Skuteczna pianka poliuretanowa
Oprócz efektywności, izolacje natryskowe mają jeszcze wiele innych zalet, m.in. szybkość wykonywania, trwałość, doskonałe właściwości wygłuszające.
-Wykonywane są one z pianek miękkich, których wiodącym producentem na świecie jest kanadyjska firma ICYENNE. Dzięki niespotykanym wśród materiałów izolacyjnych właściwościom, oceniane są one najwyżej wśród podobnych produktów – mówi Damian Szlaużys.
Firma CELS już od kilku lat jest Autoryzowanym Wykonawcą SkutecznejIZOLACJI, systemu dla wymagających klientów, opartego na kanadyjskiej piance ICYNENE. Ta nowoczesna technologia może być wykorzystywana do ocieplania domów, poddaszy, hal, dachów, jak również do nawet najbardziej nietypowych konstrukcji budowlanych. Oprócz ocieplania poddaszy tzw. miękką pianką poliuretanową, CELS oferuje również izolacje elewacji, fundamentów, stropodachów i posadzek tzw. pianą „twardą”, zamknięto-komórkową.

 

ocieplanie domów pianą poliuretanową skuteczna pianka poliuretanowafot. CELS

 

Izolacje domów energooszczędnych
O ile temat izolacji cieplnej w przypadku zwykłych budynków często jest bagatelizowany, o tyle podczas budowy domów pasywnych czy energooszczędnych nie ma mowy o półśrodkach. Zwykła wełna mineralna w takich budynkach jest niewystarczająca, a doskonałą alternatywą dla niej jest pianka poliuretanowa, gdzie poprzez bezpośredni natrysk eliminuje się znaczącą większość mostków termicznych.
Firma CELS Izolacje Natryskowe na swoim koncie ma już sporo tego typu realizacji – jest to ponad 470 budynków ocieplonych pianą. Jedną z nich była izolacja dachu domu energooszczędnego pianką poliuretanową ICYNENE w miejscowości Łebcz w województwie pomorskim.
– Dom zaprojektowano jako budynek energooszczędny, gdzie usytuowanie pomieszczeń uwarunkowane zostało ekspozycją na światło słoneczne, co obniża zużycie energii elektrycznej. W budynku zastosowano wentylację mechaniczną z efektywnym odzyskiwaniem ciepła – mówi Damian Szlaużys.
Na efektywność cieplną domu oraz jego zapotrzebowanie na energię znacząco wpływa też szczelne połączenie izolacji fundamentu, ścian oraz dachu. Ponadto zastosowano tu okna trzyszybowe, montowane na taśmy uszczelniające.

 

izolacje domów energooszczędnych izolacje domów energooszczędnychfot. CELS

 

Natrysk pianką poliuretanową
W opisywanym powyżej domu firma CELS wykonała izolację dachu systemem opartym na piance poliuretanowej ICYNENE H2Foam. Grubość wykonywanej izolacji to 20 cm, współczynnik U=0,19; R=5,26.
– System SkutecznaIZOLACJA, oparty na kanadyjskiej piance ICYNENE, idealnie nadaje się do wykonywania izolacji poddaszy w bezpośrednim natrysku na deski lub płyty drewnopochodne. Dzięki wyjątkowej formule pianka SkutecznaIZOLACJA bardzo dobrze przykleja się do drewna tworząc szczelne i efektywne ocieplenie – wyjaśnia Damian Szlaużys.
Podczas izolowania dachu szczególną uwagę należy zwracać na narożniki, załamania dachu oraz połączenia ścian zewnętrznych z dachem skośnym. Ocieplenie poddasza powinno się też łączyć w sposób ciągły z izolacją ścian (okolice murłaty). Dzięki temu, że pianka ICYNENE podczas natrysku zwiększa swoją objętość kilkunastokrotnie, z łatwością można uszczelnić i wypełnić przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych.

 

natrysk pianką poliuretanową natrysk pianką poliuretanowąfot. CELS

– Przy dachach z pełnym deskowaniem istotne jest również to, aby materiał izolacyjny nie prowadził do degradacji drewna. Stosując SkutecznąIZOLACJĘ mamy gwarancję paroprzepuszczalności (co jest zapisane w aprobacie technicznej ITB) i utrzymany efekt oddychania – podkreśla Damian Szlaużys.
Pianka poliuretanowa jest bardzo lekka (około 8kg/m³), dzięki czemu nie obciąża konstrukcji dachowej. Dzięki doskonałym właściwościom izolacji akustycznej szczególnie sprawdza się w przypadku dachów z membraną dachową i blachodachówką, redukując hałas np. podczas opadów.
Wreszcie duże znaczenie ma też fakt szybkości wykonywania takiej izolacji – zaledwie 8-10 godzin roboczych.
– Stosując izolację z pianki poliuretanowej mamy ponadto gwarancję bezpieczeństwa oraz braku jakichkolwiek substancji szkodliwych. Pianka jest materiałem bez zapachu i emisji pylenia. Jest też odporna na pleśń i szkodniki. Zachowuje trwałość i jest materiałem niezmiennym, o czym świadczy 25-letnia gwarancja na produkt – podsumowuje Damian Szlaużys.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.cels.pl

 

16-400 Suwałki, ul. Bakałarzewska 21, woj. podlaskie
tel. + 48 87 565 34 83, +48 533 200 197 | +48 570 580 100 ,