Elastyczność i kompleksowość działania
Oczywiście wykonawcy, którym warto zaufać i z, którymi warto współpracować na rynku budowlanym istnieją. Warto jednak wiedzieć jakiej firmy wykonawczej szukać. Przede wszystkim musi być to wykonawca, którego portfolio realizacji i opinia na rynku musi być jednoznacznie pozytywna.
– Patrząc od strony oferty i doświadczenia należy brać pod uwagę firmy charakteryzujące się skutecznym działaniem w wielu obszarach rynku budowlanego, współpracujących z szeroką bazą sprawdzonych kooperantów – mówi Marek Wasilewski z firmy WAKO – Takie firmy mogą sobie pozwolić na podejmowanie najtrudniejszych wyzwań i w razie potrzeby dokonywać rewolucyjnych zmian w swoim działaniu – dodaje.

 

wako wykonawca inwestycjifot. WAKO

Firma WAKO spełnia te wymagania. Jest firmą konstrukcyjno-budowlaną, realizuje obiekty o przeznaczeniu przemysłowo-usługowym (biurowce, hale przemysłowe), domy wielorodzinne z garażami podziemnymi, domy jednorodzinne, rezydencje i apartamenty o podwyższonym standardzie, renowacje obiektów zabytkowych. Podejmuje się również realizacji robót jako generalnym wykonawca, w tak zwanym systemie „pod klucz”. Powadzi koordynację całego procesu inwestycyjnego – od projektu aż do przekazania obiektu do użytkowania.

 

wako wykonawca inwestycji wako wykonawca inwestycjifot. WAKO

 

Szybkie decyzje i błyskawiczne podjęcie prac
– Należy pamiętać, że efektywnej firmy budowlanej nie tworzy biuro, komputer i właściciel uzbrojony w laptopa i telefon komórkowy, który zapewnia, że jest w stanie zorganizować ludzi, sprzęt i podjąć zlecenie. Wykonawca z prawdziwego zdarzenia, która ma prowadzić roboty zgodnie z harmonogramem musi mieć za sobą sztab ludzi i podwykonawców, którzy chętnie z nią współpracują – stwierdza Marek Wasilewski – Obecnie nasza firma zatrudnia od 50 do 70 pracowników branży budowlanej, w tym 10 inżynierów i techników w nadzorze oraz dziale technologicznym – dodaje.

 

wako prowadzenie inwestycjifot. WAKO

Jednak gotowość do podjęcia działania nie zależy tylko od kapitału ludzkiego. Współczesny rynek budowlany ma to do siebie, że często spotykamy się na nim z sytuacją, w której koszty wykonania inwestycji są sztucznie zaniżane. W związku z tym często dochodzi do zmian wykonawców w trybie interwencyjnym. Od nowych wykonawców oczekuje się wówczas szybkiej gotowości do podjęcia prac.
– W takim kryzysowym momencie znalezienie firmy, która podejmie się wykonawstwa interwencyjnego jest niezwykle trudne. Nasza firma, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnej organizacji jest zdolna do prowadzenia inwestycji w roli inwestora zastępczego – potwierdza Marek Wasilewski.

 

wako prowadzenie inwestycji wako prowadzenie inwestycjifot. WAKO

 

Doradztwo w prowadzeniu inwestycji
Od firm prowadzących inwestycje wymaga się nie tylko samej jej realizacji. Doceniani są wykonawcy, którzy wspomogą inwestora również na innych płaszczyznach. Firma WAKO podejmuje się realizacji inwestycji od procesu analizy kosztów, biznes planu, poprzez projektowanie z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz opracowanie pełnej dokumentacji powykonawczej niezbędnej do procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

 

wako prowadzenie inwestycji wako prowadzenie inwestycjifot. WAKO

 

Od budownictwa mieszkaniowego po najbardziej wymagająca architekturę
Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane WAKO istnieje od 1988 r. Na początku działało w formie prywatnych spółek, zrzeszonych w organizacjach spółdzielczych a od roku 1991 jako niezależna prywatna firm o całkowitym polskim kapitale.
Od 1995 r. firma otrzymuje rekomendacje Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. W latach 1998, 1999, 2006, 2009, 2012, 2014 spółka „WAKO” otrzymała nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku”, organizowanym przez Ministra Budownictwa, Główny Inspektorat Nadzoru Budowlanego i Ministra Transportu.
W 2000 roku firma „WAKO” została jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu „Polski Sukces 2000”, który odbył się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów i Marszałka Sejmu RP. W 2009 r. uzyskała, po pozytywnej trójetapowej weryfikacji, tytuł „Solidna Firma 2008”.

 

wako prowadzenie inwestycjifot. WAKO

Lista referencyjna inwestycji realizowanych przez firm WAKO na przestrzeni ostatnich lat:
W ostatnich latach 2007 i 2008 firma wybudowała w Generalnym Wykonawstwie następujące inwestycje:
– Budynek biurowy 3000 m2 dla firmy „OMEKO”, Kraków ul. Zawiła 67;
– Budynek biurowy 1200 m2 wraz z halą produkcyjną 4000 m2 dla firmy „SMAY” w Krakowie ul. Ciepłownicza 29;
– Budynek biurowy 1800 m2 wraz z halą magazynową wysokiego składowania 2400 m2 i zagospodarowaniem terenu dla Spółki Giełdowej „INTERSPORT” w Cholerzynie;
– Budynek wielorodzinny z garażami podziemnymi dla 91 mieszkań dla firmy „DK-DEVELOPMENT” w Krakowie ul. Chałupnika – obiekt w realizacji;
– W ostatnich 8 latach budowa Hotelu „Eden” na Krakowskim Kazimierzu, Hotelu „Wilga” – 30 pokoi- w Krakowie ul. Przedwiośnie 16, oraz wykonanie w 2007 r. I etapu – stan „zero”- fundamentów części podziemia garażowego, dla hotelu 50-cio pokojowego – dla inwestora Pana Jana Kosmowskiego w Krakowie Al. Pokoju (inwestycja przerwana);
– Budynek wielorodzinny 60 mieszkań + garaż podziemny dwupoziomowy Kraków ul. Pawia 34;
– Budynek 127 mieszkań z garażem dwupoziomowym – „Wilga Park” w Krakowie ul. Kobierzyńska 24, 24a, 24b;
– Budynek 137 mieszkań Kraków ul. Bułgarska 15.

Ze szczegółową ofertą firmy WAKO można zapoznać się na stronie: www.wako.com.pl

 

31-416 Kraków , ul. Dobrego Pasterza 121 , woj. małopolskie
tel. (012) 418-78-80,