Maty izolacyjne termiczne ISOBOOSTER

Czym ocieplić poddasze?

Ocieplenie poddasza jest niezbędne dla utrzymania komfortu cieplnego w budynku. Straty ciepła spowodowane nieprawidłowo zaizolowanym dachem mogą wynosić nawet 30%. Dzięki odpowiedniej termoizolacji nie musimy obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie zimą i wysokich temperatur na poddaszu latem. Czym ocieplić poddasze, aby zyskać wysoki standard energetyczny naszego domu?

Na rynku materiałów ociepleniowych mamy dostęp do całej gamy izolacji: wełny mineralnej, pianki poliuretanowej, styropianu. Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety, a przed wyborem należy dokładnie sprawdzić ich parametry i właściwości. Jest jednak na rynku alternatywa w postaci maty termicznej ISOBOOSTER, której dystrybutorem w Polsce jest firma ANAR. Dlaczego warto zainwestować w ten materiał izolacyjny i co go wyróżnia na rynku?

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Maty izolacyjne ISOBOOSTER – co to jest?
ISOBOOSTER to termoizolacja refleksyjna, której działanie oparte jest na zjawisku odbicia promieniowania elektromagnetycznego (które jest nośnikiem energii cieplnej), a nie ograniczeniu przewodnictwa cieplnego. Maty posiadają budowę warstwową – wykonane są z dwóch lub więcej ekranów wysokorefleksyjnych (wypolerowana folia aluminiowa lub folia PET metalizowana warstwą aluminium) oraz warstw rozdzielających ekrany (wykonanych z folii bąbelkowej bądź pianek z tworzyw sztucznych). Dzięki temu, 97% promieniowania podczerwonego zostaje odbite, a straty ciepła w przegrodzie budowlanej są zredukowane do minimum. Maty posiadają wysoką odporność na wilgoć i są dedykowane do izolacji poddaszy, dachów oraz ścian budynków szkieletowych, a także w ociepleniu budynków przemysłowych, chłodni, przechowalni oraz obiektów rekreacyjno-sportowych. Ze względu na właściwości mat ISOBOOSTER, wykonane z nich przegrody cieplne, nie tracą swoich parametrów wraz z upływem czasu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Maty ISOBOOSTER dostępne są w dwóch grubościach:
– ISOBOOSTER-T1 o grubości 24 mm i współczynniku przenikania ciepła U wynoszącym 0,42 W·m−2·K−1
– ISOBOOSTER-T2 o grubości 40 mm i współczynniku przenikania ciepła U wynoszącym 0,29 W·m−2·K−1.

Z powyższych parametrów jasno wynika, że mata cieńsza jest w stanie zastąpić tradycyjną izolację o grubości ok. 90 mm, a mata grubsza nawet 130 mm.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Dlaczego warto stosować maty izolacyjne ISOBOOSTER?
Maty termiczne są całkowicie odporne na wodę (np. deszcz czy śnieg) i nie występuje w nich ryzyko zawilgocenia materiału ociepleniowego i utraty właściwości izolacyjnych, co ma miejsce przy tradycyjnych rozwiązaniach, np. zastosowaniu wełny mineralnej, która pod wpływem wilgoci powstającej w trakcie użytkowania budynku, traci swoje właściwości. Ponadto, stale odbijając promieniowanie cieplne powierzchnia mat jest zawsze ciepła, a tym samym uniemożliwia powstawanie zjawiska „rosy”, czyli wykraplania się pary wodnej na powierzchni izolacji przy niskich temperaturach powietrza na zewnątrz. Nie występuje w nich również tzw. „efekt worka foliowego” – maty umożliwiają powolny przepływ wilgoci przez przegrodę. Ograniczają straty ciepła i zapobiegają występowaniu mostków cieplnych na styku maty z konstrukcją dachu i przy oknach dachowych. Ponadto niewielki ciężar izolacji ISOBOOSTER nie obciąża konstrukcji dachu, a w przypadku poddaszy użytkowych inwestor zaoszczędza przestrzeń, i dla uzyskania efektu dekoracyjnego – może pozostawić widoczne krokwie. Co więcej, maty izolacyjne ISOBOOSTER są całkowicie bezpieczne dla zdrowia domowników i nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Izolacja termiczna poddasza zimą i latem
Maty ISOBOOSTER są dobrą izolacją zarówno zimą, jak i latem. Dlaczego? Ponieważ wraz z rosnącą różnicą temperatur wzrasta ich efektywność cieplna. Co to oznacza? Latem, kiedy temperatura połaci dachu jest wyższa, lepsza jest jednocześnie wydajność termoizolacji. Z kolei zimą – im jest chłodniej na zewnątrz, tym bardziej wydajne jest ograniczenie ucieczki ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

W przypadku innych materiałów izolacyjnych – wełny czy styropianu jest zupełnie inaczej. Ich parametry cieplne nie są stałe przez cały okres eksploatacji. W miesiącach deszczowych czy w okresach opadów śniegu izolacja często ulega zawilgoceniu, co skutkuje pogorszeniem właściwości termoizolacyjnych. Komfort cieplny spada również latem. Takie materiały jak wełna czy pianka mają niską bezwładność cieplną, co przy silnym nasłonecznieniu nie zapewnią chłodu na poddaszu. Dla nagrzanego dachu pokrytego blachodachówką temperatura pod pokryciem może dochodzić nawet do 80°C, a w pomieszczeniu przekraczać nawet 30°C. Maty termiczne ISOBOOSTER, odbijają promieniowanie i minimalizują proces nagrzewania się pomieszczeń. Inwestorzy, którzy je zastosowali  jako izolację poddasza, potwierdzają, że w upalne dni, nawet pod pokryciem z blachodachówki, warunki temperaturowe są w pełni komfortowe.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Jak ocieplić poddasze? Montaż mat ISOBOOSTER.
Maty ISOBOOSTER to izolacja o niskich wymaganiach montażowych. Inwestor może samodzielnie ocieplić poddasze w przypadku małych prac termomodernizacyjnych. Montując maty izolacyjne należy zaopatrzyć się w: ostry nóż (bądź nożyczki), zszywacz tapicerski (taker) oraz wkrętarkę. Każdy arkusz maty ma po obu stronach 5-centymetrową zakładkę. Podczas montażu zakładki nachodzą na siebie, dzięki czemu ocieplenie dachu ma jednakową grubość na całej swojej powierzchni. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu liniowych mostków cieplnych na łączeniach arkuszy. Arkusze łączymy ze sobą taśmą samoprzylepną dedykowaną do budowlanych folii PE. Trzeba przy tym pamiętać o zachowaniu po obu stronach układu mat co najmniej 20‑milimetrową szczelinę powietrznej (dla prawidłowego odbicia promieniowania cieplnego). Dla dachów odeskowanych i pokrytych papą zostawiamy wentylowaną szczelinę między poszyciem dachu a matą ISOBOOSTER. W sytuacji kiedy krokwie pokryte są membraną wysokoparoprzepuszczalną, również wymagana jest 2-centymetrowa szczelina, ale nie musi być ona wentylowana.

 

maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Dużą zaletą, w przypadku montażu mat izolacyjnych termicznych ISOBOOSTER, jest brak konieczności stosowania folii paroizolacyjnej,  która bezwzględnie powinna być montowana w wypadku użycia materiałów absorbujących wilgoć z otoczenia, np. wełny mineralnej. Natomiast w wypadku prac termomodernizacyjnych, gdy chcemy polepszyć parametry cieplne przegrody już zaizolowanej wełną, ISOBOOSTER oprócz roli dodatkowej termoizolacji, pełnić może także funkcję paroizolacji, chroniącej wełnę przed wilgocią. W takim wypadku nad wełną należy zachować wentylowaną szczelinę powietrzną lub zamontować pod pokryciem dachu membranę wysokoparoprzepuszczalną.

 

maty izolacyjne anar maty izolacyjne anarfot. ANAR

 

Jeżeli jednak nie mamy doświadczenia w pracach remontowo-budowlanych, to montaż mat termicznych ISOBOOSTER powinniśmy zlecić firmie wykonawczej. Ze względu na łatwość montażu, fachowcy poradzą sobie z ociepleniem poddasza, nawet jeśli wcześniej nie stosowali mat ISOBOOSTER. W razie jakichkolwiek wątpliwości doradcy z firmy ANAR chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania i dokładnie wyjaśnią, jak przeprowadzić prace montażowe.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: www.isobooster.pl


Liczba odwiedzin: 185 | Data publikacji: 2017-10-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


24.09.2015 | Natryski pianki

Jeśli poddasze twojego domu ocieplone jest wełną mineralną, a rachunki za ogrzewanie zimą i chłodzenie latem rosną z roku na rok to znak, że czas pomyśleć o wymianie termoizolacji. Najrozsądniejszym rozwiązaniem, bo niewymagającym ingerencji w strukturę dachu, a do tego szybkim i ekonomicznym, jest zastosowanie natryskowej piany poliuretanowej.

02.02.2018 | Natryski pianki

Ocieplenie z pianki poliuretanowej i cena takiego przedsięwzięcia to tematy, które rozpalają fora internetowe do czerwoności, a fakty przeplatają się z mitami. Dotyczy to zresztą wielu innowacyjnych technologii, które na zachodzie Europy czy w USA obecne są już od wielu lat, a w Polsce mozolnie torują sobie szlaki. Niezależnie od internetowych sporów jedno jest pewne – pianki poliuretanowe na dobre już zadomowiły się na naszym rynku. Co sprawia, że coraz popularniejsze staje się ocieplanie domu pianką poliuretanową? Cena takiego rozwiązania, choć wyższa niż w przypadku tradycyjnych materiałów, jest dziś zdecydowanie bardziej korzystna niż jeszcze kilkanaście lat temu, co z pewnością przyczynia się do wzrostu zainteresowania izolacjami PUR. Dlaczego jeszcze warto postawić na poliuretany?

16.10.2017 | Izolacje

Jednym z największych problemów polskiego budownictwa są niedocieplone budynki, które powodują straty ciepła, a tym samym – wysokie rachunki za ogrzewanie. Dlatego coraz częściej inwestorzy decydują się na termomodernizację domu, zwłaszcza, że mają możliwość uzyskania dofinansowania na ten cel.

12.04.2017 | Systemy budowlane

Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat ciepła w domu. Inwestor powinien oczekiwać poprawnego wykonania ocieplenia ściany oraz poddasza, przez które może uciekać od 10-25 procent cennego ciepła. Warto poświęcić uwagę i czas na odpowiedni wybór materiałów potrzebnych na tym etapie prac budowlanych.

05.01.2017 | Natryski pianki

Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie wykańczania domu – ma wpływ nie tylko na późniejszy komfort mieszkania, ale może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania. Nieodpowiednia izolacja prowadzi do tego, że budynek traci nawet do 30% ciepła, które ucieka przez nieszczelny dach. Dlatego warto wybrać skuteczny materiał izolacyjny, który zapewni maksymalną ochronę przed zimnem i uchroni dom przed stratą ciepła – jak piana poliuretanowa firmy EwaPUR.

10.05.2016 | Natryski pianki

Natrysk piany poliuretanowej jako metoda izolacji, mimo początkowej nieufności polskich inwestorów, powoli i sukcesywnie toruje sobie drogę na rodzimy rynek. I choć wiele osób wciąż wybiera tradycyjne metody izolacji, jak wełna mineralna czy styropian, to jednak coraz częściej przeważają zalety pianek: szczelność, paroprzepuszczalność, brak mostków termicznych i szybkość aplikacji. Nic więc dziwnego, że coraz więcej użytkowników, zwłaszcza tych, którym zależy na jak największych oszczędnościach energii, wybiera właśnie izolacje pianą poliuretanową, którą można ocieplać poddasza, stropy, ściany.

30.11.2017 | Natryski pianki

Marketing marketingiem, a fakty faktami. Kto z nas nie podpisałby się pod takim twierdzeniem? Dotyczy ono każdej możliwej branży, w tym również izolacji natryskowych pianami poliuretanowymi. Ich wykonawcy zachwalają zalety takiego rozwiązania, szczegółowo wyliczając je na swoich stronach internetowych. Jak ma się teoria do praktyki? Pytamy o to Pana Marcina ze Sztumu, który półtora roku temu zdecydował się na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową, powierzając to zadanie znanej i cenionej firmie CELS.

05.04.2017 | Natryski pianki

Nowoczesne budownictwo poszukuje nowoczesnych materiałów, jednak zazwyczaj trochę czasu musi upłynąć, zanim inwestorzy przekonają się do nietradycyjnych rozwiązań. Taka była historia pianki poliuretanowej, do której rynek początkowo podchodził nieufnie. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że izolacje natryskowe pianką poliuretanową stopniowo wypierają powszechnie stosowane materiały ociepleniowe, z którymi wygrywają efektywnością, trwałością i szybkością aplikacji. O izolacje PUR pytamy eksperta – Jakuba Wróbla z firmy Ekopur System.

22.02.2016 | Izolacje

Odpowiednia termoizolacja dachu skośnego wpływa na energooszczędność całego budynku. Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła materiału izolacyjnego, tym mniej zużywa się energii do ogrzania domu, co przekłada się na znaczne korzyści finansowe. Zmienione przepisy budowlane dotyczące współczynnika przenikania ciepła podnoszą normy o prawie 10%. Co to oznacza dla wykonawców i jakie materiały najlepiej stosować?

22.10.2014 | Natryski pianki

Piany poliuretanowe wdzierają się przebojem na polski rynek budowlany. Wraz z pianami pojawiają się również firmy oferujące izolację wykonaną za ich pomocą. Część z inwestorów zdążyła się już przekonać, że nie wszyscy wykonawcy proponują usługę oraz produkty najwyższej jakości. Oprócz tego wokół izolacji budynków zarówno metodami tradycyjnymi jak i pianami poliuretanowymi narosło wiele nieprawdziwych mitów. Dlatego wielu inwestorów nie jest do końca przekonanych do wyboru nowoczesnego, jak na polskie warunki produktu.

21.08.2014 | Natryski pianki

Izolacje wykonywane metodą natryskową coraz częściej wypierają tradycyjne metody. Jako rozwiązanie niezwykle skuteczne i paroprzepuszczalne stosowane są do ocieplania różnego rodzaju budynków – również tych najbardziej nietypowych. O zalety izolacji natryskowych zapytaliśmy Damiana Szlaużysa, doradcę techniczno-handlowego w firmie CELS – Izolacje Dla Wymagających.

07.10.2013 | Natryski pianki

Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele firm, stawiając na oszczędności, szczególnie starają się obniżać wydatki związane z energią. Jednym ze sposobów na cięcie kosztów w okresie jesienno – zimowym jest izolacja budynków przemysłowych metodą natrysku pianki poliuretanowej. Z pozytywów niesionych za sobą przez piany poliuretanowe korzystają firmy z wielu branż. Bardzo często są to gospodarstwa rolne, które ocieplają budynki inwentarskie czy przechowalnie owoców i warzyw.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

08.02.2017 | Natryski pianki

Coraz częściej słyszymy, że dążenie do oszczędzania energii skutkuje powstawaniem coraz bardziej szczelnych domów. To bardzo dobra tendencja, jednak przebywanie w takich budynkach nie zawsze odbija się korzystnie na zdrowiu i samopoczuciu człowieka. Czy możliwe jest, aby materiał izolacyjny był szczelny, a jednocześnie „oddychał”, zapewniając komfort przebywającym wewnątrz budynku ludziom? Oczywiście, że tak! Przykładem mogą być ocieplenia z pianek PUR, które szturmem zdobywają kolejne rynki, wypierając stopniowo tradycyjny styropian czy wełnę mineralną.

03.06.2016 | Termoizolacja

W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja stała się koniecznością dla wielu mieszkańców starszych obiektów. Każdy budynek generuje jednak inne potrzeby i problemy związane z termoizolacją. Ich właściciele często nie orientują się jakie produkty i systemy powinny zostać zastosowane w poszczególnych przegrodach. Jednocześnie wiedza i doświadczenia wielu inwestorów i wykonawców na temat termoizolacji kończy się na informacjach o wełnie mineralnej i styropianie. W celu poszerzenia tej wiedzy zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po termoizolacji budynków mieszkalnych, stworzonego wraz z firmą Recticel – producentem systemów termoizolacyjnych do ścian, dachów i podłóg.

08.02.2016 | Ogrzewanie

Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu. Najłatwiej wówczas dopasować rodzaj stolarki otworowej, odpowiednie ocieplenie budynku i izolację z systemem grzewczym tak, by był on wydajny i niedrogi, czyli efektywny. Robiąc rzetelne rozeznanie rynku systemów grzewczych uwagę inwestorów przykuwają nowoczesne metody ogrzewania, takie jak ogrzewanie podczerwienią. Jest ono niewątpliwie bardzo interesującą alternatywą dla nieekologicznych i tradycyjnych kotłów na paliwa stałe, pieców gazowych i olejowych.

28.01.2016 | Natryski pianki

W obiegowej opinii utarło się, że pianę poliuretanową wykorzystuje się do izolacji poddaszy. I rzeczywiście jest to jedno z najpowszechniejszych zastosowań tego innowacyjnego materiału izolacyjnego, jednak piany mają jeszcze mnóstwo innych zastosowań. Jakich? Pytamy o to eksperta od izolacji natryskowych z firmy EKO-DOM, Macieja Piłkę.

09.07.2015 | Natryski pianki

Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny sposób na termoizolację budynku. Wykonana izolacja pozwala na oszczędności energii, tworzy izolację przeciwwilgociową i wzmacnia konstrukcję obiektu.

26.03.2015 | Izolacje

Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym oddziaływaniem warunków środowiska wymusza na inwestorach wykonywanie hydro i termoizolacji. Wybierając wykonawcę usługi, najlepiej jest zdecydować się na takiego, który posiada doświadczenie w tego rodzaju usługach i wykonuje je kompleksowo.

02.03.2015 | Natryski pianki

W dzisiejszych czasach każdy inwestor wie, że dobre ocieplenie budynku to kwestia, której absolutnie nie można bagatelizować. Jednak jaką metodę izolacji wybrać, gdy na rynku mnóstwo jest różnych systemów ocieplania, a każdy producent twierdzi, że to właśnie jego wyroby dają najwyższą skuteczność? Przede wszystkim warto dokładnie przeanalizować, co daje nam konkretne rozwiązanie, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

12.09.2014 | Termoizolacja

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw. termomodernizacjami budynków, czyli dostosowywaniem ich do wymagań budownictwa energooszczędnego. Jednym z etapów takiej modernizacji, oprócz instalacji oszczędnego systemu grzewczego jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. Jakich materiałów używać do prac tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zrealizowanym przy współpracy firmy Recticel Izolacje.

01.07.2014 | Elewacje, docieplenia

Dostępne na rynku metody termoizolacji, w większości nie biorą pod uwagę zjawiska promieniowania cieplnego, które stanowi aż 75% strat ciepła spowodowanych różnymi zjawiskami fizycznymi. Ciepło promieniowania przechodzi przez tradycyjne materiały termoizolacyjne niemal w 100%. Sposobem na uniknięcie tego negatywnego efektu jest zastosowanie aluminiowych mat termoizolacyjnych.

24.05.2018 | Chemia budowlana

Dokonując zakupu materiałów budowlanych do remontu łazienki, często skupiamy się na glazurze i terakocie, poszukujemy ciekawej wanny i funkcjonalnego prysznica. Pragniemy atrakcyjnego wnętrza, niestety zapominając o tym, jak istotne są niewidoczne elementy łazienki, które zapewnią możliwość bezawaryjnego korzystania z niej przez lata. To właśnie systemy izolacji są kluczowymi elementami każdego salonu kąpielowego. Odpowiednio dobrane oraz zainstalowane pozwolą cieszyć się ulubioną łazienką przez długi czas, ale co więcej, umożliwią jeszcze większą kreatywność przy jej aranżowaniu.

25.07.2017 | Stolarka otworowa

W dobie automatyzacji procesów przemysłowych coraz trudniej znaleźć na rynku produkty, które zaspokoją potrzebę posiadania rozwiązań wyjątkowych, skrojonych na miarę indywidualnych wymagań klientów. Czy jednak na pewno? Tej teorii zdaje się przeczyć nowość w ofercie firmy GERDA – drzwi do domów NTT, które idealnie łączą najlepsze cechy drzwi metalowych: solidną i wytrzymałą konstrukcję, najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodność z estetyką oraz możliwością wyboru jednego z wielu wzorów, pogrupowanych w czterech nowoczesnych liniach wzorniczych.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: ocieplenie poddasza, maty izolacyjne, mata izolacyjna, docieplenie poddasza, izolacja termiczna,