Game changer na rynku płyt tarasowych

Co na tarasie sprawdzi się najlepiej? Jedną z ciekawszych nowych opcji na polskim rynku są hybrydowe płyty tarasowe GeoCeramica, rekomendowane szczególnie do budowy tarasów na gruncie. Innowacja polega tu na stałym połączeniu dwóch elementów – dekoracyjnej, ceramicznej płyty z gresu porcelanowego z warstwą konstrukcyjnego betonu, który jest elementem nośnym i drenażowym. Płyty gresowo-betonowe są odpowiedzią na potrzeby projektantów i inwestorów chętnie wychodzących poza schematy. Takich, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań, wyróżniających się niewodną trwałością oraz spektakularnym designem.

GeoCeramica w ofercie BRUK-BET

Hybrydowe płyty tarasowe GeoCeramica stworzone zostały w 2016 roku przez lidera branży prefabrykowanych betonowych elementów nawierzchniowych – holenderską firmę MBI De Steenmeesters. Od 2023 roku ten unikalny produkt można zamówić także bezpośrednio w Polsce. Wyłączną licencję na jego produkcję i dystrybucję uzyskała firma BRUK-BET. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej rewolucyjnej technologii.

Fot. GeoCeramica – co na taras niezadaszony?

Co na taras niezadaszony, taras pod dachem, podjazd, ogród? Płyty hybrydowe GeoCeramica!

W skrócie GeoCeramica to płyty tarasowe, które zbudowane są z trzech elementów. Pierwszy z nich to 3-centymetrowa warstwa nośna wraz z drenażem w postaci opatentowanego betonu jamistego Stabikorn®. Ten element chroni przed podnoszeniem kapilarnym wody, a w konsekwencji przed niszczeniem wierzchniej warstwy. A jak wiemy, szczególnie w przypadku tarasów niezadaszonych skuteczne zabezpieczenie konstrukcji płyty tarasowej przed wodą jest kluczowe dla jej trwałości. Drugi element płyty gresowo-betonowej stanowi 1-centymetrowa warstwa wierzchnia w postaci oryginalnego włoskiego gresu porcelanowego, który wyróżnia niespotykana trwałość i styl. Całość łączy warstwa szczepna, czyli trwały, autorski i odporny na wszystkie zagrożenia klej AQUAFERM®.

Fot. GeoCeramica – konstrukcja płyty tarasowej gresowo-betonowej

Co daje taka konstrukcja?

Tak skonstruowana płyta sprawia, że jest to jeden z najlepszych wyborów wśród materiałów na nawierzchnię tarasu niezadaszonego lub tego pod dachem, a także na podjazd przed domem czy przytarasowe alejki ogrodowe. Dlaczego?

  • Płyty są wytrzymałe na znaczne obciążenia i intensywną eksploatację.
  • Wyróżnia je prosty montaż i demontaż.
  • Są odporne na mróz, zmienne temperatury i warunki atmosferyczne.
  • Podłoże jest w pełni antypoślizgowe i bezpieczne dla wszystkich użytkowników tarasu.
  • Płyty marki GeoCeramica oprą się porostom z mchu czy powstaniu pleśni.
  • Taras będzie wolny od plam z olejów, zabrudzenia i działanie środków chemicznych.
  • Docenimy także łatwe i szybkie czyszczenie na sucho i na mokro.
  • 10 lat gwarancji na trwałość połączenia gres-beton.
  • Obniżenie kosztów oraz uniknięcia skomplikowanej zabudowy.

Co wyróżnia płyty GeoCeramica na tle standardowych płyt gresowych?

Gres porcelanowy gości na wielu tarasach nie od dziś. Najczęściej jednak producenci oferują płyty o grubości 2 cm, co sprawia, że wymagają one solidnej i kosztownej podbudowy (między innymi zaprawy drenażowej o grubości ok. 5 cm). Gdy klejone są bezpośrednio do betonu lub montowane na cienkiej warstwie podsypki piaskowej czy wspornikach, mogą po jakimś czasie ulegać degradacji.

Fot. GeoCeramica – trwała płyta o grubości 4 cm lub 6 cm

Taras na gruncie z płytami gres-beton

Z kolei GeoCeramica to płyty o grubości 4 cm, masywniejsze i bardziej stabilne od konkurencji. Zostały stworzone przede wszystkim z myślą o tzw. tarasach na gruncie. Specjalistyczna konstrukcja sprawia, że proces montażu jest zbliżony do układania klasycznej kostki brukowej. Nie wymaga skomplikowanej, czasochłonnej, a przez to kosztownej podbudowy z betonu. Zatem bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem wszystkie firmy brukarskie. Proces standardowego montażu obrazuje poniższa grafika.

 

Fot. GeoCeramica – montaż tarasu na gruncie, hybrydowa płyta gresowo-betonowa

Wykończenie tarasu betonowego

Jeśli jednak zastanawiasz się, co położyć na niezadaszony taras betonowy, płyty GeoCeramica także się sprawdzą. Pamiętaj jednak, by wyliczyć, ile jest wolnej przestrzeni między warstwą betonu a drzwiami, by sprawdzić, czy taka konstrukcja zmieści się na Twoim tarasie. 4- centymetrowa płyta gresowo-betonowa GeoCeramica nie wymaga klejenia do betonu ani dodatkowego uszczelniania, ale niezbędne jest użycie podsypki z grysu 3-4 cm lub wsporników do jej montażu.

Nie tylko na taras

Producent oferuje też płyty hybrydowe gres-beton w grubościach 6 cm – idealnie pasujące na podjazdy z ruchem kołowym – lub grubości 8 cm na specjalne zamówienie.

Fot. GeoCeramica na podjazd

Dzięki innowacyjnemu podejściu do wydawałoby się oklepanego tematu płyt tarasowych, otrzymujemy rozwiązanie technologiczne, które sprawdzi się nie tylko na przydomowych tarasach, ale wytrzyma większe obciążenia przy zachowaniu wybitnych walorów estetycznych. Czas więc skupić się na designie.

Klasa włoskiego gresu porcelanowego zdobiąca Twój taras

Bruk-Bet oferuje kilka różnych kierunków aranżacyjnych GeoCeramica. W każdej z tych optyk stworzono po kilka modeli o zróżnicowanych barwach, fakturach i wzorach. Co położyć na taras niezadaszony, podjazd, taras pod dachem czy otoczenie ogrodu? Postaw na oryginalnie skomponowane niuanse i detale, które decydują o spektakularnym efekcie finalnym.

Optyka betonu

To idealny balans między delikatnym, minimalistycznym wzornictwem, charakterystycznym dla faktury betonu, a dynamiką uzyskiwaną dzięki różnym wariantom koloru – od chłodnych barw dodających elegancji po ciepłe kolory, dzięki którym taras jest pełen przytulności.

Fot. GeoCeramica Ipanema

Optyka drewna

Naturalne materiały wyróżnia ponadczasowe piękno. W przypadku faktury nawiązującej do drewna uzyskujemy efekt idealnej harmonii z roślinnością, tworząc na przydomowym tarasie przyjemną strefę relaksu, nawet gdy znajduje się on w centrum metropolii.

Fot. GeoCeramica Facewood

Optyka kamienia

W tej optyce dominującym efektem jest minimalizm połączony z elegancją. Widoczna na powierzchni płyt subtelna naturalna faktura sprawia, że to idealny materiał na niezadaszony taras, dzięki któremu na co dzień możemy poczuć, że jesteśmy blisko natury.

Fot. GeoCeramica Impasto

Optyka kwarcu

Inspiracja naturalnym piaskowcem daje efekt zróżnicowania tekstury i koloru oraz intrygującej gry światła i cienia na tarasie. Otrzymujemy piękno, siłę i bogactwo natury zamknięte w gresowej płycie.

Fot. GeoCeramica Fiordi

GeoCeramica – formaty na każdy taras

Płyty gresowo-betonowe dają niezliczone możliwości wykończenia tarasu – i tego niezadaszonego, i aranżacji pod dachem. Dzięki dostępności płyt w wielu wariantach wielkości, można projektować także oryginalne kompozycje układu.

Fot. GeoCeramica formaty płyt

Gdzie zamówić hybrydowe płyty tarasowe GeoCeramica?

Wyłącznym dystrybutorem i producentem na polskim rynku płyt holenderskich technologów prefabrykacji jest firma BRUK-BET – ceniony wytwórca wyrobów z betonu z ponad 40-letnimdoświadczeniem w branży. Płyty hybrydowe gres-beton dzięki swej trwałości, prostocie montażu i estetycznej unikalności to znakomity wybór materiału na nawierzchnię tarasu niezadaszonego oraz alternatywa dla standardowych płytek na tarasie betonowym.

Szczegółowa oferta serii GeoCeramica, wraz z katalogami i inspiracjami, dostępna jest na stronach https://www.bruk-bet.pl/produkty/plyty-tarasowe/b-bgeoceramica oraz https://geoceramica.com.pl/

33-240 Żabno, Nieciecza 199, woj. małopolskie
tel. 14 644 44 44, 801 209 047,