Domy z prefabrykatów keramzytowych

Kwintesencja nowoczesnego budownictwa

Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może jednym z najlepszych papierków lakmusowych współczesnego rynku budowlanego. To technologia, która łączy w sobie wszystkie wymagania stawiane budowanym dziś obiektom, które muszą być energooszczędne, ekologiczne, zdrowe, a do tego – w konkurencyjnej cenie. Budową domów z prefabrykatów keramzytowych w Bydgoszczy, Toruniu, Trójmieście, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie i innych miastach zajmuje się firma Expobud, która w tym zakresie jest jednym z największych graczy na polskim rynku.

Domy energooszczędne
Jest sprawą oczywistą, że zasoby naturalne kurczą się w ekspresowym tempie i że zjawisko to ma duży wpływ na życie przeciętnego człowieka, zwłaszcza zaś na zasobność jego portfela. Energia grzewcza nieustannie drożeje, a to przecież jedno z tych dóbr, z których nie sposób zrezygnować, zwłaszcza zimą. Oczywiście rynek budowlany zareagował błyskawicznie i dziś standardem już jest, że domy są coraz bardziej szczelne, ciepłe i tanie w utrzymaniu. W tę tendencję świetnie wpisują się domy z prefabrykatów keramzytowych, które z tradycyjnym budownictwem wygrywają jednak nie tylko aspektami ekonomicznymi.
– Keramzyt to lekkie kruszywo budowlane, wypalane z oczyszczonej gliny w temperaturze ok. 1200 stopni Celsjusza. W procesie produkcyjnym nie stosuje się żadnych dodatkowych domieszek, nie powstają też żadne odpady. Taka technologia produkcji sprawia, że kruszywo to jest niepalne, obojętne chemicznie, odporne na wodę, działanie pleśni, grzybów i gryzoni. Jednocześnie jest to produkt ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu i człowiekowi, przez co domy prefabrykowane z keramzytu świetnie odpowiadają też na proekologiczne tendencje w budownictwie – wyjaśnia Krzysztof Martyna, współwłaściciel firmy Expobud.

 

inwestycje-budowlane

fot. Expobud

Budowa domów z keramzytu
Energooszczędne domy z keramzytu o podwyższonym standardzie deweloperskim, oferowane przez Expobud, wykonywane są w technologii prefabrykacji, która – w dużym skrócie – oznacza przeniesienie procesu produkcyjnego spoza placu budowy do fabryki. To właśnie tam powstają gotowe elementy, które następnie montuje się już na miejscu docelowym. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest radykalne skrócenie czasu budowy domu, który w przypadku budynków z keramzytu wynosi zaledwie dwa miesiące. Pozwala to również uniezależnić się od kapryśnej pogody, często krzyżującej plany tym inwestorom, którzy zdecydowali się na budowę domu w tradycyjnej technologii murowanej. Domy z prefabrykatów keramzytowych nie wymagają tynkowania ścian wewnątrz (mają one fabrycznie gładką powierzchnię), co minimalizuje etapy prac “mokrych” na budowie.

domy energooszczędne

fot. Expobud

W odróżnieniu od tradycyjnych domów, domy prefabrykowane z keramzytu nie wymagają też sezonowania. Już na etapie produkcji ściany są uzbrajane w kanały dla instalacji elektrycznej oraz bruzdy instalacji wodno-kanalizacyjnej, co również przyspiesza moment zamieszkania w gotowym budynku. Wreszcie sama powtarzalność i precyzja procesu prefabrykacji eliminuje ryzyko błędów wykonawczych (a przecież każdy błąd wiąże się nie tylko z dodatkowym wydatkiem, ale także z wydłużeniem czasu budowy domu).

 

fot. Expobud

– Dzięki prefabrykacji i związanej z taką metodą produkcji dokładnością wymiarową elementów, zminimalizowane są także mostki termiczne. W połączeniu z doskonałą izolacyjnością termiczną ścian ceramicznych otrzymujemy ciepły, energooszczędny dom, w którym nie ma gwałtownych zmian temperatur. Jego korzystny mikroklimat oraz świetne parametry izolacyjności akustycznej są porównywalne do budynków z cegły – podkreśla Krzysztof Martyna.

Domy prefabrykowane z keramzytu – ceny
Jak to z wieloma nowościami bywa, energooszczędne domy z keramzytu potrzebowały trochę czasu, aby utorować sobie drogi na polski rynek, mocno przywiązany do tradycyjnej, murowanej technologii. Jedną z przyczyn początkowej nieufności inwestorów z pewnością była stosunkowo wysoka cena domów z prefabrykatów keramzytowych, dokładniej zaś – cena samego budulca. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jest to konstrukcja powtarzalna, finalna cena domu prefabrykowanego z keramzytu potrafi przyjemnie zaskoczyć inwestora.

 

fot. Expobud

– Zainteresowanie budową domów z keramzytu sukcesywnie rośnie, co znajduje odzwierciedlenie w dynamice rozwoju naszej firmy. Budujemy energooszczędne domy prefabrykowane z keramzytu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy, Trójmieście, Toruniu, wciąż poszerzając obszar, na którym działamy. To pokazuje, że inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że warto zapłacić więcej na etapie realizacji inwestycji po to, aby potem – przez długie lata eksploatacji – móc oszczędzać – mówi Krzysztof Martyna.

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju firmy oraz wysokiej jakości oferowanych domów są prestiżowe nagrody, które co roku zdobywa, wśród nich prestiżowa Gazela Biznesu za 2017 r. oraz Diament Forbesa 2018r.

 

Domy prefabrykowane

fot. Expobud

Dla miłośników designu
Doskonałe parametry, błyskawiczny czas budowy domu, energooszczędność to nie jedyne zalety prefabrykowanych domów z keramzytu. Oferowane przez Expobud budynki projektowane są też z dużym naciskiem na ich wizualną stronę oraz aspekty praktyczne, związane z komfortem przyszłych mieszkańców. Dlatego oferta „katalogowa”, obejmująca kilka modeli domów, może być traktowana jako punkt wyjścia do dalszych rozmów na temat ich ostatecznego kształtu.

 

domy

fot. Expobud

– Oferujemy różne warianty domów prefabrykowanych z keramzytu. Cena zależy zarówno od powierzchni, jak i od wybranych przez klienta dodatkowych opcji. Istnieje możliwość wykonania dodatkowych okien lub powiększenia otworów okiennych, budowy garażu jednostanowiskowego, dwustanowiskowego, drewnianej wiaty garażowej, wykonanie poddasza użytkowego i innych. Doskonale rozumiemy, że ilu klientów, tyle różnych potrzeb, wymagań, oczekiwań. Jednak wszystkich inwestorów łączy jedno – oczekują, że budowa domu przebiegnie szybko, sprawnie, a sam budynek będzie ciepły, zdrowy, funkcjonalny i tani w eksploatacji. Ten zestaw cech każdy dom z prefabrykatów keramzytowych, który stawia nasza firma, ma w standardzie – podsumowuje Krzysztof Martyna.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.domy-expobud.pl

87-100 Toruń, ul. Czarlińskiego 15, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 56 696 49 21,


Liczba odwiedzin: 6790 | Data publikacji: 2018-10-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
15.04.2020 | Deweloperzy
Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie większości...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
19.06.2018 | Domy prefabrykowane
Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: expobud, domy, nowoczesne budownictwo, domy prefabrykowane, domy z prefabrykatów keramzytowych, budowa domów z keramzytu, domy z keramzytu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy