Ogrody zimowe z drewna

Oranżeria, czyli jak zatrzymać lato przez cały rok

Miesiące letnie nieodmiennie kojarzą nam się ze słońcem, swobodą i wszystkimi barwami natury. Jak zatrzymać ten cudowny czar ciepłych miesięcy na dłużej? Świetnym pomysłem jest zbudowanie ogrodu zimowego, który stanie się przedłużeniem salonu o zielony kącik lub zupełnie niezależną przestrzenią, w której przez okrągły rok w ciszy i spokoju będziemy mogli odnajdywać wytchnienie po ciężkim dniu.

Ogród zimowy – zielona przystań w domu
Wyobraźmy sobie taką scenerię: za oknem jesienna słota, zacinający, uporczywie deszcze, spadające liście, nieprzyjemny chłód… i my, oddający się chwilom relaksu, z herbatą i książką na wygodnym fotelu, otoczeni zielenią i skutecznie odgrodzeni od nieprzyjemnej aury. Właśnie tak mogą wyglądać jesiennie i zimowe miesiące, jeśli zdecydujemy się zbudować przydomową oranżerię, która jest bardzo atrakcyjnym architektonicznie sposobem na powiększenie przestrzeni domu.

 

ogrody zimowe z drewna ogrody zimowe z drewnafot. Green House

 

– Ogród zimowy to wspaniały pomysł na zatrzymanie lata w domu. A jeśli zostanie zbudowany z drewna – budulca, który sam w sobie stwarza niesamowity, ciepły klimat, to oranżeria stanie się miejscem, w którym będziemy cieszyć się zielenią niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz – mówi Zbigniew Rek z firmy Green House, która oferuje stylowe ogrody zimowe z drewna.

Oranżeria wolnostojąca lub przylegająca do budynku
Na co zwrócić uwagę wybierając konkretne rozwiązania architektoniczne i decydując się na swój wymarzony ogród zimowy? Przede wszystkim jak wpasować go w bryłę budynku, by dobrze harmonizował przestrzennie z całością. W tym pomogą nam specjaliści, którzy dopasują kształt i gabaryty oranżerii do istniejących warunków.
– Wśród naszych realizacji znajdują się zarówno ogrody zimowe, do których budowy wykorzystano istniejący taras, jak i oranżerie wolnostojące, usytuowane w ogrodzie, które nie przylegają bezpośrednio do budynku – mówi Zbigniew Rek.
Pierwsze rozwiązanie – gdy do ogrodu zimowego wchodzi się z domu – ma mnóstwo zalet. Poprawi bilans energetyczny budynku, bo zimą znacznie ograniczy uciekanie ciepła na zewnątrz, a latem zatrzyma część promieniowania słonecznego, zapewniając przyjemny chłód wewnątrz. Ponadto przylegające bezpośrednio do oranżerii pomieszczenie w sposób efektowny powiększy się o dodatkową, osłoniętą przestrzeń oraz o ogród, do którego można przejść bezpośrednio z "zielonego salonu".

 

ogrody zimowe z drewna ogrody zimowe z drewnafot. Green House

 

Nie zawsze jednak można lub warto budować ogród zimowy tak, by był połączony z bryłą budynku. Czasem brakuje na to miejsca, bo budynek znajduje się zbyt blisko ulicy czy granicy nieruchomości. Jednak nie znaczy to, że trzeba pożegnać się z marzeniem o zielonym przez cały rok kąciku.
– Wielu klientów, którzy nawet mieliby możliwość wybudowania ogrodu zimowego z wykorzystaniem tarasu, decyduje się jednak na oranżerię usytuowaną w głębi ogrodu, wolnostojącą – mówi Zbigniew Rek.

 

ogrody zimowe z drewna ogrody zimowe z drewnafot. Green House

 

Zaletami takiego rozwiązania są z pewnością bardzo ciekawe efekty wizualne, a także poczucie swobody i niezależności w osobnym pomieszczeniu, w którym możemy odpocząć z dala od domowego zgiełku.

Ogród zimowy z drewna
Decydując się na budowę ogrodu zimowego musimy też rozważyć, z jakiego materiału ma być on wykonany. Pamiętajmy, że cała konstrukcja musi być solidna i wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne, deszcz czy śnieg. Jednym z najchętniej wykorzystywanych do budowy oranżerii materiałów jest drewno klejone, bardzo odporne na odkształcenia, a do tego odznaczające się wysokimi walorami estetycznymi.
W firmie Green House to właśnie drewno jest podstawowym budulcem, z jakiego powstają ogrody zimowe. Dzięki ogromnym możliwościom jego obróbki i formowania powstają niesamowite konstrukcje, które całkowicie zmieniają wizualną stronę nieruchomości, wyróżniając ją designersko na tle otoczenia. Do budowy oranżerii wykorzystywane jest w tym wypadku klejone drewno sosnowe, dębowe, jak również modrzew syberyjski, które następnie malowane są farbami lazurowymi lub kryjącymi firmy Teknos.

 

ogrody zimowe z drewna ogrody zimowe z drewnafot. Green House

 

Duże znaczenie ma też jakość oszklenia, co przełoży się na mniejsze zużycie energii całego budynku. Firma Green House w ogrodach zimowych montuje drzwi otwierane lub przesuwne i stosuje szklenie dwu- lub trzyszybowe.
– Dla uzyskania lepszej izolacyjności szklenie trzyszybowe stosujemy w zespoleniu 4/16/4/16/4. Ponadto – aby zapewnić lepszą wymianę powietrza i regulację temperatury wewnątrz ogrodu zimowego – w połaci dachu montujemy okna dachowe – komentuje Zbigniew Rek.

 

ogrody zimowe z drewna ogrody zimowe z drewnafot. Green House

 

Efekt? Powstające w firmie Green House ogrody zimowe nie tylko zachwycają ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, w których stylowy design dopasowany jest każdorazowo do otoczenia – ogrodu, bryły budynku, zagospodarowania przestrzennego wokół. Aspekty wizualne są tu ściśle połączone z solidnością wykonania i przemyślanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, co sprawia, że oranżerie tej firmy dobrze pełnią swoją funkcję i użytkową, i estetyczną.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.greenhouse.info.pl

 


Liczba odwiedzin: 451 | Data publikacji: 2015-09-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
13.10.2017 | Ogrody zimowe
W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie,...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
11.01.2019 | Aluminiowe konstrukcje
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
31.07.2018 | Grille, wędzarnie
Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem migracji...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...
Budując dom, zależy nam, aby współgrał z...
04.04.2017 | Oświetlenie
W designerskim wnętrzu ważny jest każdy szczegół....
129 hektarów terenu z roślinami ozdobnymi, setki...
12.01.2016 | Odzież robocza
Często powtarzamy, że nie szata zdobi człowieka,...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
Drewno – czy to na tarasie, czy...
13.08.2014 | Stolarka otworowa
Niezabezpieczenie okien przed nadmiernym nasłonecznieniem jest problemem...
Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie...
06.06.2014 | Chemia budowlana
Kostka brukowa, klinkier oraz różnego rodzaju kamienie...
02.10.2013 | Stolarka otworowa
Duże przeszklone powierzchnie przez lata stosowane były...
16.03.2017 | Projektowanie ogrodów
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
Kamienny dywan na taras, balkon czy chodnik...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: ogród zimowy, ogrody zimowe, oranżeria, oranżerie