Płytki ścienne i elewacyjne z betonu architektonicznego

Moda na beton

Płyty z betonu architektonicznego otwierają nowe możliwości aranżacyjne. Idealne do stosowania we wnętrzach, jak też na zewnątrz, zaskakują różnorodnością nietypowych wzorów oraz walorami użytkowymi. Płytki dostępne w ofercie 4GLOBE urzekają niezwykle wysoką jakością wykonania i estetyką, która zadowala najbardziej wymagających odbiorców w Polsce i zagranicą.

Firma 4GLOBE to dynamicznie rozwijający się polski producent dekoracyjnego betonu architektonicznego do wnętrz oraz do zastosowań na zewnątrz. Będąc właścicielem marki BDO (Betonowe Drewno Ogrodowe), firma stała się liderem w zakresie wytwarzania betonowych elementów drewnopochodnych. Oferowane rozwiązania występują w mnogości wariantów, wzorów i realistycznych struktur, a firma stale pracuje nad ulepszaniem i poszerzaniem swojej oferty, która oczarowuje polskich klientów oraz z powodzeniem zdobywa zagraniczne rynki. 4GLOBE oferuje zarówno płyty betonowe elewacyjne, beton dekoracyjny, nowoczesne płyty tarasowe, betonowe drewno, jak również betonowe elementy architektury ogrodowej, które znajdą zastosowanie w domach mieszkalnych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej.

 

4globe fot. 4GLOBE

 

Dekoracyjny beton na ściany, płytki na elewację – materiał ma znaczenie
Do produkcji swoich wyrobów firma 4GLOBE stosuje beton o bardzo dobrej jakości, potwierdzonej badaniami laboratoryjnymi, dzięki czemu betonowe płytki ścienne cechuje wyjątkowa trwałość powierzchni. Odpowiednio lekkie kruszywa pozwalają na stworzenie betonowych płyt elewacyjnych o odpowiednio niskiej wadze. Wszystkie produkty są barwione w 100% masy, co zapewnia jednolity kolor na każdym elemencie. Szczególną zaletą płyt z betonowych płyt elewacyjnych jest mrozoodporność oraz ich niska nasiąkliwość. Bardzo ważną zaletą jest możliwość stosowania ich również we wnętrzach, zarówno na całych ścianach, jak też wybranych elementach pomieszczenia.

 

4globe fot. 4GLOBE

 

Betonowe płyty elewacyjne w nowoczesnych budynkach
Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego doskonale wpisują się w trendy. Modernistyczne budownictwo często korzysta z surowego, chłodnego i eleganckiego oblicza betonu, jako materiału dekoracyjnego. Wybarwienie oraz odpowiednia strukturyzacja płytek ściennych poszerza możliwości jego zastosowania dla wielu stylizacji. Dzięki produktom 4GLOBE obecnie możliwe jest tworzenie betonowych ścian w ciepłym wybarwieniu, co otwiera przed architektami, inwestorami oraz prywatnymi klientami zupełnie nowe możliwości kreacji wnętrz.

Struktura kamienia – płyta ścienna Trawertyn
Płytki na elewację o nazwie Trawertyn nawiązują swoim wyglądem do struktury kamienia, co sprawia, że za ich pomocą można stworzyć niepowtarzalne wnętrze – zarówno industrialne, surowe, jak też zgodne z naturą. Gotowe powierzchnie, niezależnie od tego czy będą to ściany czy też słupy, cechować się będą minimalistycznym stylem oraz elegancją. Płyta ścienna z betonu o nazwie Trawertyn występuje w pięciu kolorach: szary, antracytowy, jasny (piaskowy) i ciemny (brązowy). Elementy dostępne są w dwóch rozmiarach: 90 x 45 cm oraz 45 x 45 cm, co zapewnia wygodę w trakcie montażu. Obie wersje występują w grubości 1,5cm.

 

4globe trawertynTrawertyn / fot. 4GLOBE

 

Z efektem 3D – płytki na elewację Karo
Płyty z betonu architektonicznego o nazwie Karo to wyjątkowy produkt dekoracyjny, o bardzo ciekawej strukturze kafelkowej, oddającej efekt 3D. Ta płytka ścienna doskonale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach, jak również urozmaici tradycyjne wnętrza. Niejednolitość powierzchni sprawia wrażenie interesujących przejść pomiędzy odcieniami danego koloru. Płytka ta występuje w wielu strukturach oraz w dwóch barwach: szarej i antracytowej. Wymiary pojedynczego elementu wynoszą 54,4 x 21,9 cm, a jego grubość to 1,8cm.

 

4globe karo 4globe karoKaro / fot. 4GLOBE

 

Drewno odporne na wszelkie warunki – Deska Ścienna
Płytki na elewację o nazwie Deska ścienna to zaskakujące oblicze betonu w najbardziej naturalnej formie. Płytki ścienne imitują bowiem naturalne drewno, nie tylko w jego rysunku, ale również strukturze. Tego typu elementy mogą pomóc w interesujący sposób wyeksponować jakiś element wnętrza, np. okolice kominka, czy też wybrane ściany. Deska Ścienna pozwala tworzyć naturalne kompozycje, zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak też klasycznych. Ten wzór dobrze będzie współgrać ze stylem rustykalnym, a także modną stylizacją skandynawską. Betonowe płyty elewacyjne imitujące drewno występują w 5 wybarwieniach: ecru, piaskowym, brązowym, szarym i antracytowym. Deska Ścienna oferowana jest w rozmiarze 67 x 22 cm i grubości 1,5 cm.

 

4globe deska ścienna 4globe deska ściennaDeska ścienna / fot. 4GLOBE

 

Odkrywanie nowych horyzontów z betonową płytą elewacyjną Horizon
Model płytki ściennej Horizon wykonano z wykorzystaniem przestrzennego efektu 3D na jej wierzchu. Ponadczasowa struktura wzoru sprawia, że doskonale sprawdzi się on w każdym wnętrzu. Poszerzeniem możliwości zastosowania tego modelu jest wyrób jednego z trzech dostępnych kolorów: szary, antracyt lub ecru. Betonowa płytka ścienna Horizon dostępna jest w rozmiarze 45 x 22,5 cm oraz w grubości 2,7 cm.

 

4globe horizonHorizon / fot. 4GLOBE

 

Modeco, czyli kafelki w układzie trójwymiarowym
Cechą szczególną płytki na elewację Modeco jest jej kafelkowa struktura z efektem 3D. Trzy kolory (szary, antracyt i ecru) dają możliwość zastosowania tego wzoru w wielu różnorodnych wnętrzach. Modeco jest jednocześnie nienarzucającym się wzorem, a z drugiej strony wyrazistym elementem dekoracyjnym, ostateczny efekt zależeć będzie w dużej mierze od pozostałych barw i materiałów zastosowanych w danej przestrzeni. Płytka ścienna Modeco występuje w rozmiarze 50 x 20 cm i w grubości 2,5 cm.

 

4globe modeco 4globe modecoModeco / fot. 4GLOBE

 

Ciosany kamienny dekor Madera
Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego o nazwie Madera charakteryzują się strukturą ciosanego kamienia. Lekkość i naturalność wyglądu płytki sprawia, że element ten doskonale sprawdzi się w innowacyjnych pomieszczeniach, jak też bardziej tradycyjnych wnętrzach. Można wybierać pomiędzy aż pięcioma kolorami tego wzoru (szarym, antracytowym, piaskowym, brązowym i ecru), co znacznie poszerza możliwości jego zastosowania, co więcej – można niektóre kolory łączyć między sobą, uzyskując jeszcze ciekawszy efekt końcowy. Rozmiar płytek Madera to 54,4 x 21,9 cm oraz 1,8 cm grubości.

 

4globe madera 4globe maderaMadera / fot. 4GLOBE

 

Naturalność i delikatność – płytka ścienna Lava
Betonowe płyty elewacyjne Lava cechują się interesującą strukturą, która na pierwszy rzut oka jest bardzo delikatna w swoim wyrazie, a z drugiej strony może stanowić intensywnie odznaczający się element wnętrza, jeśli zostanie użyta np. na słupach. Naturalne i spokojne płytki Lava to doskonały wybór do wielu pomieszczeń, nie tylko nowoczesnych, również tych tradycyjnych. Pięć dostępnych kolorów, a wśród nich: szary, antracytowy, piaskowy, brązowy i ecru, to zdecydowanie jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Płytka ścienna betonowa Lava oferowana jest w rozmiarze 54,4 x 21,9 cm i grubości 1,8 cm.

 

4globe lava 4globe lavaLava / fot. 4GLOBE

 

Więcej informacji na stronie: www.4globe.pl

 


Liczba odwiedzin: 99 | Data publikacji: 2017-10-04

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.06.2018 | Chemia budowlana

Końcowy efekt prac glazurniczych w kuchni lub łazience może zaskoczyć mieszkańców remontowanej przestrzeni. Czasem jest to miłe oczarowanie pięknem starych pomieszczeń w nowej odsłonie, jednak czasami zdarza się też nieprzyjemne i rozczarowujące uczucie fuszerki. Od czego zależy prawidłowe układanie płytek? Podpowiadają specjaliści z firmy Weber Saint-Gobain, która wyspecjalizowała się w dostarczaniu na rynek remontowy systemów i produktów, które są nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również łatwe i przyjazne w zastosowaniu.

20.09.2017 | Szkło

Coraz większa moda na szkło artystyczne i dekoracyjne, m.in. na szyby kolorowe i bezpieczne, stała się dla producentów bodźcem do poszukiwania wyrobów jak najbardziej odpowiadających gustom klientów i… jak najtańszych. Efekt? Piękne fasady z szyb laminowanych foliami transparentnymi i mlecznymi lekko nagryzione zębem czasu natychmiast tracą swój urok, przez co łuszczące się folie najpierw ukrywane są pod nalepkami, a w końcu wymienia się całą szybę. Czy rzeczywiście szyby laminowane, zwłaszcza w zastosowaniach na zewnątrz, skazane są na tak krótki żywot? Wszystko zależy od technologii produkcji, o którą pytamy Ziemowita Bysikiewicza, prezesa zarządu w firmie MBB Szkło, będącej prekursorem w Polsce i Europie w branży laminowanych szyb z dekoracjami drukowanymi.

23.02.2017 | Ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania po rozgrzanej posadzce. Dzięki niemu można wygospodarować więcej powierzchni użytkowej w domu, rezygnując z grzejników. Ogrzewanie podłogowe to idealny profil temperatury w pomieszczeniu i równomierne ogrzewanie całej powierzchni, brak widocznych elementów grzejnych ograniczających aranżację wnętrza oraz długowieczność systemu, szacowana na ponad 50 lat pracy. W przypadku instalacji wodnej jest też możliwość podłączenia ze źródłami niskotemperaturowymi, np. pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi, co gwarantuje najwyższą efektywność systemu.

14.12.2016 | Galanteria ogrodowa

Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy praktyczna długowieczność? Regularna konserwacja tarasu czy wygoda i wolny czas? Czy naprawdę każdy, kto wybiera deski tarasowe z naturalnego surowca, musi rozstrzygać powyższe dylematy? Oczywiście tak, ale istnieje też jeszcze jedno wyjście. Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, w ostatnim czasie poszerzyła swoją ofertę o kilka nowych produktów, m.in. nowoczesne płyty tarasowe o różnej strukturze (np. trawertyn), naturalnie ciosany kamień, deska o delikatnych słojach drewna, a także modne płyty ścienne z lekkiego betonu architektonicznego.

Sposobów na to, aby wnętrza były ciekawsze, bardziej atrakcyjne i przyciągające uwagę jest mnóstwo, jednak nie wszystkie są warte polecenia. Dzieje się tak dlatego, że mody szybko przemijają, a to, co w jednym sezonie jest szczytem dobrego smaku, w następnym tchnie anachronizmem. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby nie pogubić się w tym designerskim gąszczu. Jakie? Przede wszystkim najlepiej postawić na materiały uniwersalne, stosowane od wieków, których urok nigdy nie przemija. Wśród nich znajduje się na przykład szkło.

30.09.2013 | Izolacje

Ilość produktów, które można wykonać z korka, jest naprawdę imponująca. Ten naturalny produkt znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach, począwszy od korków do butelek, poprzez różnego typu materiały dekoracyjne i izolacyjne używane w budownictwie czy przemyśle, na materiałach stosowanych w astronautyce kończąc.

03.02.2014 | Elewacje

Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają się równie szybko jak pory roku. Są jednak takie materiały, które są ponadczasowe – zawsze atrakcyjne, a ponadto dające ogromne możliwości wykonania ciekawej i funkcjonalnej elewacji czy aranżacji wnętrza.

Przystępując do wykończenia posadzki betonowej, często zastanawiamy się jakich materiałów użyć, aby posadzka była trwała i funkcjonalna. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, takich jak: żywica samopoziomująca, farba epoksydowa, jak również bezbarwny lakier poliuretanowy – wszystkie wymienione materiały występują w różnych wariantach, odpowiednich do różnorodnych wymagań.

Na pomysł zastosowania betonowych płyt większość inwestorów reaguje zniechęceniem i zachowawczym „nie”. Wizja tego materiału w domu czy ogrodzie przywołuje natychmiast na myśl okropne szare płyty betonowe rodem z poprzedniej epoki. Czasy się jednak zmieniły, technika zrobiła ogromny krok naprzód. Wystarczy obejrzeć realizacje wykonane z betonowych płyt ogrodowych firmy Semmelrock, by radykalnie zmienić zdanie i na nowo zakochać się w betonie.

Latem ogród staje się drugim domem, bo to właśnie tu spędzamy ciepłe popołudnia i weekendy, relaksując się po pracy i wypoczywając na świeżym powietrzu. Jak zadbać o ogród, aby stał się miejscem jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalnym? Oczywiście ważne są roślinne kompozycje, które można zaplanować tak, aby przez cały rok cieszyć się urokiem pięknego krajobrazu. Świetnym pomysłem na wyróżnienie ogrodu jest też przyozdobienie go skałami i kamieniami.

21.12.2016 | Ogrzewanie

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Trudno znaleźć branżę, w której ten slogan byłby równie aktualny, co w branży budowlanej. I choć pewne rozwiązania weszły do tradycji, jak np. ławy fundamentowe jako najpowszechniejszy sposób posadowienia domu, to dziś dostępne są rozwiązania nowocześniejsze i praktyczniejsze zarazem. Przykładem mogą być fundamenty płytowe, które lepiej izolują i świetnie sprawdzają się w przypadku niestabilnych gruntów. Po połączeniu ich z podłogowym systemem grzewczym stają się one rozwiązaniem, o którym dziś śmiało można powiedzieć, że jest najbardziej racjonalnym i opłacalnym sposobem na zbudowanie fundamentu. O szczegóły pytamy Agnieszkę Głowacką-Mattsson z firmy Legalett Polska Sp. z o.o.

Oglądając aranżacje z piaskowca indyjskiego, trudno nie wzdychać z zachwytu. To piękny kamień o ponadczasowym wyglądzie i bogatej gamie kolorystycznej, który dzięki swojej naturalności i prostocie wpasuje się idealnie w każdy styl architektoniczny.

10.05.2016 | Domy drewniane

Murowany, z bali czy szkieletowy? O ile jeszcze kilkanaście lat temu wybór przeciętnego Kowalskiego, przywiązanego do tradycyjnych metod budowania byłby oczywisty, to dziś wiele się zmieniło. Alternatywy dla domów murowanych są obecnie na tyle atrakcyjne, że coraz więcej osób wybiera konstrukcję szkieletową, która z pozostałymi wygrywa ceną, szybkością montażu oraz możliwościami łatwej rozbudowy. Niezaprzeczalną zaletą takich budynków jest też korzystny dla zdrowia człowieka mikroklimat, ponieważ drewno jako surowiec naturalny posiada zdolność samoregulacji wilgotności.

Beton architektoniczny, choć na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami w duchu industrialnym, coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach – od oszczędnego w wyrazie minimalizmu, aż do śmiałych eklektycznych połączeń. Wybierając więc płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, bynajmniej nie ograniczamy się do jednego stylu urządzania wnętrz. To dopiero początek, który otwiera pole do popisu dla twórczej i kreatywnej wyobraźni.

08.02.2016 | Ogrzewanie

Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu. Najłatwiej wówczas dopasować rodzaj stolarki otworowej, odpowiednie ocieplenie budynku i izolację z systemem grzewczym tak, by był on wydajny i niedrogi, czyli efektywny. Robiąc rzetelne rozeznanie rynku systemów grzewczych uwagę inwestorów przykuwają nowoczesne metody ogrzewania, takie jak ogrzewanie podczerwienią. Jest ono niewątpliwie bardzo interesującą alternatywą dla nieekologicznych i tradycyjnych kotłów na paliwa stałe, pieców gazowych i olejowych.

03.11.2014 | Beton komórkowy

O rosnącej popularności pianobetonu stanowi korzystny stosunek pomiędzy jego właściwościami a łatwością wylewania. Jednak to nie koniec zalet tego materiału. Warto podkreślić fakt, że beton komórkowy sprawdza się tam, gdzie inne materiały zawodzą, np. do różnego rodzaju wypełnień, stabilizacji gruntu czy tworzenia zapór ogniowych.

Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych. Z powodzeniem odnalazł się we wnętrzach współczesnych domów i mieszkań – w postaci okładzin na ściany czy blatów mebli. Teraz zajmuje on mocną pozycję wśród najgorętszych trendów w projektowaniu ogrodów i tarasów, a także w upiększaniu przestrzeni miejskiej.

Schody w domu, czy też na zewnątrz – przed wejściem powinny cechować się trwałością, funkcjonalnością, bezpieczeństwem w użytkowaniu oraz estetycznym wykończeniem. Dlatego należy bardzo rozważnie wybierać materiał, z którego mają być one wykonane. Beton architektoniczny to designerski, a jednocześnie wytrzymały w eksploatacji materiał, będący idealnym sposobem na wykończenie schodów wewnętrznych i zewnętrznych – nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach, obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Ten wyjątkowy produkt znajdziemy w ofercie marki LOFT MODERN DESIGN, która jest producentem betonu architektonicznego.

04.10.2017 | Elewacje

Beton architektoniczny podbija serca polskich architektów i inwestorów. Ten designerski i niezwykle trwały produkt jest świetnym i nowoczesnym sposobem na zaaranżowanie każdego mieszkania. W jaki sposób możemy wykorzystać beton architektoniczny w wykończeniu wnętrz?

06.03.2018 | Beton

Stowarzyszenie Producentów Betonów to organizacja, której nikomu z branży nie trzeba przedstawiać. W ciągu niemal 25-letniej działalności SPB urosło do rangi najważniejszego reprezentanta interesów osób związanych z przemysłem betonowym, dbając o dobro wszystkich członków i będąc ich przedstawicielem wobec krajowych i zagranicznych władz, stowarzyszeń i instytucji. Jednak równie ważnym aspektem działalności SPB jest szeroko rozumiana edukacja, która obejmuje organizację konferencji i seminariów na uczelniach wyższych oraz aktywność wydawniczą. Również przełom roku był pod tym względem bardzo intensywny.

Ogrodzenie to niezwykle ważny element posesji. Pełni ono nie tylko funkcję ochronną, zabezpieczając dom przed nieproszonymi gośćmi i zaznaczając granice działki, ale także stanowi element aranżacyjny całej posesji. Dlatego, jeżeli zależy nam, aby zbudować trwałe i solidne ogrodzenie na lata, a przy tym efektowne i designerskie, warto zainwestować w ogrodzenie z pustaków betonowych.

07.06.2017 | Beton

Branża przemysłu betonów nieustannie się rozwija, a możliwości nowoczesnej prefabrykacji tego materiału są ogromne. Wiedzę z tego zakresu propaguje Stowarzyszenie Producentów Betonów (SPB), którego działalność mocno wspiera całą branżę. W tym roku odbędzie się kolejna konferencja organizowana przez stowarzyszenie dla przedstawicieli tego sektora. Na jej temat oraz o działaniach SPB rozmawiamy z dyrektorem, Józefem Kostrzewskim.

25.05.2016 | Beton

Reprezentowanie interesów producentów betonów na arenie krajowej i międzynarodowej, promocja i edukacja to podstawowe obszary działania Stowarzyszenia Producentów Betonów. O tym, że razem można zrobić bardzo wiele, opowiada Józef Kostrzewski, Dyrektor Biura SPB.

Szybko, ekonomicznie, sprawnie – takie zadania inwestorzy stawiają dziś przed branżą budowlaną. Takie same są też wymagania budowlańców wobec firm, które dostarczają im technologie produkcyjne. A jeśli oferowane rozwiązania pozwalają dodatkowo zaoszczędzić np. na kosztach transportu, to pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Takie są węzły betoniarskie firmy ELKON, które pozwalają na elastyczną, sprawną produkcję wysokiej jakości betonu we wszystkich klasach towarowych, a dzięki możliwości przemieszczania się wraz z frontem robót, nie generują niepotrzebnych kosztów ponoszonych na przewożenie betonu od producenta na miejsce docelowe.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. świętokrzyskie
woj. zachodniopomorskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: płytki ścienne, betonowe płytki, betonowa płytka ścienna, beton architektoniczny, płyty z betonu architektonicznego, beton dekoracyjny, płyty tarasowe, tarasowa płyta, betonowe drewno, płytki na elewację, betonowe płyty elewacyjne,