Aranżacje z płytami betonowymi
Tapety w paski czy kolorowa farba na ścianach to już przeżytek. Współczesny konsument poszukuje rozwiązań nietuzinkowych, co nie oznacza wcale nadmiernej ozdobności i kunsztownych, wymyślnych połączeń. Tym, co dziś jest modne i najbardziej się sprawdza jest wysmakowany minimalizm, oszczędne w wyrazie formy, które zazwyczaj są ocieplane różnymi designerskimi dodatkami. Projektanci chętnie też łączą pozornie niepasujące do siebie elementy – często są to zgrane duety tworzone przez naturalne, surowe materiały i kolorowe, wyraziste dodatki. Ciekawe kompozycje powstają też z ekologicznych produktów, jak drewno, kamień, cegła, które można wyeksponować dzięki dobrze dobranemu oświetleniu.

 

płyty betonowe płyty betonowefot. MODECONCEPT

 

Jednym z takich przyjaznych środowisku naturalnemu i człowiekowi materiałów jest beton architektoniczny, który dziś króluje w wielu wnętrzach. Na jego popularność wpływa wiele czynników, a jednym z nich bez wątpienia jest uniwersalność zastosowań. W aranżacjach w stylu industrialnym betonowe płyty na ścianie będą podstawowym elementem przesądzającym o przemysłowym charakterze przestrzeni. Z kolei w aranżacjach eklektycznych, dzięki stonowanej kolorystyce i surowej formie, płyty betonowe pięknie podkreślą oryginalny styl i nie przysłonią innych elementów wystroju wnętrza. Beton na ścianie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni, kuchni czy w łazience (nie ma żadnych przeciwwskazań do montażu płyt z betonu architektonicznego w środowisku mokrym). Jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku fantazja projektanta. Co jeszcze przyczynia się do rosnącej popularności betonu?
- Płyty betonowe są materiałem bezpiecznym, mrozoodpornym, ogniotrwałym, w 100% naturalnym i ekologicznym. Posiadają ATEST PZH potwierdzający bezpieczeństwo produktów wykonanych z betonu architektonicznego – mówi przedstawiciel firmy MODECONCEPT, która oferuje na polskim rynku płyty concreco z betonu architektonicznego.

 

płyty betonowe płyty betonowefot. MODECONCEPT

 
Wszystkie walory płyt z betonu architektonicznego sprawiają, że coraz częściej widujemy je zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz obiektów, szczególnie zaś w przestrzeni miejskiej, gdzie materiał ten chętnie wykorzystywany jest na elewacje dużych obiektów użyteczności publicznej.

Elewacja z betonu
Wydawać by się mogło, że w kraju, w którym znaczną część budownictwa wielorodzinnego stanowią bloki z wielkiej płyty, elewacje z betonu się nie przyjmą. Jak to więc możliwe, że wokół nas coraz częściej widzimy budynki, w których elewację wykonano właśnie z betonu, i że są one ciekawe, ładne i przykuwają wzrok?
- Oferowane przez nas elewacje i okładziny produkowane z betonu grc bardzo mocno podkreślają nowoczesny charakter różnego typu obiektów. Łączą one wysoką jakość wykonania z surową stylistyką betonu, dlatego świetnie nadają się do stosowania jako fasady budynków użyteczności publicznej i komercyjnej, a także jako elewacje na obiektach mieszkalnych. Istnieje oczywiście możliwość dostosowania wymiarów i parametrów płyty do projektu – komentuje przedstawiciel firmy MODECONCEPT.

 

elewacja z betonufot. MODECONCEPT

 

Płyty betonowe są dużo bardziej efektowne niż zwykły tynk akrylowy, a przy tym z pewnością bardziej uniwersalne niż np. modny w latach 90. siding, co jest zaletą wszystkich naturalnych wyrobów. Wybierając beton architektoniczny na elewację zyskujemy więc pewność, że za 10 lat ten stonowany materiał, odwzorowujący naturalną fakturę betonu, będzie wciąż modny i na czasie.
Wielkoformatowe płyty z betonu architektonicznego concreco na ścianę i elewację oferowane przez MODECONCEPT nie ograniczają się co do rozmiarów, kolorów i ograniczeń technologicznych (przede wszystkim wagowych), jak ma to miejsce w przypadku zwykłych płyt betonowych dostępnych na rynku. Tym samym są też dla nich doskonałą alternatywą.  
Beton grc jest materiałem bezpiecznym, w 100% naturalnym i ekologicznym, co potwierdza ATEST PZH.  Jest też mrozoodporny i ogniotrwały. Można z niego również wykonać elementy narożne, elementy L-kształtne i U-kształtne, elementy łukowe, płyty gięte, stopnice i stopnie schodów, a nawet podłogi wewnątrz i na zewnątrz.

Płyty betonowe concreco – estetyczne i wytrzymałe
Płyty betonowe na ścianę i elewację renomowanego i uznanego producenta concreco to produkt najwyższej jakości.
- Jej gwarancją jest nie tylko ścisła kontrola jakościowa i zachowanie wysokich standardów produkcyjnych. Płyty są formatowane, dzięki czemu mają idealne wymiary, proste krawędzie i kąty. Kolejną ważną cechą jest ich wytrzymałość sięgająca 80 MPa – wyjaśnia przedstawiciel firmy MODECONCEPT.
Płyty z betonu architektonicznego dostępne są w wariancie gładkim lub porowatym w czterech różnych, naturalnych odcieniach szarości (biały szary, jasnoszary, ciemnoszary, grafitowy). Standardowe wymiary to: 50x100, 60x60, 60x120, grubość - 18 mm. Płyty oczywiście mogą być wyprodukowane na indywidualny, podany przez klienta rozmiar.

 

płyty betonowe concrecofot. MODECONCEPT

 

Obok walorów estetycznych warto też podkreślić prostotę montażu – dzięki starannemu wykonaniu płyt i zadbaniu o każdy detal, można je montować na ścianie na styk lub w odstępach, wewnątrz i na zewnątrz. Wszystkie prace z powodzeniem można wykonać samodzielnie, a docinanie czy wiercenie w płytach otworów odbywa się bez szkody dla ich estetyki.
Oprócz płyt concreco, firma MODECONCEPT oferuje także cienkowarstwowe betonowe posadzki dekoracyjne PRODOMO oraz systemowe rozwiązania PRODOMO (jako wierzchnie warstwy schodów, ciągów komunikacyjnych, ścian z betonu architektonicznego oraz powierzonych elementów).

Więcej informacji na stronie: www.modeconcept.pl

 

31-403 Kraków , ul. Kamienna 8, woj. małopolskie
tel. +48 791 54 54 89,