Jest kwestią oczywistą, że starannie wykonane metalowe kute ogrodzenie jest tym elementem, który wraz z dachem, elewacją czy zadbanym ogrodem współtworzy całość i wpływa na estetykę posesji i jej odbiór z zewnątrz.
Czy zawsze o tym pamiętamy? Niekoniecznie. Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby zobaczyć masę hybrydycznych form – domy ozdobione kolumnami, łukami, filarami, które okala proste, nowoczesne ogrodzenie lub na odwrót –geometryczne, „klockowate” bryły budynków zamknięte finezyjnym, kutym ogrodzeniem i bramą w stylu barokowym. Oczywiście nie każdy musi znać się na trendach, ale każdy może zrobić jedno: powierzyć wykonanie kutego ogrodzenia, bramy, krat czy balustrad firmie, która zaopiekuje się nami już na etapie składania zamówienia i podpowie, które rozwiązania będą pasować w danym wypadku, uwzględniając przy tym budżet, jakim dysponujemy. Choć więc w supermarketach budowlanych znajdziemy dziś metalowe ogrodzenia produkowane masowo, to jednak pamiętajmy, że artyzmem i jakością wykonania nigdy nie dorównają one ogrodzeniom wykonywanym na zamówienie przez kowala artystycznego, nie mówiąc już o możliwości dopasowania ich do naszych indywidualnych potrzeb.

 

kute ogrodzenia bramy balustrady elestra kute ogrodzenia bramy balustrady elestrafot. Elestra

 

– Kute ogrodzenia i bramy mogą podkreślić charakter każdej posiadłości – od najbardziej niepozornego domku, do zabytkowej, eleganckiej rezydencji. Aby jednak było to możliwe, ogrodzenie musi współgrać z domem. Dlatego zawsze sam jeżdżę na pomiary i staram się podsuwać klientom pomysły i możliwe warianty wykonania, poznając wcześniej zarówno gust danej osoby i jej preferencje odnośnie wzorów kutych ogrodzeń, jak i uważnie przyglądając się domowi oraz otoczeniu wokół. Bez problemu realizujemy wzory według indywidualnego projektu klienta, jednak mając wiele lat doświadczeń w branży oraz znajomość trendów i mód ogrodzeniowych, chętnie służymy też poradą – mówi Tadeusz Przyłęcki, właściciel firmy Elestra, która już od niemal 30 lat działa na terenie województwa świętokrzyskiego i ościennych, oferując klientom wysokiej klasy kute ogrodzenia, bramy, balustrady, kraty, jak również metaloplastykę użytkową.
Co jeszcze, oprócz samej estetyki, należy uwzględnić zastanawiając się nad wyborem konkretnego wzoru kutego ogrodzenia? Obok zasobności naszego portfela istotna jest też na przykład wielkość działki (im mniejsza, tym prostsze wzory się sprawdzają), materiał, z którego wykonane są inne elementy (np. kraty, balustrady) oraz stylistykę, w jakiej zaprojektowana jest bryła budynku. To kolejne argumenty przemawiające za tym, aby zasięgnąć opinii specjalistów, którzy przygotują precyzyjną wycenę i podpowiedzą, co sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej.

 

kute ogrodzenia bramy balustrady elestra kute ogrodzenia bramy balustrady elestrafot. Elestra

 

Jakie wzory kutych ogrodzeń są dziś modne?
Branża ogrodzeniowa, podobnie jak każda inna, rządzi się swoimi prawami. Tu również pojawiają się różne trendy, zmieniają mody. Jak się w tym nie pogubić?
– Dobrym punktem wyjścia dla naszych klientów jest bardzo przejrzysty system oznaczeń poszczególnych wyrobów na naszej stronie internetowej. Często to właśnie galeria naszych prac jest inspiracją dla klientów, którzy poszukują albo gotowych pomysłów, albo własnych, niepowtarzalnych wzorów ogrodzeń, bram, balustrad czy krat. Wszystkie nasze propozycje można łączyć –wystarczy, że klient poda numery przypisane poszczególnym wzorom kutych ogrodzeń, aby na ich bazie stworzyć nową, niepowtarzalną kompozycję. Co istotne – podczas realizacji klient „na żywo” może uczestniczyć w procesie powstawania ogrodzenia, bramy czy balustrady, co jest zdecydowanie lepsze niż wizualizacja przygotowana na papierze – mówi Tadeusz Przyłęcki.
Jeśli jednak o ogrodzeniowych modach mowa, to dziś niezaprzeczalnie w czołówce znajdują się nowoczesne wzory ogrodzeń, które w firmie Elestra stanowią znaczny procent wszystkich zamówień. Często są to poziome sztachety, czasem ich rysunek przełamywany jest wstawianymi pomiędzy nie kwadratami czy innymi formami geometrycznymi. Takie nowoczesne kute ogrodzenia świetnie korespondują z minimalistyczną, surową architekturą, jak również z budynkami starszego typu, w których prosty wzór ogrodzenia nie wprowadza poczucia chaosu. Nowoczesne wzory ogrodzeń, w których nie przesadza się z dekoracyjnością, są też optycznie lżejsze i dają wgląd na to, co znajduje się poza posesją.

 

kute ogrodzenia bramy balustrady elestra kute ogrodzenia bramy balustrady elestrafot. Elestra

 

– Naszymi klientami – zwłaszcza jeśli chodzi o ogrodzenia, są najczęściej osoby prywatne, ale nie tylko. Współpracujemy też ze wspólnotami mieszkaniowymi, deweloperami czy firmami, dla których wykonujemy ogrodzenia przemysłowe – mówi Tadeusz Przyłęcki.
Jedną z ciekawszych realizacji firmy Elestra są balustrady balkonowe, jakie przedsiębiorstwo wykonało dla mieszkańców bloku zbudowanego w latach PRL-u, w typowej dla tej epoki stylistyce. Nowe balustrady ciekawie przełamały jednolitą, prostą bryłę, nadając budynkowi niepowtarzalnego charakteru i ożywiając całość również za sprawą kolorystycznego kontrastu.

 

kute ogrodzenia bramy balustrady elestrafot. Elestra

 

Ważnym obszarem działalności firmy Elestra jest też produkcja balustrad wewnętrznych i zewnętrznych. Te pierwsze, podobnie jak ogrodzenia, dobiera się w zależności od wystroju wnętrza. W portfolio firmy znajdziemy zarówno balustrady wykonywane we wnętrzach i na balkonach stylowych rezydencji – bogato zdobione i przykuwające wzrok bogactwem pieczołowicie wykonanych ornamentów, jak i proste, wpisujące się we współczesne trendy w aranżacjach wnętrz.

 

kute ogrodzenia bramy balustrady elestra kute ogrodzenia bramy balustrady elestrafot. Elestra

 

– Nie boimy się podejmowania zleceń nietypowych, powstających w oparciu o wzory i projekty dostarczone przez klienta. Ich realizację ułatwia nam nie tylko bogate doświadczenie, ale też nowoczesny park maszynowy, własna malarnia, suszarnia, sprzęt logistyczny, które pozwalają na produkcję nieskończonych ilości wzorów i kompozycji – podsumowuje Tadeusz Przyłęcki.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ogrodzenia.elestra.pl

 

26-200 Końskie, ul. Młyńska 11 , woj. świętokrzyskie
tel. 041 372 99 00,