Ogrodzenie, które zwraca uwagę

Wygląd płotu wokół posesji nie zawsze musi korespondować z estetyką domu i ogrodu, ale na pewno winien do niej nawiązywać — być swego rodzaju klamrą dla starannie zaplanowanej całości. Nowoczesna architektura ma różne oblicza i potrzebuje stosownej oprawy. Tak samo jak styl rustykalny, do którego wiele osób dziś powraca .

Ogrodzenia aluminiowe firmy Guardi

Przykuwają uwagę, cieszą oczy i wnoszą powiew świeżości w przewidywalny krajobraz. Są inne. Zwolennicy nawet najbardziej wysublimowanych form znajdą coś dla siebie. Ci, co cenią prostotę i ci, co lubią formy z tak zwanym pazurem. A może oba style uda się połączyć?

Linea, Triest, Epos. Palermo, Plissee, Pantheon. Te intrygujące nazwy kryją równie ciekawą formę oraz wyjątkową jakość, która wyróżnia je spośród dostępnej na rynku oferty.

fot. GUARDI

Dlaczego warto wybrać aluminium?

Pierwszy powód to recykling. 75% każdego wyprodukowanego aluminium jest cały czas w użyciu, ponieważ jest ono ponowne przetapianie (i to wielokrotnie!), a jakość materiału pozostaje… niezmienna. Dlatego ogrodzenia aluminiowe to rozwiązanie na lata, więc klienci mogą spać spokojnie. Producent dba o środowisko — wspomniany recykling oszczędza 95% CO2.. A mniejsza emisja dwutlenku węgla to jest przecież to, o co wszyscy dziś dbamy. Ogrodzenie nie musi być drewniane, żeby było ekologiczne i wpisywało się w trendy zrównoważonego rozwoju.

Drugi powód to fakt, że odpowiednio zabezpieczone aluminium jest nierdzewne, odporne na promieniowanie UV oraz wytrzymałe i stabilne. To wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednich stopów metali i powłok ochronnych. Są one odporne na deszcze, wilgoć, mróz czy kondensację pary wodnej, które prowadzą do niszczenia i korozji. To właśnie ta odporność pozwala długo cieszyć się imponującym wyglądem. (Firma Guardi udziela aż 15 lat gwarancji na pokrycie powierzchni!)

O detale, które wpływają i na jakość, i na końcowy wygląd, dbają także inne rozwiązania techniczne. Starannie opracowany system mocowania za pomocą śrub sprawia, że łączenia są niewidoczne (żadnych spawów!), a cała konstrukcja zawsze solidna i bezpieczna. Wszystkie elementy są sprawdzone przez TÜV (Związek Kontroli Technicznej) i posiadają jego certyfikat.

fot. GUARDI

Zawrót głowy

Różnorodność stylistyczna ogrodzeń jest również imponująca. Linea doskonale komponuje się z nowoczesną formami architekturą. Prosta forma kryje w sobie „to coś”. Standardowy odstęp pomiędzy łatami wynosi 20 mm, co pozwala osiągnąć złudzenie optyczne, które — przy spojrzeniu z oddali — nadaje całości ciekawą fakturę. Lekkość, elegancja i szyk połączone w jedno.

Ogrodzenie Epos to wyjątkowa perła w portfolio firmy Guardii. Zaprojektowało je niemieckie Studio F. A. Porsche, które wykonało śmiałą interpretację klasycznego parkanu. Geometria i konstrukcja nawiązują do klasycznej sztachety, lecz przy tym wciąż pasują do nawet ultranowoczesnych form architektonicznych.

Palermo to kolejna propozycja subtelnie nawiązująca do form rustykalnych. Stylowe okolenie wpisuje się w najnowsze trendy w budownictwie. Wykonane jest z lameli 50/30 mm, a ich rozstaw w wersji standardowej wynosi ok. 30 mm.

fot. GUARDI

W modelu Plissée nowatorski i minimalistyczny styl z efektem „wow!” osiągnięto dzięki intrygującej żaluzjowej formie. Ta propozycja to coś dla tych, którzy lubią się wyróżniać a jednocześnie cenią sobie prywatność.

Triest to ogrodzenie proste oraz czarujące subtelnością. To horyzontalne łaty aluminiowe, które wykonane są z poziomych części (200×19, 150×19 lub 120×19) o standardowym odstępie ok. 40 mm.

Carport Pantheon to niezwykle elegancka propozycja w trzech wymiarach do wyboru. Idealna do wszechstronnego wykorzystania — od zadaszenia nad zaparkowanym samochodem, po ochronę wypoczywających i domowników i gości, cieszących się z uroków tarasu.

fot. GUARDI

Każdy model ogrodzenia to wybór pośród obszernej palety kolorów RAL oraz termodruków, które doskonale imitują strukturę drewna. Wszystkie wykonywane są pod wymiar A do każdego, nawet już istniejącego ogrodzenia, firma Guardi oferuje tzw. słupek pocztowy, czyli paczkomat z dzwonkiem i domofonem.

W celu złożenia zamówienia — wystarczy kontakt z jednym z dystrybutorów firmy GUARDI.

Wejdź i poznaj szczegóły www.guardi.pl

38-200 Jasło, ul. Mickiewicza 108, woj. podkarpackie
tel. (+48) 13 491 56 39,