Aluminiowe maty termoizolacyjne

Jak zatrzymać promieniowanie cieplne?

Dostępne na rynku metody termoizolacji, w większości nie biorą pod uwagę zjawiska promieniowania cieplnego, które stanowi aż 75% strat ciepła spowodowanych różnymi zjawiskami fizycznymi. Ciepło promieniowania przechodzi przez tradycyjne materiały termoizolacyjne niemal w 100%. Sposobem na uniknięcie tego negatywnego efektu jest zastosowanie aluminiowych mat termoizolacyjnych.

Maty termoizolacyjne oferowane na rynku, m.in. przez firmę Alufox zapobiegają wszystkim zjawiskom, które powodują utraty ciepła w budynkach. Dzięki swojej budowie i użytym materiałom przeciwdziałają jednocześnie: promieniowaniu (radiation), przewodzeniu (conduction) i przenoszeniu (convection).
– Najistotniejsze w budowie mat termoizolacyjnych są dwa ekrany aluminiowe, które ograniczają promieniowanie cieplne aż o 97 proc. Są one dizolowane od siebie odpowiednio grubą warstwą pianki polietylenowej, gdzie powietrze zamknięte jest w maleńkich przestrzeniach, co minimalizuje zjawisko przenoszenia. Natomiast polietylen z którego zbudowana jest termoizolacja i znajdujące się w nim powietrze minimalizują zjawisko przewodzenia ciepła – mówi Witold Symonajć, właściciel firmy Alufox.
Odpowiednia budowa maty pozwoliła również na redukcję grubości materiału termoizolacyjnego do 0,5 cm. Jedna rolka tej termoizolacji (60 m2/ 15 kg / 0,3 m3) zastępuje 6 m3 wełny lub styropianu.

 

aluminiowe maty termoizolacyjne jak zatrzymać promieniowanie cieplnefot. www.alufox.pl

 

Aluminiowe maty termoizolacyjne – właściwości
Przydatność produktu proponowanego przez firmę Alufox udowadniają wyniki badań prowadzonych m.in. w kwestii współczynników przewodzenia ciepła i odbicia promieniowania ciepła. Wynoszą one:
– współczynnik przewodzenia ciepła: 0,034 W/mK;
– współczynnik odbicia ciepła promieniowania 85%.
Dodatkowo maty termoizolacyjne są odporne na wilgoć, która nie ma wpływu na ich sprawność termoizolacyjną. Aluminiowe maty nie absorbują wilgoci z powietrza i podłoża, są zwalniaczem pary(zahamowuje ją) i likwidują punkt rosy
Niewątpliwą zaletą aluminiowych mat termoizolacyjnych jest łatwość ich montażu. Aby zainstalować maty wystarczy pistolet zszywający lub klej silikonowy, nożyczki i samoprzylepna taśma aluminiowa.

 

aluminiowa mata termoizolacyjna termoizolacja matamifot. www.alufox.pl

 

Aluminiowa mata termoizolacyjna – gdzie stosować?
Maty termoizolacyjne oferowane przez firmę Alufox mają bardzo szerokie zastosowanie. Należy rozpocząć od budownictwa mieszkaniowego. Maty Alufox świetnie sprawdzają się jako jako paroizolacja i termoizolacja dachowa zewnętrzna oraz jako termoizolacja poddasza. W tym zakresie szczególnie mogą skorzystać właściciele budynków modernizowanych, w których czasami nie ma odpowiedniej ilości miejsca na położenie tradycyjnych dociepleń takich jak wełna mineralna.
Aluminiowe maty termoizolacyjne Alufox mogą być również stosowane jako termo i paroizolacja podłóg. Sprawdzają się zarówno jako podkład pod panele czy deski jak również przy izolacji podłóg podgrzewanych.
Dzięki swojej budowie i zredukowanej grubości możemy używać aluminiowe maty termizolacyjne wszędzie tam, gdzie mogą występować mostki termiczne, czyli na ścianach wewnątrz pomieszczeń oraz przestrzeniach między murami.
Szerokość rolki (120 cm) została dostosowana do technologii płyt gipsowo-kartonowych co zasadniczo ułatwia, przyśpiesza montaż jak również obniża jego koszt.

 

maty termoizolacyjne izolacja z mat aluminiowychfot. www.alufox.pl

Nie można zapomnieć o zastosowaniach aluminiowych mat termoizolacyjnych w budownictwie przemysłowym i użyteczności publicznej oraz wielu branżach gospodarki. Ciężko wymienić wszystkie możliwości stosowania, ale należy wspomnieć o  sektorach: przemysłowym (hale produkcyjne), oraz rolnictwie (kurniki, obory, tuczarnie gdzie komfort termiczny daje wymierne korzyści w kosztach hodowli oraz przychodach ze sprzedaży mięsa). Doskonale nadaje się na termoizolację przestrzeni ładunkowych wszelkiego rodzaju transportu, ochronę chemikaliów przed promieniowaniem słonecznym (podczas magazynowania lub transportu), do termicznej osłony owoców i warzyw podczas transportu, do termoizolacji statków, żaglówek, motorówek, do osłony szyb samochodowych przed słońcem i do produkcji termoopakowań.

Izomaster – płyta elewacyjna
W ofercie firmy Alufox znajdują się również płyty elewacyjne z ekranem aluminiowym. Łączą one w sobie sprawność styropianu w hamowaniu utraty energii cieplnej poprzez przewodzenie i dodatkowo mają one zdolność odbijania promieniowania cieplnego dzięki ekranowi aluminiowemu.
– Na pojawienie się płyt Alufox Izomaster 4 A 4 pozwolił rozwój techniki a wymusiła ekonomia – mówi Witold Symonajć.

 

płyta elewacyjna izomaster izomaster płyty elewacyjnefot. www.alufox.pl

Dotychczasowe izolacje elewacyjne nie posiadały ekranu aluminiowego. Alufox Izomaster 4 A 4 posiada dwa ekrany aluminiowe oddzielone od siebie pianką polietylenową o grubości 5 mm. Pianka i ekrany aluminowe sklejone są z dwiema płytami styropianowymi zewnętrznymi, tworząc przy okazji fazę uszczelniającą połączenia płyt.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alufox.pl

10-406 Olsztyn, ul. Lubelska 27, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 504062736,


Liczba odwiedzin: 3326 | Data publikacji: 2014-07-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


02.07.2020 | Beton
Beton architektoniczny to gwarancja łatwego i szybkiego...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości...
rozbiórki budynków
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Zasada pierwszego wrażenia obowiązuje w świecie nieruchomości...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
Duża dowolność w wyborze formy i powierzchni...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
25.05.2018 | Chemia budowlana
Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
Powierzchnia odporna na zarysowania, działanie wysokich temperatur,...
06.04.2017 | Domy drewniane
Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą do głowy gdy...
Rynek budowlany ewoluuje w tempie błyskawicznym i...
06.05.2016 | Domy drewniane
Dom drewniany – pierwsze skojarzenia przychodzące na...
16.07.2015 | Domy drewniane
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
30.09.2013 | Izolacje
Zaprawa izolująca cieplnie Polytech Therm, proponowana przez...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: płyty elewacyjne, aluminiowe maty termoizolacyjne, aluminiowa mata termoizolacyjna, promieniowanie cieplne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy