Trwałe ogrodzenie z siatki drucianej
Ogrodzenie posesji już dawno przestało pełnić funkcję jedynie użytkową. Bo choć wciąż ma ono za zadanie zabezpieczyć nas przed niepożądanymi gości, to jednak równie ważna jest estetyka, trwałość, odporność na korozję.
W supermarketach dostępnych jest wiele różnego typu ogrodzeń, najczęściej produkcji chińskiej.
– Ich cena jest zachęcająca, ale jeśli przyjrzeć się dokładnie parametrom – średnica drutu rzędu1,5 mm, duże oczka, niska twardość – to od razu wiadomo, że nie można wiele po takiej siatce oczekiwać. A na wytrzymałość drutu zasadniczy wpływ mają właśnie te trzy czynniki: średnica, twardość i wielkość oczka – wyjaśnia Mieczysław Gajewski.

 

trwałe ogrodzenie z siatki drucianej trwałe ogrodzenie z siatki drucianejfot. Drutex

Zakup takiej „chińskiej siatki” okazuje się nieopłacalny już na poziomie montażu – schodzi ona z wysokości podczas naciągania, a oczka niewiele mają wspólnego z rombem, który staje się rozciągnięty i zwyczajnie brzydki.
– Oferowane przez nas siatki druciane powstają tylko na bazie polskich produktów, przez co jesteśmy w stanie zagwarantować ich wysoką jakość, trwałość i estetykę. Dostępne są ogrodzenia z siatki ocynkowanej, gdzie średnice drutu wynoszą 2,5, 2,8 i 3 mm oraz ocynkowano-powlekanej o średnicach 2, 2,5 i 3 mm – mówi Mieczysław Gajewski.
Oprócz różnych średnic drutu, do wyboru są też różne rodzaje oczek – może to być 50×50 lub 60×60 mm.
– Oczywiście siatki ocynkowano-powlekane są zdecydowanie trwalsze, gdyż powłoka PCV stanowi dodatkową ochronę. Poza tym takiego ogrodzenia nie trzeba dodatkowo malować czy pielęgnować. Zwykły ocynkowany drut znacznie szybciej niż ten z dodatkową powłoką podlega korozji – podkreśla Mieczysław Gajewski.

 

trwałe ogrodzenie z siatki drucianejfot. Drutex

 

Stopy fundamentowe i podmurówka pod ogrodzenie
Ogrodzenia na ogół buduje się ze słupków połączonych siatką. Aby były trwałe i nie przewracały się, pod słupkami wykonać należy stopy fundamentowe. Inną opcją jest wykonanie podmurówki pod całością, co doskonale zabezpiecza np. przed podkopywaniem ogrodzenia przez zwierzęta.
– Na ogół słupek musi być o ok. 0,5 metra wyższy od ogrodzenia. Jego wysokość i wybór rodzaju montażu zależy też od podłoża. Na przykład na gliniastym podłożu trzeba posadowić go głębiej – mówi Mieczysław Gajewski.
-W naszej firmie, która oprócz produkcji ogrodzeń zajmuje się także montażem, stosujemy również metodę wiercenia słupków, a nie wkopywania. Daje to większą stabilność słupka, pozwala wyeliminować problem jego późniejszego przesuwania się. Dochodzą tu też oszczędności, jeśli chodzi o zużycie betonu – dodaje.

 

stopy fundamentowe i podmurówka pod ogrodzenie stopy fundamentowe i podmurówka pod ogrodzeniefot. Drutex

 

Ogrodzenia panelowe
W ofercie firmy Drutex znajdują się również lekkie ogrodzenia panelowe, stosowane równie często do ogradzania posesji prywatnych, jak również obiektów użyteczności publicznej (szkoły, boiska, stadiony, place zabaw), magazynów czy domków letniskowych oraz wypoczynkowych.
– Drut, z jakiego wykonywane są takie ogrodzenia, jest bardziej sztywny niż w siatkach drucianych – jego średnica to 4 lub 5 mm. Na jego trwałość ma również wpływ fakt, że nie jest – jak w przypadku ogrodzeń z siatki – pleciony, ale składa się ze zgrzewanych pionowo i poziomo prętów – wyjaśnia Mieczysław Gajewski.
Najczęściej panele malowane są na kolor zielony, jednak na życzenie klienta dostępne są również wszystkie kolory z palety RAL.
– Panele montowane są na takiej samej zasadzie jak ogrodzenia z siatki, czyli albo na samych słupkach przy gruncie, albo na podmurówce systemowej o wysokości ok. 20-30 cm – mówi Mieczysław Gajewski.

 

ogrodzenia panelowe ogrodzenia panelowefot. Drutex

 

Ogrodzenia kute
Coraz więcej właścicieli nieruchomości – zwłaszcza tych prywatnych, utrzymanych w eleganckim stylu, decyduje się na ogrodzenia kute. Są one jednak znacznie droższe niż ogrodzenia z siatki drucianej i panelowe. Dla tych, którzy nie chcą zupełnie zrezygnować z ogrodzenia kutego, jednak nie mogą sobie pozwolić na otoczenie nim całej posesji, dobrym wyjściem jest zastosowanie go tylko od frontu i zabezpieczenie reszty działki np. siatką drucianą.
Ogrodzenia kute firma Drutex wykonuje na zamówienie klienta i ściśle pod jego wymagania. Trzeba jednak pamiętać, że czas realizacji takiego zamówienia również jest dłuższy, dlatego warto pomyśleć o ogrodzeniu kutym już wcześniej, np. zimą czy na wiosnę.

 

ogrodzenia kute ogrodzenia kutefot. Drutex

 

Bramy metalowe
Nieodzownym elementem każdego ogrodzenia są bramy, dostępne również w firmie Drutex.
– Oferujemy szeroki wybór bram na indywidualne zamówienie. Niezależnie od warunków ukształtowania terenu możliwe jest precyzyjne dopasowanie wszystkich modułów, w skład których wchodzą bramy, przęsła, furtki oraz słupki tworząc jeden zgrany system ogrodzeń – podkreśla Mieczysław Gajewski. – Dzięki procesowi cynkowania oraz malowania proszkowego mamy pewność, że zachowamy ich piękny i charakterystyczny wygląd na długie lata – dodaje.
Wszystkie oferowane przez Drutex bramy wykonane są na ramie metalowej Dostępne są do nich różne rodzaje wypełnień (np. kątownik zimno gięty), rozet, koszyczków i elementów ozdobnych. Bramy dedykowane są do każdego rodzaju ogrodzenia.

 

bramy metalowe bramy metalowefot. Drutex

 

Ogrodzenia – sklep internetowy
Firma Drutex rozpoczęła działalność w 1996 roku, początkowo oferując tylko ogrodzenia z siatki ocynkowanej i z czasem poszerzając asortyment o kolejne produkty. Obecnie klientami firmy są nie tylko odbiorcy indywidualni, ale również liczne hurtownie i firmy budowlane.

 

ogrodzenia sklep internetowy ogrodzenia sklep internetowyfot. Drutex

Siedziba firmy mieści się w Tczewie, gdzie znajduje się również sklep firmowy, zaś produkcja odbywa się w Czarlinie. Dostępny jest również sklep internetowy firmy Drutex, gdzie wygodnie można dokonać zakupu.
– Realizujemy wysyłkę na terenie całej Polski za pośrednictwem sprawdzonej firmy kurierskiej – podsumowuje Mieczysław Gajewski.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drutex-siatki.pl

 

83-110 Tczew, Wyspiańskiego 5A, woj. pomorskie
tel. 585366814, 602495063,