Budownictwo szkieletowe – technologia, która nie zawodzi
Domy szkieletowe, które buduje firma Silesia Fertig Haus to domy z prefabrykatów drewnianych. Wszystkie elementy konstrukcji powstają w całości na hali montażowej w fabryce Silesia. Na miejscu inwestycji następuje później montaż wszystkich elementów. Taka budowa trwa zaledwie trzy miesiące. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor może zdecydować się na budowę domu o każdej porze roku, ponieważ niekorzystna pogoda nie zakłóci w żaden sposób harmonogramu prac.

 

fot. Silesia Fertig Haus

W firmie Silesia Fertig Haus nie ma miejsca na błędy. Precyzyjnie wykonana konstrukcja cechuje się stabilnością oraz odpornością na warunki atmosferyczne występujące w naszym klimacie – zabezpieczenie prefabrykatów odbywa się na etapie produkcji w fabryce. Wtedy też wykonywana jest odpowiednia izolacja ścian – wełną mineralną lub styropianem. Szczelny budynek zapobiega stratom ciepła i zmniejsza koszty za ogrzewanie.

Dom szkieletowy to przede wszystkim dom zdrowy, a jego bezpieczeństwo potwierdzają liczne certyfikaty uzyskane przez Silesia Fertig Haus. Drewno to materiał naturalny, ekologiczny, który zapewnia właściwy mikroklimat we wnętrzach. Reguluje poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu jest idealnym mieszkaniem dla alergików, małych dzieci i osób starszych. Silesia Fertig Haus jako jedna z niewielu firm w Polsce wykorzystuje do produkcji domów drewno KVH spełniające najwyższe normy jakości wyznaczone przez austriackie jednostki certyfikujące oraz technologie renomowanej firmy STEICO. 
W produkcji szkieletowych domów z drewna nie zużywa się ponadto dużych ilości energii, brak również emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

 

fot. Silesia Fertig Haus / Gotowe projekty domów szkieletowych

Dom szkieletowy, czyli energooszczędny
Dom szkieletowy to również dom energooszczędny, czyli taki, który oszczędza energię. Domy w technologii szkieletowej budowane przez Silesia Fertig Haus wykazują niskie przewodnictwo cieplne w stosunku do domów murowanych (zapewniają komfort cieplny zimą i odpowiedni mikroklimat latem), a zapotrzebowanie na energię wynosi zaledwie 30 – 70 kWh/m2. Wpływa to znacznie na minimalizację kosztów utrzymania, a przede wszystkim kosztów ogrzewania. W przypadku domu murowanego zapotrzebowanie energetyczne wynosi od 90 do nawet 150 kWh/m2.

 

fot. Silesia Fertig Haus

Dom z drewna w technologii szkieletowej to również duża oszczędność czasu i pieniędzy. Wbrew opiniom, dom szkieletowy nie musi być droższy niż ten murowany – zarówno w budowie, jak i eksploatacji. Zaczynając od samego materiału – drewna, które często jest tańsze niż tradycyjna cegła. Cena dobrej jakości cegły niejednokrotnie przewyższa cenę drewnianych prefabrykatów. Jeżeli weźmiemy pod uwagę projekt oraz miejsce usytuowania domu możemy również się pozytywnie zaskoczyć. Dom szkieletowy wybudowany na podstawie gotowego projektu z oferty Silesia Fertig Haus na dobrze nasłonecznionej działce, w którym zainstalujemy urządzenia wykorzystujące energię słoneczną (np. kolektor słoneczny) będzie tańszy niż dom budowany w technologii tradycyjnej. W ten sposób jesteśmy w stanie realnie zaoszczędzić, ciesząc się pięknym, solidnym i energooszczędnym domem, który ma pozytywny wpływ na środowisko oraz nasze zdrowie i naszej rodziny.

 

fot. Silesia Fertig Haus

Budownictwo szkieletowe – projekty domów dopasowane do Twoich potrzeb
Domy szkieletowe stawiane przez Silesia Fertig Haus powstają na podstawie gotowych projektów (które dostępne są na stronie firmy), jak również projektów indywidualnych i własnej wizji klienta. Współpraca z firmą rozpoczyna się od fazy projektowej, rozmowy z klientem i poznania jego potrzeb i trwa aż do wykończenia wnętrz i odbioru budynku przez właściciela. Dom może być wykonany w stanie surowym, deweloperskim, a atrakcyjne oferty na wyposażenie wnętrz i łazienek oraz własny dział wykonawstwa z wieloletnim doświadczeniem pozwala firmie Silesia Fertig Haus również na budowę domu szkieletowego pod klucz. Dzięki temu domy spełniają oczekiwania klientów i są zgodne z ich potrzebami – generują mniejsze rachunki za ogrzewanie przy jednoczesnym wysokim komforcie mieszkania.
Pracownicy pomagają również w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i przygotowaniu wszelkich formalności.

 

fot. Silesia Fertig Haus / Montaż domu szkieletowego

Firma Silesia Fertig Haus buduje nie tylko domy jednorodzinne, ale także obiekty komercyjne, publiczne, hotele, przedszkola, gabinety czy lokale handlowe w technologii szkieletowej – posiada zatem szeroką ofertę dla biznesu. Wysoką jakość usług potwierdzają liczne realizacje na terenie Polski oraz Europy, m.in. Austrii i Niemiec.

Warto podkreślić, że domy szkieletowe firmy Silesia Fertig Haus budowane są zgodne z normami UE dla budownictwa energooszczędnego. Co więcej, poddawane są ciągłej kontroli zachodnioeuropejskich jednostek certyfikujących – dzięki czemu klient ma pewność, że spełniają one rygorystyczne wymogi. Jest to o tyle korzystne, że od 2021 roku wszystkie domy będą musiały być budowane w technologii energooszczędnej. Jeżeli zatem już dziś zdecydujesz się na dom szkieletowy od firmy Silesia Fertig Haus, który jest domem energooszczędnym, nie będziesz musiał martwić się koniecznością przeprowadzenia w przyszłości prac termomodernizacyjnych.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.silesia-fertighaus.com

41-103 Siemianowice Śląskie, ul. Wyzwolenia 22, woj. śląskie
tel. 32 608 13 13,