Rozwój wzornictwa sprawił, że łazienki w biurowcach, restauracjach i miejscach publicznych przestano postrzegać wyłącznie jako przestrzeń, o której wyglądzie decydują przepisy budowlane i BHP. Szczęśliwie do przeszłości odchodzą również czasy, kiedy toaleta w miejscu publicznym kojarzyła się z wątpliwą czystością oraz brakiem papieru toaletowego i mydła.

Łazienki w miejscach publicznych są dziś urządzane zgodnie z trendami designu. Często stają się również swoistym poligonem doświadczalnym dla rozwiązań, które potem znajdują zastosowanie w prywatnych domach. Jak zatem widać, najnowsze trendy w urządzaniu łazienki niekoniecznie wyznaczają dziś projekty łazienek indywidualnych, ale realizacje z budynków użyteczności publicznej.

fot. Faneco

Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki

Styl industrialny i matowa czerń we wnętrzu znajdują uznanie zarówno projektantów, jak i inwestorów już od kilku sezonów. Pojawiają się zatem także wśród łazienkowych trendów 2022. Nic dziwnego, że chętnie stosuje się je także w dużych pokojach kąpielowych, hotelach i łazienkach publicznych właśnie. Pomiędzy minimalizmem, a ekskluzywnością stawiany jest dziś znak równości. Aby dodać przestrzeni blasku, czerń rozświetlana jest chętnie połyskiem mosiądzu, patynowanego złota, miedzi lub szczotkowanej stali. By nie zabrakło światła, równie chętnie stosuje się przemyślane podświetlenia. Pozwalają one nadać przestrzeni większej plastyczności i przytulności. A jeśli o przytulności mowa, najnowszym trendem w łazienkach (który już zdążył zyskać sympatię) jest styl japandi. Połączenie skandynawskich klimatów ze stylistyką kraju kwitnącej wiśni pozwala na stworzenie ciekawych aranżacji z użyciem ciepłych materiałów naturalnych, motywów roślinnych i klasycznej czerni. W inspiracjach dla łazienek 2022 często spotkamy się zatem z uporządkowanymi, prostymi wnętrzami, które kojarzą się z ładem i harmonią.

fot. Faneco | przestrzeń Spodek Katowice - realizacja Faneco

Modne łazienki 2022 – głębsze przesłanie trendów

Dlaczego to wszystko jest tak istotne? Projektowanie wrażeń użytkowników – gości hotelu, restauracji, klientów firmy buduje zaufanie i przywiązanie do marki. Umiejętne operowania estetyką pozwala wyróżnić się na tle innych, stać się niezapomnianym. I choć reakcje: „widziałeś, jaka tu jest łazienka?” często kwitowane są śmiechem, traktowane pół żartem, pół serio, to tak naprawdę o takiej reakcji marzą wszyscy właściciele firm, hoteli czy restauracji. Dzięki pozytywnym odczuciom wielu klientów chętnie powróci do danego obiektu.

fot. Faneco

Najmodniejsze łazienki 2022 z produktami Faneco

Firma Faneco dba nie tylko o jakość i estetykę, lecz także o wrażenia użytkownika. Loftowa linia HIT Black cieszy oko matową czernią, gwarantuje bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami: PZH, CE, DIN i pozwala stworzyć nawet najbardziej wysmakowane wnętrze, bez względu na to, czy będzie to zaciszny pokój w hotelu czy część wspólna obiektu. Prócz oczywistych, a jednak zwracających swym wyglądem elementów, jak kosze na śmieci, dozowniki mydła, podajniki papierowych ręczników, w kolekcji HIT Black znajdziemy prawdziwe perełki. Kosmetyczne podświetlane lustro COMO LED to wyraz dbałości nawet o najmniejsze potrzeby gości i klientów, ubrany w wyjątkowy i funkcjonalny design, który nie zapomina o konieczności dbania o środowisko. Takie właśnie są wszystkie kolekcje od Faneco. Tu liczy się najmniejszy detal, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dlatego zarówno do kolekcji HIT Black jak i do kolekcji ze stali surowej szczotkowanej czy do armatury dołączono rozwiązania automatyczne, bezdotykowe z użyciem fotokomórki.

Jak działają akcesoria bezdotykowe?

By móc wykorzystywać armaturę lub dozowniki w sposób bezdotykowy, należy je wyposażyć w czujnik na podczerwień. Uruchamia on strumień wody lub innego płynu w momencie detekcji ruchu w obrębie ujścia urządzenia.

Bezdotykowa bateria umywalkowa stojąca na fotokomórkę z kolekcji Faneco wykonana z mosiądzu odpornego na korozję i pokryta chromem ma kilka dodatkowych funkcjonalności. Zewnętrzne zasilanie bateryjne, regulację wydajności przepływu wody oraz blokadę wypływu wody po 3 sekundach od odjęcia rąk. Technologia bezdotykowa prócz zmniejszania ryzyka epidemiologicznego i przenoszenia drobnoustrojów chorobotwórczych, wspiera również działania proekologiczne, ograniczając zużycie wody, stosując materiały re-use lub takie, które mogą podlegać recyklingowi.

fot. Faneco

Łazienki i ich aranżacje 2022 – stawiamy na funkcjonalność

Funkcjonalność to cecha coraz bardziej doceniana i oczekiwana tak w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych. Wytrzymałość i łatwość czyszczenia elementów wyposażenia toalety (nie tylko) publicznej ułatwia utrzymanie higienicznej czystości, sprawności urządzeń sanitarnych, pozwala zmniejszyć ilość stosowanych środków chemicznych i godzin pracy w celu utrzymania należytego stanu tego miejsca.

Kolekcja Faneco wykonana z surowej szczotkowanej stali wyróżnia się dodatkową odpornością na akty wandalizmu. Doceniane jest to przez właścicieli klubów, administratorów miejskich toalet, w więziennictwie i we wszystkich innych miejscach, gdzie do takich aktów może dochodzić. Jednocześnie wykonana w surowej stali łazienka nadal może być estetyczna, a nawet elegancka. Trudno nie przypomnieć również o tym, że stal podlega łatwemu recyclingowi. Misy WC, pisuary, zestawy kompaktowe łączące WC z umywalką – przeznaczone do szczególnie małych przestrzeni, misy stalowe umywalek i wiele innych, to wszystko znajdziemy w tej przykuwającej uwagę wandaloodpornej kolekcji firmy Faneco.

Modne i nowoczesne łazienki 2022 uwzględniają też potrzeby osób z niepełnosprawnością

Najnowsze trendy obowiązujące zarówno w tych nowo powstających, jak i przearanżowanych łazienkach publicznych nie mogą pomijać również potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Zmienia się struktura demograficzna społeczeństwa, ludzie z niepełnosprawnościami chcą być i są coraz bardziej aktywni w przestrzeni publicznej.

Wyposażenie sanitarne i akcesoria łazienkowe od Faneco są projektowane tak, aby zapewnić komfort użytkowania ludziom ze specjalnymi potrzebami.

Więcej porad i inspiracji od Faneco: faneco.com – blog

Więcej o firmie i jej ofercie na www.faneco.com

Profil LinkedIn Faneco

61-701 Poznań, ul. Aleksandra Fredry 1/16, woj. wielkopolskie
tel. +48 570 887 405 ,