Firma 4GLOBE to dynamicznie rozwijający się polski producent dekoracyjnego betonu architektonicznego do wnętrz oraz do zastosowań na zewnątrz. Będąc właścicielem marki BDO (Betonowe Drewno Ogrodowe), firma stała się liderem w zakresie wytwarzania betonowych elementów drewnopochodnych. Oferowane rozwiązania występują w mnogości wariantów, wzorów i realistycznych struktur, a firma stale pracuje nad ulepszaniem i poszerzaniem swojej oferty, która oczarowuje polskich klientów oraz z powodzeniem zdobywa zagraniczne rynki. 4GLOBE oferuje zarówno płyty betonowe elewacyjne, beton dekoracyjny, nowoczesne płyty tarasowe, betonowe drewno, jak również betonowe elementy architektury ogrodowej, które znajdą zastosowanie w domach mieszkalnych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej.

 

4globe fot. 4GLOBE

 

Dekoracyjny beton na ściany, płytki na elewację – materiał ma znaczenie
Do produkcji swoich wyrobów firma 4GLOBE stosuje beton o bardzo dobrej jakości, potwierdzonej badaniami laboratoryjnymi, dzięki czemu betonowe płytki ścienne cechuje wyjątkowa trwałość powierzchni. Odpowiednio lekkie kruszywa pozwalają na stworzenie betonowych płyt elewacyjnych o odpowiednio niskiej wadze. Wszystkie produkty są barwione w 100% masy, co zapewnia jednolity kolor na każdym elemencie. Szczególną zaletą płyt z betonowych płyt elewacyjnych jest mrozoodporność oraz ich niska nasiąkliwość. Bardzo ważną zaletą jest możliwość stosowania ich również we wnętrzach, zarówno na całych ścianach, jak też wybranych elementach pomieszczenia.

 

4globe fot. 4GLOBE

 

Betonowe płyty elewacyjne w nowoczesnych budynkach
Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego doskonale wpisują się w trendy. Modernistyczne budownictwo często korzysta z surowego, chłodnego i eleganckiego oblicza betonu, jako materiału dekoracyjnego. Wybarwienie oraz odpowiednia strukturyzacja płytek ściennych poszerza możliwości jego zastosowania dla wielu stylizacji. Dzięki produktom 4GLOBE obecnie możliwe jest tworzenie betonowych ścian w ciepłym wybarwieniu, co otwiera przed architektami, inwestorami oraz prywatnymi klientami zupełnie nowe możliwości kreacji wnętrz.

Struktura kamienia – płyta ścienna Trawertyn
Płytki na elewację o nazwie Trawertyn nawiązują swoim wyglądem do struktury kamienia, co sprawia, że za ich pomocą można stworzyć niepowtarzalne wnętrze – zarówno industrialne, surowe, jak też zgodne z naturą. Gotowe powierzchnie, niezależnie od tego czy będą to ściany czy też słupy, cechować się będą minimalistycznym stylem oraz elegancją. Płyta ścienna z betonu o nazwie Trawertyn występuje w pięciu kolorach: szary, antracytowy, jasny (piaskowy) i ciemny (brązowy). Elementy dostępne są w dwóch rozmiarach: 90 x 45 cm oraz 45 x 45 cm, co zapewnia wygodę w trakcie montażu. Obie wersje występują w grubości 1,5cm.

 

4globe trawertynTrawertyn / fot. 4GLOBE

 

Z efektem 3D – płytki na elewację Karo
Płyty z betonu architektonicznego o nazwie Karo to wyjątkowy produkt dekoracyjny, o bardzo ciekawej strukturze kafelkowej, oddającej efekt 3D. Ta płytka ścienna doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, jak również urozmaici tradycyjne wnętrza. Niejednolitość powierzchni sprawia wrażenie interesujących przejść pomiędzy odcieniami danego koloru. Płytka ta występuje w wielu strukturach oraz w dwóch barwach: szarej i antracytowej. Wymiary pojedynczego elementu wynoszą 54,4 x 21,9 cm, a jego grubość to 1,8cm.

 

4globe karo 4globe karoKaro / fot. 4GLOBE

 

Drewno odporne na wszelkie warunki – Deska Ścienna
Płytki na elewację o nazwie Deska ścienna to zaskakujące oblicze betonu w najbardziej naturalnej formie. Płytki ścienne imitują bowiem naturalne drewno, nie tylko w jego rysunku, ale również strukturze. Tego typu elementy mogą pomóc w interesujący sposób wyeksponować jakiś element wnętrza, np. okolice kominka, czy też wybrane ściany. Deska Ścienna pozwala tworzyć naturalne kompozycje, zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak też klasycznych. Ten wzór dobrze będzie współgrać ze stylem rustykalnym, a także modną stylizacją skandynawską. Betonowe płyty elewacyjne imitujące drewno występują w 5 wybarwieniach: ecru, piaskowym, brązowym, szarym i antracytowym. Deska Ścienna oferowana jest w rozmiarze 67 x 22 cm i grubości 1,5 cm.

 

4globe deska ścienna 4globe deska ściennaDeska ścienna / fot. 4GLOBE

 

Odkrywanie nowych horyzontów z betonową płytą elewacyjną Horizon
Model płytki ściennej Horizon wykonano z wykorzystaniem przestrzennego efektu 3D na jej wierzchu. Ponadczasowa struktura wzoru sprawia, że doskonale sprawdzi się on w każdym wnętrzu. Poszerzeniem możliwości zastosowania tego modelu jest wyrób jednego z trzech dostępnych kolorów: szary, antracyt lub ecru. Betonowa płytka ścienna Horizon dostępna jest w rozmiarze 45 x 22,5 cm oraz w grubości 2,7 cm.

 

4globe horizonHorizon / fot. 4GLOBE

 

Modeco, czyli kafelki w układzie trójwymiarowym
Cechą szczególną płytki na elewację Modeco jest jej kafelkowa struktura z efektem 3D. Trzy kolory (szary, antracyt i ecru) dają możliwość zastosowania tego wzoru w wielu różnorodnych wnętrzach. Modeco jest jednocześnie nienarzucającym się wzorem, a z drugiej strony wyrazistym elementem dekoracyjnym, ostateczny efekt zależeć będzie w dużej mierze od pozostałych barw i materiałów zastosowanych w danej przestrzeni. Płytka ścienna Modeco występuje w rozmiarze 50 x 20 cm i w grubości 2,5 cm.

 

4globe modeco 4globe modecoModeco / fot. 4GLOBE

 

Ciosany kamienny dekor Madera
Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego o nazwie Madera charakteryzują się strukturą ciosanego kamienia. Lekkość i naturalność wyglądu płytki sprawia, że element ten doskonale sprawdzi się w innowacyjnych pomieszczeniach, jak też bardziej tradycyjnych wnętrzach. Można wybierać pomiędzy aż pięcioma kolorami tego wzoru (szarym, antracytowym, piaskowym, brązowym i ecru), co znacznie poszerza możliwości jego zastosowania, co więcej – można niektóre kolory łączyć między sobą, uzyskując jeszcze ciekawszy efekt końcowy. Rozmiar płytek Madera to 54,4 x 21,9 cm oraz 1,8 cm grubości.

 

4globe madera 4globe maderaMadera / fot. 4GLOBE

 

Naturalność i delikatność – płytka ścienna Lava
Betonowe płyty elewacyjne Lava cechują się interesującą strukturą, która na pierwszy rzut oka jest bardzo delikatna w swoim wyrazie, a z drugiej strony może stanowić intensywnie odznaczający się element wnętrza, jeśli zostanie użyta np. na słupach. Naturalne i spokojne płytki Lava to doskonały wybór do wielu pomieszczeń, nie tylko nowoczesnych, również tych tradycyjnych. Pięć dostępnych kolorów, a wśród nich: szary, antracytowy, piaskowy, brązowy i ecru, to zdecydowanie jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Płytka ścienna betonowa Lava oferowana jest w rozmiarze 54,4 x 21,9 cm i grubości 1,8 cm.

 

4globe lava 4globe lavaLava / fot. 4GLOBE

 

Więcej informacji na stronie: www.4globe.pl

 

42-110 Zawady , ul. Kręta 3a, woj. śląskie
tel. 519 396 239, 504 188 189 ,