Kostka brukowa jak dzieło sztuki
Już dawno minęły czasy, w których przed osiedlami mieszkalnymi, prywatnymi domami czy sklepami układano betonowe płyty lub też – co gorsza – nie układano nic, skazując gości i klientów odwiedzających takie miejsca na kluczenie w błocie pomiędzy kałużami. Dziś deweloperzy oraz firmy wznoszące centra handlowe, markety czy sklepy przykładają dużą uwagę do starannego projektowania przestrzeni wokół tego typu obiektów, dbając o każdy szczegół architektoniczny. Podjazdy, parkingi, place przed osiedlami muszą więc nie tylko wyglądać schludnie, ale również harmonijnie wpisywać się w stylistykę, w jakiej zaaranżowany jest cały teren.
– Ułożona w ciekawe wzory kostka brukowa może nadać przestrzeni charakteru, stać się przysłowiową kropką nad „i” dopełniającą całości – mówi Tomasz Tołwiński, właściciel firmy Tolbrux, która zajmuje się układaniem kostki betonowej oraz granitowej.

 

wzory z kostki brukowej wzory z kostki brukowejfot. Tolbrux

 

Jednak nie każda firma, która oferuje tego typu usługi, jest w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom, jakie mają szczególnie wymagający inwestorzy.
O ile deweloperzy częściej decydują się na bardziej klasyczne wzory układane z kostki brukowej, o tyle zarządcy obiektów użyteczności publicznej, a przede wszystkim właściciele prywatnych nieruchomości często pytają o możliwość zaprojektowania i wykonania wzorów bardzo nietypowych.
– Nie boimy się takich wyzwań. Na naszym koncie mamy przeróżne typowe i nietypowe realizacje, jak na przykład ułożony z kolorowej kostki granitowej słoń, lew, motyle czy konie. Jesteśmy bardzo elastyczni i możemy zrealizować każdy wzór zaprojektowany przez klienta lub też zaproponować mu własną, oryginalną koncepcję – komentuje Tomasz Tołwiński.

 

wzory z kostki brukowej wzory z kostki brukowej
wzory z kostki brukowej wzory z kostki brukowejfot. Tolbrux

 

Kostka brukowa na długie lata
Oczywiście walory wizualne wzorów układanych z kostki granitowej czy betonowej to bardzo ważna kwestia. Jednak wybierając wykonawcę pamiętajmy też o tym, że nawet najpiękniejszy motyw na podjeździe nie wynagrodzi nam braku solidności ze strony wykonawcy.
– Właśnie z tego powodu obok nacisku kładzionego na estetyczną stronę projektu, równie dużą wagę przykładamy do aspektów technicznych, co pozwala nam z czystym sumieniem udzielać gwarancji na świadczone przez nas usługi. Wysoką jakość wykonanych prac zapewnia nam najlepszy sprzęt, z jakiego korzystamy: koparki, ładowarki czołowe, ciężarówki, układarki do kostki przemysłowej, zagęszczarki itp. – podkreśla Tomasz Tołwiński.

 

wzory z kostki brukowej wzory z kostki brukowejfot. Tolbrux

 

Plac, podjazd, parking spójny z koncepcją architektoniczną
Ile różnych projektów architektonicznych, tyle też odmiennych koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej lub prywatnej z wykorzystaniem kostki granitowej czy betonowej. Może ona dyskretnie wkomponowywać się w aranżację przestrzeni albo przykuwać uwagę efektownym doborem kolorów i wzorów. Fachowy wykonawca nie tylko stworzy ciekawy projekt, wykorzystując szerokie możliwości jakie daje sam materiał: różnorodność kształtów, kolorów i faktur. Profesjonalna firma doradzi nam też, jak dobrać wzór kostki brukowej spójny z architektoniczną koncepcją całej nieruchomości – niezależnie od tego, czy mowa o powierzchniach przemysłowych (parkingi, place manewrowe, drogi, chodniki), publicznych czy deweloperskich.

 

wzory z kostki brukowej wzory z kostki brukowejfot. Tolbrux

 

– Nasze portfolio wciąż poszerza się o kolejne prace realizowane na zlecenie prywatnych odbiorców, deweloperów, instytucji publicznych i dużych przedsiębiorstw. Współpracowaliśmy m.in. firmami RODIS Mieczysław Rodziewicz, Dombud Sp. z o.o., Berger Bau czy ZRB Dombud Marek Walczak, dla których wykonywaliśmy nawierzchnie z kostki cementowej i granitowej, chodniki i drogi dojazdowe. Jako podwykonawca firmy SKANSKA wykonywaliśmy też prace przy budowie komisariatu przy ul. Ślężnej we Wrocławiu, który jest obecnie jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce – podsumowuje Tomasz Tołwiński.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stornie: www.tolbrux.pl

 

55-200 Oława, Tęczowa 24, woj. dolnośląskie
tel. 501246018,