogrodowe posłużyły przez lata, muszą być cynkowane ogniowo i malowane farbami proszkowymi lub natryskowo na dowolny kolor zawarty w paletach kolorów RAL lub NCS.
– Przy bardziej skomplikowanych elementach, gdzie ważny jest każdy detal, najpierw piaskujemy elementy, a dopiero potem malujemy je natryskowo farbami dwuskładnikowymi. Gwarancja na ten sposób zabezpieczenia antykorozyjnego jest taka sama jak przy cynkowaniu ogniowym – wyjaśnia Adam Mejer.

Metaloplastyka na zamówienie
Obok balustrad wewnętrznych i zewnętrznych oraz ogrodzeń, bram i barierek, portfolio firmy Rokoko obejmuje również realizacje najbardziej śmiałych wizji artystycznych. Są wśród nich niezwykłe dzieła sztuki, jak na przykład rzeźby w metalu, które stanowią niebanalną dekorację przestrzeni, jak również lampy ogrodowe, meble, czy też elementy charakterystyczne dla danego stylu w architekturze.

 

elementy ręcznie kute elementy ręcznie kute elementy ręcznie kutefot. Rokoko Kowalstwo Artystyczne

 

– Takim projektem było np. wykonanie żyrandoli do wnętrz gotyckich na zamku w Bytowie – mówi Adam Mejer.
Połączenie ciężkiej pracy ze śmiałością w realizacji przeróżnych projektów, które rodzą się w wyobraźni klienta sprawia, że wyroby firmy Rokoko przyciągają uwagę nie tylko zachwycającą formą, ale również starannością wykonania i ponadczasowym designem.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz bogatą galerią wykonanych prac można zapoznać się na stronie: www.kowal-rokoko.pl

 

80-298 Leźno, ul. Jarzębinowa 89 , woj. pomorskie
tel. 583 550 701, 508 654 027,


Liczba odwiedzin: 3021 | Data publikacji: 2015-05-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Ogrodzenie nieruchomości i brama, która jest jego...
Ogrodzenie wokół nieruchomości powstaje często zanim jeszcze...
Siatki cieniujące, popularnie stosowane m.in. w branży...
Pierwszym impulsem do budowy ogrodzenia jest zazwyczaj...
Jakość oferowanych w supermarketach siatek drucianych i...
Jaka farba w sprayu do metalu przetrwa...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
Jest mnóstwo powodów, dla których wielu inwestorów...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
Kotwa chemiczna i klej do betonu to...
Ogrodzenia modułowe czy ogrodzenia żaluzyjne to rozwiązania,...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
Ogrodzenie to niezwykle ważny element posesji. Pełni...
Fakt, że ogrodzenie stanowi wizytówkę domu, nie...
W pracowni Rokoko kowalstwo artystyczne powstają małe...
Ogrodzenie nieruchomości pełni funkcję nie tylko zabezpieczającą...
Działki budowlane o nieregularnej powierzchni są atrakcyjne...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: metaloplastyka, balustrada ręcznie kuta, ogrodzenie kute
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy